Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jídelníčky úspěšných: Zhubněte podle jídelníčků a aktivit uživatelů, kterým se to díky aplikaci Kaloricketabulky.cz již podařilo!

Pod touto novou službou Kalorických tabulek netřeba hledat diety světových a českých herců a hereček či jiných celebrit. Jde o něco užitečnějšího – možnost se porovnat s lidmi podobného věku, kterým se povedlo zhubnout.

Jak na to?
Na úvod nutno upozornit, že nová služba je placená. Nejde o nijak velkou částku, 79 Kč za měsíc a 499 Kč za rok. Při roční platbě tak ušetříte téměř polovinu ceny ve srovnání s měsíčním předplatným. Po zaplacení máte službu automaticky aktivovanou a podle propozic můžete do 48 hodin požádat o vrácení platby, pokud byste se službou nebyli spokojeni.

U měsíčního předplatného se vám na další měsíc strhne z Google Payment daná částka rovněž automaticky. Pokud chcete předplatné ukončit, lze to provést v samotné aplikaci nebo v Centru plateb Google, a od nového měsíce již žádná částka strhávaná nebude.

  • Při aktivaci služby navíc zmizí reklamy ze všech mobilních verzí i z internetové verze Kaloricketabulky.

Kde Jídelníčky úspěšných najdu?

Jídelníčky úspěšných jsou zatím dostupné jen v aplikaci pro Android, pro iOS aplikaci a Windows Phone se objeví do dvou měsíců. Následovat bude jejich dostupnost i na internetových stránkách Kaloricketabulky.

K jídelníčkům uživatelů, kterým Kaloricketabulky pomohly skutečně efektivně a na delší dobu zhubnout, se dostanete jednoduše. Po spuštění aplikace v mobilním telefonu klikněte vlevo nahoře na menu (ikona tří vodorovných čáreček pod sebou) a v seznamu, jenž se objeví, stačí už vybrat právě Jídelníčky úspěšných.

Po zaplacení buď měsíčního, nebo ročního předplatného vám bude vygenerována automaticky pětice uživatelů, kteří jsou vám nejblíže pohlavím, věkem, výškou a hmotností. Tuto pětici si můžete znovu vyvolat vpravo nahoře kliknutím na ikonku šedých hlav. Jde o skutečné uživatele a skutečné jídelníčky. Je u nich uvedeno i křestní jméno, ale pro účely anonymity dotyčných je v aplikaci pro jistotu změněno.

Navíc je možné tuto pětici uzpůsobit – pokud vám třeba přijde, že některá z osob se věnuje jiným pohybovým aktivitám, než vy, nebo má pro vás nevyhovující jídelníček, je možné tuto osobu nahradit. K tomu slouží odkaz Odstranit a nahradit uživatele, nachází se na kartě uživatele hned pod jeho jménem. Počet změn je však omezený – pět měsíčně. Odstranění a nahrazení uživatele je zpětně nevratné.

Co najdu u každého vybraného úspěšného uživatele?

Na kartě každého z vybraných uživatelů uvidíte jeho údaje: věk, výšku, váhu před a po zhubnutí a údaj za jak dlouhou dobu zhubnul. Následuje graf a pod ním seznam pravidelných aktivit, u nichž je uveden doba v minutách, po kterou se uživatel aktivitě věnoval, jak často v týdnu, a kolik spálil kJ.

Níže pak uvidíme seznam občasných aktivit se stejnými podrobnostmi, a konečně zcela dole graf s příjmy energie podle živin a procentuálním rozdělením podle bílkovin (červená barva), tuků (oranžová) a sacharidů (modrá).

Toto vše se nachází v kartě s názvem Profil uživatele. Hned vedle ní najdete odkaz na kartu Jídelníček. Když na ni kliknete (nebo potáhnete prstem na displeji doleva), dostanete se do další sekce.

Tak tedy konečně – Jídelníčky úspěšných

Jídelníčky jsou rozděleny podle týdnů (na další se dostává pomocí potažením prstu doleva či doprava na displeji, případně kliknutím na šipku vpřed nebo vzad). V každém týdnu najdeme nejprve údaje o příjmu kJ v denním průměru za celý týden, a stejně tak průměr vydaných kilojoulů z aktivit. Pod těmito údaji se nachází v gramech rozpis bílkovin, sacharidů a tuků.

A konečně je zde vzorový jídelníček toho kterého týdne: rozpis jídel ke snídani, dopolední svačině, obědu, odpolední svačině, večeři a druhé večeři, a u každého jídla počet gramů, resp. ml a počet přijatých kJ. Za kilojouly je ikona znaménka plus. To vám umožní si ihned podobné jídlo přidat do svého vlastního jídelníčku. Vzorový jídelníček daného týdne je jedním vybraným dnem z týdne, který nejlépe odpovídá průměrnému chování uživatele v tomto daném týdnu.

Upozornění

  1. Někdy narazíte u jídelníčku na vykřičník. Jak se dočtete v připojené informaci, uvedený jídelníček dosahuje příliš nízký energetický příjem, a proto v uvedené podobě bez dalších jídel není doporučen.
  2. Stejně tak ne všechny uvedené jídelníčky vedou ke zhubnutí či obsahují dietně vyvážená jídla. Nelze je tedy považovat za vzorové jídelníčky, slouží jen pro vlastní inspiraci.
  3. Konečně se používání služby Jídelníčky úspěšných nedoporučuje uživatelům s BMI 22 a nižším – logicky, jste v normě a hubnout nepotřebujete.

Kaloricketabulky.cz – začněte hned

Tip redakce:

Ušetřete při nákupu vitamínů a doplňků stravy. Objednejte si je přes Plnou Peněženku a získejte peníze zpět z objednávky. Na Slovensku pak využijte cashback Plná Peňaženka.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Trénujte pohyby, nejen svaly. Pohyb je hra.

Jan Lipšanský

Absolvent scenáristiky, novinář, spisovatel, spolupracovník České televize, v současné době si užívající svých dvou synů a výletů s nimi.

13.2.2017 Články, O kaloriích nevážně

Komentáře

1

Zuzana

14.2.2017 10:50

Tak mně se podařilo díky tabulkám a zapisování shodit už 27 kilo za rok a něco, další kila musí ještě dolů, sice se mi asi nepovede dostat se na ideální váhu, ale čím víc se jí přiblížím, tím lépe 🙂

Moje jídelníčky by byly ale pro mnohé k nepoužití, pokud nemají fantazii „co s tím“ 😀
Vařím si totiž sama, takže veškeré pokrmy mám rozepsány na gramáž jednotlivých surovin použitých v jedné porci 🙂
Takže třeba omeletu, pomazánku, salát nebo třeba i bábovku, u mě nelze najít pod názvem např. omeleta, ale jako několikařádkový rozpis jednotlivých surovin… 🙂

Ale je to dobrý nápad, zvlášť pro ty, kdo si rady nevědí a inspiraci uvítají, ač tedy já osobně šla do Tabulek právě proto, že skýtají možnost sestavovat si jídelníček z věcí, které mám ráda, jelikož jsem několikrát doslova ztroskotala na tom, že jídelníčky „odjinud“ se mi nedařilo dodržet – buď obsahovaly něco, co nejím, nebo něco, co běžně nekupuju, nebo prostě proto, že každý máme chuťové buňky na úplně jiné vlně a tak, podobně…

Navíc když jsem zkoušela kdysi nutričního poradce, absolutně nebral v sestavování jídelníčku v potaz to, že mám na jisté potraviny alergii a že musím v jídle zohlednit dalších několik omezení souvisejících s mým zdravotním stavem. Takže jsem se raději spolehla sama na sebe a když jsem objevila Tabulky, byla to moje spása, v době objevení této aplikace jsem měla 116 kg (už jsem předtím něco málo shodila sama, ale nesprávně, jak mi díky Tabulkám došlo…) Dnes mám 89 kg a pokračuji pomalu, ale jistě, dál – co nejblíže ke své ideální váze…

Na začátku (cca prvních několik týdnů) se můj jídelníček točil pořád dokola, než jsem zjistila, že kombinací na zdravá a vhodná jídla pro můj „restart ve stravování“ jsou stovky 🙂
Z počátku jsem si zde jen lovila údaje a zapisovala do sešitu, který jsem tahala s sebou i na dovolenou…
Když jsem konečně pochopila co a jak funguje, začala jsem zapisovat i sem 🙂
To mi hodně pomohlo – hlavně v hlídání vyrovnanosti nutričních hodnot, což mi na papíře tak dobře nešlo a díky tomu šla kila dolů snáze…

Mám oproti jiným výhodu, že pracuji z domova a mohu si snáze hlídat pravidelnost jídla a hlavně jsme přestali kupovat veškeré polotovary a vše, co jde, vařím a peču sama.
Nezřekla jsem se ani sladkého – mám pár receptů na moučníky, které bez obav mohu i já (v rámci třeba snídaně nebo svačiny), sem tam si dám pár kostiček hořké čokolády, nesladím kávu ani čaj – v tomto mám opět výhodu – nemám ráda oslazené teplé nápoje, mléčná čokoláda mi od dětství také k srdci nepřirostla 🙂

Mám trochu problém, že zdravotní stav vylučuje větší zátěž, ale naštěstí chůze mi byla doporučena (jako jediný „sport“, který mohu provozovat). Tak chodím… denně půlhodinovou svižnou procházku, někdy i více – není moc času, ale ta půlhodinka se urvat dá a naučila jsem se využívat přirozený pohyb – prádlo žehlím jednou za čtrnáct dní – až mám jistotu, že to bude trvat déle než půl hodiny a přitom se snažím co nejvíce chodit: prádlo k vyžehlení mám na druhém konci místnosti a chodím si pro každý kus zvlášť 😀
Podobně vaření, úklid, mytí nádobí – to samozřejmě dělám každý den, ale snažím se to udělat jako „jeden blok“, tedy postupně v jednom zátahu, aby celkově aktivita nešla pod půl hodinu…
Prostě se vždy snažím využít přirozený pohyb při běžných činnostech ve svůj prospěch.
Dnes sice už umím docela dobře odhadnout, kolik čeho, ale zapisuji dál, protože to zabere večer jen pár minut (plánuji den předem), navíc mám klid, když předem vím, co budu druhý den vařit, podle toho si pak uzpůsobím pracovní den (je to opravdu nepopsatelná výhoda, když mohu podnikat z domova).

Jinak pro ty. kterým je už také přes čtyřicet, jako mně: hubnout jde dobře, sice pomaleji než těm mladším, ale jak říkám kamarádkám a kamarádům, kteří také chtějí hubnout: Kdyby měl člověk shodit jen půl kila měsíčně: stojí to za to, nehledě na to, že kilo měsíčně jde docela dobře zvládnout, a to už je znát…
A to jsem ze svého jídelníčku nic nevyřadila úplně, jen jsem se naučila, co mám ubrat a co přidat, díky Tabulkám se mi to povedlo vychytat 🙂

2

Ing. Macáková Marcela

15.2.2017 17:33

Zuzano, děkujeme za milý komentář a přejeme, ať se stále daří a jste spokojená.

3

Ter

23.2.2017 18:13

Já bych byla raději, kdyby byl třeba den zadarmo nebo třena za 10 kč, abych se mohla podívat, jak to vlastně vypadá. 70 kč za měsíc, když můžu po pěti minutách zjistit, že to nepotřebuji se mi úplně platit nechce. Zvlášť když nemám internet v mobilu.

4

Marieta

25.2.2017 09:23

No, nevim, zda je nejlepsi takto pausalizovat individualitu kazdeho z nas. Clovek, ktery se vice do hloubky zajima o hubnuti a jde mu zejmena o dlouhodobe vysledky, tedy aby si vahu udrzel, uz vetsinou zjistil: 1.) nejdulezitejsi je hormonalni rovnovaha (pokud neni, situace se z dlouhodobeho hlediska jenom zhorsi), 2.) zavisi na strevni flore, kterou ma kazdy z nas jedinecnou, tedy to, ze se nekdo neobejde bez sacharidu i na veceri (plus klidne zelenina s vysokym podilem skrobu), nebo naopak muze jist ovoce pouze dopoledne, je opravdu vec znacne individualni a clovek se proste musi chovat jako detektiv, a ne dietar, aby dosel k optimalnim vysledkum.
Co me vsak zarazi zcela nejvic je, ze pokud tato aplikace, vyhodnocuje a vybira nam lidi nejvice podobne – chybi ten nejdulezitejsi udaj, a to podil svalove a tukove hmoty, a to pred i po. Ono splasknout o nejakou tu vodu, pripadne svalovou hmotu dokaze – kdyz to reknu hnusne – kazdy blbec, ale hubnout jenom tuky je uz o zcela jinem levelu i mysleni. Navic hodnotit „uspesnost“ je vec trosicku diskutabilni, maji titiz lide stale stejnou vahu, nebo do roka a do dne od tohoto uzasneho vysledku nezadrzitelne speji k vaze puvodni?

5

VN

28.2.2017 20:00

Neda mi nereagovat na vyse uvedene komentare: 1. tabulky pouzivam opravdu jen par dnu a jsem naprosto nadcena, jak dobre to funguje. Jde o to, mit situaci pod kontrolou a treba zjistit, kde clovek muze delat chybu v prijmu kJ navic, aniz by si to uvedomoval (myslela jsem ze sushi a sashimi jsou vlastne light, coz tedy urcite neni pravda). Matematika funguje, pri hubnuti jde o to, ze vydej > prijem. Jednoduche, zbytek jsou opravdu jen vymluvy. Trpet hlady nema smysl a neni to treba a pokud si chci dat neco navic, musim se donutit k pohybu. 2. Teorie typu strevni mikroflora a hormonalni disbalance jsou myslim jen a jen vymluvy lidi, kteri hledaji zastupne duvody proc to nejde. Respektuji, ze vyjimky mohou exitovat, ale nebude jich jiste mnoho. Sama vim, o cem mluvim 🙂 3. placeny pristup vitam, samotny fakt, ze se zbavim reklam ma hodnotu, to ze se mohu, nikoliv musim, inspirovat je pro me bonus navic. Kdyz si uvedomim, kolik me stoji muj nutricni poradce, u kalorickych tabulke jde o banatitu. Samozrejme chapu ze kazdy mame jiny rozocet a prijem, ale ruku na srdce, kolik jsem uz jsme utratili za vsemozne zarucene fungujici tabletky na hubnuti . . . pritom vse co potrebujete je par zakladnich rad jak jist a dale jen disciplina a kontrola udaju a na to kaloricke tabulky funguji naprosto 100%. Dekuji za ne autorum.

6

Ing. Macáková Marcela

1.3.2017 11:13

Děkujeme za vaše přípomínky i pochvaly, zvlášť pak paní VN. Vážíme si všech našich uživatelů a snažíme se aplikaci stále zdokonalovat.

7

Petr P.

11.4.2018 09:15

Hezký den,

zaplatil jsem si roční předplatné služby jídelníček úspěšných.
První den vše fungovalo, ale druhý den to požaduje opět provést platbu.
Jídelníček úspěšných mi nefunguje ani v telefonu a ani v PC.
S pozdravem Petr P.

8

Ing. Macáková Marcela

11.4.2018 09:35

pro Petr P. Přeposlala jsem váš dotaz na support@dine4fit.com. Hezký den, editorka blogu.

9

Ing. Macáková Marcela

11.4.2018 10:27

pro Petr P JEŠTĚ JEDNOU: prosím, napište na support@dine4fit.com, ať mají váš email, na který jste registrován a připište tam, jestli jste to kupoval na webu nebo na Androidu a roční / měsíční, případně je dobré přiložit i doklad, který vám přišel z GPlay / GoPay na email. Děkuji a pěkný den.

10

Bohumil

5.8.2018 18:08

když jsem analyzoval příjem kalorii za den tak podle tobo bych měl být chodící kostra.

11

Ing. Macáková Marcela

5.8.2018 19:11

pro Bohumil: prosím, prepošlete více informací s vaší připomínkou na support@dine4fit.com, je možné, že se někde vloudila chyba… děkujeme za pochopení, kostru z vás opravdu udělat nechceme 🙂

12

Lucka K.

3.11.2018 10:45

Aplikaci pouzivam na telefonu a nejde mi mazat zapsane potraviny

13

Ing. Macáková Marcela

4.11.2018 19:44

Lucko, problém u vás trvá? Napište když tak na support@dine4fit.com. Děkuji.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Špendlíky, trnky a další ztracené poklady

Špendlíky, trnky a další ztracené poklady

„Vy tady nemáte děti?“ ptá se mě známý. „Že se vám po chodnících válejí shnilé špendlíky a jabka.“

Na podzim je to tradiční pohled na pražské chodníky (nevím, jak v jiných městech). Většinou tam, kde se zrušily bývalé zahrady a postavily paneláky, dodnes zůstaly některé ovocné stromy. Podél chodníků stojí pláňky, trnky, ořešáky, někdy i moruše.

Celý článek 23.9.2021 1