Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Chcete letos splnit své novoroční předsevzetí a skutečně zhubnout? Zapisujte si 2 týdny svůj jídelníček do aplikace Kaloricketabulky.cz

Pamatujete si na Pavla z článku Osm důvodů, proč Pavel nehubne. Neděláte stejné chyby i vy?, jenž nasdílel svůj jídelníček v aplikaci KalorickéTabulky.cz výživové poradkyni? Ta mu pak následně „objevila“ nejčastější prohřešky a naznačila, jakou cestou by se měl nadále ubírat.

Pavel si dál pečlivě vše zapisoval. Činnost to pro něj byla prospěšná, protože dnes se cítí podstatně lépe a má o 7 kg méně než v době, kdy se zápisy do jídelníčku Kalorických tabulek začal.

Pavel si svůj jídelníček již několik měsíců nezapisuje a sníženou váhu si i tak udržel. Pojďme se ale podívat blíže na to, jak s aplikací Kalorické tabulky můžete zhubnout i vy! A hlavně proč tomu tak je. Nejde o plané sliby. Vaše každodenní práce ohledně postupných změn v životním stylu bude prostě jen po zásluze odměněna. A vše uvidíte před sebou hezky doslova černé na bílém.

  • Zapisujte si 2 týdny svůj jídelníček a zhubnete!

Ke konci roku 2013 za pomoci aplikace Kalorické tabulky úspěšně zhublo již více než 27 000 uživatelů. Celkový váhový úbytek uživatelů zaznamenaný v aplikaci do konce roku 2013 přesahuje neuvěřitelných 130 000 kg což při přepočtu na kalorie znamená přibližně 4 miliony nevypitých půllitrů piv.

Ani 4 miliony nevypitých půllitrů piva uživateli Kalorických tabulek české pivovary neohrozilo

Ani 4 miliony nevypitých půllitrů piva uživateli Kalorických tabulek české pivovary neohrozilo

Pokud patříte k lidem (a je jich většina), kteří tak nějak stále bojují s nadbytečnými kilogramy a trvale zhubnout se jim nedaří, může vás zajímat, jak se s co nejmenším úsilím přiblížit těm, kteří aplikaci Kalorické tabulky  jako pomoc při hubnutí ÚSPĚŠNĚ používají.

Čím kvalitnější záznamy o jakékoliv aktivitě máte, tím ji můžete efektivněji ovlivňovat. Dvojnásob to platí o aktivitách vedoucích ke zlepšení životního stylu. I občasné používání osobní váhy, cyklopočítače nebo krokoměru pro drtivou většinu lidí znamená alespoň malý posun ke zdravějšímu životnímu stylu.

Podívejme se tedy, zda existuje vazba mezi počtem záznamů v jídelníčku a zhubnutím podle agregovaných statistik chování uživatelů Kalorických tabulek v roce 2013:

Výsledek nejlépe ukazuje graf závislosti zhubnutí uživatelů v kg a počtu zaznamenaných položek jídel v jídelníčku Kalorických tabulek v roce 2013.

Výsledek nejlépe ukazuje graf závislosti zhubnutí uživatelů v kg a počtu zaznamenaných položek jídel v jídelníčku Kalorických tabulek v roce 2013.

Při průměrných 20 zaznamenaných položkách jídel denně je vidět, že nejlepších výsledků dosahují uživatelé používající aplikaci po celkovou dobu alespoň 30 dnů v roce. Ti dokáží snížit svoji hmotnost v průběhu roku o 10 kg i více. K velmi slušnému výsledku zhubnutí o 4 kg však stačí zaznamenávat jídelníček jen 2 týdny.

V žádném případě to neznamená, že by uživatelé Kalorických tabulek hubnuli jen po dobu zadávání jídel do svých jídelníčků. Připomeňme si, že optimální rychlost hubnutí by neměla být vyšší než 0,5 kg týdně. Základní výhodou používání aplikace Kalorické tabulky totiž je, že již po několika týdnech zápisů jídelníčku a fyzických aktivit porozumíte, kde jsou největší problémy ve vašich stravovacích návycích a životním stylu. Poznatky pak můžete využít v období, kdy si nikam snědená jídla nezapisujete.

Příjemnou prémií za poctivé zápisy jídel a aktivit je analýza jídelníčku, která obsahuje:
•    tabulku průměrného dne s hodnotami přijatých živin (bílkoviny, cukry, tuky) a vydané energie včetně rozdělení podle denních jídel
•    grafy energetického podílu přijatých živin a porovnání skutečných a doporučených denních dávek živin
•    graf rozdělení energetického příjmu podle denních jídel
•    tabulku s detailním přehledem dle jednotlivých dnů

Z vašich dat si určitě uděláte sami představu, jaké změny by byly ve vašem jídelníčku nebo životním stylu vhodné. Poznáte například jak si zvolit a rozvrhnout jídlo, abyste nebyli hladoví, jak hodně by pomohlo i mírné zvýšení pohybu, jakou mají ve vašem jídelníčku energetickou hodnotu nenápadné drobné pamlsky a případně kde máte ve vašem jídle ubrat, aby byl výsledek nejúčinnější.

  • Pokud budete chtít, můžete své jídelníčky nasdílet nutričnímu poradci, kterému důvěřujete.

Své jídelníčky si můžete zapisovat pomocí aplikace na webových stránkách Kalorických tabulek. Stále zvyšující se podíl uživatelů využívá přístup k záznamu jídelníčků z mobilních aplikací pro telefony a tablety s operačními systémy Android a Apple iOS a pro ostatní mobilní zařízení je k dispozici mobilní verze m.kaloricketabulky.cz.

Namísto závěru použiji zkušenost jednoho z našich hubnoucích uživatelů, který si pravidelně zaznamenává pomocí aplikace Kalorické Tabulky svůj jídelníček:

  • Nejhorší je začít a vydržet první týden, pak už to jede.

Při analýzách chování uživatelů Kalorických Tabulek používáme vždy agregovaná a anonymizovaná data. Nemusíte mít tedy obavu, že by měl kdokoliv možnost nahlížet do vámi vyplněných jídelníčků, které považujeme za přísně soukromé.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Nutriční terapeut vs. výživový poradce: Kdo nám může radit s výživou?

redakce
www.kaloricketabulky.cz

1.1.2014 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Mirek

1.1.2014 11:35

Díky zapisování do tabulek jsem bez hladu zhubl 40 kilo. Výhodou je, že si připravím jídelníček tak, že nehladovím a hubnu. Samozřejmě, že bez pohybu to nejde tak dobře. Vřele doporučuji.

2

lary

1.1.2014 16:51

Zatím jsem díky jídelníčku zhubla 4 kila. Jsem mu vděčná, protože je to přehledné a člověk to vidí černé na bílém. Ani zapisování na papír není tak efektivní, protože nemám v hlavě kalorickou tabulku všeho. A navíc skutečnost, že se mi ten „proužek povolených kalorií“ čím dál více zaplňuje, nebo občas dokonce výstražně zčervená, mě nutí, abych se trochu víc kontrolovala a necpala tolik sladkým, případně vyvinula nějakou aktivitu. Vždycky pak mám výčitky, kterými jsem netrpěla, když jsem to neznala.
Děkuji vám 🙂

3

Jana

2.1.2014 00:16

Tabulky používám už rok a moc mě to baví. Jsou v nich hodnoty téměř všech potravin, které konzumuji. A líbí se mi grafy, které mi hned ukážou, jak si vedu. Během loňského roku mě i pomocí vašich Kalorických tabulek opustilo přebytečných 23 kg. Děkuji vám 🙂

4

Ivča

2.1.2014 10:28

Jsem moc ráda, že jsem objevila uplnou náhodou tyto tabulky. Konečně něco, co opravdu zabírá. Sice mě to stojí hodně odříkání, ale když pak na váze vidím konečně pokrok, je to velice motivující 😀 Díky moc 🙂

5

Lenka

2.1.2014 11:35

Mám díky tabulkám od srpna dole 15kg. Je to skvělá aplikace!!! Už se snažím hubnout spoustu let, ale až nyní se mi to daří a poměrně „bezbolestně“. Hlavně pitný režim konečně dodržuji. Zapisování prostě opravdu funguje!! Všem doporučuji!!

6

Dáša

2.1.2014 18:40

Celý život jsem bojovala s kily. Stále dokola a dokola jsem držela nezdravé diety. Udržet shozená kila pro mě představovalo vždy dost omezování a velkou ukázněnost. Když jsem přestala kouřit, drobná kila šla nahoru i přes veškerou obezřetnost. Zoufale jsem hledala rady, když jsem objevila Vaši aplikaci. Nejenže jsem zdravě získaná nadbytečná kila ztratila, ale začala jsem zdravě a pravidelně jíst a pít. A také cvičit. Dnes po více jak dvou letech používám aplikaci stále, ale jen pro udržení váhya kontrolu. A mohu si dopřát i dobroty. Vždy se jídelníček dá sestavit tak, aby se chutě uspokojily a přitom se netloustlo.

7

dana

4.1.2014 09:35

zatim sem zacala vcera ale je to super jak clovek vidi co snedl a kolik to vsechno je ,moc se mi to libi.Tak doufam ze to vydrzim i dal at zhubnu.

8

Jolana

4.1.2014 16:05

Dnes som objavila tieto zázračné tabuľky. Budem ich tiež používať a verím, že sa mi podarí zhodiť svoju nechcenú záťaž. Ďakujem za ne.

9

Verunka

9.1.2014 22:32

Tabulky používám teprve asi 14 dnů, můžu však říct, že na váze mám 2 kila dole. Moc se mi ta aplikace líbí, hlavně proto, že ji mám pořád při ruce. Je pravda, že se snažím i cvičit, ale tabulky mě hodně motivují. Děkuji:-)

10

Marcela Macáková

12.1.2014 18:37

Děkujeme za všechny komentáře. Vážíme si vaší přízně. Za celý tým kaloricketabulky.cz Marcela

11

ewa

27.1.2014 11:36

Tabulky se mi v některých položkách zdají dost nepřesné, např. drůbeží párky jsou tam 3x a vždy s jinou kalorickou hodnotou při stejném množství, od 655 do 1220 kJ. Tak co tedy platí?

12

Fanda

2.3.2014 20:40

Zdravím a jak jsem už psal přímo z aplikace na mobilu, aplikace je skvělá. Udělala mi radost jak při používání, tak i s tím, když hubnu. Doporučila mi ji orl lékařka a jak jsem objevil variantu na mobil, už jsem neváhal. Doma se sice na mě koukali srandovně, že ITák se nezapře:-). Dostala mě funkce skenování čárového kódu potravin a přímé vyhledání kalorických hodnot. Fakt super. Díky a ať se daří.

13

Fanda

2.3.2014 20:51

Zdravím, ještě mě napadlo, že díky kalorickým tabulkám, jsem si všimnul, jak mám nevyváženou stravu – málo bilkovin, hodně cukrů a tuků a pak má člověk nepřibírat:-) Jo a na pitný režim je to úplně super. Taky jsem zjistil, jak málo piju. Takže boží. Takové aplikace mají smysl. Ještě si myslím, ze by bylo super, kdy naši doktoři se mohli podívat na výsledky toho, co jíme. Mohlo by jim to přinést zajímavou informaci k posouzení a diagnoze příčin onemocnění. Takže to je nápad na další aplikacI:-) Díky a mějte se.

14

mrzutá

9.4.2014 21:44

nehubnu, nevim, co delám špatne. 🙁

15

brona

16.10.2014 21:36

Kalorické tabulky jsou jedním slovem SUPER mužu posoudit,protože jse byla na STOBU a o kalor.tabulkach jsem nevěděla až di jisté doby při nahodném serfováni a okamžitě jsem přesedlala.To my ženy rády dělame.Velka výhoda je ta ,že mají tak velkou databazí,že člověk až opravdu nevěří a protože pokud něco dělaám tak dělam vše presně tak jsem si vyhledala opravudu vše co jsem kde nakoupila optoti Stobu ti se mužou jit schovat.Zase u Stobu měli lepší SEMAFORKY bylo to přehlednější,le kal.tab.stejně zvitězily svou nabídkou potravina a navíc jsem se naučila pracovat s novým.Mě to moc pomohlo super věc a velké díky patří tomu kdo to vše dělal atim nám dal možnost to používat a podotykam ZDARMA.děkuji kalorickym tabulka.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Dnešní příběh pochází opět z naší skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami, která nám dělá radost už nějaký ten pátek.

Sympatická Jana tvrdí, že pravidelné zapisování a rozvrhování jídelníčku jí velmi pomohlo. Postavu má nyní prakticky stejnou jako na střední škole, což dokazuje fakt, že v pohodě oblékne a zapne své maturitní šaty.

Celý článek 20.10.2021 0

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0