Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Přemýšlíte nad změnou zdravotní pojišťovny?

Důvodů ke změně zdravotní pojišťovny může být hned několik. Péče vaší stávající nemusí být dostačující či vás zaujaly takové bonusy, které ta vaše nenabízí.

V takovém případě není nic jednoduššího, než přejít tam, kde se o vaše zdraví bude pečovat lépe. Jak na to?

Změnit zdravotní pojišťovnu můžete pouze jednou za rok. Podat přihlášku můžete pouze v období od 1. července do 30. září, pojištěncem nové zdravotní pojišťovny se tak stáváte od 1. ledna následujícího roku. Pokud to v daném období nestihnete, můžete podat přihlášku až zase za čtvrt roku. Je ovšem nabídka pojišťoven tak různorodá, aby bylo třeba ji měnit, a nenabízejí náhodou všude to samé či alespoň dost podobné?

Přemýšlíte nad změnou zdravotní pojišťovny?
Hlavním kritériem, které by mělo hrát roli ve vašem rozhodování, jsou smluvní lékaři, se kterými pojišťovna spolupracuje. Je mezi nimi i ten váš? A jsou mezi nimi ve vašem bydlišti i specializovaní odborníci, které byste mohli potřebovat? Seznam lékařů najdete na webových stránkách pojišťovny nebo se můžete přeptat osobně na kterékoli pobočce, či zavolat na infolinku. Obecně vzato je lepší hledat takovou pojišťovnu, která má celorepublikové pokrytí a která si díky svému dlouhodobému působení v ČR vytvořila širokou síť smluvních lékařů.

Dalším důležitým faktorem jsou bonusy, které pojišťovna svým klientům nabízí. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která je se svým více než miliónem a čtvrt klientů největší zaměstnaneckou pojišťovnou, pravidelně přichází se zajímavou a širokou nabídkou pro všechny cílové skupiny. Nabízí například zdarma cestovní pojištění pro studenty, ale také programy pro rodiny či aktivní podporu zdravého životního stylu v rámci svého unikátního projektu Zdraví jako vášeň.

Pojištěncem se můžete stát kdykoli online na webových stránkách vámi vybrané pojišťovny či se jednoduše dostavte na jednu z poboček, kde vám zaměstnanci pojišťovny určitě rádi poradí. Pouze nezapomeňte na zářijový termín. Myslete také na to, že je rozhodně praktičtější, když je celá rodina zaregistrována u jedné zdravotní pojišťovny.

PR článek

Z archivu aneb přečtěte si také:

Proč jíst okurky, zelí a meruňky? Zázračný vliv ovoce a zeleniny na zdraví člověka III.

redakce
www.kaloricketabulky.cz

12.9.2016 Články, Jak si udržet zdraví

Komentáře

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Václav Krejčík: Dejte si pozor na urputnost!

Václav Krejčík: Dejte si pozor na urputnost!

S oblíbených lektorem Václavem Krejčíkem jsme si povídali u příležitosti opožděného křtu jeho zatím poslední knihy.

ŽIJTE JÓGU 2 s podtitulem „hledání harmonie“ vyšla na jaře letošního roku, ale kvůli covidové situaci byla pokřtěna až nyní v říjnu.

Celý článek 12.10.2021 0

Příběh z diabetologické ordinace: Stačilo upravit jídelníček a začít trochu chodit

Příběh z diabetologické ordinace: Stačilo upravit jídelníček a začít trochu chodit

V našem volném cyklu článků pro blog Kalorických Tabulek jsme začali úvahou, zda může diabetik správným jídelníčkem zlepšit svoji cukrovku. Pokračovali jsme doporučeními na úpravy jídelníčku z hlediska příloh (včetně receptů) a vysvětlili si, proč se říká, že pohyb je lék.

Dnes si působení všech těchto obecných doporučení ukážeme na příběhu jednoho našeho pacienta.

Celý článek 2.9.2021 0

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Čtení nejen pro diabetiky: Pohyb je lék!

Pohyb má blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav.

Dramatické snížení přirozeného pohybu v posledních desetiletích se významně podílelo na nárůstu obezity a s ní spojených nemocí – od cukrovky, chorob srdce, pohybového aparátu až po deprese.

Celý článek 29.8.2021 0