Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Ajka: Konečně žiji svůj život tak, jak jsem si vždy přála

V našich uzavřených skupinách na facebooku vždy fascinovaně sledujeme cesty uživatelů aplikace Kalorické Tabulky, kteří krok za krokem postupují k svému cíli.

U někoho se může jednat jen o pět šest kg, tzv. „vyladění“ postavy, u mnohých jde ale i o pár desítek kilogramů, které člověku naprosto změní život.

Ten druhý případ je popsán v dnešním příběhu, o který se s námi podělila paní Ajka. Její příspěvky ve skupině jsou plné skvělých tipů a krásných fotek, včetně jejího věrného sparing partnera fenky Daisy. A my už předáváme slovo:

Celý život vedu boj se svou váhou. Už v dětství a pubertě jsem byla pořádný kus ženské, a tím pádem terčem posměchu. Mou jedinou výhodou je, že mám 174 cm a kila rozložená všude po těle. Vždy jsem si myslela, že mne žádný chlap nebude chtít. Nakonec se přece jen jeden dokonalý chlap našel a je se mnou již skoro 30 let. A dovedli jsme k dospělosti dvě úžasné děti.

Ajka: Konečně žiji svůj život tak, jak jsem si vždy přála

Mé děti se za mne naštěstí nikdy nestyděly a vždy se mě v mých snahách o zhubnutí snažily podpořit. Ale já to vždy vzdala a pomalu se smiřovala s tím, že prostě budu taková velká celý zbytek života.

  • Mrzelo mne, že ač jsem jedla tak málo, tak má váha stále stoupala.

A myslím, že pokud bych si tenkrát neřekla „dost“, byla bych teď úplně jiný člověk. Váha mne ale začala limitovat a omezovat i v běžných činnostech. Zadýchávala jsem se, z každého kopce jsem měla trauma a jít si koupit oblečení bylo za trest.  Na konci dubna 2020 jsem řekla ono „dost – já to přece nevzdám, takhle žít nechci“.

Restart mého dosavadního života začal dne 29. dubna 2020 na váze 130 kg (v pase jsem měla 125 cm a přes břicho 145 cm). Nainstalovala Kalorické Tabulky, dala všude výchozí hodnoty a šla do toho. Začátek byl skoro bez většího pohybu, přesto jsem měla problém to množství zdravějšího jídla ujíst.

Kompletně jsem změnila svůj jídelníček. Vyřadila bílé pečivo, brambůrky, sušenky a trvanlivé salámy. Při vaření snížila spotřebu mouky, cukru, oleje, tuků a začala vařit více luštěnin a připravovat zeleninové saláty skoro každý den. Objevovala jsem nové potraviny – zamilovala si tvaroh a cottage.

Po měsíci se na váze ukázal první úbytek minus 5 kg. Úplně jsem se tenkrát rozbrečela. Najednou jsem měla pocit, že je vše jednodušší. Měla lepší náladu a přestala se uzavírat do sebe. Dle rad ve facebookové skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami si došla na In Body, přenastavila podle toho hodnoty v aplikaci a pokračovala dál.

Začala jsem také přidávat pohyb. Chůze mne vždy bavila, ale teď se začala stávat mou závislostí. Začala jsem všude chodit pěšky, vystupovala z autobusu o dvě zastávky dříve, nebyla líná vyjít schody. Další úbytek na sebe nenechal čekat a já se za rok projedla a prochodila k úbytku minus 28 kg. V pase jsem měla najednou 101 cm a přes břicho 118 cm.

  • S mezníkem 99,9 kg jsem bojovala dost dlouho, skoro dva měsíce se trápila hladem. Nemusela jsem, kdybych dala na rady a navýšila trošku příjem. Ano, navýšila příjem!

Vzhledem k tomu, že s ubývajícími kg jsem začala více sportovat, přidala koloběh a sem tam se i rozběhla, v zimě začala chodit cvičit a vlastně byla pořád v pohybu, měla jsem hlad. Regulérní hlad. To jsem nikdy neznala.

Navýšila jsem tedy příjem a najednou jsem byla pod tou magickou stovkou. Na váze bylo dvoumístné číslo 99,9 kg. Taková radost. Nepopsatelný pocit. Úleva. A hrdost, že jsem to dokázala. Neskutečně se mi změnil život. Je takový lehčí, konkrétně o 42 kg lehčí.

  • Konečně žiji svůj život tak, jak jsem si vždy přála.

Dnes jsem díky Kalorickým Tabulkám na 87,5 kg. Jsem vlastně už skoro v takovém malém cíli. Příští rok mi bude 50 let a věřím, že si ke svým padesátinám dám dárek v podobě „odhozených“ 50 kg. Však už zbývá jen kousek.

Celou dobu mě podporuje celá má rodina, skupina Kalorických Tabulek a dvě úžasné kamarádky, které se mnou každý mezník řádně oslaví. Manžel mi říká, když jdeme do kopce: „Matko, zpomal!“

Největším parťákem v mém hubnutí je fenka australského ovčáka Daisy

Největším parťákem v mém hubnutí je fenka australského ovčáka Daisy – s ní je ten pohyb prostě nejlepší. Pokud někdo z vás stále váhá a odkládá svůj restart, jděte do toho teď hned – právě v tento okamžik, protože zítra už by mohlo být pozdě.

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Nejlepší cvičební videa na internetu, podle kterých můžete cvičit zadarmo, a rady odborníka, jak si u toho neublížit

redakce
www.kaloricketabulky.cz

9.7.2022 Články, Jak zhubnout

Související články

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

V naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami nalézají společnou řeč lidé všech věkových kategorií.

Těší nás, že své příběhy a tipy tam sdílejí nejen mladé maminky na mateřské, které chtějí zhubnout po těhotenství, ale také úžasné a charismatické ženy, které se prostě chtějí cítit dobře ve svém těle. A změny v jídelníčku si doslova užívají.

Celý článek 24.3.2023 0

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Jako každé jaro i to letošní je internet plný nabídek na detoxikaci organismu. Možná vám chodí i e-mailem nebo přes soukromé zprávy na Facebooku.

Než si podobné produkty zakoupíte, zamyslete se nad tím, jaká pozitiva vám to může přinést. Povětšinou je slibována očista od toxinů či zhubnutí. Je tomu ale skutečně tak? Dostaví se očekávaný efekt?

Celý článek 19.3.2023 0