Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Neuvěřitelný úspěch uživatele aplikace Kaloricketabulky.cz: Za necelé dva roky 45 kg dole a v pase o 42 cm méně!

Z pana Aleše, který do aplikace poctivě zapisuje každý gram, se stal úplně jiný člověk.

Změnil svůj přístup ke stravování a začal také pravidelně sportovat. Svou stravu si musel hlídat i kvůli zdravotním problémům, kterými si prošel, ale nyní už je naštěstí v pořádku. A ve svém novém životě s radostí pokračuje.

Jmenuji se Martina Jandová, jsem spolupracovnicí Kalorických tabulek a jejich aplikaci pro své klienty využívám s velkým úspěchem. Dnes bych se s vámi ráda podělila o příběh mého klienta Aleše. Na počátku hubnutí v mé poradně měl 121 kg při výšce 178 cm. Po necelých dvou letech zhubnul o 45 kilogramů, jeho váha nyní ukazuje krásných 76 kg! A jak jsem psala v úvodu – je z něho někdo úplně jiný. Máme radost oba dva.

Zdravotně mi hubnutí velmi prospělo, jak už v práci, tak v normálním životě, jen mě asi potrestalo vlastní tělo za to, jak jsem se k němu dříve choval a dnes trpím chronickou pankreatitidou, zánětem slinivky břišní,“ říká k svému hubnutí Aleš.

Proč Aleš začal s hubnutím?

Největším důvodem k proměně byla rodina, abych se nemusel stydět před svým synem a byl vůbec schopen si s ním normálně hrát. Pak to byla samozřejmě práce, kde jsem se cítil velmi neohrabaný,“ svěřuje se se svou motivací pětatřicetiletý muž.

V současné době má Aleš nastavený jídelníček následovně:

Energie – 12 524 kJ
Bílkoviny – 161 g
Sacharidy – 417 g
Tuky – 71 g (ze zdravotních důvodů by neměl přijímat vyšší množství tuků)

Ukázka současného Alešova jídelníčku

Pro zajímavost porovnejte, jak vypadal Alešův jídelníček než nastoupil do mého redukčního programu:

  • Celé dny doslova „přežíval“ na porcích bílých rohlíků s nějakou uzeninou nebo salátem s majonézou. Ačkoliv nesnědl až tak velké množství jídla, dostával tak do sebe obrovské množství nezdravého tuku a jednoduchých sacharidů, které tělu neposkytnou potřebné živiny.
  • Večer se to sice snažil zachránit třeba zdravým „dietním“ salátem, do kterého dával cca 120g hermelínu a 200 g čedaru, což představuje obrovskou kalorickou bombu. Proto je slovo dietní v uvozovkách.
  • Pro srovnání jeho dřívější večeře měla 5843 kJ, příjem tuků 108 g – v jedné porci. V novém jídelníčku má nastaveno 71 g tuku na celý den!

Aleš už ví, jak se dá redukovat příjem tuku, aby netrpěly chuťové pohárky, a ani neumíral hladem. Hlad prý vůbec nepociťuje a na nový způsob stravování učí i manželku a malého syna.

Co myslíte? Neděláte stejnou chybu jako dříve Aleš i vy?

Posledních pět měsíců chodí 3 x týdně na kruhové tréninky CrossFit. „To je něco, co jsem si ještě před třemi roky nedokázal představit. Udělat stojku, výmyk na hrazdě nebo skákat přes švihadlo,“ vysvětluje Aleš.

Dnes si prý již pan Aleš nedokáže představit, jak vůbec mohl žít před redukčním programem. Cvičení se pro něho stalo svým způsobem drogou, kde všechny své starosti vybije při tělesné aktivitě.

Alešův vzkaz ostatním

Stačí jen trochu pevné vůle a po chvíli objevíte novou chuť do života a nový elán. I já jsem dnes rád, že nemusím na sobě vláčet zbytečných 45 kilo.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Hana Málková: Proč jíme tak málo luštěniny, když prospívají našemu zdraví, a jak je bezbolestně zařadit do jídelníčku

Martina Jandová
www.martina-jandova.cz

Výživová poradkyně, jež mimo jiné radí:

  • Zapomeňte na slovo dieta!
  • Naprogramujte se na nový životní styl, který nikdy neskončí!
  • Mějte se rádi a změnu dělejte pro sebe, ne pro nikoho jiného!

Najdete ji také na facebooku a Instagramu.

10.8.2017 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Marek Mádr

10.8.2017 10:47

Prosím, jak velký výdej energie (bazální mětabolismus a aktivity a sport) Aleš denně počítá?

2

Jarda

10.8.2017 11:28

Zdravím pana Aleše, je to tak, zodpovědný přístup ke stravování a tělesnému pohybu nese ovoce. I pomocí aplikace Kaloricketabulky.cz jsem dal dolů část přebytečných kilogramů, ale nebylo to jednoduché. Za tři a půl měsíce jsem se z původních 110 kg (výška 185, věk 60) dostal na nynějších 86 s cílem cca 80 kg. V současné době až do dosažení cíle mám nastavený jídelníček na příjem energie 7.000 kJ, bílkoviny 88 g, sacharidy 214 g, tuky 48 g, vláknina 28 g, s tím, že bílkoviny a sacharidy se mi nedaří úplně na 100%, naopak tuky – převážně nenasycené a vláknina se drží spíše nad cca 120-130%. Cítím se skvěle, plný energie a meta 80kg snad bude letos dosažena. Prvotní úbytek váhy byl 15kg za první měsíc, poté „jen“ 5kg a 3kg v dalších měsících. Nic si významně neodepírám, jen plním průměrný příjem energie, nějaké to pivo i kávu si také dovolím. Žádnou chuť na bílé pečino, sladké, atd… nepociťuji. Výmyk neudělám, ale bez problému 20 kliků i desetkrát denně nebo desítky minut se švihadlem. Ani si nedovedu představit, že bych se stravoval tak, jak dříve, ale hlavně, je mi fajn, zdraví Jarda

3

Karel

10.8.2017 17:35

Na fotkách jsou dva různí lidé. Rozhodně ten štíhlejší vypadá jako táta toho tlustého.

4

Aleš Nohejl

12.8.2017 20:59

Na fotkách jsem opravdu pouze ja, mate pravdu lidé, kteří mne dlouho neviděli, mne zprvu nemohli ani poznat.

5

Theodor

13.8.2017 09:22

Moc pěkná práce. Z vlastní zkušenosti i já díky zapisování do kalorických tabulek dokázal za 15 měsíců schodit 58 kg.

6

Pavel

13.8.2017 09:36

Tak nějak. Fotka před 20 lety a nyní… Pána vpravo bych tipoval na 50-55 let, bohužel.

7

s28g4h

13.8.2017 10:03

Jedním z příznaků chronické pankreatitidy je hubnutí. Takže pan Aleš je spíš nemocný než „konečně žijící zdravě“. A dietu musí držet, jinak má velké bolesti.

Docela by mě zajímalo, jestli ten zánět slinivky měl už před hubnutím, nebo je důsledkem přílišného tempa hubnutí (a uvolňování toxinů, které se dlouhá léta městnaly v jeho tukových zásobách). Ani v jednom případě ta samochvála výživové poradkyně není na místě.

Zhubnout 45 kg za méně než dva roky rozhodně není zdravé. Vzít tělu skokově víc než třetinu jeho hmoty, to si tělo zapamatuje a ještě z toho vystaví pánovi účet. Ten mu jistě vystavila i výživová poradkyně za tohle ublížení na zdraví… Co bude s Alešovým metabolismem za deset, dvacet let, to už se tu psát nebude. On to s tímhle tělem ale bude muset dožít.

8

Dom

13.8.2017 20:42

Aneb, silou vůle a znalostí lze cokoliv… PS. Ono se to nezdá, ale taková váhová změna opravdu působí na celé tělo, tedy i na obličej a pak lze obtížně rozeznat onoho člověka když jej dlouho nevidíte. Nebo právě na rozdílných fotografiích

9

Peter

14.8.2017 06:56

Neuveritelna premena!
Vieme aj % telesneho tuku pred a po?

Drzim palce v novom zivotnom style 😉
Ste velka inspiracia..
P.

10

Martina Jandová - výživový poradce - ZHUBNĚTE S MARTINOU

14.8.2017 09:48

Dobrý den, děkuji za komentář. Pan Aleš zhubnul 45 kg za 18 měsíců (2,5 kg /měsíc nepovažuji za drastické hubnutí). Pan Aleš je pod pravidelným dohledem lékařů, jeho současný jídelníček je nastaven na základě doporučení lékařů, tudíž odpovídá jeho potřebám. Myslím, že pan Aleš zaslouží obrovský obdiv za svou disciplinovanost a bojovnost. Jeho nemoc mu situaci neulehčila, ale naopak. Pan Aleš hledá způsob, jak to jde, nehledá cestu jak to nejde. Proto před ním smekám.

11

Veit

14.8.2017 10:37

Aplikace kalorické tabulky jsou výborné, před dvěma lety jsem je objevil, měl jsem cca 15 kg nadváhu, všechno oblečení mně bylo malé, pálila mně žáha, nemohl jsem se ohnout a zavázat si boty. Začal jsem se stravovat podle tabulek, minimalizoval jsem uzeniny, vynechal jsem slazené nápoje a každý den jsem šel rychlejším tempem aspoň 4 km. Za dva měsíce jsem shodil 12 kg, obtíže zmizely,do kalhot se vejdu, zavedený režim dodržuji už 2 roky a váhu na dosažené úrovni.

12

Bohuslav

14.8.2017 18:04

Z vlastní zkušenosti mohu stoprocentně říci,že já když potřebuji zhubnout,tak mi kalorické tabulky vždy pomohly. Naposledy nyní, když nyní shazují ze 107 kg při výšce 177-178 cm. Za 21 dní 10 kg. Odboural jsem tučnou stravu, hlídám a zapisují kcal do tabulky, raději jím ješte méně,než uvádí kal.tab. Opravdu to funguje. A co si budeme říkat, je to jen pouze o příjmu kcal a výdeji. V koncentračním táboře nikdo nebyl tlustej.

13

Jarda

14.8.2017 20:58

Fandím mu ale budu upřímnej hrozně zestárnul jak už tu psal někdo predemnou vypadá opravdu jako otec toho prostorově vyraznějšího.
Ale hlavní je že se Aleš cejtí líp a oto mu asi šlo

14

Honza

14.8.2017 23:06

No ja mel motivaci v tom, ze jsem si chtel udelat pilotak a tak jsem se rozhodl v kvetnu 2016, ze uz jsem se opravdu projedl do jatecni vahy, takze jsem pomoci KT a hlidani stravy (cviceni zadne, z casovych a zdravotnich duvodu to u mne moc neni mozne) a i bez cviceni za 15 mesicu 48 kilo dolu (ze 145 na 97) a pilotak uz asi mesic delam, takze za me parada…! 🙂 Ale jedu dal, meta je 90…

15

Zuzana Fialová

15.8.2017 21:31

Ahoj Aleši,
gratuluji, opravdu jsem tě nemohla poznat.
Slinivka je potvora, vím o čem píšu, děda se s ní potýkal také a pamatuji si jak strašně trpěl. Bohužel z toho byla rakovina a to vážil 60 kg/170cm, celý život byl štíhlý.
Už to hubnutí nepřeháněj, za mě dobrá fotka ta prostřední, cca 25 kilo dole, to ti moc slušelo!!! 45 už je moc… Opravdu jsem se lekla… Přeji ti jen jedno, hodně zdravíčka!!! Zuzka

16

Tomáš Marný

21.8.2017 17:58

Alešův jídelníček:
Energie – 12 524 kJ
Bílkoviny – 161 g
Sacharidy – 417 g
Tuky – 71 g (ze zdravotních důvodů by neměl přijímat vyšší množství tuků)

To dělá asi horníka na šestnáctihodinové směny, ne?
Já že mám pří svých 96 kg podle kalorických tabulek mít tohle:
Energie – 7 904 kJ
Bílkoviny – 99 g
Sacharidy – 241 g
Tuky – 55 g

17

Martina Jandová - výživový poradce - ZHUBNĚTE S MARTINOU

25.8.2017 22:20

Dobrý večer, Tomáši,

ano, přesně tyto hodnoty jí v současné době Aleš (teď už se nesnaží hubnout, chce si váhu udržet). Vzhledem k tomu, že má Aleš fyzicky náročné zaměstnání a minimálně 3x týdně fyzicky vydatný trénink, tak je tento jídelníček pro něj ideální. Několik měsíců si drží váhu i přes vysoký denní příjem. Přeji hezký večer a přeji ať i vy se můžete najíst do syta bez „následků“. 🙂

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články