Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jak správně vybrat fitness náramek?

Fitness náramek, chytrý náramek nebo monitor denních aktivit – podobnými názvy se označují populární elektronické náramky, které měří denní aktivity a svého majitele motivují k pohybu, hubnutí a zdravějšímu životnímu stylu.

Na rozdíl od „zázračných“ diet u většiny lidí tyto náramky fungují. Proč?

Nenutí nás běhat nebo se potit ve fitcentru, ale počítají, kolik za den ujdete kroků. Chůze je přitom nejpřirozenější a současně nejzdravější pohyb. Podle odborníků chůze bohatě stačí k vybudování základní kondice a prevenci před nadváhou a řadou zdravotních problémů. Neujdete za den 10.000 kroků, jak radí lékaři? Nevadí, začněte se 7.000, časem zvládnete víc. S měřením kroků pomáhá právě zmíněný fitness náramek. Podle čeho náramek správně vybrat? Přečtěte si následující rady:

Garmin.cz
Přesnost není důležitá

Mezi základní údaje, které fitness náramek měří, patří kolik za den ujdete kroků. Řada srovnávacích testů se zabývá otázkou přesnosti. Věřte, že není důležité, zda náramek večer ukáže hodnotu 8.200 nebo 8.700 kroků, ale zda jste si přes den našli čas na pohyb. V tomto vám všechny náramky pomohou stejně.

Displej a jeho velikost

Mezi důležité vlastnosti náramků patří displej. Zobrazuje čísla nebo jen symboly? Je dostatečně velký a čitelný? Čitelné zobrazení aktuálních hodnot je jednou z důležitých vlastností, dejte si na ně pozor.

Výdrž baterií

Fitness náramky mají obvykle vlastní akumulátor s vydrží přibližně 1 týden na jedno nabití. Existují ale i náramky s výdrží až 1 rok na jednorázové baterie, které se po vybití jednoduše vymění. Zamyslete se, zda vám pravidelné dobíjení nebude dělat problém, je škoda náramek odložit a nevyužívat proto, že je často vybitý.

Garmin.cz

Funkce

Náramek může měřit základní nebo rozšířené funkce. Mezi základní funkce patří: kroky, kalorie, vzdálenost. K rozšířeným pak měření délky a kvality spánku, měření srdečního tepu, počet nastoupaných pater, budík nebo stopky. Náramky označené jako „chytré“ umí ve spojení s chytrými telefony zobrazovat příchozí hovory, sms a emaily. S více funkcemi roste obvykle cena a náročnost na obsluhu.

Odolnost

Aby náramek fungoval, je potřeba ho nosit na ruce po většinu dne. Náramek by proto měl být dostatečně odolný a vodotěsný. Představte si, že se v létě půjdete koupat, bude nutné náramek nechat na ručníku, aby se nepoškodil? Vyšší odolnost rozhodně není na škodu…

Garmin.cz

Kolik mám udělat denně kroků, abych začala hubnout?

Každý, kdo se rozhodne využít fitness náramek by měl mít na paměti, že samotný pohyb nestačí k redukci hmotnosti. Kromě pohybu je potřeba i správná životospráva. Pohyb je ale klíčem a prvním krokem k lepší kondici a pevnějšímu zdraví. Fitness náramek vám pomůže měřit a sledovat míru pohybu. Pokud to vydržíte 2 měsíce, poznáte výsledek na váze a své fyzické kondici.

Tipy na atraktivní fitness náramky:

Garmin vívofit, cena: 2.290 Kč

Garmin.cz

Jednoduchý a vysoce kvalitní fitness náramek s velkým displejem a výdrží 1 rok na jednu sadu baterií. Funguje i jako běžné hodinky, má výměnné řemínky a je odolný proti vodě. Ke svému fungování nevyžaduje neustálé propojení s mobilním telefonem. Má velmi jednoduché ovládání a hodí se i pro děti nebo starší uživatele.

Garmin vívosmart Optic, cena 3.990 Kč

Garmin.cz

Chytrý fitness náramek s měřením srdečního tepu na zápěstí. Obsahuje řadu pokročilých funkcí, ve spojení s chytrým telefonem zobrazuje příchozí volání, sms nebo emaily. Má funkce stopek a jednoduchého sporttesteru, dokáže samostatně změřit a vyhodnotit běh nebo intenzivní chůzi. Je vodotěsný, ovládá se pomocí dotykového displeje. Vhodný pro náročnější uživatele.

PR článek

Z archivu aneb přečtěte si také:

Štědrý večer s Danou Urbářovou, instruktorkou aerobiku a fitness, trenérkou dětského závodního aerobiku a výživovou poradkyní

redakce
www.kaloricketabulky.cz

12.11.2015 Články, Fitness a wellness

Komentáře

1

vacharadek

12.11.2015 16:34

Je škoda, že KT s takovýmito náramky nekooperují. A že zrovna ten Garmin by nebyl od věci 🙂

2

Ing. Macáková Marcela

12.11.2015 17:55

pro vacharadek: Dobrý den, v oblasti integrace s náramky chystají brzy KT překvapení…. At se daří a děkujeme za přízeň.

3

Jirka

13.11.2015 07:23

Naramky v KT? Skvele!! Nezapomente, prosim, na podporu Xiaomi MiBand 😉 je velmi popularni kvuli sve cene a s vydrzi 1 mesic na jedno nabiti i velmi dobre pouzitelny..

4

vacharadek

13.11.2015 08:54

Já děkuji za Vaši neutuchající snahu a nezměrnou práci, kterou tomuhle projektu věnujete. Kvalita projektu tomu víc než odpovídá! Tak honem honem s tím překvapením 🙂 vánoce se blíží spousta lidí, včetně mne :), sáhne po náramku jako dárku (je to přecijen teď trendy). Tak ať nevybereme něco co by nám s KT nespolupracovalo. Díky!

5

Lucie

14.11.2015 08:54

No super, zrovna si chystám nějaký takový náramek pořídit, už jsem domluvená s rodiči, že ho od nich dostanu pod stromeček, že si ho mám ale sama vybrat, tak pořád nevím jaký….

6

Pavel

14.11.2015 09:43

Taky se přimlouvám za integraci náramku MiBand, bylo by to skvělé

7

Viktor

14.11.2015 11:05

Super slyšet, že něco chystáte! Myslete na Microsoft Health a jeho Band,který je skvělý náramek, podle mě nejlepší na trhu! Děkuji.

8

Milena

14.11.2015 11:16

Lze nastavit na displeji češtinu? Díky za odpověď.

9

David Dovhun

14.11.2015 12:07

Zdravím, jsem na inv.vozíku, bude i tak za mne náramek měřit kroky atd. Můžete mi poradit s výběrem. Určitě chci vodotěsný, chodím často plavat. Tak aby byl i kompatibilní s iPhonem, aby uměl česky a měřil i tep? Díky

10

Jitka

14.11.2015 20:10

Ahoj díky za další fajn článek, mám náramek Garmin vivofit už rok a je fajn, má sice i své neduhy, ale já jsem zatím spokojená, bylo by fajn, kdyby KT komunikovaly s těmito přístroji 🙂 budu se těšit na překvapení

11

pixel

14.11.2015 20:14

Já bych zase uvídtal podporu android wear. díky hodinkám trackuji svoje sportovní aktivity i bez telefonu a bylo by skvělé moci pak jednoduše workout importovat do tabulek…

12

Milena

15.11.2015 09:35

Můj muž často při chůzi založí ruce za záda ( na zadek). To znamená, že nekomíhá rukama. Jak je to v tomto případě s počítáním kroků?
Díky za odpověď

13

Pavel

18.11.2015 15:08

Rovněž bych uvítal podporu Fitbit, tak se necháme překvapit novinkama.

14

Jitka

20.11.2015 11:41

pro Milenu
náramek nepočítá kmitání rukou, můžu mít náramek třeba v batohu a přesto mi počítá kroky, je to založeno na akcelerometru, který je v náramku. Co jsem si všimla, nepočítá mi to kroky, pokud jdu pomalu např v supermarketu a prohlížím si regály, nebo když v práci vstanu od stolu udělám 2 kroky ke dveřím a zase 2 kroky zpět ke stolu. Na internetu je mnoho článků na téma jak fungují 🙂

15

Hattori Hanzo

23.11.2015 15:01

Viete niekto ako je to so záznamom pulzovej frekvencie? Dokáže nejaký náramok ukldať kompletný záznam a sprístupniť ho cez PC/smartfón? Aká je presnosť oproti športtesterom s hrudným pásom?

16

newerth

2.9.2016 09:50

Nevíte zda existuje náramek s OLED displejem, u kterého lze nastavit doba zhasnutí displeje ?
Hodilo by se mi tak 30-60minut. Aby mi náramek ukazoval hodnotu trvale, bez nutnosti s tím třepat, nebo se ho dokonce dotýkat.
Díky

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Pohyb má blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav.

Dramatické snížení přirozeného pohybu v posledních desetiletích se významně podílelo na nárůstu obezity a s ní spojených nemocí – od cukrovky, chorob srdce, pohybového aparátu až po deprese.

Celý článek 29.8.2021 0

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Pokud ještě někdo neobjevil kouzlo pravidelného pohybu, třeba vás k nějaké té pohybové aktivitě navnadí „5P funkční pravidla podle Vandy“.

Sepsala jsem je na základě dlouholetých zkušeností, které jsem nasbírala díky klientkám za 20 let mé lektorské praxe. Všechny je mám dlouhodobě ozkoušené i na sobě a mohu s jistotou říci, že fungují spolehlivě.

Celý článek 8.8.2021 0

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

V posledním roce se cvičení z tělocvičen, fitnesscenter a sportovišť přesunulo do online světa, čímž se zvýšily nároky na naši vlastní motivaci a disciplínu.

Na druhou stranu se nám ale otevřela nečekaná příležitost mít naše oblíbené lektory přímo „pod nosem“, v našich domácnostech.

Celý článek 6.5.2021 0