Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Něco za něco: Plněné palačinky špenátem vs. trénink na schodech

V druhém díle pro vás máme trochu kaloričtější, ale za to velmi výborný recept na palačinky vs. schody.

Platí zde přímá úměra, že čím více kalorií spořádáte, tím více je třeba fyzické aktivity. Tady jsme zvolili cestu vyhnat vás ven na čerstvý vzduch a zapojit trochu více smyslů.
Je známou pravdou, že jeden z největších spalovačů jsou emoce – tudíž zážitky (endorfiny). Je nám jasné, že ne všichni budete pro variantu běhat někde venku po schodech, ale rozhodně to stojí za zkoušku. Minimálně si posunete své hranice se vším všudy… (smích)

Vlevo Veronika Dlasková, autorka receptu, vpravo Eliška Růžičková, autorka článku

Vlevo Veronika Dlasková, autorka receptu, vpravo Eliška Růžičková, autorka článku

Palačinky plněné špenátem

1 porce /T = 9,B = 25, S = 44 /358 kcal

Recept na 4 ks palačinek:

Suroviny:

1 vajíčko
50 g celozrnné mouky
150 ml voda nebo mléko
mražený listový špenát (400 g)
česnek
sůl
pepř

Palačinky

Postup:

Do misky si nasypeme mouku, přidáme vajíčko, špetku soli a nakonec 150 ml vody či mléka. Já použila vodu. Vše smícháme, rozehřejeme si pánev s nepřilnavým povrchem a vlijeme na ni pomocí naběračky vytvořené těsto. Hlídáme palačinky, aby se nám nepřipálily a obracíme je z každé strany.

Náplň:
Připravíme si menší hrnec, do kterého dáme mražený špenát a necháme z něj vypařit přebytečnou vodu. Přidáme sůl, pepř a nakrájený česnek. A tím je náplň hotová. Můžete ji obměnit a přidat uzené tofu, nastrouhaný sýr, vajíčko, kuřecí maso.

Trénink

tabulka trénink

* Lehčí variantou zde může být rychlá chůze do schodů. Vždy zaleží na individuální aktuální fyzické kondici každého jedince. Finish by měl být každopádně v co možná nejvyšší rychlosti, pokud se chcete dostat na požadovanou hodnotu spálených kalorií v daném čase.

Schody

trenér Pepa Růžička

trenér Pepa Růžička

Kliky (Spider)

Kliky (Spider)

Kliky (Spider)

 

Lehčí verze (unožení ve vzporu bez kliku)

Lehčí verze (unožení ve vzporu bez kliku)

Další variantou (bez unožení) může být i klasický prsní klik s oporou kolen o zem nebo varianta opření rukou o vyvýšenou podložku (schody, lavička, zídka).

Příště se můžete těšit zase na něco méně kaloričtějšího a trochu lehčí domácí trénink.

Nechte si chutnat!

Foto cvičení: David Frýbert

První díl a informace o projektu NĚCO ZA NĚCO zde

Z archivu aneb přečtěte si také:

Recepty na chutné vánoční cukroví aneb i bez másla a ztužených rostlinných tuků to jde!

Eliška Růžičková
www.eliska-fitness.cz

Absolventka VŠ University Karlovy v Praze obor Tělesná výchova a biologie

Crossfit masters athlete, fitness instruktor, aerobik instruktor

Zaměření: Intervalové tréninky, funkční tréninky, plavání, tanec (street dance, latino), zdravotní a kompenzační cvičení

11.2.2016 Články, Fitness a wellness, Recepty a výživa

Komentáře

1

libor hanák

12.2.2016 21:04

Dobrý den nějaké příjatelné cvičení pro starší a pokročilé (46-49let)by tam nebylo přece jenom klouby tolik nevydrží jako dříve předem děkuji Libor.

2

Romana

13.2.2016 18:40

Měla bych dotaz k palačinkám. Jakou celozrnou mouku? Děkuji

3

Eliška

14.2.2016 13:09

Dobrý den Libore.
Chápu, že schody nejsou vždy úplně ideálním pomocníem, pokud člověk má nějaké problémy například s klouby. Tady mohu doporučit DELŠÍ svižnou prochajdu a myslím, že to splní stejný účel. Tyto tréninky jsou spočítané na určitou požadovanou hodnotu a je opravdu potřeba zvýšit trochu vyšší intenzitu, pokud chcete za co nejkratší časový úsek vyčerpat co nejvíce kalorií.. Ale samozřejmě by to nemělo být nikdy na úkor zdraví.
Někdy je fajn mít i svůj vlastní chytrý sport-testr nebo hodniky, které vám ukazuje kromě TF i kalorie nebo vzdálenost. Existují i různé aplikace do mobilů, které tyto věci umí, ale už je to čistě jen velmi orientační údaj.
Snad jsem vás moc neodradila. A pokusíme se ty tréninky dělat co nejpřijatelněji pro širší okruh lidí. V příštím díle bude trénink pro vás snad schůdnější.
S úctou
Eliška R.

4

Veronika

14.2.2016 13:17

Dobrý den, Romano,
klasická pšeničná celozrnná mouka, nebo můžete použít jakoukoliv jemnou, mám to vyzkoušené, jde to z každé 🙂
Hezký den

5

Pavel

18.2.2016 14:32

Hele chápu to dobře že si dám takovou dietku po které mám stejně hlad a pak budu muset půl hodiny lítat jako blázen ? Co bych pak měl dělat když si dám své oblíbené zelo vepřo s dvanácti a zapiji to dvanáctkou ? To abych pak lítal celejk den a stejně by to bylo málo. No a to ani nemluvím o tom jakej budu mít pak hlad. To pak zblajznu celý prasátko a to bych se pak už úplně ulítal. Dyk to je úplná Hlava 22 .

6

Pepa

18.2.2016 22:38

Pane Pavle, Hlava XXII je jedno z mých oblíbených čtiv, díky za připomenutí, znovu ji vytáhnu z knihovny. Logika je logika. Pro Vás mám asi jedinou radu. „Dobrou radu dá ti každý rád“ jak se říká, nic nestojí a pokud čtete blog, kde se řeší vše možné stran výživy, tak předpokládám, že o ni i stojíte. Jinak byste neztrácel čas s tímto komentem, viďte. Berte Něco za něco z druhého úhlu pohledu…dáte si palačinky, abyste měl energii dát si trénink na schodech. Dejte si i knedlo-zelo s dvanáctkou na vytrávení, ať máte z čeho kus dne brát. My si ho taky dáváme, abychom mohli déle běhat…

7

Šárka

8.3.2016 14:01

Dobrý den,

1 porce jsou všechny 4 palačinky? 🙂

8

Eliška

8.3.2016 22:28

Dobrý den Šárko
1 porce = 1 palačinka
Hezký den

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Pohyb má blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav.

Dramatické snížení přirozeného pohybu v posledních desetiletích se významně podílelo na nárůstu obezity a s ní spojených nemocí – od cukrovky, chorob srdce, pohybového aparátu až po deprese.

Celý článek 29.8.2021 0

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Pokud ještě někdo neobjevil kouzlo pravidelného pohybu, třeba vás k nějaké té pohybové aktivitě navnadí „5P funkční pravidla podle Vandy“.

Sepsala jsem je na základě dlouholetých zkušeností, které jsem nasbírala díky klientkám za 20 let mé lektorské praxe. Všechny je mám dlouhodobě ozkoušené i na sobě a mohu s jistotou říci, že fungují spolehlivě.

Celý článek 8.8.2021 0

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

V posledním roce se cvičení z tělocvičen, fitnesscenter a sportovišť přesunulo do online světa, čímž se zvýšily nároky na naši vlastní motivaci a disciplínu.

Na druhou stranu se nám ale otevřela nečekaná příležitost mít naše oblíbené lektory přímo „pod nosem“, v našich domácnostech.

Celý článek 6.5.2021 0