Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Zdravá jídla a recepty z kuchyně odborníků na výživu: Takhle vaří Fitness miláčci, spoluautoři článku Jak využít cyklování sacharidů

Jedním z nejčtenějších článků na blog.kaloricketabulky.cz byl svého času příspěvek s názvem Jak využít cyklování sacharidů, jenž jsme připravili se sympatickými trenéry, kteří si říkají FitnessMiláčci.

Pod jménem FitnesMiláčci vystupují Eva a Jakub, osobní a skupinoví trenéři a výživoví poradci, kteří mají na svém kontě i řadu fitness úspěchů.
Dobře víme, že ´abs are made in the kitchen´, proto se hodně soustředíme na stravu,“ říkají jasně tito úspěšní sportovci a dodávají, že to u nich často v lednici vypadá jako na výdejním místě krabičkové diety (viz foto níže).

FitnesMiláčci

Eva se svou ledničkou

To, že se třeba nevěnujete sportu v takové míře jako naši dnešní hosté, neznamená, že pro vás výživa není důležitá. Troufla bych si říct, že svým způsobem si ji musíme – my, obyčejní rekreační sportovci – hlídat ještě víc, protože své případné prohřešky lidově řečeno nevycvičíme tak jako ti, kteří pohybu věnují velkou část svého dne.

A protože stále ještě jedeme v letních a odlehčených tématech a víme, že vás kouzlení s chutěmi baví, přinášíme vám pár receptů MADE BY FitnessMiláčci, na kterých si pochutnáte –  a to bez výčitek svědomí! Není to úžasné?

Kdo tvrdí, že zdravá výživa nevypadá lákavě?

Kdo tvrdí, že zdravá výživa nevypadá lákavě?

Když jsem si prohlížela recepty, podle kterých se stravují FitnessMiláčci a které můžete z části vidět na obrázku výše, zaujal mě jako první Kuřecí salát. Jsem totiž masová a zároveň mám ráda, když je maso spojeno se sladkou chutí. A protože jsou stále ještě k dostání čerstvé maliny, je ten nejlepší čas vyzkoušet toto kouzelné spojení.

Rychlý Kuřecí salát za 15 minut

Na jednu porci:

 • 120 g kuřecích prsíček
 • ½ lžíce malinového džemu
 • ½ lžíce barbecue omáčky
 • ½ lžičky chilli
 • ¼ lžičky mletého černého pepře
 • 2 šálky římského salátu
 • 2 lžíce ostružin
 • ½ růžového grapefruitu
 • ½ avokáda
 • 1 lžička olivového oleje
 • 2 lžíce malinové zálivky

Malinovou zálivku, jež vystačí i na dvě porce, připravíte z těchto ingrediencí:

 • ¼ šálku malin
 • ½ lžíce olivového oleje
 • 1 lžíce pomerančové šťávy
 • ½ lžíce medu
 • ¼ lžičky soli
 • ¼ lžičky mletého černého pepře

Všechny ingredience na zálivku dejte do mixéru a rozmixujte. Dále smíchejte džem, barbecue omáčku a chilli. Kuřecí prsa opečte na pánvi cca tři minuty.  Pak maso zalijte barbecue omáčkou a nechte další dvě až tři minuty povařit, dokud omáčka nezhoustne. Nechte vychladnout.

Mezitím nakrájejte ingredience na salát, přidejte vychladlé kuřecí kousky a zalijte malinovou zálivkou. Hotovo. Jednoduché, ale chuťově i výživově pestré…

Zdravý a rychlý kuřecí salát

Zdravý a rychlý kuřecí salát

Už několikrát jsme na blogu zmínili semínka Chia. Eva experimentovala a z jejího snažení vyšel tento báječný a nevšední pudink.

Chia pudink Eva

Na jednu porci:

 • 1 malý nízkotučný jogurt
 • 1 menší ne úplně zralý banán
 • 1 lžička Chia semínek
 • pár kapek vody a pár kapek tekuté Stevie

Vše se prostě rozmixuje, dá do skleniček a uloží se na několik hodin do ledničky.

Chia pudink

Chia pudink

K létu patří posezení s přáteli – vínko, kávička, zákusek. Ani ten nemusí být plný kalorií. Inspirujte se třeba receptem, který připravuje Eva.

Domácí tiramisu

Na dno misky dejte dia piškoty a ovesné vločky. To zalijte jedním vychlazeným lungem (nebo jinou kvalitní kávou).
Další vrstva je nízkotučný tvaroh, neředěný. Vyhlaďte na rovinku a tu  postříkejte čokoládových a karamelovým sirupem (FitnessMiláčci používají nekalorické produkty Walden Farms). Vršek posypte mandlemi a nechte uležet do druhého dne v ledničce.

Domácí tiramisu

Domácí tiramisu

Pány možná víc než sladké osloví nějaká pořádná flákota. Ani té se nemusí člověk, jenž se rozhodl zdravě jíst, prý vzdávat (viz foto níže).

FitnessMiláčci

Na stůl patří i kvalitní kus masa. Jakub připravuje hovězí svíčkovou s grilovanou paprikou.

A ještě něco málo navíc:

Nezapomínejte na aerobní pohyb, říkají jednohlasně FitnessMiláčci. “Někoho baví cardio víc, někoho míň, někdo ho dělá radši vevnitř, jiný venku. Hlavní je, že se hýbete! Není to pouze o pálení tuků, ale posilujete taky svou pumpu v hrudníku a to je ještě důležitější!“ uzavírají dnešní příspěvek Eva s Jakubem.

Vizitka hostů

FitnessMiláčci = Eva a Jakub:

 • Eva – absolventka magisterského studia na Přírodovědné fakultě Univerzity Karlovy v oboru Analytická chemie +  bakalářský program v oboru Klinická a toxikologická analýza.
 • Jakub – absolvent Trenérské školy Petra Stacha (Trenér kondičního posilování) + certifikovaný poradce pro výživu (Nutris) +  člen Aliance výživových poradců.

Oba nabízejí osobní i skupinové tréninky a výživové poradenství, včetně vytváření jídelníčků na míru. Více informací najdete na jejich fanouškovské stránce www.facebook.com/FITNESSMILACCI nebo jim rovnou napište na fitnessmilacci@gmail.com.

Eva a Jakub

Eva a Jakub

Přeji všem pěkné léto a mějme na paměti, že láska a realizace snu o optimální váze procházejí žaludkem…

Z archivu aneb přečtěte si také:

Hubnutí bez pohybu? Jde to! Praktické rady a ukázka jídelníčku

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

11.8.2014 Články, Recepty a výživa

Související články

Nejsou dnes jídla chudých spíše pro bohaté?

Nejsou dnes jídla chudých spíše pro bohaté?

Některé potraviny kdysi měly přízvisko „jídlo chudých“. Znamenalo to, že o takové pokrmy výše postavení pánové a dámy neměli zájem, neb takových bylo hodně a za lacino. Dokonce z toho vycházela a vychází i postní tradice.

Platí to i dnes?

Celý článek 16.6.2024

Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.: Jak vybrat ten nejvhodnější bílý jogurt

Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.: Jak vybrat ten nejvhodnější bílý jogurt

Jogurt je znám už od pradávna nejen jako potravina, ale i jako léčivý produkt na vnější použití – například na lehké popáleniny nebo jako vyživující prostředek pro kůži (vyzkoušet ho lze i v podobě pleťové masky).

Na úvod musím říct, že jogurt je mou oblíbenou potravinou, a věřím, že po přečtení článku pochopíte, proč tomu tak je. A začnete jej také více zařazovat do svého jídelníčku.

Celý článek 13.6.2024