Inspirace osobním příběhem Petry L. Krajčinovič: Hubnutí vás musí bavit
S váhou jsem nikdy problémy nemívala, zato s určitým typem závislosti na jídle už od dětství ano.
Když bylo u nás doma dusno, vlezla jsem si s cukrovinkou „Milou“ pod peřinu…
Cvičení nám všichni pořád doporučují. Protože nám prospívá. Dělá dobře tělu i duši. Zlepšuje pohyblivost, pružnost, sílu, vytrvalost i náladu.
Ale co dělat, když jsou venku tropy a náročný trénink je najednou ještě náročnější?
Lidé, kteří cvičí, lépe spí, chrání se před nárůstem váhy a snižují si riziko vzniku vysokého krevního tlaku, mrtvice, cukrovky 2. typu, dokonce i deprese. Cvičení prokazatelně chrání před rozvojem několika typů rakoviny (a vlastně před rakovinou obecně). Také pacientům po infarktu se dnes už nenařizuje dlouhodobý klid na lůžku, nýbrž pozvolná rehabilitace začínající procházkami. Cvičení pak obecně pomáhá při rekonvalescenci – samozřejmě jakmile to tělo dovolí. I já měla po náročné operaci předepsané procházky, abych se lépe hojila.
Když chcete zařadit cvičení do běžného života, nemusíte se bát, že strávíte denně dlouhé hodiny namáhavým cvičením, abyste dosáhli na všechny výhody. Stačí mírné cvičení 5 – 6 x týdně.
Ale co máte dělat, když je venku třicet a vy se potíte už vsedě a srdce vám buší z horka? Je lepší cvičit, nebo počkat? Pokud netrpíte závažnějším onemocněním, především kardiologickým, kdy námaha v horku opravdu nemusí udělat dobře, cvičit můžete i v létě. Většinou přece býváme plní energie a chceme ji nějak vybít. A plavky, které schnou na šňůře, nám připomínají, že bychom se hýbat měli.
A pokud je na vás horko opravdu moc velké a k vodě se nedostanete, ale nechcete jen sedět na gauči, jděte na procházku. I chůze se přece počítá! A já slibuju, že se k ní toto léto ještě určitě vrátím. Ale teď už si jdu zacvičit!
22.6.2017 Alexandra Fraisová Články, Fitness a wellnessS váhou jsem nikdy problémy nemívala, zato s určitým typem závislosti na jídle už od dětství ano.
Když bylo u nás doma dusno, vlezla jsem si s cukrovinkou „Milou“ pod peřinu…
Celý článek 23.7.2020
V období mrazivých měsíců je potřeba vzít zavděk mraženými či nakládanými potravinami, případně těmi, které dlouho vydrží, třeba kořenová zelenina, a jsou cenově přijatelné po celý rok.
Koneckonců je využívaly v zimě už naše babičky a prababičky…
Celý článek 19.11.2024
Kdo mě zná díky článkům tady na blogu Kalorických Tabulek, tak asi ví, že se ve své nutriční poradně nejčastěji věnuji tématu redukce tělesné hmotnosti.
K tomu, aby člověk vhodným způsobem redukoval svoji tělesnou hmotnost, je žádoucí zařadit i pravidelný pohyb a nespoléhat tedy jen na úpravu stravování.
Celý článek 17.11.2024
Světlo. Co si představíte, když se řekne světlo? Někdo si vybaví křišťálový lustr, někdo žárovku, jiný Slunce.
Právě prožíváme období roku, kdy je nedostatek přirozeného světla. A přitom denní nebo chcete-li sluneční světlo je nepostradatelné pro udržení lidského zdraví, má antidepresivní účinky, ovlivňuje kognitivní i fyzický výkon a řídí cirkadiánní rytmus – tedy navozuje přirozené střídání aktivní bdělosti a spánku.
Celý článek 13.11.2024
Dnes si povídáme s uživatelkou aplikace Kalorické Tabulky, která dlouhodobě žije ve Švédsku. Sympatická Eliška je součástí původní komunity Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami na Facebooku, jež se k naší radosti stále rozrůstá.
Jak se tedy žije a hlavně stravuje ve Švédsku?
Celý článek 10.11.2024
V současné době se hodně lidí zajímá o své zdraví a o to, jakým způsobem cvičit a jak se správně stravovat.
Tento pozitivní trend napomáhá tomu, aby lidstvo tolik netrpělo nemocemi způsobenými obezitou a abychom také věděli, co jíme. Podporují jej mnohé knihy, internetové stránky a aplikace.
Celý článek 6.11.2024