Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Věra Macošková: deepWORK™, fitness hit, který hýbe světem

Každý rok se objeví nějaká žhavá novinka, jež si zabere ta nejlepší místa v rozvrzích fitcenter. Některé do roka odejdou, jiné se drží na výslunní.  DeepWORK™ si zatím vede velmi dobře.

DeepWORK™ je funkční skupinový trénink, jenž probíhá pod dohledem instruktora a při kterém využíváme pouze váhu vlastního těla.

Je to atletický, jednoduchý a vysoce intenzivní cvičební program. V porovnání s tím, na co jsme byli doposud ve fitcentrech zvyklí, je vidět markantní rozdíl.

Jak to všechno začalo

Program vytvořil  švýcarský prezentér, tanečník a terapeut Robert Steinbacher (Německo), jenž získal díky své škole BodyART bohaté zkušenosti s dětmi se speciálními potřebami. Hlavním úkolem totiž bylo pomáhat jim v pohybu a zlepšovat motorické funkce.

Věra Macošková

Věra Macošková

Poté se rozhodl, že prostřednictvím různých cvičebních technik i léčebných postupů, známých z terapií, vyvine pohybovou školu i pro zdravé dospělé – BodyART s hlavní myšlenkou odpovědnosti za vlastní tělo a zaměřené se na jeho střed (core).

Tu pak rozšířil právě na deepWORK™, jenž je kromě vytrvalostního tréninku inspirovaný filozofiemi dálného východu. Hodina deepWORK™ vychází z principu jin & jang  a jejich rozdílných energií,  které jsou v pohybu využívané – síla a relaxace, nádech a výdech, napětí a uvolnění.

Program je tedy založen na dosažení rovnováhy jin & jang a na elementech země, dřeva, ohně, kovu a vody, které podle starodávného čínského učení představují dynamické kvality všeho dění v přírodě a pět základních pohybů.

Co je DeepWORK™

DeepWORK™ je dynamický trénink. Na základě předem stanovených principů hodina přechází energetickými fázemi, během kterých se střídá silová a kondiční zátěž, napětí a uvolnění. Cvičení maximálně zapojuje a protahuje svaly, formuje tělo a zároveň je to výborný kardio- vaskulární trénink. Důležitou úlohou cvičení je i obnova tělesné a duševní energie.

  • Lekce začíná v pomalém tempu, přechází do rychlejšího a vrací se zpět k pomalému tempu. Závěr patří relaxaci.

DeepWORK™ využívá sportovní specifické pohyby, atletické pohyby, pohyby a cvičení známé z posilování, ale i z běžného života. Trénink je vhodný pro muže i ženy.

Věra Macošková: deepWORK™

Proč zkusit DeepWORK™

Výhodou této lekce je jednoduchost –  žádné složité choreografie, jen soustředění na sebe,  na svůj dech. Každý si cvičí ve svém vlastním tempu.  Specifická hudba vytváří pouze kulisu.

Začátek patří protažení, pak následují dvě minuty running (upřímně jsem si myslela, že umřu a při první lekci si říkala, že už nikdy více, ale nakonec jsem celému systému propadla a odjela si jako jedna z prvních udělat školení do zahraničí). Hodina končí samozřejmě zklidněním, protažením a závěrečnou relaxací, jež je v dnešní uspěchané době tak potřebná.

Celkový pocit mě překvapil. A to cvičím dvacet pět let. Nebyla jsem zničená, ale nabitá novou energii, která procházela celým mým tělem.  Ani nitka na mě ovšem nezůstala suchá. Odcházela jsem zpocená jako myš, ale šťastná – úsměv od ucha k uchu.

Pokud se rozhodnete jít na lekci, doporučuji pohodlné sportovní oblečení, které vám nikde neplandá a nevisí, nejlépe elasťáky a tílko přímo na tělo. Tenisky nechte doma – cvičí se naboso. Ale nezapomeňte si přibalit ručník a pití.

deepWORK™ byl s velkou slávou poprvé představen na veletrhu FIBO 2012 (viz video) a pomalu se dostává i k nám. Jeho líheň je v Opavě. Tak zajděte vyzkoušet a pak napište, jak se vám cvičilo.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Proč různé kalkulačky počítají jiný BMR a jak si nastavit správně aktivitu v Kalorických Tabulkách

Věra Macošková
www.sportperfekt.cz

Lektorka jógy a jiných skupinových lekcí

praxe v oboru fitness 28 let

působí v Opavě – SPORT PERFEKT Věry Macoškové

21.8.2014 Články, Fitness a wellness

Komentáře

1

Lenka

21.8.2014 19:46

Raději to nezkoušejte!!!!! Chytne Vás to a nepustí!!! Díky moc Věrko, jste skvělá 🙂

2

Gabka

26.8.2014 20:45

Na první hodinu jsem se těšila. Ráda zkouším nové styly. Po prvních dvaceti minutách jsem myslela, že to nedám a ptala jsem se sama sebe ,co tam dělám. Nicméně jsem vydržela dokonce a po relaxaci jsem se cítila výborně.
Pokud čas dovolí , snažím se chodit pravidelně. Doporučuji všem.

3

Pavla

28.8.2014 20:42

Deep work je úžasné cvičení,kdy si sáhnete na dno svých sil,ale zároven Vás to posune každou lekcí dál a naučíte se vnímat své tělo a možnosti ,které máte.Navíc s nej lektorkou Věrkou je to skvělá kombinace,doporučuji a těším se na další hodiny :-)))

4

Lucie

28.8.2014 22:12

TOP cvičení!!!!! „Donutí“ vydat ze sebe maximum a celkový pocit po závěrečné relaxaci je báječný 🙂
Já jsem z deepWORKu nadšená, po každé hodině se těším na další… na to, že ji zvládnu zase o něco líp. Je super na sobě pozorovat pokroky, které s každou další hodinou přicházejí.
Rozhodně všem doporučuji.

5

Pavel

29.8.2014 12:42

Dozvěděl jsem se o deep worku, lákalo mě to vyzkoušet a trošku se protáhnout a trošku pocvičit, tak jsem šel na to. Spletl jsem se nebylo to trošku protažení a trošku pocvičení, ale totální protažení a totální pocvičení a moje svalíky to cítily ještě dva dny a to jsem to relativně flákal (resp. nezvládal jsem jsem to odcvičit vcelku), ale moc se mi to líbilo a věřím, že budu mít čas chodit pravidelněji, abych si za nějakou dobu řekl. „Jdu se na deep work trošku protáhnout, trošku zacvičit a zvládnu to celé bez vynechání“. Obdivuji kolegyně, jak to zvládaly a v duchu jsem si říkal, to jsem na tom tak špatně, že mě to tak všechno bolí?? myslím, že toto cvičení je dobré i pro chlapy.

6

Lucka

30.8.2014 21:51

Perfektní cvičení! Zajímavá kombinace cviků, při kterých si člověk sáhne na dno svých sil. Po každé hodině na sobě pozoruji zlepšení a nutí mě to makat víc a víc 🙂 Určitě doporučuji vyzkoušet!

7

Jana

4.9.2014 14:26

Bezva cvičení, bezva lektorka!
Deep work je dynamické cvičení, které mě hodně baví, ale zároveň dokáže zklidnit, zpevnit a zvýšit kloubní mobilitu.
Doporučuji všem.

8

Dana

21.9.2014 21:49

Opravdu SUPER cvičení! Pod skvělým vedením Věrky se člověk dostane za hranice svých možností a sil. Když jsem na první hodině myslela, že už to nedám, stačilo, když řekla: ..“no tak, hecněte se!!“.. a síly se opět navrátily 😀 Svaly jsou maximálně posílené a protažené, závěrečná relaxace je odměnou. Těším se, až se zase „hecnu“. Jsem nadšená! 🙂

9

Linda

8.10.2014 12:17

Neskutečně euforické cvičení, které odrovná a posílí každého!!! Pod vedením Věrky je to něco neskutečného a doporučuji všem, kteří nechtějí jen skotačit, ale pořádně posílit svaly. Kdo nezkusil, nepochopí….upozornění….závislost možná…

10

Bětka

2.11.2014 19:37

deepwork je luxusni cvičeni kdo nevyzkoušel nemuže chapat…. každou dalši hodinu se zlepšujete a pokažde odchazim s dobrým pocitem a skvělou naladou ikdyž se neumim pak ani pohnout 😀 😀 příště až budu moct pujdu určo zase 🙂 VŠEM DOPORUČUJU 🙂

11

Veru

29.11.2014 15:32

Nevíte někdo nějáké termíny školení na lekce Deep Work v ČR nebo poblíž ČR? Děkuji. Ver.

12

Věra Macošková

15.12.2014 06:30

Od ledna školení v ČR 🙂 Více informací www.moveacademy.sk

13

Simona

24.4.2018 06:52

Ahoj, dělají se ještě deepwork kurzy na instruktora? Děkuji 🙂

14

Ing. Macáková Marcela

24.4.2018 09:23

pro Simona: Dobrý den, zeptejte se, prosím, přímo lektorky – ta zná aktuální situaci. Kontakt www.sportperfekt.cz – Věra Macošková. Hezký den.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Pohyb má blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav.

Dramatické snížení přirozeného pohybu v posledních desetiletích se významně podílelo na nárůstu obezity a s ní spojených nemocí – od cukrovky, chorob srdce, pohybového aparátu až po deprese.

Celý článek 29.8.2021 0

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Pokud ještě někdo neobjevil kouzlo pravidelného pohybu, třeba vás k nějaké té pohybové aktivitě navnadí „5P funkční pravidla podle Vandy“.

Sepsala jsem je na základě dlouholetých zkušeností, které jsem nasbírala díky klientkám za 20 let mé lektorské praxe. Všechny je mám dlouhodobě ozkoušené i na sobě a mohu s jistotou říci, že fungují spolehlivě.

Celý článek 8.8.2021 0

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

V posledním roce se cvičení z tělocvičen, fitnesscenter a sportovišť přesunulo do online světa, čímž se zvýšily nároky na naši vlastní motivaci a disciplínu.

Na druhou stranu se nám ale otevřela nečekaná příležitost mít naše oblíbené lektory přímo „pod nosem“, v našich domácnostech.

Celý článek 6.5.2021 0