Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Denisa: Nekoukejte na to, co vám říkají ostatní. Všechno děláte pro sebe a vy sami musíte být šťastní!

Začalo nám jaro a s ním ten správný čas splnit si svoje „novoroční předsevzetí“ nejen ohledně zhubnutí.

Jarní dny jsou totiž pro veškeré změny – na rozdíl od ponuré zimy – ideálním časem.

Snad vám jako správná motivace poslouží opět několik příběhů našich úspěšných uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

Dnes se podíváme na „proměnu“ sympatické Denisy Kolíbalové. Objevila jsem ji na facebooku ve skupině Ovládněte svůj metabolismus s Jill, kterou jsme si zde před časem také představili, resp. její zakladatelku a vůdčí duši.

A ačkoliv zde většinou popisujeme jídelníčky a pohybové programy, tentokrát je to jiné. Myslím, že kdo chce, dohledá si tyto věci na našem blogu. Ten návod je v podstatě stále stejný, nikdo zatím nepřišel se zázrakem, kdy by se dalo jíst bez omezení, lenošit a přitom hubnout….  Důležité je ale podle mě to, kdy člověk pochopí, že je čas na změnu a udělá to. Někomu to může trvat roky, jinému jen dny… Někdo potřebuje výstražný prst v podobě zdravotních potíží, jiný se k tomu dostane mírnější cestou.

Denisa

A jak to bylo v případě našeho dnešního hosta?

Denisa prý byla odmala „kulička“, ale nikdy ne taková, jako když jí bylo nějakých 27 let. Nakopnutí do změny u ní přišlo v té době v podobě zkrachovalého vztahu. A ačkoliv se zdálo, že tato příhoda je negativní, nakonec se ukázalo – jak už to tak bývá – že to byl pro Denisu vlastně dar. Pomohl jí totiž dostat se z dlouhodobého pocitu nespokojenosti.

Sama to vidí takto: „Měla jsem partnera, u kterého jsem si myslela, že mě má rád takovou, jaká jsem, ale bohužel jsem se spletla. Během našeho vztahu mi byl nějaký sport úplně cizí, jediné, co jsem znala, bylo jídlo dvakrát denně – a to samé smažené. Nevadilo mi  dát si hranolky klidně v deset hodin večer. Když to jedl on, tak i já, protože mi přišlo divné dělat dvě večeře. Moje psychika byla hodně pod bodem mrazu a pojem sebevědomí jsem vlastně vůbec neznala. Neměla jsem se ráda, ale neřešila jsem to. Pak ale přišel rozchod. V tu dobu jsem si myslela, že je to nejhorší, co mě potkalo, ale dneska s odstupem času vím, že to bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat.“

Denise radost z úspěšné změny, do které se ponořila po rozchodu,  doslova září z očí. Z jejích reakcí je vidět, jak je nabitá pozitivní energií a dobrou náladou. Ani se nechce věřit, že před časem to byla ta dívka, kterou popisuje s takovým despektem.

Samozřejmě že to nebylo vše tak snadné, jak se nyní – s odstupem času – zdá.  „Chvíli mi trvalo než jsem si na to přišla. Během té doby jsem znala jen bary, alkohol, nulový spánek, nulové jídlo a hektolitry kafe. K tomu deprese, partner a spokojený život v nedohlednu. Pak jsem si jednou řekla: Dost! Vždyť hledání partnera a bary nejsou to, co chci,“ popisuje další zásadní zlom ve svém životě.

První cíl, který si Denisa nastavila, bylo naučit se pořádně jíst. A brzy se ukázalo, že to vzala za dobrý konec. „Podařilo se mi změnit své chápání jídla asi po třech měsících. Najednou jsem viděla, jak díky úpravě jídelníčku mi jsou volnější kalhoty,“ vzpomíná na relativně nedávnou minulost.

Dodává také, že v té době neměla ani moc kamarádů, ale prostě si je našla. „Začala jsem navštěvovat i jedno sportovní studio. Z počátku to byl jumping, tabata, TRX.  A zanedlouho jsem si na sobě všimla, že moje tělo kromě menší velikosti kalhot zdobí úsměv a zářivější výraz očí,“ vypráví nadšeně Denisa a přirovnává to k pocitu, že kdy se vám zdá, že je venku sluníčko, ačkoliv tam prší.

Díky této změně jsem poznala spoustu přátel. Konečně vím, co je sebevědomí. A nyní se mám ráda taková, jaká jsem. Bonus k tomuhle všemu je už roční šťastný vztah se skvělým mužem. Je to parťák jak v životě, tak v posilovně. Je mi oporou ve všem, pro co se rozhodnu. Pomáhá mi plnit moje cíle a sny,“ uzavírá svůj příběh se pohádkovým koncem Denisa.

A protože šťastní lidé jsou přející lidé, dodává, že by všem moc přála, aby dosáhli toho, co si přejí:Každý máme jiné cíle a sny, ale všechno se dá realizovat, když jen chceme a jdeme si za tím. Nekoukejte na to, co vám říkají ostatní. Všechno děláte pro sebe a vy sami musíte být šťastní. Neděláte to pro jiné, ale PRO SEBE!

Z archivu aneb přečtěte si také:

Kolik konzumovat bílkovin? Protein jako doplněk stravy a co o něm potřebujeme vědět

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

21.3.2016 Články, Jak zhubnout

Související články

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

V naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami nalézají společnou řeč lidé všech věkových kategorií.

Těší nás, že své příběhy a tipy tam sdílejí nejen mladé maminky na mateřské, které chtějí zhubnout po těhotenství, ale také úžasné a charismatické ženy, které se prostě chtějí cítit dobře ve svém těle. A změny v jídelníčku si doslova užívají.

Celý článek 24.3.2023 0

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Jako každé jaro i to letošní je internet plný nabídek na detoxikaci organismu. Možná vám chodí i e-mailem nebo přes soukromé zprávy na Facebooku.

Než si podobné produkty zakoupíte, zamyslete se nad tím, jaká pozitiva vám to může přinést. Povětšinou je slibována očista od toxinů či zhubnutí. Je tomu ale skutečně tak? Dostaví se očekávaný efekt?

Celý článek 19.3.2023 0