Něco za něco: Mrkvové brownies vs. 12 minut tréninku
Připravili jsem pro vás s mým sportovním týmem několikero autorských receptů dobrého a zdravého jídla s odpovídající dávkou pohybu. Vždy to budou kalorie vs. pot.
Receptíky vás čekají slané i sladké a doufáme, že pro vás budou minimálně inspirací na domácí zdravé kuchtění nebo dokonce na domácí cvičení.
Rozdělili jsme si role, aby vše bylo co nejkvalitnější, takže recepty pro vás připravuje Beast lady Veronika Dlasková a team holek Beast ladies uvidíte na fotkách konkrétních cviků. Všechny tréninky jsou v režii trenérského týmu, tudíž mě a mého muže Pepy Růžičky.
Kalorické hodnoty testujeme přímo na sobě a celém týmu s pomocí sport-testrů a chytrých hodinek. Čerpáme z našich dlouhodobých zkušeností, vědomostí a ověřených vzorců.
Hodnoty výdeje berte orientačně, poněvadž není možné „uvařit“ univerzální trénink, při kterém každé tělo vypotí stejné množství potu. A podobně je to i s jídlem.
Recept: Mrkvové brownies
1 porce / T=7, B=4, S=7 / 111 kcal
Suroviny:
2 vajíčka 1 lžíce medu 1 lžička skořice 3 menší mrkve 20 g holandského kakaa 20 g máslo 2 lžíce arašídového másla špetka jedlé sody
Postup:
Elektrickou troubu si předehřeji na 180 C. Připravím si všechny suroviny, očistím si mrkev, nastrouhám ji najemno (rovnou do mísy) a přidám zbylé ingredience. Vše smíchám, nakonec přidám špetku jedlé sody a znovu zamíchám a naliji do formy vyloženou pečícím papírem. Peču cca 30 minut.
Trénink
*Pro méně zdatné je možné zařadit beznárazovou verzi. Skipping může být bez poskoku a žabáci se dají nahradit dřepem.
Skipping
V- sit „véčko“
– dbejte na správnost provedení bez bolesti v bederní části zad. Možnost lehčí verze je předpažit.
Nevím, kdy začínají Vánoce jinde, ale u nás v Bullerbynu začínají Vánoce ten den, kdy se pečou perníčky, píše hlavní hrdinka oblíbené knížky Děti z Bullerbynu. Její autorka, Astrid Lindgernová, tak krásně vystihla onu nepopsatelnou atmosféru vánočního očekávání, které voní po cukroví. Kdo by neznal, že?
Ačkoliv mají i dnes Vánoce své neodolatelné kouzlo, často jsme tak otráveni tím stresem kolem, že už ani nemáme sílu si je pořádně vychutnat. A to je škoda.
V období mrazivých měsíců je potřeba vzít zavděk mraženými či nakládanými potravinami, případně těmi, které dlouho vydrží, třeba kořenová zelenina, a jsou cenově přijatelné po celý rok.
Koneckonců je využívaly v zimě už naše babičky a prababičky…
Kdo mě zná díky článkům tady na blogu Kalorických Tabulek, tak asi ví, že se ve své nutriční poradně nejčastěji věnuji tématu redukce tělesné hmotnosti.
K tomu, aby člověk vhodným způsobem redukoval svoji tělesnou hmotnost, je žádoucí zařadit i pravidelný pohyb a nespoléhat tedy jen na úpravu stravování.
Světlo. Co si představíte, když se řekne světlo? Někdo si vybaví křišťálový lustr, někdo žárovku, jiný Slunce.
Právě prožíváme období roku, kdy je nedostatek přirozeného světla. A přitom denní nebo chcete-li sluneční světlo je nepostradatelné pro udržení lidského zdraví, má antidepresivní účinky, ovlivňuje kognitivní i fyzický výkon a řídí cirkadiánní rytmus – tedy navozuje přirozené střídání aktivní bdělosti a spánku.
V současné době se hodně lidí zajímá o své zdraví a o to, jakým způsobem cvičit a jak se správně stravovat.
Tento pozitivní trend napomáhá tomu, aby lidstvo tolik netrpělo nemocemi způsobenými obezitou a abychom také věděli, co jíme. Podporují jej mnohé knihy, internetové stránky a aplikace.