Cesta ke zdraví
a pohodě
App store rating

Cesta ke zdraví
a pohodě

Prvky, techniky a zásady boxerského zápasu pro normální smrtelníky? Nic není nemožné, je tady Fitboxe® a GroupSparring®!

Přiznejme si, že jsou chvíle, kdy máte chuť cokoliv rozbít, do něčeho praštit, zkrátka vyventilovat stres, který nás obklopuje.

Po celém světě již vznikají místa, která umožňují klientům tzv. „demoliční terapie“ – ventilaci stresu ničením věcí.

Cvičební programy Fitboxe® a GroupSparring® v současné době tuto ventilaci přináší i do našich zeměpisných šířek, nikoliv demolicí věcí, ale přenesením technik úderů a kopů do prostor fitness centra.

Ing. Lucie Drahozalová

S myšlenkou propojení fight a fitness oblastí přišel před pár lety zakladatel italské Groupboxing® akademie Vincenzo Mazzarella.

Co je to tedy ten Fitboxe®?

Jedná se v o velice funkční trénink. Během této lekce dojde ke kompletnímu posílení svalů celého těla.

Jak je to možné? Lekce je založená na různých kombinacích kopů, úderů a úhybných technik – všechny tyto pohyby jsou prováděny celým tělem, koordinací všech svalových skupin.

  • K ventilaci stresu dochází především díky tomu, že údery jsou vedené na speciální boxerské totemy. Tyto totemy se plní vodou či pískem, boxuje se na ně ze dvou stran a perfektně tak doplňují boxerské prostředí.

Hlavní zásadou je nevytvářet žádné složité choreografie, ale pouze plynule na sebe navazující kombinace, které ale také nesmí být nikterak složité. Komu by se po celém dni chtělo ještě přemýšlet nad tím, co bude dalším prvkem.

box ve fitku

Mladší bráška GroupSparring®

Pokud jde o propojení světa fightu a fitness, tento cvičební program zabíhá ještě o malinko dále. Nejde o údery na totemy, ale proti sobě máte živého „protivníka“, tedy člověka, který drží pro změnu speciálně vytvořené lapy.

  • Jedná se o novinku a jedno z mála párových cvičení.

Hlavním principem je reakce svalových skupin na pohyblivý „terč“, ale také provádění pohybů nejen útočných, ale pro držitele lap také technik obranných. Během hodiny dojde několikrát k vystřídání pozic, takže nikdo se ničemu nevyhne.

Nejkrásnější na této hodině je, že údery jsou vždy po pár minutách provázeny smíchem. Tento program se v současné době šíří do celého světa a získává si velice rychle své příznivce.

Ať už zamíříte na kteroukoliv z těchto hodin, na první hodinu je potřeba si opatřit ochranné pomůcky – bavlněné bandáže nebo pytlové rukavice. Ze své vlastní osmileté instruktorské zkušenosti můžu slíbit, že negativní myšlenky, se kterými dorazíte, se z vašeho těla velice rychle vyplaví, stejně jako pár decilitrů potu.

Odchod s úsměvem je 100% zaručen. Tělo spaluje, posiluje a cítíte se skvěle.

box ve fitku

Bezpečnostní upozornění:

Dalo by se říci, že Fitboxe® i GroupSparring® je pro všechny – bez rozdílu věku, váhy i pohlaví. Nicméně je nutné se těmto programům vyhnout během těhotenství, při problémech s páteří (zejména krční) a také pokud vás trápí vysoký tlak.

Poznámka redakce:

Lucie Habalová

ucihabal.blog.cz

Na půl úvazku matka na rodičovské, na půl úvazku trenérka, na půl úvazku hokejová manželka. A aby to – na první pohled nespojitelné – dokázala spojit do celku, začíná být výborný manažer.

Instagram lucihabal

15.2.2016 Lucie Habalová Články, Fitness a wellness

Z archivu

Tři zdravé recepty z luštěnin od populární Kuchařky ze Svatojánu

S paní Evou Francovou, která je známá jako Kuchařka ze Svatojánu, spolupracujeme už řadu let. Vše začalo vydáním její první knihy.

A nyní už jich je neuvěřitelných deset. A jedna zajímavější než druhá.

Celý článek 27.10.2019

Související články

PhDr. Olga Běhounková, Ph.D.: Pohyb jako klíč ke zdraví aneb jak nebýt sumkou

Sumky jsou podobni pulcům – v mládí plují oceánem, dokud si nenajdou podmořský útes s výhledem, na němž se usadí, a už se do konce života nehnou.

Nepohyb způsobí, že se z nich stanou jakési hrudky bez mozku se dvěma trubicemi – jednou trubicí nasávají vodu a druhou ji vypouštějí ven. Investice energie do nervového systému a mozku se nevyplatí, když je sumka bez pohybu.

Celý článek 4.10.2024

Mgr. Radka Šmídová: Sacharidy v jídelníčku – ano nebo ne? A případně kolik?

Neuběhne ani den v nutriční ambulanci, abych se nesetkala s někým, kdo si myslí, že mezi ním a vysněnou postavou stojí sacharidy.

V době, kdy na nás ze všech stran útočí reklamy na nízkosacharidové a keto diety, asi ani není divu. Jsou ale vážně právě sacharidy tím nejobávanějším nepřítelem štíhlé linie? Dočtěte až do konce a možná se dozvíte něco, co jste nečekali.

Celý článek 30.9.2024

Jan Lipšanský: Výhody pití studené vody aneb Někdo to rád studené

V ledničce mám plastovou láhev s vodou. Vždy mi totiž víc pomáhalo pít přes den studenou vodu, překvapivě i při nachlazení. Ale všude na internetu se dočtete, že je to nezdravé a voda by se měla pít teplá.

Jak to tedy je?

Celý článek 28.9.2024

Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.: Co dělat, když vám číslo na váze pravidelně kazí náladu

V mojí nutriční poradně se s klienty nejčastěji věnuji tématu hubnutí – redukci hmotnosti.

Na některých vidím, jak je to pro ně začarované téma – hubnou a přibírají pořád dokola. A s každým dalším pokusem je jejich fixace na výsledek větší a větší, sebedůvěra nalomená a urputnost značná.

Celý článek 25.9.2024

Mgr. Tereza Rogalewiczová: Analýza tělesného složení

Přístroje, jež slouží k analýze tělesného složení, se dnes stávají běžnou součástí ordinací, výživových poraden nebo sportovních center.

Kromě informací o tělesné skladbě, tedy o množství svalů, tuku, vody atp., umožňují posoudit výživový stav člověka. Dávají také přesnější představu o stupni nadváhy nebo obezity, stejně tak ale o případné podvýživě. Je to zajímavý doplněk, díky kterému lze sledovat některé parametry zdraví.

Celý článek 22.9.2024

Dostupné všude, kde potřebuješ

Kalorické Tabulky jsou dostupné na webu, telefonu, tabletu i na chytrých hodinkách jako Garmin nebo Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner