Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Vyrobte si postavu snů i po čtyřicítce! Příběh Jitky, která tvrdí, že dokážeme vše, co chceme

Čtyřicítka je u žen věk, kterého se obvykle děsí. Řeknu vám na základě osobní zkušenosti, že naprosto zbytečně.

Za dva měsíce mi bude 45 let a nikdy jsem se necítila lépe. A nevypadala lépe. Zní to neskromně?

Možná ano, ale já to tak skutečně vnímám. Co tomu všemu předcházelo? Možná tušíte správně: Byla to těžká krize středního věku.

Absolutní vyhoření ve všech směrech života: v kariéře, ve sportu a zájmech. Ani rodinný život mi nepřinášel tolik radosti, co dříve. Během tří let  motání se v začarovaném kruhu frustrace, nespokojenosti a demotivace, jsem se projedla a proválela k pětaosmdesáti kilům!

  • Byly to tři roky, kdy jsem nevěděla co chci/nechci, co mě baví/nebaví, co má/nemá smysl.

Stala se ze mě pasivní a kynoucí teta středního věku, kterou nebavil život. Přitom jsem téměř dvacet let aktivně vedla různé skupinové lekce cvičení pro ženy. Roky mě to naplňovalo, byla to moje „druhá práce“, sportovala jsem s rodinou… A najednou NIC, TMA, KONEC! Absolutní nechuť do všeho.

Co mě nakoplo? Co se stalo? Zdánlivě nevinná víkendová akce s přítelkyněmi. Připadala jsem si tam jako cizí. Zjistila jsem, že jsem se izolovala i sociálně. Přestala jsem se zajímat, jak žijí, jak se mají, jak tráví čas, co je zajímá atd. Viděla jsem před sebou jen partu vysmátých šmrncovních holek v nejlepším věku, které se mimo jiné předháněly v tom, kolik udělaly „angličáků“ a v kolik ráno vstávaly, aby si zacvičily.

No byla jsem fakt mimo. Druhý den ráno jsme si prohlížely fotky z předchozího dne a já se zděsila podruhé. Já se totiž v první vteřině nepoznala. Viděla jsem unavenou, přitloustlou, stárnoucí ženskou. A v ten moment se to stalo. Absolutní prozření: Tak to je konec, holčičko. Od teď bude všechno jinak. A bylo. Věděla jsem, že mě nic nezastaví. Věděla jsem, že chci změnu. Nejen změnu vzhledu, ale i změnu práce. Dva zásadní zdroje mé frustrace.  A začala jsem hned, protože už včera bylo skoro pozdě.

Už ten den jsem byla s jídlem a pitím opatrná, druhý den totéž. Po návratu domů jsem svůj comeback rozjela naplno. Každé ráno jsem si přivstala a cvičila jsem – velmi opatrně, protože jsem tři roky prakticky nic nedělala. Postupně jsem přidávala čas, cviky, opakování. Z deseti minut byla časem půlhodina.

Každý den jsem si chystala do práce krabičky s jídlem. Bez problémů. Šlo to krásně. Začala jsem si hledat novou práci – velmi úspěšně. V podstatě se mi to podařilo okamžitě, s tím ale že změna proběhne až od nového školního roku. Vrátila jsem se totiž po dvou letech zpět do školství. Patřím tam.

První čtyři kila šla raketově dolů, a pak nastala zhruba dvouměsíční stagnace. Pořád jsem „krabičkovala“, pořád jsem cvičila a stále NIC.

Věděla jsem, že budu muset začít dělat věci jinak. Ale jak? Svěřila jsem se znalé kamarádce a ona mi poslala několik článků o low carb stravování a o mýtech a chybách ve fitness, které stále v této oblasti přetrvávají.

Mám to: Moc sacharidů! Články jsem zhltla jedním dechem a začala se změnou. Vyřadila jsem pečivo a přílohy, přidala na tucích a bílkovinách.  Váha ubývala tempem 2,5-2 kila měsíčně. Luxus. Navíc jsem se cítila naprosto skvěle. V této době jsem začala i jinak trénovat. Zakoupila jsem si tréninkový protokol La Femme od Adama Česlíka a tím jsem svou „metamorfózu“ posunula ještě o level výš. V podstatě  se jedná o periodizovaný trénink typu crossfit, tedy silový trénink a HIIT trénink v jednom. Za mě je to nejefektivnější trénink vůbec. Spolu s vhodnou stravou dokáže opravdu zázraky: úbytek tukových zásob, zvýšení síly, výbušnosti a krásnou definici svalů.

  • Koktejl úsilí, vytrvalosti a vůle způsobil to, že se mi absolutně změnilo myšlení. Celá ta cesta mě neskutečně začala bavit a naplňovat. Dodalo mi to obrovské sebevědomí a pocit, že dokážu všechno na světě.

Celkem jsem se zbavila osmnácti nadbytečných kilogramů, nicméně to ve finále hodnotím jako krásný bonus. Největší transformace se odehrála v hlavě. Jsem jiný člověk. Každý den jsem vděčná za to, že můžu vstát z postele a dělat, co mě baví. Vím, že skutečně každý držíme opratě svého života pevně v rukou. A že dokážeme vše, co chceme. Ale opravdu CHCEME.

Od této mojí proměny brzy uplynou už dva roky. A co se od té doby událo? Zvládla jsem triatlon, na který jsem se odpovědně a v rámci svých možností připravovala. Porazila jsem o 16 minut své o jedenáct let mladší já. Byla jsem na sebe neskutečně pyšná. Letos jdu zas. Stále se stravuji low carb. Zvládla jsem restart v programu Whole30, který mi přinesl zejména úplně nové vnímání jídla jako takového a také spoustu nových chutí a zábavy v kuchyni. Právě dnes jsem se s dcerou přihlásila na týdenní školu in-line bruslení. Trochu více studuji běh, protože tomu chci přijít na kloub (stále se mi to nepodařilo). Dovybavila jsem si domácí posilovnu. Cvičím 2x týdně jógu. Dýchám, žiju.

Žijte, nepřežívejte! Vaše Jitka

Z archivu aneb přečtěte si také:

Břicháč Tom: Proč je lepší se pustit do hubnutí sám za sebe. A co můžeš SÁM dokázat?

Jitka Singerová
https://jitkasingerova.blogspot.cz

7.5.2018 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Pavel

10.5.2018 13:58

Vážená paní Jitko. Vaše úspěchy obdivují. Vím přesně jak baječně se citite. Začal jsem podobně jako vy. Před dvěma lety. Bylo mi 53 a měl jsem BMI 29. Nemohl jsem vyfunět do schodů. Řekl jsem DOST. Začal jsem na sobě pracovat. Dnes mám BMI 19. Denně naběhám 5 a vice km, ujedu 25 km na kole a jednou týdne plavání 3 km. Denně 750 kliků a 20 minut brišáky. Jde to i po padesátce stačí chtít. Jenom moje teorie jídla je jiná. Dříve jsem ho miloval. Dnes říkám, že jím abych žil a neżiji abych jedl. Takže hodně uspechů a zdravému životu zdar. P.S. nikdy jsem nebyl v posilovně.

2

Leni

16.5.2018 17:22

Tak to je vážně něco. Poslední dobou se snažím také dělat víc pro sebe. BMI se mi povedlo za dva měsíce posunout asi o 2 jednotky. Kromě pohybu jsem upravila jídelníček, dopřávám si zeleninové nápoje smoothie. Hlavně se člověk cítí lépe a to je největší motivace.

3

Božena

30.5.2018 17:28

Zdravím,také gratuluji! Ve 45 letech jsem pořád měla pod výšku a jedla vše. V 55 letech to pomalu začalo stoupat ale pořád to šlo, v 65 mi váha vyletěla o 10kg nad výšku a začal boj s větrnými mlýny. Jím polovinu a ještě méně co v 50 a váha se nehne!! Cvičím, plavu, chodím a nic. Dr.obvodní mi řekla,to víte ten přechod a hormony, s tím nic nenaděláte, to je náš úděl. I když 10kg navíc není tak hrozné ale nemohu se s tím smířit když sem celý život měla pod výšku. V mládí se hubne krásně to jde samo stačí se jen omezit trochu,ale po 55-60 je to boj.

4

Eva

1.6.2018 11:43

Zdravím … od 15.2. v tom taky jedu. Letitý marný boj s váhou, diety, hladovky a nakonec nefunkční štítná žláza mne spolu se stresem dovedly až ke 115 kg. Zhrozila jsem se a najednou mi ruplo v hlavě a ze dne na den jsem vyhodila pečivo, mouku, lepek … a kila jdou dolů. Od té doby je to 17 kg. Teď stagnuju, nic neobvyklého a)nějaká doba s nízkými kJ a b)jsem vystreslá ze zaměstnavatele, ale dál zapisuji jídlo do kaloricketabulky.cz a jedu v tom dál, protože vím, že to prostě občas přijde, že tělo stávkuje. Zatím jsem nepřišla na chuť cvičení, ale chodím. Nejezdím autem, prostě chodím a i túry a kochám se. Vymlouvala jsem se desítky let, proč tloustnu, teď už to dělat nebudu a hodlám svoji padesátku v r.2020 oslavit v těle, které patří k mé Duši a ne tu hroudu, co jsem se naučila mít ráda, abych nějak přežila. Ono i to cvičení přijde, ale jsem spíš introvert a tak … čekám na zázrak … 😀 ale chodit budu a potom i běhat, až dám dolů ještě min.10 kg, aby mě nebolely klouby. Všem, co říkají, že jsou prostě tlustí a neví proč … víte – moc sacharidů, málo pohybu … a nelžete si … alespoň sami sobě ne …

5

Bedřiška

3.6.2018 16:06

Hurá,gratuluji p. Evo! Já mám štít.žlázu v pořádku a stejně se nehubnu jen po dekách! Ono ze 100 kg např. se hubne mnohem lépe a rychleji že je co shazovat, ale z nižší váhy např.z 75 kg shodit 3-4 kg to je děsná fuška! A hlavně po 60 tce. Jednou trochu zhřeším a ráno mám o 1/2 kg více. Takže začnu nanovo. A to nejím, těstoviny,nic z mouky jen občas 60g brambor nebo fazolí k masu. Tak vám přeji vydržet!!!!

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Dnešní příběh pochází opět z naší skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami, která nám dělá radost už nějaký ten pátek.

Sympatická Jana tvrdí, že pravidelné zapisování a rozvrhování jídelníčku jí velmi pomohlo. Postavu má nyní prakticky stejnou jako na střední škole, což dokazuje fakt, že v pohodě oblékne a zapne své maturitní šaty.

Celý článek 20.10.2021 0

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0