Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Přemýšlíte nad změnou zdravotní pojišťovny?

Důvodů ke změně zdravotní pojišťovny může být hned několik. Péče vaší stávající nemusí být dostačující či vás zaujaly takové bonusy, které ta vaše nenabízí.

V takovém případě není nic jednoduššího, než přejít tam, kde se o vaše zdraví bude pečovat lépe. Jak na to?

Změnit zdravotní pojišťovnu můžete pouze jednou za rok. Podat přihlášku můžete pouze v období od 1. července do 30. září, pojištěncem nové zdravotní pojišťovny se tak stáváte od 1. ledna následujícího roku. Pokud to v daném období nestihnete, můžete podat přihlášku až zase za čtvrt roku. Je ovšem nabídka pojišťoven tak různorodá, aby bylo třeba ji měnit, a nenabízejí náhodou všude to samé či alespoň dost podobné?

Přemýšlíte nad změnou zdravotní pojišťovny?
Hlavním kritériem, které by mělo hrát roli ve vašem rozhodování, jsou smluvní lékaři, se kterými pojišťovna spolupracuje. Je mezi nimi i ten váš? A jsou mezi nimi ve vašem bydlišti i specializovaní odborníci, které byste mohli potřebovat? Seznam lékařů najdete na webových stránkách pojišťovny nebo se můžete přeptat osobně na kterékoli pobočce, či zavolat na infolinku. Obecně vzato je lepší hledat takovou pojišťovnu, která má celorepublikové pokrytí a která si díky svému dlouhodobému působení v ČR vytvořila širokou síť smluvních lékařů.

Dalším důležitým faktorem jsou bonusy, které pojišťovna svým klientům nabízí. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která je se svým více než miliónem a čtvrt klientů největší zaměstnaneckou pojišťovnou, pravidelně přichází se zajímavou a širokou nabídkou pro všechny cílové skupiny. Nabízí například zdarma cestovní pojištění pro studenty, ale také programy pro rodiny či aktivní podporu zdravého životního stylu v rámci svého unikátního projektu Zdraví jako vášeň.

Pojištěncem se můžete stát kdykoli online na webových stránkách vámi vybrané pojišťovny či se jednoduše dostavte na jednu z poboček, kde vám zaměstnanci pojišťovny určitě rádi poradí. Pouze nezapomeňte na zářijový termín. Myslete také na to, že je rozhodně praktičtější, když je celá rodina zaregistrována u jedné zdravotní pojišťovny.

PR článek

Z archivu aneb přečtěte si také:

Jak se připravovala lektorka a výživová poradkyně Lucie Tvrdoňová na SPARTAN RACE a co ji nejvíce překvapilo

redakce
www.kaloricketabulky.cz

12.9.2016 Články, Jak si udržet zdraví

Komentáře

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Jak se stravovat a přistupovat k životu v období přechodu, radí Martin Řezníček, terapeut a lektor tradiční čínské medicíny

Jak se stravovat a přistupovat k životu v období přechodu, radí Martin Řezníček, terapeut a lektor tradiční čínské medicíny

Menopauza, neboli ukončení menstruačních cyklů, je vyvrcholením klimakterického období. Literárně nastává ve věku 49 let, jak psáno ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře (Huang Di Nei Jing).

Průměrný věk menopauzy žen v západní Evropě je 50 let. Co dělat, aby se žena i v tomto čase cítila stále co nejlépe?

Celý článek 15.7.2020 0

Jana Najbrtová: Seniorem s radostí i v době koronaviru?

Jana Najbrtová: Seniorem s radostí i v době koronaviru?

V důsledku výjimečné situace se mnohým seniorům obrátil život vzhůru nohama. A trvá to už dlouho…

Myslete na svoje rodiče a prarodiče a pomáhejte jim co nejvíce udržovat život v „normálu“. Vaši pomoc velmi ocení i senioři ve vašem okolí, kteří třeba zůstali úplně sami…

Celý článek 8.5.2020 0