Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Začněte na sebe myslete ještě dnes! Ozdravte si jídelníček jako Michaela, která úspěšně hubne a hodlá v tom pokračovat

Na blogu Kaloricketabulky.cz rádi zveřejňujeme vaše příběhy, protože si myslíme, že je to ta nejlepší motivace pro ostatní.

Samozřejmě je fajn si přečíst nějaké teoretické poznatky o hubnutí, ale ruku na srdce – tak nějak stejně víme, jak to s tím hubnutím je. Jen se do toho dát. A právě konkrétní příběhy jsou skvělou inspirací.

Tip na dnešního hosta jsem dostala přímo od provozovatelky skupiny Ovládněte svůj metabolismu s Jill, o které jsme zde také již nejednou psali.

Úspěšná hubnoucí se jmenuje Michaela, je jí 22 let a pracuje jako operátorka ve výrobě. Mamina Zdenina z výše jmenované skupiny o ní tvrdí, že je úžasná a že z její proměny všem spadne brada. Pravdou je, že když jsem viděla fotky před a nyní, tak jsem jí dala za pravdu.

Michaela

Prvotním impulsem ke změně životního stylu bylo zdraví, neboť jí prý obezita vadila při většině běžných věcí, který by ráda dělala.

  • Když začala hubnout, měla 157 kg a potila se a zadýchávala i při běžné chůzi.

Můj zdravotní stav je od té doby, co jsem změnila stravování, o hodně lepšil. Změny v mém jídelníčku byly opravdu velké a hlavně jsem se musela naučit jíst po třech hodinách,“ vysvětluje sympatická dívka, která také přestala jíst smažená a hodně tučná jídla a pije nyní jen čistou vodu. „Nejím bílé pečivo, knedlíky a snažím se nejíst pšeničné výrobky jako takové. A samozřejmě vůbec žádné pochutiny jako sušenky a brambůrky,“ dodává.

A co bylo pro Michaelu nejtěžší? Uvědomit si, že se se sebou musím něco dělat a najít na to tu odvahu. „Nenáročnější byl samozřejmě začátek, ale krizi jsem zatím naštěstí neměla,“ usmívá se spokojeně.

  • Nyní váží 122 kg a říká, že ještě zdaleka není u konce.

Jedu dál,ale už teď se cítím se o mnoho lépe,“ hlásí zvesela s tím, že sama cítí, jak je už nyní úplně jiná a víc se o sebe stará.

Mám z toho neskutečnou radost,“ prozrazuje dívka, kterou prý ohlas ostatních až kolikrát překvapuje. „Tolik lidí mě podporuje a když jim ukazuji fotky, jak jsem se změnila, tak tomu nechtějí ani uvěřit!

A co Míša vzkazuje ostatním?Pokud chcete zhubnout a ve svém těle jste nešťastní, tak opravdu stačí chtít a odhodlat se, protože pak se člověk cítí už jenom lépe. A ten pocit, že to děláte pro sebe, je neskutečný.

Výzva redakce Kaloricketabulky.cz

Tímto bychom vás také rádi vyzvali, abyste se neostýchali a o své úspěchy se s ostatními podělili. Ideálně se prosím ozvěte přes zprávy na naší fanouškovské stránce na facebooku. Pokud máte k tomuto fenoménu averzi, pak napište do komentářů pod tímto článkem. Pamatujte však na to, že abychom vás mohli kontaktovat, musíte zadat svou skutečnou emailovou adresu. Děkujeme a těšíme se na vaše příběhy.

P.S. Ideální je, pokud si pořídíte přibližně stejné záběry před hubnutím a následně pak v současném stavu.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Nutriční terapeutka: Je výhodné zařazovat light výrobky?

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

13.6.2016 Články, Jak zhubnout

Související články