Cesta ke zdraví
a pohodě
App store rating

Cesta ke zdraví
a pohodě

Prvky, techniky a zásady boxerského zápasu pro normální smrtelníky? Nic není nemožné, je tady Fitboxe® a GroupSparring®!

Přiznejme si, že jsou chvíle, kdy máte chuť cokoliv rozbít, do něčeho praštit, zkrátka vyventilovat stres, který nás obklopuje.

Po celém světě již vznikají místa, která umožňují klientům tzv. „demoliční terapie“ – ventilaci stresu ničením věcí.

Cvičební programy Fitboxe® a GroupSparring® v současné době tuto ventilaci přináší i do našich zeměpisných šířek, nikoliv demolicí věcí, ale přenesením technik úderů a kopů do prostor fitness centra.

Ing. Lucie Drahozalová

S myšlenkou propojení fight a fitness oblastí přišel před pár lety zakladatel italské Groupboxing® akademie Vincenzo Mazzarella.

Co je to tedy ten Fitboxe®?

Jedná se v o velice funkční trénink. Během této lekce dojde ke kompletnímu posílení svalů celého těla.

Jak je to možné? Lekce je založená na různých kombinacích kopů, úderů a úhybných technik – všechny tyto pohyby jsou prováděny celým tělem, koordinací všech svalových skupin.

  • K ventilaci stresu dochází především díky tomu, že údery jsou vedené na speciální boxerské totemy. Tyto totemy se plní vodou či pískem, boxuje se na ně ze dvou stran a perfektně tak doplňují boxerské prostředí.

Hlavní zásadou je nevytvářet žádné složité choreografie, ale pouze plynule na sebe navazující kombinace, které ale také nesmí být nikterak složité. Komu by se po celém dni chtělo ještě přemýšlet nad tím, co bude dalším prvkem.

box ve fitku

Mladší bráška GroupSparring®

Pokud jde o propojení světa fightu a fitness, tento cvičební program zabíhá ještě o malinko dále. Nejde o údery na totemy, ale proti sobě máte živého „protivníka“, tedy člověka, který drží pro změnu speciálně vytvořené lapy.

  • Jedná se o novinku a jedno z mála párových cvičení.

Hlavním principem je reakce svalových skupin na pohyblivý „terč“, ale také provádění pohybů nejen útočných, ale pro držitele lap také technik obranných. Během hodiny dojde několikrát k vystřídání pozic, takže nikdo se ničemu nevyhne.

Nejkrásnější na této hodině je, že údery jsou vždy po pár minutách provázeny smíchem. Tento program se v současné době šíří do celého světa a získává si velice rychle své příznivce.

Ať už zamíříte na kteroukoliv z těchto hodin, na první hodinu je potřeba si opatřit ochranné pomůcky – bavlněné bandáže nebo pytlové rukavice. Ze své vlastní osmileté instruktorské zkušenosti můžu slíbit, že negativní myšlenky, se kterými dorazíte, se z vašeho těla velice rychle vyplaví, stejně jako pár decilitrů potu.

Odchod s úsměvem je 100% zaručen. Tělo spaluje, posiluje a cítíte se skvěle.

box ve fitku

Bezpečnostní upozornění:

Dalo by se říci, že Fitboxe® i GroupSparring® je pro všechny – bez rozdílu věku, váhy i pohlaví. Nicméně je nutné se těmto programům vyhnout během těhotenství, při problémech s páteří (zejména krční) a také pokud vás trápí vysoký tlak.

Poznámka redakce:

Lucie Habalová lucihabal.blog.cz

Na půl úvazku matka na rodičovské, na půl úvazku trenérka, na půl úvazku hokejová manželka. A aby to – na první pohled nespojitelné – dokázala spojit do celku, začíná být výborný manažer.

Instagram lucihabal

15.2.2016 Lucie Habalová Články, Fitness a wellness

Z archivu

Michaela Bebová: Jak si v době potravinového boomu zachovat selský rozum?

Výživa 21. století nám přinesla nové potraviny, nové technologie, nové pojmy, ale hlavně marketing.

Nabídka trhu je enormní a způsobila to, že jsme nenasytní, neumíme si správně vybrat a neumíme si hlavně vybrat to nejdůležitější a nejpotřebnější.

Celý článek 7.7.2016

Související články

Salsa, dip, pesto, čatní, omáčky – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Ochucování jídel nekončí jen u koření a bylinek, o nichž jsme psali minule. Od pradávna si lidé jídlo také ochucovali různými směsmi ze zeleniny, bylinek, olejů, medů, lesních plodů, ovoce, mléka, ryb apod.

Z podobných směsí později vznikly omáčky tak, jak je známe dnes. A to nejenom křenová, svíčková, rajská, ale i ty teplé indické, o nichž jsme rovněž psali. Nebo italské jako ta boloňská.

Celý článek 22.7.2024

Marcela Szlauerová: Moje cesta k vaření a oblíbené recepty

V rámci volného cyklu pro blog Kalorických Tabulek „jak jsem se naučil/a mít ráda přípravu jídel“ vám představujeme další příběh.

S prosbou o sepsání osobnějších řádků jsme se obrátili jak na odborníky, kteří s námi spolupracují, tak na některé členy skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami.

Celý článek 19.7.2024

Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.: Jak si připravovat kvalitní jídlo a zároveň nestrávit v kuchyni celý den

Milí čtenáři blogu aplikace Kalorické Tabulky, než se dostanu k tomu, abych vám předala moje tipy, jak nestrávit v kuchyni příliš času, ráda bych se s vámi krátce podělila o to, jak jsem k přípravě vyváženého jídla našla cestu já.

A jak jsem se naučila zacházet s časem, který je třeba tomu věnovat.

Celý článek 16.7.2024

Ovlivňuje stanovení cíle proces hubnutí?

Můžeme si to říct rovnou – ano, stanovování cílů je jedním z nejúčinnějších a zároveň nejlevnějších nástrojů, který můžeme využít při snaze o úpravu hmotnosti a udržení dlouhodobé motivace.

Ať už jste muž nebo žena, tento proces může zásadně ovlivnit (ne) úspěch ve snaze o zlepšení životního stylu.

Celý článek 14.7.2024

Jan Lipšanský o kaloriích nevážně: Buďme rádi za uzavírky

Jako každé léto, i letos jsou centra velkých měst rozkopaná. Asi aby to turisté měli zábavnější. Ale nejenom centra, i na okrajích měst se kutá, zavírají se silnice, chodníky…

Jde o nemilou věc, ale všechno zlé bývá k něčemu dobré. A pro nás, kteří se snažíme zhubnout, jde doslova o požehnání. Skutečně.

Celý článek 12.7.2024

Dostupné všude, kde potřebuješ

Kalorické Tabulky jsou dostupné na webu, telefonu, tabletu i na chytrých hodinkách jako Garmin nebo Apple Watch.

App Store Google Play

Dine4Fit Banner Dine4Fit Banner