Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Namíchejte si snídani přesně podle chuti s Mixit

Snídaně je základ celého dne – měla by být zdravá, vydatná a chutná! Představte si, že byste si mohli namíchat zdravou a kvalitní snídani přesně podle vaší chuti a nutričních hodnot. A právě to nabízí Mixit.

Neskutečné množství semínek, oříšků, sušeného ovoce a vůbec všeho, co si rádi přimícháme do cereálního základu. Na výběr jsou nejen sypké směsi müsli ale i různé snídaňové kaše.

Základní ingrediencí je tedy kvalitní cereální směs. Ta zajistí, že se tolik potřebná energie uvolňuje v průběhu dne postupně.

Vybírat můžeme například z klasických ovesných vloček, pohankových, kukuřičných, špaldových a kokosových lupínků, dále tu najdeme sójové, rýžové, žitné a ječné vločky, amarantové perličky a mnohé další.

Výběr je opravdu široký, některé směsi jsou doplněny medem nebo čokoládovými hoblinami. Ovesnou, rýžovou a jáhlovou kaši doplňuje sušené odtučněné mléko.

Tento základ je možné rozšířit například o semínka a vločky různých druhů.

V dalším kroku přichází na řadu sušené ovoce, plné vitamínu a látek pozitivně působících na lidské tělo. Výčet ovšem rozinkami, sušenými jablky a lesními plody rozhodně nekončí.

Vyzkoušet můžete i zajímavější plody, jako jsou například angrešt, kiwi, mango, papaya, datle a fíky.

Ochutnejte také netradiční a méně známé plody, kterými jsou například goji, moruše a na závěr zelenina physalis, takzvaná židovská třešeň.

Mixit nabízí i velkou škálu ořechů, které můžete přidat do své vlastní snídaňové směsi.

Ořechy jsou pro naše tělo velmi prospěšné, obsahují totiž kromě minerálních látek a vitamínu i velké množství bílkovin a kvalitních tuků (nenasycených mastných kyselin).

  • Denně se doporučuje sníst přibližně jedna hrst ořechů, to je asi 40 gramů.

Zkrátka nezůstanou ani mlsné jazýčky. Ke směsi cereálií, ovoce a oříšků si můžete přidat třeba kousek čokolády i další sladkosti. Na výběr jsou dokonce lentilky a gumoví medvídci.

Vše můžete dochutit strouhanou skořicovou kůrou, pravou drcenou vanilkou, kokosovým nebo třtinovým cukrem. Ti odvážnější mohou do své směsi přidat pálivý zázvor, drcené kakaové boby nebo čerstvě upražená kávová zrna.

Naše chutě zkrotí už jen nutriční kalkulačka, která při sestavování vlastního müsli průběžně počítá tuky, sacharidy, bílkoviny a celkovou energetickou hodnotu na 100 gramů sestavené směsi.

Více informací na www.mixit.cz.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Zuzana Klingrová: Jóga a dech aneb naučte se správně dýchat

redakce
www.kaloricketabulky.cz

21.10.2013 Články, Recepty a výživa

Související články

Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.: Jak vybrat ten nejvhodnější bílý jogurt

Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.: Jak vybrat ten nejvhodnější bílý jogurt

Jogurt je znám už od pradávna nejen jako potravina, ale i jako léčivý produkt na vnější použití – například na lehké popáleniny nebo jako vyživující prostředek pro kůži (vyzkoušet ho lze i v podobě pleťové masky).

Na úvod musím říct, že jogurt je mou oblíbenou potravinou, a věřím, že po přečtení článku pochopíte, proč tomu tak je. A začnete jej také více zařazovat do svého jídelníčku.

Celý článek 13.6.2024

Erythritol, čekankový sirup a flavdrops – klady a zápory v kostce

Erythritol, čekankový sirup a flavdrops – klady a zápory v kostce

Erythritol, čekankový sirup a flavdrops – oblíbená sladidla zejména u lidí, kteří si hlídají příjem. A často také velmi diskutovaná sladidla, jako ostatně vše, co je spojené s výživou a hubnutím. 

Nikdy nic není jen černé, nebo jen bílé, a proto je dobré vědět, že každé z těchto sladidel má své specifické výhody a nevýhody.

Celý článek 10.6.2024