Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Kalorické tabulky podporují chytré náramky Garmin

Velmi dobrým pomocníkem při hubnutí a pro monitorování pohybu jsou tzv. chytré náramky. Sportovní náramky jsou, oproti sportovním hodinkám, jednodušší na používání a jsou výrazně levnější.

Pokud si pořídíte některý od značky Garmin, můžete jej propojit i se svým účtem na Kalorických tabulkách.

Na úvod nutno říci, že náramků existuje několik druhů – ne všechny se hodí pro všechny. Některé jsou pro náročné sportovce, jiné ocení spíše obyčejní lidé, kteří třeba potřebují jenom spočítat počet kroků za den a sumu vydaných kalorií.

Garmin.cz

Měli jsme pro recenzi dva druhy: vívofit 3 a vívosmart HR. Každý z nich nabízí poněkud jiné funkce, ale obecně lze konstatovat, že jsou velmi přesné, co se třeba měření počtu kroků při chůzi či běhu týče, dobře reagují na začátek našeho pohybu, a pokud si stáhnete do svého telefonu aplikaci Garmin Connect, zjistíte, že množství sledovaných údajů a jejich uložená historie jsou velmi bohaté.

Najdou se samozřejmě i určité vlastnosti, jež někteří mohou považovat za negativa – např. nutnost (daná již z principu samotné služby) ukládat data cloudově a mít tak k nim přístup z více míst znamená i nutnost mít v mobilním telefonu neustále zapnuté Bluetooth pro synchronizaci a internet pro přenášení dat. Náramky se však dají používat i nezávisle a data si mohou někteří uživatelé zapisovat sami. Náramek si data pamatuje 30 dní.

Rovněž je nutno připomenout, že ke správnému propojení náramku a mobilní aplikace je potřeba Android 4.3 a vyšší, podobně Bluetooth u starších telefonů může mít problémy s připojením. Nutno podotknout, že drtivá většina novějších chytrých telefonů tyto parametry splňuje.

Propojení s Kalorickými tabulkami je pak jednoduché. Když si v hlavním menu kliknete na odkaz Můj profil, najdete zde i možnost Připojené aplikace. Pak již stačí povolit či zakázat nabízené aplikace: Google Fit a právě Garmin. Pokud aplikaci Garmin povolíte, budou se potřebná data synchronizovat s vaším účtem v Garmin Connect, a není pak nutné vyplňovat ručně aktivity toho dne – nahrají se automaticky.

Kalorické tabulky podporují chytré náramky Garmin

vívofit 3

Nejsympatičtější na tomto chytrém náramku je výdrž baterie. Uvádí se rok bez nutnosti nabíjení, ale při běžném pohybu (tedy bez větších sportovních ambicí) údajně vydrží i déle (1,5 roku).

Kroky měří pohybem zápěstí a rozezná, zda jdete, nebo běžíte, či jedete na kole. Náramek drží na ruce řemínek z odolného plastu, u zapínání je navíc bezpečnostní kolečko, jímž pásek pevně na ruce uzamknete, takže zaručeně nespadne, když s ním o něco zavadíte. Tento i následující náramek jsou vodotěsné, můžete se s nimi tedy sprchovat, plavat, mýt nádobí – osobně vyzkoušeno.

V nastavení doporučuji nastavit si displej hodinek rozdělený – kromě času pak hned vidíte počet kroků, kilometrů, spálených kalorií apod. Displej má žel menší rozměry, takže i údaje jsou uvedeny menším písmem, na druhou stranu je velmi dobře čitelný i na přímém slunci.

  • Pokud špatně vidíte, je možná lépe popřemýšlet o starší generaci vívofit nebo vívofit2, které mají podstatně větší displej.

Při samotném nastavení v mobilní aplikaci možná budete chvíli hledat nastavení metrických jednotek, některé funkce jsou totiž různě rozděleny mezi nastavení uživatele a nastavení samotného zařízení. Více o aplikaci a nastavení však v závěru článku.

Synchronizace probíhá při spuštěném Bluetooth a připojení mobilního telefonu k internetu stisknutím a podržením hlavního tlačítka hodinek, umístěného pod displejem, dokud se neobjeví symbol synchronizace. Současně je nutné mít samozřejmě v telefonu spuštěnou aplikaci Garmin Connect. Pokud tato aplikace běží na pozadí, není nutné data synchronizovat ručně, synchronizace probíhá automaticky několikrát za den, podle zadání v nastavení.

Zajímavou funkcí náramku vívofit3 jsou stopky. Pokud si s nimi zaznamenáte běh nebo chůzi, zaznamená a vyhodnotí se jako samostatný záznam. Během aktivity máte přehled o čase trvání, prošlé či uběhnuté vzdálenosti, a případně tempu. Po synchronizaci je pak k dispozici podrobnější vyhodnocení aktivity v deníku aplikace Garmin Connect. Náramek by měl navíc automaticky rozpoznat, zda jedete na kole, jdete, běžíte nebo plavete a aktivitu podle typu správně přiřadit a spočítat kalorický výdej.

vívosmart HR

Tento chytrý náramek je o něco větší a těžší než výše uvedený, „odlehčený“ kolega. Není divu, protože kromě OLED displeje s možností podsvícení obsahuje i tři diody pro měření tepu na zápěstí ruky.

Co se objeví na displeji, si můžete opět sami nastavit v aplikaci Garmin Connect – hodiny, počet kroků, počet tepů za minutu, spálené kalorie, počasí (včetně předpovědi na další dny), počet ušlých kilometrů atd.

Boční tlačítko vedle displeje přepíná do podrobnějších nastavení třeba budíku, typu aktivity, připojení k bluetooth aj., samotný displej je dotykový, kdy tažením prstu do stran přepínáte mezi jednotlivými obrazovkami, a u některých tažením prstu dolů na podrobnější informace.

Ačkoliv se výdrž baterie uvádí jeden týden v režimu hodinek a u verze náramku s GPS (který jsme však k testování neměli) pak 8 hodin. Mně při rychlé, dvouhodinové chůzi denně a občasné jízdě na kole vydržela i čtyři až pět dní bez nabití. Nabíjení se provádí pomocí přiloženého USB kabelu přes konektor počítače a trvá necelou hodinku.

Hodinky při spaní dokážou měřit délku spánku, hluboký i lehký spánek a samozřejmě průběžně snímají i srdeční tep tep. Spaní s hodinkami bylo pro mě ale trochu nepraktické. Svou velikostí působí trošičku jako takový mini holter, kdy dát si při spaní třeba ruku pod hlavu není zrovna příjemné.

Synchronizace i tohoto náramku s mobilní aplikací probíhá automaticky, pokud je aplikace spuštěna, máte zapnuté Bluetooth a jste na mobilním telefonu připojeni k internetu.

  • Zajímavé je, že náramek měří i vystoupaná a sestoupaná patra – bez ohledu, zda skutečně jdete do patra nebo z patra. Jen tak pro informaci: pěší sestup z Ještědu (1018 m.n.m.) se rovnal 136 sestoupaným patrům.

Oba náramky rovněž mají funkci sledování toho, zda příliš dlouho nesedíte a nepohybujete se. Pak vám jemně zavibrují na zápěstí a objeví se nápis: Pohyb.

A také u tohoto náramku, stejně jako u předchozího představeného, ještě existují automatické cíle, tedy nejen ty, jež si sami nastavíte – třeba 10 000 kroků denně. Vypočítávají se z vaší průměrné denní aktivity. Problém je, že při dosažení cíle (a to jakéhokoliv), se náramek rozvibruje, aby vám dosažení cíle oznámil, a spustí k tomu ohňostroj. Což je sice hezké, ale často matoucí, a nepřišel jsem na to, kde a jak automatické, a pro mne v tu chvíli nechtěné cíle, vypnout. Ale chyba může být samozřejmě na mé straně.

Pěší sestup z Ještědu (1018 m.n.m.) se rovná 136 sestoupaným patrům.

Pěší sestup z Ještědu (1018 m.n.m.) se rovná 136 sestoupaným patrům.

Aplikace Garmin Connect

Středobodem chytrých hodinek a náramků Garmin je jejich mobilní aplikace, již je možno využívat v Android verzi, iOS i pro Windows Phone. Stránky jsou po registraci uživatele přístupné po přihlášení i přes běžný internetový prohlížeč.

Měl jsem možnost testovat mobilní aplikaci pro Android, která nabízí skutečně řadu funkcí, zvláště když se chcete porovnat s ostatními. Hlavním menu jsou tzv. Snímky, kdy si sami nastavíte, jaké aktivity a jejich historii chcete vidět. Můžete si zde i nastavit denní cíl aktivit – buď jen na jeden den, nebo nastálo.

Sekce Žebříček je určena pro „přátelské soutěžení s lidmi, kteří ujdou stejný počet kroků jako vy“. Tak praví oficiální text nápovědy. Jde tedy o takové hecování se, aby člověk nezlenivěl, ale popravdě, pokud člověk podobné kolegy v okolí nemá, asi funkci nevyužije. Pak lze zkusit tzv. Výzvy, kdy vám Connect vybere na každý týden jinou skupinu uživatelů, kteří jsou na tom výkonnostně podobně jako vy a s nimiž můžete soutěžit v týdenní výzvě.

Následuje sekce Kalendář, kde je možné kliknout na kterýkoliv den a zobrazit si podrobnosti aktivity, spánku, tepu apod. Aplikace musí být v té chvíli připojena k internetu, protože data stahuje z cloudového prostředí (neukládá tedy historii přímo do telefonu).

Pod odkazem Aktivity je přehledný souhrn vašich aktivit i s dosažením cíle. Podobně podrobně fungují záložky Statistiky aktivit, Statistiky o zdraví. Je zde i záložka Vybavení, kam si můžete zadávat typ vybavení (sportovní boty, kolo…), značku a model.

  • Jako poslední položky pak v aplikaci najdete kromě nápovědy možnost nastavení daného používaného zařízení, svých údajů a preferencí.

Osobně mi ovládání aplikace v některých případech přišlo poněkud komplikované – ne vždy se člověk k požadovanému údaji dostane jednoduše, někdy existují dvě možnosti, jež člověk zvažuje, ale jen jedna vede k dané statistice. Podobně některé prvky nastavení je složitější dohledat (třeba přehození mil za kilometry nebo zapnutí metrických jednotek).

Závěr

Pro uživatele Kalorických tabulek můžeme chytré náramky jen doporučit – přesnost sledovaných aktivit je vysoká, záznamy podrobné včetně historie, výdrž baterie vysoká a komunikace s aplikací Kalorické tabulky bezproblémová. Co víc si přát?

Z archivu aneb přečtěte si také:

Martina Fallerová: Trpíte bolestmi zad a kloubů? Přečtěte si devět důvodů, proč se zaměřit na fascie

Jan Lipšanský

Absolvent scenáristiky, novinář, spisovatel, spolupracovník České televize, v současné době si užívající svých dvou synů a výletů s nimi.

25.8.2016 Články, Fitness a wellness

Komentáře

1

Soňa

31.8.2016 11:41

Velmi tyto náramky doporučuji, sama mám jak vívofit i dražší model Fenix a jsem velmi spokojená. Je velmi motivační si hlídat svoji pohybovou aktivitu a opravdu vás bude motivovat k pohybu. Každý řeší nyní hubnutí. Jde o to, že když si hlídáme co jíme a držíme se pravidla, abychom netloustli, co do těla dáme musíme i vydat pohybem ven, nejde nezhubnout a budeme zdravější:)

2

Lukáš Charvát

31.8.2016 12:17

Děkuji za zajímavý a přínosný článek. Jen bych dodal, že při párování aktivit z Garmin Connect se přiřazuje každá aktivita zvlášť. To znamená, že když budu mít aktivitu „Běh“ 10 km, tak bude naimportována samostatně do Kalorických tabulek. Zároveň se ale „Kroky“ z běhu počítají do celkových kroků, což by logicky nemělo, protože jsou už v „Běhu“. Řeším to tak, že v tabulkách mažu aktivitu „Běh“ a nechávám jen „Kroky“. I když se pak možná šidím ve výdeji, protože při „Běhu“ vydám víc energie :-).

3

Robert

31.8.2016 12:19

Zdravim.
Jde to propojit i na ios? Nenasel jsem volbu pro propojeni aplikaci 🙁
Dekuji
Robert

4

Palo

31.8.2016 12:30

No to co mne nejvic zajimalo, jsem se nedozvedel. Tedy, jak presny je meric tepu a tedy i spalene kalorie. Diky za pripadne doplneni.

5

Pavel Provaz

31.8.2016 13:13

Náramky používáme v rodině (nejen) k hubnutí ve spojení s kaloriketabulky.cz už delší dobu. Tak mohu přidat pár našich poznatků:

Za sebe mohu jednoznačně doporučit Vivosmart HR s průběžným měřením tepu. Podle našich pozorování změří denní výdej kalorií nejpřesněji. Paradoxně bych ho obzvlášť doporučil lidem se sedavým zaměstnáním, protože dokáže pomocí tepu změřit přesně výdej kalorií i při sedavých činnostech, které levnější náramky změřit neumí.

Pozor – s Vivosmart HR (a Vivoactive HR) náramkem nesmíte vyplňovat žádné aktivity a vypnout i odpočítávání kalorií podle snězeného jídla. Náramek vše totiž pomocí měření tepu spočítá sám (a o dost přesněji). Jinak se budete divit, že najednou nehubnete 🙂

Ostatní Garmin náramky, které průběžné měření tepu nemají, tam je nutné odpočet kalorií podle snězeného jídla zapnout. Musíte i ručně zapsat všechny aktivity, které náramek nedokáže změřit, například chůzi do schodů, do kopce, cvičení a podobně. To u Vivosmart HR (a Vivoactive HR) odpadá, ty dokáží přesně na základě tepu změřit kalorie u jakékoliv činnosti i nečinnosti.

Tedy jako shrnutí, za mne mohu Garminy také vřele doporučit.

6

Zdeněk

31.8.2016 15:24

Neplánujete i podporu hodinek Garmin fenix 3?

7

Pavel Provaz

31.8.2016 19:19

Palo: k té přesnosti měření tepu – začínal jsem s Xiaomi s měřičem tepu a to byla bída. Naprosto nespolehlivá věc, která měřila nesmysly.

Vivosmart HR naproti tomu měří tep až obdivuhodně spolehlivě. Žádné výkyvy proti hrudnímu pásu, a to ani s poměrně dost volným řemínkem (on zcela volný být nemůže, aby senzor doléhal na kůži). Je to podle mne dané tím, že je senzor vystouplý a oproti konkurenci má 3 poměrně silná světla, kterými kůži prosvěcuje.

Záleží to samozřejmě na každém jednotlivci, jak má prokrvenou ruku (a jak moc ochlupenou – jistější je u chlapů – si ji pod náramkem oholit), ale za mne můžu prohlásit, že to měří dostatečně spolehlivě. Výdrž baterie je bez sportovních aktivit ale se zapnutým měřením tepu přibližně 7 dní.

8

Dana

31.8.2016 21:36

Take bych rada propojila, ale mam iOs a volbu tam nemam 🙁

9

Viktorie

1.9.2016 08:57

Bohužel mi na iPhone 6 nejdou kalorické tabulky propojit ani s HealthKit ani s Garmin connect. Plánujete tento upgrade? Určitě nás je s iOSem vice. děkuji

10

RM

1.9.2016 09:57

Funkci propojení zkoumám už delší dobu, ale bohužel to nefunguje dobře, když porovnám hodnoty z GarminConnect tak kalorie za kroky nesedí s těmi které se importují do KT, a to i o stovky kcal. Ještě vetší problém je že aktivita běh, se do KT vloží samostatně (to je jedinný přesný údaj) ale kalorie se vloží i jako kroky, chyba je potom v řádu tisíců kcal. Výsledkem je že je pro mě jednodušší a rychlejšé večer kouknout na hodinky (GarminFenix3) a hodnotu za aktivní kcal tam vložit ručně než to v systému KT odmazávat a opravovat.

zkoušel jsem asi před 2 mesíci přes vaše facebook stránky na toto upozornit, i mi tam někdo odpověděl že to opravíte, ale zatím se nic nezměnilo.

Kdyby to fungovalo přesně tak je to naprosto dokonalá funkce, ale takto je to nedotažené.
Mohu nabídnout i pomoc s laděním 🙂

11

Pavel Provaz

1.9.2016 14:33

RM: No ono to je vůbec diskutabilní, jak tohle probíhá.

Logicky vzato je pro kalorické tabulky jediný podstatný údaj a to aktivní kalorie (tedy to, co spotřebuji nad můj bazální metabolizmus). Nic jiného vědět nemusím, tedy jestli jsem u toho skákal, nebo běžel, nebo stavěl se na hlavu je naprosto nepodstatné.

Proto je například u Vivosmartu údaj o tom, že se jedná o položku „Garmin aktivita (kroky)“, zcela zavádějící, protože se jedná o kalorie, vypočtené komplikovaným Garmin algoritmem ze všech (ne)činností, které jsem za den dělal (díky kontinuálnímu sledování pulzu) a tedy zcela jistě nejen za „kroky“. O ty se jedná pouze u základních Vivofitů, které nic jiného měřit neumí.

I tak jsem si, jak také uvádíte, všiml, že údaj naimportovaný z Garminu zcela přesně nesedí s aktivními kaloriemi v Garmin Connectu. Kupříkladu teď mám v kalorických tabulkách hodnotu pro dnešek 360kcal a Garmin hlásí 326kcal. Tedy je to takové zvláštní, ale chyba nebývá moc velká. Nšjak nechápu, proč jednoduše nevezmou z Garminu pouze údaj „aktivní kalorie“, a měli by vyřešeno.

Sport aktivně neprovozuji, tedy k dalším Garmin aktivitám se nemohu vyjádřit.

12

Michaela

1.9.2016 15:17

Robert, Dana, Viktorie:
Pokud chcete data z Garminu už teď v aplikaci KT pro iOS, tak stačí, když se přihlásíte na www.kaloricketabulky.cz do svého účtu a v Nastavení účtu povolíte synchronizaci s Garminem. Budete přesměrováni k přihlášení ke Garmin Connect účtu. Pak vám vždy bude stačit, když sesynchronizujete Garmin zařízení s aplikací Garmin Connect a aktivita se vám během pár minut objeví i v KT.
Na opravě synchronizace s HealthKitem pracujeme. Po opravě dalších menších chyb přidáme možnost synchronizace s Garminem přímo do aplikace i pro iOS.

RM:
Napište mi prosím na info@dine4fit.com, zkusíme se na to podívat 🙂

13

Lukáš

2.9.2016 21:14

Pavel Provaz,

myslíte nastavit Váš denní výdej na položku „dle vyplněných aktivit“ a položku Aktivita trávení na „Ne“ ?

Mám Vivoactive Optic

Děkuji 🙂

14

Lukáš

2.9.2016 21:19

Ještě mi vrtá hlavou jedna věc. V nějaké kalkulačce jsem na internetu našel, že při váze 75 kg a výšce 179 cm bych měl mít výdej 2 068 kcal (8 654 kJ). Kalorické tabulky mi ale píšou 7 185 kJ. Mám schválně nastavenou aktivitu jen tu, která se mi počítá a mám vypnuté trávení :-).

15

Pavel Provaz

3.9.2016 10:32

Lukáš: ano, přesně tak 🙂 – „dle vyplněných aktivit“ a „Aktivita trávení“ na „ne“. Tu vypínat tedy pouze u náramků s kontinuálním měřením tepu.

Je jen třeba dát pozor, aby byl náramek spolehlivě přitlačený na ruku, tedy aby byl měřený tep pokud možno bez chyb. Naštěstí je pásek hodně elastický, takže i tak ruku neškrtí. Stávalo se mi ale, například při posilování, že při záběru svaly v ruce pod náramkem vystoupnou a kontakt s kůží se zhorší. Pak to většinou naměří nižší tep, než správný.

Nic není ideální, mně osobně se zdá, že výdej kalorií, který Garminy měří, je nepatrně vyšší, než realita. Druhá varianta je, že kalorické hodnoty některých potravin nejsou až tak úplně přesné. Kolikrát i výrobci podvádějí v jejich uvádění na obalech. Takže výsledek, který pozoruji je, že i při nastaveném režimu hubnutí v kalorických tabulkách, když dojím vše na 100%, tak se kolikrát spíš držím na váze, než aby šla dolů. Pak je nutné zaexperimentovat a nedojídat vše na 100%. Taky každý člověk je jiný a všichni nefungujeme stejně :).

16

Pavel Provaz

3.9.2016 10:43

Lukáš: zapomněl jsem odpovědět na ten denní výdej.

Pokud máte v KT nastavený režim hubnutí, pak jsou vám určité kalorie odpočteny právě kvůli tomu. Proto to nebude souhlasit s jinými kalkulátory. Z mé zkušenosti výpočet na KT souhlasí dobře.

Pokud chcete zjistit údaj, který se nejpřesněji blíží skutečnosti, kupte si inteligentní váhu, která na základě měření bioimpedance váš bazální metabolizmus změří nejpřesněji a pak tuto hodnotu do KT zadejte v nastavení (položka „Vlastní BM“). Dobrá váha z vlastní zkušenosti je Tanita InnerScan 50 (jako jedna z mála měří hmotnost spolehlivě na 0,05kg), nebo pak samozřejmě existují i daleko dražší přístroje, které měří mezi rukami a nohami (tedy jsou dvojdílné – jednu část držíte v ruce). Ty by měly měřit nejpřesněji. Já používám výše uvedenou jednodílnou Tanitu a jsem s ní spokojený.

17

Lukáš

3.9.2016 19:22

Díky za odpovědi! :-). Bazální metabolismus (kcal/kJ)1 723 kcal (7 212 kJ) vycházející z nějaké kalkulačky. Tak to sedí s KT – tam mám 7 185 kJ bez pohybu. Bazální metabolismus asi není BMI, že? To mi vychází na 23, ale když jsem to dal do tabulek, tak mi vycházelo jídlo na 5000 kj :-D.

„Pokud máte v KT nastavený režim hubnutí“. Mám nastavenou Cílová hmotnost na 75 kg a 75 kg vážím. Toto jste myslel?

A ještě jednou díky za rady :-).

18

Zuzka

5.9.2016 11:44

Prosim, máte někdo zkušenosti.?.. můžu hrát volejbal s timto náramkem aniž bych si ho poškodila ? Diky

19

AZ

9.9.2016 02:29

Podpora je pro jaké náramky, pouze výše uvedené? Působí to na mě jako reklama na Garmin. Nebo lze KT spárovat s libovolným náramkem ?

20

Michal Ziegler

10.9.2016 10:03

Dobry den, Lukáši BMI skutečně není bazální metabolismusmus , jedná se o Body mast index coz je poměr mezi váhou v kilogramech a vaši výškou v metrech na druhou krat 100 jeto vlastne orientační faktor s kterým se zařadíte do jaké váhové kategorie patříte.(norma cca 18.5-24,9 nadváha 25 – cca 30… Nad 30 jsou pak jiz různé pásma obezity) nicméně jedná se jen o orientacní faktor který je ovlivněn váhou svalu a kostí a jko takový není úplně přesný.Ktomito údaji doporučuji nechat si změřit alespoň procento skrytého tuku ,které vám řekne více.Umího změřit třeba zde zmiňovaná váha tanita.

21

Michal Ziegler

10.9.2016 10:10

Omlouvám se u toho vzorečku nenasobit 100

22

Pavel Provaz

12.9.2016 17:13

AZ – podporováno je jakékoli finess zařízení, které lze spárovat s aplikací na Garmin webu. Tedy samozřejmě všechny náramky, hodinky a další fitness zařízení od Garminu, ale možná i od ostatních podporovaných výrobců. To je nutné ověřit přímo u Garminu.

Oststní: Rada k nezaplacení pro uživatele Vivosmart a Vivoactive náramků (a velmi pravděpodobně i dalších podporovaných se senzorem tepu):

Pokud vám evidentně vypočtené kalorie na den nesedí s tím, co si myslíte, že jste „propálili“ (tedy pokud vám například po 3000 krocích a žádném cvičení Garmin ukáže aktivní kalorie 1000, což je evidentní nesmysl), pak mám ověřené informace přímo z Garminu, že existuje nastavení, kde lze přepočet kalorií individuálně na míru každému nastavit.

Je skryté na Garmin webu a jedná se o hodnotu proměnné označené poměrně matoucím názvem „Druh aktivity“. Nachází se na stránce „Nastavení“ a tam v kartě „Osobní informace“ a je nastavitelná na hodnotu 0 až 10. Nastavením 0 se přepočet vaší „námahy“ na kalorie sníží na minimum a naopak nastavením na 10 se zvýší na maximum. V případě, že vám náramek kalorie nadhodnocuje, je potřeba toto číslo tedy snížit, nastavení uložit a synchronizovat náramek. Asi je samozřejmé, že musíte mít správně zadáno pohlaví, váhu a výšku.

Tedy při výpočtu kalorií v zařízeních Garmin se vychází z váhy, výšky, pohlaví, počtu vystoupaných pater, srdečního tepu a vyplněné hodnoty „Druh aktivity“.

23

Markéta

14.9.2016 12:51

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mam garmin vivosmart hr a ty kalorie co měří tak to měří v kilojaulech ne? Děkuji

24

Pavel Provaz

18.9.2016 11:03

Markéta – v názvosloví jednotek bývá neskutečný zmatek, bohužel.

Pokud vím, tak Garmin na mobilech i na jejich webu uvádí vše v „kilokaloriích“ (kcal), ale nazývá to nesprávně například „Aktivní kalorie“. Ve skutečnosti se však jedná o kilokalorie (kcal). Tedy pokud je někde napsáno „kalorie“ tak to zcela určitě nejsou kiloJouly, musí se to přepočítat. Ovšem KalorckéTabulky to přepočítají za vás, pokud je máte přepnuté na kiloJouly, viz dále.

Pokud máte KalorickéTabulky přepnuté v „Nastavení – Preferovaná jednotka“ na kJ, pak se vám, odhaduji, při synchronizaci Garminu s KT jednotky převedou z kcal na kJ a do KT uloží tedy správně kJ. Já mám KT přepnuté v nastavení na kcal, takže opravdu jen odhaduji. Většina zahraničních software počítá v kcal, tak mi to přišlo méně problémové to na ně přepnout.

Ještě k mému předchozímu příspěvku – vypadá to, že poslední verze software pro Garmin VivoSmart HR 3.40 má problémy s nereálným nadnodnocováním kalorií u všech činností a v Garmin fórech jsou o tom vedeny obsáhlé diskuze. Nejrealističtější hodnoty dává při nastavení hodnoty „Druh Aktivity“ v Garmin nastavení v Osobních informacích na 0. Pak běžné úkony (chůze, schody, lehký sport, atd) měří realisticky i celkem ve shodě s výpočty na KalorickýchTabulkách.

25

Michaela Tom.

4.4.2017 11:15

Dobrý den, koupila jsem si nedávno hodinky Vivoactive HR a zvažuji i koupi chytré váhy Garmin Index. Ovšem je poněkud drahá (cca 4000 Kč) na to, že funkcemi, které měří, odpovídá váhám v ceně alespoň 4x nižsí (dle mého názoru). Máte s tímto výrobkem nějaké zkušenosti? Je cena této váhy tak vysoká jen kvůli tomu, že data odesílá přímo do mobilní aplikace Garmin? Děkuji.

26

Ing. Macáková Marcela

5.4.2017 18:39

Dobrý den, dala jsem váš dotaz na facebook Kalorických tabulek. A nějaké rady od uživatelů tam již jsou.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Pohyb má blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav.

Dramatické snížení přirozeného pohybu v posledních desetiletích se významně podílelo na nárůstu obezity a s ní spojených nemocí – od cukrovky, chorob srdce, pohybového aparátu až po deprese.

Celý článek 29.8.2021 0

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Vanda Mikušová pro ženy: Jak zhubnout a cítit se dobře

Pokud ještě někdo neobjevil kouzlo pravidelného pohybu, třeba vás k nějaké té pohybové aktivitě navnadí „5P funkční pravidla podle Vandy“.

Sepsala jsem je na základě dlouholetých zkušeností, které jsem nasbírala díky klientkám za 20 let mé lektorské praxe. Všechny je mám dlouhodobě ozkoušené i na sobě a mohu s jistotou říci, že fungují spolehlivě.

Celý článek 8.8.2021 0

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

Desatero bezpečného a příjemného domácího cvičení

V posledním roce se cvičení z tělocvičen, fitnesscenter a sportovišť přesunulo do online světa, čímž se zvýšily nároky na naši vlastní motivaci a disciplínu.

Na druhou stranu se nám ale otevřela nečekaná příležitost mít naše oblíbené lektory přímo „pod nosem“, v našich domácnostech.

Celý článek 6.5.2021 0