Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Katka Masopustová: Fitness lifestyle v době karantény aneb krátká kvalitní cvičební videa pro každý den

Zavřená fitness centra a sportoviště, dokonce i zákaz cvičení na outdoorových hřištích – to je obraz jarních dní v roce 2020.

Můžeme chodit či běhat ven do parku a lesa. Ale každý sám… A co ještě?

Pro většinu z nás je sport velmi důležitou součástí života, kterou jsme donedávna brali jako samozřejmost. Děti chodí na sportovní kroužky, mnozí dospělí si našli různá sportovní vyžití, která kromě toho, že zaměstnávají fyzickou stránku člověka, jsou ale především sociálním kontaktem se stejně „naladěnými“ lidmi.

Katka Masopustová: Fitness lifestyle v době karantény aneb kvalitní cvičení pro každý den

Sejít se v tenisovém klubu, zahrát si společně fotbálek, zajít si do tanečního klubu na salsu, do jógového studia či do fitness centra, ať již na skupinovou lekci nebo si prostě jen zacvičit na kardio strojích či v posilovně se svým kamarádem, bral každý z nás jako standard.

  • A najednou je toto všechno jako mávnutím kouzelného proutku pryč…

Samozřejmě, že ekonomika tohoto státu nestojí na sportu. Ale kolik schopných manažerů, kreativců, leadrů, lékařů, IT expertů, makléřů a jiných profesí, kteří táhnou tuto zemi, přišlo ze dne na den o svůj aktivní odpočinek? Kolik lidí přišlo o svou radost, o společenské kontakty, o to, co je drží nad vodou?

  • Bohužel jsem sama ve své blízkosti zaregistrovala vážné akutní psychické problémy právě z tohoto, pro vládu a politiky této země možná banálního, důvodu.

Uvědomuji si, jak právě absence sportovních koníčků bude mnoha lidem čím dál více chybět… Nedá se nahradit procházkou v lese se psem, ani během v parku, když na to jsi sám, nebo single vyjížďkou na kole. Je asi jen velmi málo sportovců -samotářů, kteří nepocítí žádný rozdíl.

Ačkoli nejsem fanoušek online fitness, workoutů, lifestreamů, různých instagramových challenge či Youtubových tutorialů, najednou si uvědomuji, že toto je dnes jediná možnost. Zpětná vazba od klientů je úžasně pozitivní. Je vidět, že i ti, kteří nikdy neměli sociální sítě a snažili se tomuto online světu vyhýbat tím největším obloukem, jsou najednou šťastni, že mohou aspoň touto formou pokračovat… Mohou si i doma zacvičit, mohou si vyčistit hlavu, vyplavit endorfiny… YouTube je přístupný každému, kdo má doma internet. Nemusíte mít účet na žádné sociální síti.

Katka Masopustová: Fitness lifestyle v době karantény

Od pondělka nahrávám každý den různá krátká workoutová videa ze svého obýváku. Zatím zcela bez pomůcek. Videa, která se dají kombinovat a vytvořit tak různé cvičební jednotky. A budu v tom pokračovat. Videa jsou přístupná veřejně, každý si je může přehrát. Nejsou obrazově perfektní, nemám make up, ani dokonalý instagramový outfit. Jsem s vámi na jedné lodi a chci, aby to bylo co nejvíc autentické. Chci, aby se moji klienti cítili jako se mnou na klasické lekci.

Pojďme se přidat. Začněte hned

P.S.: Workouty jsou dlouhé maximálně 16 minut. Cvičení uspořádejte optimálně tak, že začnete rozcvičením, což může být sekvence z dynamického strečinku nebo Warm up low impact aerobních cvičení či Cardioworkout. V hlavní části můžete zvolit posilování – bodyforming nebo musclemoves a na závěr doporučuji sekvenci z dynamického strečinku. Videa budou každý den přibývat a budou vždy kombinovatelná, aby váš homeworkout mohl být vždy nově uspořádán. V případě dotazů se na mě neváhejte obrátit na FB: Katka Masopustová, nebo na IG: Personal GROUP Trainingkatka.masopustova.

Poznámka redakce KalorickéTabulky.cz

Na další zajímavá videa vás budeme pravidelně upozorňovat na naší facebookové stránce.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Jak na bolavá záda? Je to až neuvěřitelně snadné…

Katka Masopustová
www.katka-masopustova.cz

  • Personální trenérka a fyzioterapeutka
  • Master instruktorka skupinových a soukromých cvičebních lekcí
  • Zdravotní cvičení a škola zad pro bezbolestný život
  • Majitelka fitness školy EFPE CZECH

20.3.2020 Články, Fitness a wellness

Komentáře

1

Yveta

25.3.2020 13:00

Ahojky tímhle videem s cvíčením jste mi udělali velkou radost a díky paní Katce jsem si krásně zacvičila a protáhla se ,opravdu moc děkuji .-))) a paní Katce děkuji za krásný a protažený den .-)))Těším se na další video .-)))

2

Hanka

1.5.2020 22:40

Ahojky, tohle video mě málem rozhýbalo ale díky tomu jsem zjistila, že je lepší sedět nebo ležet a přitom si dávat chlebíčky a sladké. Pak to zapít půl litrem vína a jít spát. Kdepak nějaký pohyb to je pro staré.
Hanka, 25.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Pohyb má blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav.

Dramatické snížení přirozeného pohybu v posledních desetiletích se významně podílelo na nárůstu obezity a s ní spojených nemocí – od cukrovky, chorob srdce, pohybového aparátu až po deprese.

Celý článek 29.8.2021 0

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Pokud ještě někdo neobjevil kouzlo pravidelného pohybu, třeba vás k nějaké té pohybové aktivitě navnadí „5P funkční pravidla podle Vandy“.

Sepsala jsem je na základě dlouholetých zkušeností, které jsem nasbírala díky klientkám za 20 let mé lektorské praxe. Všechny je mám dlouhodobě ozkoušené i na sobě a mohu s jistotou říci, že fungují spolehlivě.

Celý článek 8.8.2021 0

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

V posledním roce se cvičení z tělocvičen, fitnesscenter a sportovišť přesunulo do online světa, čímž se zvýšily nároky na naši vlastní motivaci a disciplínu.

Na druhou stranu se nám ale otevřela nečekaná příležitost mít naše oblíbené lektory přímo „pod nosem“, v našich domácnostech.

Celý článek 6.5.2021 0