Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Monika Zajíčková: Také potřebujete pomoci se svým životem?

Nikdo mi nemůže pomoci. Já to nedokážu. Nemůžu. Až jednou. Kdyby mi někdo dal opravdový důvod…

Stačí, abych tyto fráze jenom psala a už mám vztek.

Proč se vzdáváme odpovědnosti za to, jak nám věci jdou? Vždyť je to výsledek našich rozhodnutí a kroků! Vypadáme přesně tak, jak moc se o sebe staráme.

Monika Zajíčková: Také potřebujete pomoci se svým životem?

Můj vysoký krevní tlak je obvykle výsledkem mého životního stylu. Nejspíš pracuji často až do noci, jsem v neustálém napětí a vlastně i nasazení. Nedokážu kvalitně odpočívat, málo spím, odbudu se čímkoli, zneužívám alkohol, jím sladkosti a tučné věci. A ten zvýšený cholesterol? Nenapovídá snad něco o tom, že mám v těle něčeho nadbytek a tak to ukládám, kde se dá?

Jestli mám být na někoho naštvaná, měla bych to, bohužel, být já. Ale to není řešení. Ano, ve světě řádí covid. Tak sedím doma a zajídám stres. Bojím se, že to chytím, a proto téměř nevycházím z domu. Čtu ty hrozné statistiky a den ode dne jsem skleslejší. Bojím se o sebe a hlavně pak o své blízké. Bojím se o práci. Mám strach z budoucnosti. A jediné, co vím, že svět nejspíš nikdy už nebude takový, jaký jsme ho znali.

Vím, že já jsem jediný člověk, na kterého se mohu spolehnout, a přitom se neustále se podvádím s ledničkou a gaučem.

  • Co kdybych vám řekla, že v každém okamžiku života máte volbu jít jiným směrem, než doposud?
  • Co kdybyste začali prosazovat své dlouhodobé plány na zdraví, než krátkodobé na ukojení chutí?
  • Jaké by to bylo, kdybyste vypálili hormony stresu chůzí, cvičením nebo během? Nelíbil by se vám na konci dne pocit, že jste to skvěle zvládli?

A když ty samé hormony obvykle přebijete přejídáním, jaký z toho máte pocit večer? Že jste to zase (s odpuštěním) podělali? A přichází naštvání….

Jednodenní „dieta“ jako cesta

Ve svých kurzech, které jsem kvůli situaci musela začít dělat on-line, místo abych se litovala, mám i modul Psychoterapeutická podpora při hubnutí a tam těm, co nedokážou vydržet v režimu dlouhou dobu, říkám, aby drželi jednodenní dietu. A v té jeli každý den a drželi ji pouze od probuzení do usnutí. Má to jisté zákonitosti, které je třeba se naučit. Ale vaše touha učit se novým věcem dá věci do pohybu.

  • Pokud držíte jednodenní dietu tři měsíce, výsledek je stejný jako když tři měsíce držíte jednu dietu.

Jen u toho nemáte pocit, že je to moc dlouhé. Je snazší být takto poctivý jen jeden den. Navíc vám to pomůže k žití v přítomném okamžiku. Jako bonus získáte i větší kontrolu nad tím, co děláte. Pochvalu si udělíte každý večer. Stačí začít teď hned!

Bude se vám to zdát zvláštní, ale nejvíce změn zaznamenávám za roky své praxe u těch, kteří hledají odpověď na to, jak zvládnout život a jak se uzdravit. Většina z nich ví, co mají jíst. Dietu už drželi mnohokrát. A vy to také víte. Stačí začít třeba změnou jídelníčku.

ilustrace: nuraschka/cz.depositphotos.com

Z archivu aneb přečtěte si také:

Příběh Čokoládové Marie: Není třeba se vzdát svých libůstek, stačí se je naučit ovládat a řádně si je užít bez výčitek

Monika Zajíčková
www.zemedary.cz

Profesní a osobní kouč na cestě seberealizace. Připravila modul pro Začátečníky s Kalorickými tabulkami a pro ty, co neustále jójují Podpůrnou psychoterapii při hubnutí. Hubněte kolektivně i individuálně. Její služby můžete čerpat přes Benefity a Benefity plus. Nezapomeňte, že na podobné kurzy často přispívá i zdravotní pojišťovna.

Nebuďte na to sami. Ptejte se, pište, volejte!

17.1.2021 Články, Jak si udržet zdraví

Komentáře

1

Kája

20.1.2021 09:36

Super článek, ta myšlenka jednodenní diety je skvělá, člověk se netrápí, že má před sebou dlouhé měsíce strádání, ale každý den má před sebou jen jeden den, a to se přeci zvládnout dá, souhlas, že se tím učíme navíc žít v přítomnosti a ne v pseudo bublině co bude za pár měsíců „až, možná, něco…..“ zhubnu a ono se to díky tomu stresu z dlouhodobosti nikdy nenaplní.

2

Jindra

2.2.2021 20:09

po otevření stránek Amwey jsem se doklikala až sem, tak si nejsem jista zda se obracím s dotazem správným směrem. Máte-li nějakou vědomost o mém problému prosím poraďte .
Zaplatila jsem si akci na hubnutí , po zaplacení cca 10 000 Kč jsem odeslala vzorek slin a obdržela mailem návod jak dále pokračovat, které cviky jsou pro mě vhodné vzhledem k věku a zdravotnímu stav. Po otevření klíčem k hubnuté – jsem měla denní rozpis jídelníčku kde bylo u každého jídla potraviny uvedena váha, nutriční hodnota Dodržovala jsem to , případně nahradila něčím se stejným údajem , případně vytvořila svůj recept a zařadila do jídelníčku tak abych byla v zelených číslech. Vyhovovalo mi to velice dobře jsem se i cítila a zadařilo se , zhubla jsem během 7 měsíců cca 20 kg , Nyní se stále držím doporučovaného jídelníčku ale ne až tak striktně . Váhu si tím udržuji i když už tolik necvičím , včera jsem najela normálně na jídelníček a dopoledne i dneska nyní si chci nachystat jídelníček na zítra a otevřela jsem stránky a vzápětí mě to přehodilo na nějaké stránky s nabídkou koupě pánvice a jiných produktů. Co se děje ??? Víte někdo něco ?? Když jsem se do tohoto produktu přihlásila a zaplatila tak jsem byla ujištěna že tato služba je trvalá a mohu využívat do konce života. Hledám na internetu nějakou informaci ale nikde jsem se nedopátrala. Snad někdo mně budete umět poradit. Paní která mně tehdy zlanařila tak už v Amwey nepracuje. Za jakoukoliv odpověď děkuji.

3

Marcela

23.2.2021 08:05

Ono se nadarmo neříká, že plnění krátkodobých cílů vede ke splnění cílů dlouhodobých. Krásně a jednoduše napsaný článek, děkuji za něj. Pokud něco chci změnit, musím pouze já sama, nikdo to za mne neudělá. Pokud se cítím nekomfortně, jsem to jen já, kdo se tak cítí a kdo ví, co by přispělo k tomu, abych se cítila jinak. A mohu začít ihned, ne zítra, ne v pondělí…..

4

q_-p

18.5.2021 12:26

= ) AA pro zdravý životní styl. „One day at a time“ & „Today I won’t drink“. Jaja, asi může fungovat.

5

tak to je

18.5.2021 21:25

Take vim co mam jist. Ale kdyz si pripravim zdrave jidlo a mam ho snist, zveda se mi zaludek. Zdrava jidla jsou mi fyzicky odporna.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Václav Krejčík: Dejte si pozor na urputnost!

Václav Krejčík: Dejte si pozor na urputnost!

S oblíbených lektorem Václavem Krejčíkem jsme si povídali u příležitosti opožděného křtu jeho zatím poslední knihy.

ŽIJTE JÓGU 2 s podtitulem „hledání harmonie“ vyšla na jaře letošního roku, ale kvůli covidové situaci byla pokřtěna až nyní v říjnu.

Celý článek 12.10.2021 0