Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Osm důvodů, proč Pavel nehubne. Neděláte stejné chyby i vy?

Přinášíme vám ukázku zhodnocení stravovacích návyků pana Pavla (41 let), jenž nasdílel svůj jídelníček v aplikaci KalorickéTabulky.cz výživové poradkyni. Následující zhodnocení napsala výživová poradkyně Martina Jandová. A zde jsou její slova:

Vyhodnotila jsem Váš jídelníček a zjistila jsem, že Váš průměrný příjem energie za den je 9300 kJ. K přihlédnutí k Vašemu věku, váze, výšce a pohybové aktivitě je tento energetický příjem potravy přiměřený a dokonce bych řekla, že je i v pořádku.

Ptáte se, proč nejdou kila dolů, i když za den přijímáte správné množství kalorií?

dotazník výživové poradkyněAby se vám podařilo zmenšit tukové buňky, je potřeba ve Vašem jídelníčku udělat několik zásadních změn. Pojďme se podívat, na co je dobré se zaměřit.

Stálý příjem energie

Váš denní energetický příjem je jako na houpačce, někdy sníte 7000 kJ a další den 12 000 kJ, nechci po Vás žádné počítání kalorií (kJ), ale naučte se mít každý den zhruba stejný příjem energie. Pokud chcete zhubnout, pro tělo nejsou dobré velké výkyvy v příjmu potravy. Je potřeba zajistit stálou hladinu krevního cukru v krvi, které docílíme jen výběrem správné skladby jídla a pravidelností.

Nezapomeňte na pravidelnost stravování, hlad je nepřítel hubnutí!

Pravidelnost v jídelníčku většinou není dodržena! Často se stravujete s velkými rozestupy mezi jídly. Správně ráno začínáte velkou snídaní, ale pak následuje až oběd. Dopolední svačina je zpravidla vynechána.

Tělo by nemělo být déle než 3 hodiny bez jídla, protože potom má „strach, že nedostane najíst“ a dělá si zásoby na horší časy – a jídlo si pak ukládá ve formě tuků = zpomalený metabolismus. Nedostatek živin způsobuje, že máte o to větší hlad a chutě, takže automaticky sáhnete po nějaké sladkosti (sušenky, zákusky, buchty, čokoláda…), nebo po kalorickém jídle chudém na živiny.  Začarovaný kruh se uzavírá a má za následek přibírání.

Tip na svačinu:

Zkuste si dát celozrnný chléb se šunkou, sýrem a nějakou zeleninou. Dále si můžete dát čerstvé ovoce, müsli tyčinku bez polevy, nebo nějakou celozrnnou sušenku a jogurt. Neustále mějte nějakou svačinu u sebe, nenechte se zaskočit situací, že nemáte co po ruce. Výhodou těchto typů svačin je, že nepodléhají zkáze a můžete je mít v zásobě kdekoliv potřebujete (na pracovním stole, v autě). Uvidíte, že pokud si dáte dopolední i odpolední svačinu, v době oběda ani večeře nebudete mít „vlčí hlad“.

Také si myslíte, že pro hubnutí musíte jíst mnohem méně než dříve?

Budete se divit, ale může to být i obráceně. Začněte jíst více než doposud, ale kalorická jídla nahraďte lehčí a zdravější variantou o větším objemu. Takové jídlo Vám dodá mnohem více živin a vy se budete cítit i lépe. Ve Vašem jídelníčku se objevil kuřecí řízek a smažený květák s brambory. Dejte si raději přírodní kuřecí plátek a brambory (případně s rýží, těstovinami, kuskusem…) a k tomu kupu zeleniny zakápnutou olivovým olejem. Květák? Nesmažte ho, udělejte si ho na mozeček. Takového jídla si můžete dopřát daleko více s mnohonásobně menší energetickou hodnotou.

Pozor na sladké odpoledne a večer!

Pokud byste rád zhubnul nějaké to kilo, doporučuji se v odpoledních hodinách (samozřejmě i ve večerních) vyhnout všem zákuskům, buchtám, dortíkům – v zapsaném jídelníčku jich bylo opravdu dost 🙂 Jistě sám víte, že tento typ svačiny vede k nárůstu hmotnosti kvůli obrovskému příjmu jednoduchých sacharidů (cukrů), které se v odpoledních hodinách již nestačí odbourat z důvodu ubývání aktivity. Odpoledne se více zaměřte na příjem bílkovin (např. celozrnný rohlík s kuřecím masem a zeleninovým salátem, proteinová tyčinka, tvaroh s ovocem…).

Ovoce se nemusíte bát ani večer, pod podmínkou, že půjdete sportovat.

Pokud se chystáte na nějakou fyzickou aktivitu, na zdroje sacharidů nezapomeňte. Hodinu před cvičením si ovoce klidně dát můžete. Během sportování cukr spálíte a nebudete tolik vyčerpaný a cvičení Vám přinese větší efekt a hlavně radost z pohybu.

Opatrně ale s jídlem po cvičení! Vydržte po cvičení alespoň 30 – 60 minut bez jídla. Pokud si dáte jídlo příliš brzy, zbytečně zastavíte proces „pálení“ tuků, který probíhá ještě nějakou dobu po cvičení.

Nebojte se teplých večeří!

K večeři si většinou dáváte konzumní chléb se salámem, nebo sýrem. Pokud Vám studené večeře vyhovují, je to v pořádku, ale pro hubnutí tuků je vhodné vzdát se výrobků z bílé mouky. Bílé rohlíky a chléb nahraďte celozrnnými produkty, nejlépe z žitné mouky. Nezapomeňte, že sacharidů (pečiva) by už ve večerních hodinách nemělo být velké množství, ale bílkovin a zeleniny se určitě bát nemusíte. Nemějte obavy, že po teplé večeři přiberete. Opak může být pravdou! Plátek libového masa, spousta zeleniny a trocha přílohy (brambory, celozrnné těstoviny, rýže, luštěniny, kuskus) – to je ideální večeře. Velkou výhodou je její velká sytící schopnost. Když se v 19 hodin navečeříte, nebude Vás ve 22 hodin „honit mlsná“ a vy nebudete ujídat zásoby čokolády, sladkostí a slaných brambůrek.

Neplatí pravidlo, že poslední jídlo má být v 17 hodin!

Jak je uvedeno výše, důležité je dodržovat pravidelnost, tedy jíst po třech hodinách. Takže pokud chodíte spát kolem půlnoci, ve 21 hodin si klidně můžete dopřát druhou večeři. Respektovat akorát musíte, abyste poslední jídlo za den snědl 3 hodiny před spaním.

Jak by měla druhá večeře vypadat? Nemělo by se jednat o žádné těžké jídlo, ale lehce stravitelné. Zelenina a k tomu 2-3 plátky knäckebrotu s kvalitní šunkou je dobrá volba.

Alkohol je nepřítel hubnutí!

Jak je známo, alkoholický nápoj, když se pije s mírou, pomáhá snižovat riziko srdečních onemocnění. Bohužel, alkohol a hubnutí nejdou ruku v ruce. Pokud chcete nějaké to kilo zhubnout, je vhodné se alkoholickým nápojům vyhnout. Pivo, víno, někdy i tvrdý alkohol si dopřáváte poměrně často, někdy i 4 piva za den. V těchto letních dnech je to příjemné osvěžení, ale při redukci hmotnosti je lepší tyto nápoje nahradit čistou vodou, protože jinak má hubnutí nulový efekt.

Skoro čtvrtinu Vašeho energetického příjmu tvoří alkohol (tedy jednoduchý cukr), když energetickou hodnotu alkoholu nahradíte kvalitním jídlem, budete mít neustále pocit sytosti a zároveň, když přidáte vhodný pohyb, bude se Vám krásně hubnout.

Pohyb – také si myslíte, že zhubnete u jakéhokoliv sportu?

Všichni víme, že pokud je náš energetický příjem nižší, než je výdej, hubneme. S hubnutím při sportu to ale není zase tak jednoduché. Některé sporty jsou vhodné na hubnutí tuků, jiné méně. A jsou i sporty, které jsou vyloženě nevhodné na redukci hmotnosti.

Pokud chcete hubnout a efektivně pálit tukové buňky, měl byste respektovat svou optimální tepovou frekvenci. Vzhledem k Vaší váze a věku se jedná o hodnotu 113 až 151 tepů za minutu.

Pořiďte si hodinky, které Vám tepovou frekvenci při sportu stále ukazují, jsou ideálním pomocníkem.

A jaký sport je pro spalování tuků ideální? Také si myslíte, že je nejlepší se úplně „zničit“ v posilovně nebo na squashi? Věřte, že dlouhá procházka svižnou chůzí nebo projížďka na kole bude mnohem efektivnější, než když se budete trápit na spinningu. Zařaďte pohyb do svého denního programu, alespoň hodinu denně! Uvidíte, jak se budete výborně cítit.

Chcete získat zhodnocení Vašeho jídelníčku?

Na výživovou poradkyni Martinu Jandovou se můžete obrátit prostřednictvím kontaktního formuláře.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Dodržujte intervaly mezi jídly, važte se a hlavně vše zapisujte, radí Romana, jež zhubla a rapidně snížila nebezpečné viscerální tuky

redakce
www.kaloricketabulky.cz

26.8.2013 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Lubica

27.8.2013 12:22

potrebujem schudnut 15kg, pomóoooc

2

jana kunertová

27.8.2013 17:05

moc zajímavé rady není nějaký jídelníček podle kterého to dodržovat

3

Katka

28.8.2013 09:46

Stránka „kaloricketabulky“ mi moc pomohla, přečetla jsem si pár článků a hlídala si příjem – zaznamenávala jsem si jídelníček a cca za tři měsíce jsem měla 4 kila dole a nemusela jsem si už nic vážit a zapisovat, protože jsem si na to navykla a už jsem to odhadla. Teď už je to rok a mám 12 kilo dole.

4

Jirka zeman

28.8.2013 10:51

Zajímalo by mě kde autorka vzala že spinning (obecně zažitý název) jinak je to indoor cycling neni vhodny k hubnutí ?

5

rudka hanušová

28.8.2013 12:19

podle těchto rad jsem zhubla 18 kg ale dál to nejde,rok mám stále stejnou váhu i bez pohybu – artroza kyčlí

6

Petra

28.8.2013 12:41

Od května do teď jsem zhubla sedm kilo ( z 86 na 79), chodím k výživové poradkyni, ale spíše jen tak nárazově se převážit….skutečně mi pomohly až tyto kalorické tabulky. Když si zapisuju denně svůj příjem, a místo 6300kJ – bazální metabolismus- sním okolo 5000, váha jde sice pomaličku, ale jistě dolů…a to necvičím, spíše se dost naběhám za dětmi. Nejím pečivo, chleba jsem nahradila knackebrotem. Naučila jsem se jíst hodně zeleniny, libové šunky a ryby. Když to zkusíte s tabulkami, sami přijdete na to, kde je problém…

7

Romana

28.8.2013 12:41

Jak se stravovat při sportování, když pravidelnou pohybovou aktivitu mám od 18-21 hodin a ve 22 hodin chodím spát, uvádíte jíst poslední jídlo 3 hodiny před spaním a zároveň vydržet hodinu bez jídla po cvičení? Po návratu z cvičení mám samozřejmě obrovský hlad, ale před cvičením se také nemůžu nacpat. Co je vhodné tedy jíst a jak?
Děkuji za odpověď.

8

jan

28.8.2013 13:11

Pokud pan Pavel hubne a pije při tom 4 piva denně, možná bych měl strach i o jeho duševní zdraví.
Problém hubnutí, je hubnutí samo. Už to slovo nás negativně ovlivňuje – je podvědomě spjato s velkým odříkáním, morálkou a doživotním strašákem v podobě malého kamaráda Jitky Molavcové, tedy joja.
Zmenšení/zvětšení fyzických proporcí (ne nutně váhy) přichází VŽDY, jako důsledek našeho chování a stavu našich vnitřností. Nemyslete na kila, myslete na to co a kolik toho jíte. Zjistěte si, co se děje s potravou pokud ji pořádně nerozžvýkáte a opačně. To „hubnutí“ je jako rekonstrukce domu…. buď bude krásný (nová fasáda) nebo se v něm bude dát bydlet….začíná rekonstrukce domu novou fasádou? Hlavně se nebojte, že to nezvládnete, děláme to pro sebe abychom byli, v první řadě, zdraví, ne proto abychom se líbili….i nemocný jsou hubený!
Přechod k jinému stylu života je většinou spojena se strachem, co si o mě budou myslet ostatní? Co si myslíte o ostatních vy, to si budou myslet oni o Vás. Nezáviďte, používejte vždy hezká slova a hlavně myslete na sebe. Není lepší si dát cíl, že do roka vydržím běžet 30 minut v kuse, než, že shodím 30 kilo?

9

Pavla

28.8.2013 13:25

Velice zajimave rady, hodne uzitecne. Dekuji za tento clanek, urcite i my doma Vasich rad vyuzijeme 😉

10

Lenka

28.8.2013 13:46

absolutně souhlasím s paní Jandovou. Sama jsem díky úpravy jídelníčku „ztratila“ 10 kilo za 4 měsíce a novou váhu si už víc než půl roku držím:)
Největší „hubnutí“ začalo, až jsem vynechal večerní 2 dcl vína:(, nezapomínala svačiny doma a udržela si konstantní denní příjem kalorií. První 3 týdny jsem shodila jen 1,5 kg, což bylo dost demotivující. Když jsem se ukáznila, šlo vše rychleji:)

11

Pavel

28.8.2013 14:15

Není toho trochu moc? Je sice hezké zhubnout, ale za cenu, ze budu pít vodu, která mi sice nevadí, ale nedokážu si představit, že bych jí pil pořád … Jsem obyčejnej chlap a rád si čas od času zajdu na pivo, ne na vodu …

12

Braňo

28.8.2013 14:33

Zhubl jsem od začátku roku 15 kg bez stresu, pouze změnou životosprávy a pravidelným cvičením. Skutečně je potřebné jíst 5-6 x denně, pokud možno co nejvíce bílkovin a co nejméně tuků a cukrů. Ale jíst to co vám sedí, jinak to během krátké doby přestanete dělat. Ke cvičení – pohyb kratší než 45 minut nemá smysl, tuky se začnou pálit až po cca 30 minutách. Chce to cvičit alespoň cca 4 x za týden. Pokud máte problém začít cvičit, najděte si alespoň na začátek někoho do páru, kdo Vás bude nutit jít cvičit. Časem až si na pohybovou aktivitu zvyknete již ho nebudete potřebovat.

13

Patrik

28.8.2013 14:51

Tiež som dlho nemohol schudnúť, až som sa raz naštval. Ludia nejedzte sladkosti, kolače, nepite sladene vody, začnite pravidelne jesť a hybať sa a ono to pojde. Od februara som išiel z 107kg na 90kg pri výške 186cm.

Jedna vec ma mrzí a to že nemáte aplikáciu pre Windows Phone 8 🙁 .

14

Roman

28.8.2013 14:53

Já zhubnul 25 kg za rok, kontroloval jsem jídlo podle kalorických tabulek, časem jsem již odhadoval, takže nebylo třeba stále vážit a kontrolovat. Neméně důležitý byl pohyb. Nerad běhám, proto jsem volil chůzi. Večer jsem si obešel sídliště a bylo to.

15

Jan Honzík

28.8.2013 15:45

Lidé, nehubněte! To je „vedlejší“ účinek. Chce to minimálně 3x týdně se hýbnout a zdravě a správně jíst! Pak to přijde samo! A jinak: zkuste BOOTCAMP!!!

16

Martina Jandová

28.8.2013 15:58

LUBICO a JANO, moc ráda Vám s hubnutím a s jídelníčkem pomohu. 🙂 Je to jednoduché, stačí vyplnit dotazník (zelený rámeček pod mou fotkou), poté si na kalorických tabulkách zaznamenat Váš současný jídelníček (alespoň 5-7 dnů), jídelníček mi nasdílet a já Vám ho následně vyhodnotím. Můžeme se domluvit případně i na vytvoření jídelníčku přímo Vám na míru. V případě dalších dotazů mne můžete kontaktovat na e-mailu martinajandova007@gmail.com

17

Hedvika

28.8.2013 16:17

Dobrý den, zdá se mi divné jíst po 3 hodinách vždyt tělo tu stravu také musí zpracovat nebo ne? 🙂 jím po 4 hodinach, hlad nepocituji. Je to tak dobře? 🙂

18

xxx

28.8.2013 16:59

V textu je spousta užitečných a pravdivých informací ale něco je také jen hloupost. Dělám nutriční poradkyni, mám spoustu klientů a všechny s úspěchem. To co je v textu ale neřeší to aby nepřišel jo-jo efekt…

19

Marcela

28.8.2013 17:17

souhlasím s paní jana kunertová, taky by se mi líbilo, jídeníček rozepsaný na celý den, přesně určeno kdy a co se smí jíst…. s váhou bojuje celá naše rodina 🙁 už jsme obešli tolik specialistů, ale vše k ničemu. Každý z nás jenom vytáhl nemálo peněz, ale zhubnout se nám stejně nepodařilo..

20

David

28.8.2013 19:27

Přátelé,skutečně to jde.Shodil jsem podle těchto rad 8 kilo jenže přišlo léto ,opékačky masa,pivko,hodně práce,pozdní večeře a jsem rád ,že se držím alespoň tam kde jsem byl.ALE NA PODZIM ZASE ZAČNU(DOUFÁM) .
Držím Vám palce.

21

Petr

28.8.2013 23:04

Nejíst 3 hodiny před spánkem je kravina, osobně jsem jedl dvě vajíčka ze zeleninou půl hodiny před spánkem a kila i obvod pasu šli dolů. Hlavní je nejíst velkou porci a nebo sacharidy.

22

Radek

29.8.2013 07:07

Jirko Zemane spinning a podobne aktivity jsou dobre k hubnuti ale je dokazano ze mala zatez po delsi dobu je efektivnejsi nez totalni zniceni za 15 minut ale nadruhou stranu existuje metoda HIIT ktera takto pracuje ale bohuzel je spise pro profesionali a nebo pokrocilejsi sportovce a stouto metodou se prave pouziva spinning hlavne.

23

Marian

29.8.2013 12:17

Děkuji za článek, hodně užitečných rad. Chtěl bych jenom pár slov k pohybové aktivitě. Delší zátěž 1,5 hod s nižší tepovou frekvencí se dlouho považoval za ideální „tuky“ spalující. Min. hodinu, 3-4x týdně, jenomže… Od devadesátých let se dělají výzkumy na tzv. EPOC – zvýšený metabolismus po velké zátěži, tedy na hranici anaerobního pásma. Abych to zjednodušil – argument pro vyšší a intenzivnějží a kratší zátěž – tedy pani Jandovou nedoporučovaný spinning – je, že po vyšší zázěži tělo v klidu spálí více energie z tukových zásob. Intezita tohoto spalování klesá v čase a závisí na délce a intenzitě zátěže. Některé studie prokázaly, že při vysokých zátěžích může efekt zvýšeného spalování trvat 18-36 hodin. Takže co je pro hubnutí lepší – pálit 60% tuku při aerobní zázěž 1,5 hod, nebo 10% po dobu 10-15 hodin v klidu po 50 minutách zátěže na úrovni 80% may tepové frekvence?
Většina posledních studií se shoduje, že ideální pro hubnutí je kombinace obou typů zátěží aerobní a vyšší, akorát by se neměli kombinovat v jedné cvičební jednotce…

24

Marcela U

29.8.2013 12:32

kalorické tabulky jsou skvělé! Zpočátku jsem si mohla kontrolovat svůj denní příjem KJ, který mám dnes již v hlavě 🙂 Zhubla jsem 11 kg za 3 měsíce díky správnému jídelníčku a dodržování i těchto rad. K tomu jsem přidala intervalový trénink, abych zrychlila metabolismus a bylo..Už je to rok a půl a váha zůstala na stejném místě aniž bych se nějak omezovala…promenavzivote.webnode.cz

25

Petra

29.8.2013 18:03

Nechápu, proč na tomto blogu je nutno čekat na schválení textu…připadá mi to jako kádrování za komunistů… 🙁 to se mi vážně nelíbí…

26

Pavel

29.8.2013 18:57

Také používám kalorické tabulky a vedu si jídelníček. Za 3 měsíce jsem změnou životosprávy, tedy hlavně skoncování se salámy, párky a saláty s majonézou, zhubl 13 kg. Ovšem nyní se něco stalo, váha už více jak měsíc stagnuje, ne a ne pokračovat v cestě dolů. A cesta k vytoužené váze je ještě daleká, moc daleká.

27

Petřinka

29.8.2013 19:07

Ja jsem si driv taky zkusila zapisovat v mobilu pomohlo mi to spis jako prehled na vychytani prave takovych preslapu ale shodila jsem tak max kilogram …no mam to trosku stizene diabetem a tim ze hodne sportuji sacharidy nemuzu omezit ani pred spanim obzvlast kdyz cvicim kazdy den min 30 minut anaerobne …aerobni cviceni musim opatrne nejlepsi jsou prochazky to je v poho kazdy den 3 kilometry a vic …
Ale nejlepsi na tom vsem je ze jsem se nedavno zamilovala vubec nepremyslim o jidle nevnimam to jedu na rezim „autopilot“ a hladina cukru je temer idealni ubytek vahy cca 4 kg a svaly mi zustaly …doporucuji teda at jste co nejvic v psychicke pohode nezili jen tim co budu jist jako dalsi jidlo a kdy a treba vam to taky pak pujde samo zkuste jist co nejvice (v rozumne mire zajiste) a kazdy den:
mlecnych produktu kvalitniho masa vajec a orechu (samozrejme ovoce nebo zelenina v kazde porci jidla)

28

Marcela Macáková

29.8.2013 21:22

Moc děkujeme za všechny komentáře. Jsme rádi, že vás téma zaujalo.
Odpověď pro Petru (24): Bohužel schvalování příspěvků je nutné, neboť jsme na internetu … a divila byste se, kolik nevhodných komentářů (často úplně mimo téma + urážení jiných komentujících) se zde objevuje. Je to bohužel daň za psaní komentářů bez nutnosti registrace.
Děkujeme za pochopení.

29

paja

29.8.2013 23:23

Ano, přestala jsem smažit a zahušťovat bílou moukou. Navykla jsem si snídat (se snídaní -spíš nesnídaní jsem měla celý život problém) a jíst pravidelně 2 – 2,5 hod. po sobě, tak 6x denně. Alkohol jsem vyškrtla stejně jako sladkosti. Mé velké překvapení bylo, když se mi začala snižovat váha, přitom jsem za den snědla tolik jídla, jako nikdy před tím. :-). Prvních 8 týdnů jsem šla o 8kg dolů, dále to šlo co týden 0,5 kg. Jídlo jsem si nikdy neodvažovala.Celkem 16kg, to mi úplně stačilo ke spokojenosti. 🙂 Pak jsem si začala dopravat sem tam sklenku vína či hořkou čokoládu a časem úplně normální jídelníček, i sladké s mírou 🙂 .2x týdně jsem si přidala cvičení s flexi-barem.Vřele doporučuji všem vertebropatům, posílíte nejen hluboký stabilizační systém, a na záda je to fakt super! 🙂 Jen pravidelnost v jídle a nepřecpávání jsem dodržovala stále. Váha mi nahoru šla teprve s druhým těhotenstvím. :-). Nyní jsem na mateřské a paradoxně se nestíhám najíst. Ale vím, že to jde, tak se opět chytám….:-) Pravidelností se tělo nastartuje a přestane se o sebe bát a ukládat tuky, protože ví, že najíst dostane, že bude mít dostatek energie. Kalorické tabulky jsem objevila až po shození přebytečných kil, ale teď se mi určitě budou hodit. 🙂 Chce to i pevnou vůli…a inspiraci, když do vás na návštěvě chtějí nacpat např. chlebíčky s vlašákem večer a 2 litry vína, jak z toho vybruslit…. 🙂 Vlastně nejde o hubnutí, ale o kompletní změnu celého životního stylu. Všem hodně štěstí…. :-). 🙂

30

Martina Jandová

1.9.2013 22:55

Pájo, gratuluji Vám! Jdete na to opravdu tou nejlepší cestou. Držím palce, jen tak dál. 🙂

31

zdenka

2.9.2013 09:23

Kalorické tabulky jsou úžasné,hodně mi to pomohlo v hubnutí. Za 3 měsíce jsem zhubla 10 kg

32

vlaďka

9.9.2013 15:53

O kalorických tabulkách jsem se dověděla od dcery. Najela jsem na ně, zaregistrovala se a jsem nadšená! Všem, kdo je umístili na net srdečně děkuji. Od 20.8 2013 má mínus 2,7 kg. Dokonce jsem se zmínila i u kardiologa o těchto tabulkách, když mně do lékařské zprávy napsal OBEZITA. Jeho sestra si název hned zapsala.Tak jsem se tak na sebe naštvala, že jsem si řekla:“lehce se to lékaři napíše, ale aby poradil, to ne!!!“ Další ko mám v dubnu 2014, doufám, že se mně podaří dostat do tabulek NADVÁHA – alespoň. Jo, v 6O-ti se hubne tak nějak hůř. Ale když je vše v hlavě, tak jsem tedy začala. Držte mně palce.

33

Božena

29.9.2013 15:14

V knihkupectví se mi dostala do ruky knížka o dietě a sportu. Dočetla jsem se, že je lepší 2x denně na rotopedu po 20ti minutách nežli v kuse 40min. Vyzkoušela jsem se to a ejhle. Na mě to tedy sedí, hlavně si to nezhnusím a dokonce se na ten rotoped těším. Po 40ti min. vždy ze mě lilo, smrděla jsem potem a dechově byla vyřízená. Kdežto těch 20min.uteče jako voda nejsem zchvácená a vůbec mě to víc baví! Vím že se říká, že tělo začne spalovat až po 20min.cvičení. Mě to ale opravdu pomáhá,nemám už špíčky na bocích a bříško se také pěkně zmenšilo, stehna se mi zhubla o 4cm.a to je pro mě to nejdůležitější.Hubnutí je, o cm a ne o kg.

34

Vita

8.1.2014 12:18

Pod toto bych se podepsal s vlastni zkusenosti. 7 mesicu a 23 kg dole, je ale fakt, ze hodne beham a chodimi do fitka. Kdyz pridate pohyb a vydrzite, vysledky se opravdu dostavi! Drzim palce a ahoj 🙂

35

Michal

13.1.2017 18:00

Nemyslím si, že je nutné jesť každé 3 hodiny, pretože telo „strach, že nedostane najíst“. Podľa vedeckých štúdií je to inak. Metabolizmus sa pri viachodinovom pôste naopak zvyšuje. Okrem toho je za väčšinu priberania a chudnutia zodpovedná hladina inzulínu. Pri vysokej hladine inzulínu telo tuk ukladá, pri nízkej ho spaľuje. Takže ak si niekto udržiava neustále vysokú hladinu inzulínu v tele tým, že je každé 3 hodiny, chudne sa mu ťažšie ako niekomu, kto jedáva menej často. Viac o tom píše napr. doktor Jason Fung a v jeho textoch sú uvedené aj príslušné štúdie: https://intensivedietarymanagement.com

36

Luki

13.6.2017 16:10

casto se potkavam s tim, ze kazdy, kdo jde radikalne hubnout, se vrhne hned na zeleninu. nektere druhy maji ale hodne cukru , hodne kalorii a pokud je clovek nevybeha, nabere na vaze. takze hrasek, papriky, karotka a tak dale – jistm ale omezot. zamerit se na listovou zeleninu a zelene plody..

37

Radek

30.12.2017 11:13

Od konce srpna jsem si začal taky počítat kalorie a do vánoc jsem shodil 10kg ze 110 na 99.5kg. Můj problém jsem viděl v přejídání a sedavé práci. Omezil jsem tedy nadměrný příjem potravy, přehodnotil jídelníček a 2x týdně chodím na hodinu plavat do bazénu. Zvykl jsem si na zdravější chod a dokonce ani vánoční svátky mně na kilech nepřidaly. Můj cíl je 90kg. Takže snad do léta budu OK.

38

Ing. Macáková Marcela

31.12.2017 15:02

pro Radka: přejeme, ať se daří … a všem ostatním děkujeme za komentáře

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0