Hula hoop pro krásnou postavu aneb retro cvičení, které je stále in!
Hula hoop či tanec s obručí je oblíbený sport, jehož moderní podoba vznikla v šedesátých letech v Americe.
Během krátké doby se stal populárním po celém světě. Určitě i vy si pamatujete na svá školní léta s obručí.
V posledních deseti letech se zdá, že se obliba hula hoop vrátila a je dokonce na vzestupu. S obručí nekrouží jen děti, ale naopak se pořádají lekce pro jakýkoliv věk. I když je hooping nejvíce oblíben mezi ženami, je zde i spousta nadaných mužů, kteří se jej také naučili.
Hooping je dynamický sport, který díky ladnému pohybu se zpevněným středem těla posiluje svaly a zároveň uvolňuje pozitivní energii v nás.
Základní kroužení je v pase a postupně se mohou přidávat další partie jako boky, hrudník, kroužit se dá na nohou i na rukou. Tak se docílí posílení celého těla – a to prostřednictvím přirozeného tanečního pohybu.
Hooping nezatěžuje klouby, jelikož se s kruhem pohybujeme v plynulých navazujících pohybech. Je ovšem vhodný i jako kardio cvičení – a to když do kroužení zahrneme více posilovací sestavy.
Z mých zkušeností se hooping naučí všichni bez rozdílu věku i pohlaví. Chce to jen trpělivost a zápal pro věc.
Pokroky jsou viditelné už po jednom dvou měsících a motivují se naučit více a více věcí.
Hooping se dá provozovat jako fitness cvičení, tanec či dokonce žonglérské umění. Záleží na nastavení tréninku.
Poznámka redakce: Na videu je autorka článku, jež cvičením s obručí skutečně žije. Vy se neobávejte, již samotné jednoduché kroužení v pase vás naladí a příjemně procvičí.
Můžeme si to říct rovnou – ano, stanovování cílů je jedním z nejúčinnějších a zároveň nejlevnějších nástrojů, který můžeme využít při snaze o úpravu hmotnosti a udržení dlouhodobé motivace.
Ať už jste muž nebo žena, tento proces může zásadně ovlivnit (ne) úspěch ve snaze o zlepšení životního stylu.
V období mrazivých měsíců je potřeba vzít zavděk mraženými či nakládanými potravinami, případně těmi, které dlouho vydrží, třeba kořenová zelenina, a jsou cenově přijatelné po celý rok.
Koneckonců je využívaly v zimě už naše babičky a prababičky…
Kdo mě zná díky článkům tady na blogu Kalorických Tabulek, tak asi ví, že se ve své nutriční poradně nejčastěji věnuji tématu redukce tělesné hmotnosti.
K tomu, aby člověk vhodným způsobem redukoval svoji tělesnou hmotnost, je žádoucí zařadit i pravidelný pohyb a nespoléhat tedy jen na úpravu stravování.
Světlo. Co si představíte, když se řekne světlo? Někdo si vybaví křišťálový lustr, někdo žárovku, jiný Slunce.
Právě prožíváme období roku, kdy je nedostatek přirozeného světla. A přitom denní nebo chcete-li sluneční světlo je nepostradatelné pro udržení lidského zdraví, má antidepresivní účinky, ovlivňuje kognitivní i fyzický výkon a řídí cirkadiánní rytmus – tedy navozuje přirozené střídání aktivní bdělosti a spánku.
V současné době se hodně lidí zajímá o své zdraví a o to, jakým způsobem cvičit a jak se správně stravovat.
Tento pozitivní trend napomáhá tomu, aby lidstvo tolik netrpělo nemocemi způsobenými obezitou a abychom také věděli, co jíme. Podporují jej mnohé knihy, internetové stránky a aplikace.