Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Výživová poradkyně Martina Jandová: 13 cm v pase dole aneb Jak zhubnout i přes nástrahy celiakie a štítné žlázy – ukázka jídelníčku

Chtěla bych vám představit svou klientku Lucku a zároveň se s ní vlastně pochlubit.

Podívejte se, jak se tato paní proměnila v krásnou mladou dámu – a to během tříměsíčního programu.

Lucka (34 let) byla jako dítě téměř podvyživená. Až do své dospělosti nemusela jídlo řešit. Někdy jí dokonce vyloženě vadilo, že je až příliš hubená –  vážila 53 kg. Mohla se cpát od rána do večera a nepřibrala ani gram. A to kvůli potížím se štítnou žlázou. Vše se změnilo kolem jejích dvacátých narozenin. Změnila léčbu a štítná žláza začala fungovat normálně. Jedla sice stále stejně, ale najednou začala přibírat a štíhlá postava byla pryč.


Přibírání přisuzovala sice štítné žláze, ale teď už sama říká, že za to mohla „rozežranost“, ne zdravotní problémy. Běžně obědvala guláš s pěti knedlíky a pak se ještě dojídala chlebem.

S nadbytečnými kily se rozhodla zatočit, ale bojovala s nimi několik let úplně bezúspěšně. Maximální váhy dosáhla ve třiceti letech, kdy ručička váhy ukazovala 86 kg. Cítila se opravdu mizerně, a proto stále zkoušela zhubnout. Rozjel se kolotoč diet.

  • Vyzkoušela téměř všechny možné diety, ale žádná neměla dlouhého trvání, pár kilo zhubla, ale za chvilku je měla zase zpátky, mnohdy ještě víc. Klasika.

V třiatřiceti letech jí byla diagnostikována celiakie. V té době měla 82 kg a domnívala se, že díky bezlepkové stravě začne určitě hubnout. Vždyť je to v současné době přece populární! Spousta lidí vynechává lepek. A hubne před očima. Nebo se o tom často aspoň píše.

Bohužel to nebyl její případ. I když vynechala všechny potraviny s lepkem a nahradila je těmi bezlepkovými, váha nešla dolů. Naopak ještě stoupala nahoru až dosáhla opět 86 kg. Navíc jídelníček se jí zdál  časem stereotypní a nezajímavý. Lepek nejedla, ale nevěděla jak si sestavit vyvážený jídelníček, ve kterém je všeho tak akorát.

Lucka se rozhodla pro radikální změnu a nechala si sestavit bezlepkový jídelníček „ušitý“ přímo pro její tělo.

Jak Lucka vnímala nově nastavený jídelníček na míru?

„Po úpravě jídelníčku jsem začala ubývat na váze, vracela se mi dosavadní energie a radost ze života. Martinka mi můj jídelníček hodně obohatila a zpestřila. Zpočátku jsem bojovala s množstvím jídla, kterého na mě bylo moc, ale po krátké době jsem si zvykla. Největší radost mám, že i teď můžu zhřešit něčím sladkým. A to aniž bych měla pocit viny, že jsem sama sebe zklamala. Dnes mě moje velká proměna těší – mám dole 6 kg a 13 cm v pase. A chci pokračovat nadále. Přeci nedržím žádnou dietu, ale změnila jsem životní styl, který mi vyhovuje. Moc děkuji Martince, že mi otevřela oči a ukázala mi správnou cestu. Také velké díky mému manželovi a synovi, které mi jsou velkou oporou a fandí mi“.

Jak vypadá Lucky současný jídelníček? Na ukázku se podívejte zde

Sama Lucie říká, rozhodně jí nepřijde, že by hladověla. Naopak jí mnohem více než dříve, ale kvalitněji. V současné době se bezlepkových potravin dá koupit spousta, takže ani celiakie není problém. Díky pravidelnému sportu si může dovolit i občasný „hříšek“. Ráda si dá bezlepkovou pizzu či nějaký sladký koláč.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Vztah ke stravování a pohybu podle našich povahových rysů

Martina Jandová
www.martina-jandova.cz

Výživová poradkyně, jež mimo jiné radí:

  • Zapomeňte na slovo dieta!
  • Naprogramujte se na nový životní styl, který nikdy neskončí!
  • Mějte se rádi a změnu dělejte pro sebe, ne pro nikoho jiného!

Najdete ji také na facebooku a Instagramu.

25.5.2017 Články, Jak zhubnout, Recepty a výživa

Komentáře

1

Ája

26.5.2017 08:29

Ty bláááho. Za celé odpoledne tři knackebroty, to se mi nezdá úplně ok…

2

Božena

26.5.2017 16:44

Zdravím všechny hubnoucí, mladí se mají těm se hubne jedna radost,stačí ubrat v jídle a hýbat se+nemlsat! Spalování funguje na 100%, hormony nezlobí. Ale co poradí výživ.poradkyně nám co už je át??? metabolismus je líný, vše jde o mnoho hůře než za mlada i když se jí poloviční porce a venku se denně chodí hoďku. Výsledek žádný.

3

Viera

4.6.2017 23:01

Patrím k tým ženám, čo maju po „siat….“ a napriek tomu vďaka kalorickým tabuĺkám a dobrej výživovej poradkyni som od januára do dnešného dňa schudla 12 kg. Zo 77 na 65, pri výške 164 cm. A mám aj chorú štítnu žĺazu…. Takže to nie je o veku, ale o chcení….☺

4

martin

4.6.2017 23:50

Dobrý den také pracuji jako výživový poradce, a docela jsem se zhrozil jak nízký má denní kalorický příjem 6500 KJ = 1560 kcal zhruba a to je v podstatě její bazální metabolizmus bez jakékoliv aktivity( jakoby celý den ležela na posteli) co mi přijde příšerně málo, paní evidentně zhubla z nedostatku živin kdy tělo šáhlo do zásob, já bych sice taky zvolil omezení příjmu ale ne takhle drasticky nepřijde mi to zdravé

5

LUBA

5.6.2017 07:44

Je to o tom, nejesť sladkosti, čipsy, hory zákuskov, nepiť sladké nápoje, kokakolu, dźúsy, a pod. A jesť polovičné množstvo toho čo teraz. Mám pomôcku:
jedzte mäso ako Vaša dlaň, prílohy toľko čo sa zmestí do dlane, tukov ako váš palec a zeleniny koľko chcete…Za 6 týždňov mám dolu 5kg a do tých „siat…“ mi moc nechýba. Ale chce to pevnú vôľu…a trošku cvičenia….kalorické tabuľky sú super, pomohli mne aj mužovi… treba trochu strážiť kalórie….

6

Marcela Šumová

5.6.2017 08:33

Přes rok marodím a mám omezený pohyb. Ke všemu trpím Diabetes 2.stupně. Též problémy se štítnou žlázou a jsem po operaci Bakerovi cysty.
Ráda bych shodila pár kil
S pozdravem Marcela Šumová

7

Jana

7.6.2017 07:55

Již 3 měsíce chodím do světa zdraví, radí mi výživový poradce. Jím zdravé potraviny, hýbu se, dbám na pitný režim i na pravidelnost. Zhubla jsem 0 kg a 5cm v pase. Je to demotivační, ale bohužel taková je realita. Nepatřím k úplně tlustým lidem, jen jsem chtěla být štíhlejší a zdravější. Je mi 48 let a mám pocit, že už s tím nehnu.

8

Magda

7.6.2017 10:39

Odpověď Janě:
Milá Jano, do Světa zdraví jsem chodila měsíc, stálo mě to nevratných téměř pět tisíc, po měsící jsem to sama ukončila, protože přístup pana odborníka a sedmnáctiletých brigádnic byl natolik neprofesionální, že to byla pouze ztráta času. Já jsem zhubla téměř deset kilo sledováním kalorií v systému kalorické tabulky a trochu více pohybu. Dnes už kalorie nepočítám, naučila jsem se, co mohu, co ne, jím pestrou vyváženou stravu, většinou doma připravenou z kvalitních surovin. Nekupuji polotovary, výrobky s cukrem a tako různé sajrajty. Držím palce.

9

Martina Jandová - výživový poradce - ZHUBNĚTE S MARTINOU

7.6.2017 12:33

Martine, děkuji za Váš komentář. Máte pravdu, denní kalorický příjem 6500 kJ, je opravdu poměrně nízká hodnota. Ale vzhledem k tomu, že paní Lucka měla svůj původní jídelníček dlouhodobě pod hodnotou svého bazálního metabolismu, musela jsem začít s navyšováním jídelníčku pozvolna, aby naopak nepřibrala na váze. Nyní už je na vyšší hodnotě než byla na začátku dodržování jídelníčku. Ukázkový jídelníček je z první fáze hubnutí. Děkuji za Váš příspěvek a přeji hezký den.

10

Martina Jandová - výživový poradce - ZHUBNĚTE S MARTINOU

7.6.2017 12:37

Dobrý den, paní Marcelo, pokud byste chtěla vypracovat individuální jídelníček se zohledněním Vašeho zdravotního stavu, ráda Vám jej vypracuji a pomohu s hubnutím. Přeji hezký den. S pozdravem Martina Jandová – výživový poradce, Zhubněte s Martinou.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0