Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Kalorické tabulky v novém: vysvětlení a tipy na využití

Na mnohá přání uživatelů se mění design Kalorických tabulek.

Co se však nemění, je jejich funkčnost. Naopak, některé novinky přibyly.

Vzdušnější design a jednodušší navigace

Nový design je vzdušnější, a také velikost písma je o něco větší. Dalo by se říci, že původní design byl možná až příliš kompaktní, tento by se dal označit jako rozevlátý.

Největší změnou však je jednodušší navigace a seskupení některých položek do logických celků. A – z mého pohledu – také větší důraz na databázi potravin, éček, nevhodných potravin či vitamínů.

Kalorické tabulky rovněž opouštějí hnědou barvu a přecházejí na zelenou. Opět jde o změnu na přání uživatelů – na původní barvu totiž přicházelo hodně stížností. Podle průzkumu mezi uživateli na internetu se stala zelená druhou nejoblíbenější barvou.

Pár našich uživatelů mělo možnost si vyzkoušet nový design dopředu, a rovněž u nich zelená barva zvítězila – preferovalo ji 73 % dotázaných a 13 % barvu měnit nechtělo (zbývající chtěli jinou).

Registrace a přihlášení

Při otevření nových stránek naskočí úvodní obrazovka v moderním designu, kde máte opět možnost se buď zaregistrovat, či už rovnou přihlásit. Nová verze vám automaticky převede údaje ze staré verze, takže se není důvod bát ztráty dat.

Pro uživatele je zde však nově nutnost – kvůli novému nařízení Evropské unie GDPR o ochraně osobních údajů – potvrdit. Pokud nebude e-mailová adresa potvrzena, bude účet neaktivní.

Navigace – zápis jídla a pití

V horní liště jsou pouhé čtyři odkazy: Jídelníček, Statistiky, Potraviny, Můj profil – a vpravo pak možnost vyhledávání.

Odkaz Jídelníček je to, co používáte nejvíce – možnost zapisování jídel, pití, aktivit a hmotnosti. Velké ikonky nahoře vás rovnou navedou – červený kruh pro zapsání potraviny, modrý pro zápis pití, zelený pro aktivitu a oranžový pro hmotnost. Také pravý pruh s „výsledkovou listinou“ toho kterého dne zůstal, je jen o trochu přehlednější. Na stránku pro zápis jídla a pití se kdykoliv během brouzdání po webu můžete dostat rovnou kliknutím na logo Kalorických tabulek úplně nahoře vlevo.

U zápisu potravin se objevila novinka, a to ta, že se jako první zobrazují nejčastější potraviny uživatele.

Navigace – Statistiky

Odkaz Statistiky vede na stránku, kterou jste dříve našli pod názvem Přehledy – najdete zde na jednom místě grafy, pitný režim, sledované údaje, průběh hmotnosti či analýzu jídelníčku. Není tedy nutné, jako tomu bylo doposud, načítat všechny údaje na jedné jediné, dlouhé stránce (kde se mi to ne vždy zdálo přehledné), ale vyberete si jen to, co zrovna potřebujete vidět.

Analýzu jídelníčku si můžete nechat vygenerovat za určité období – týden, měsíc, 90 dní, rok, 3 roky nebo si sami zadat vlastní data od – do. Rovněž si můžete vybrat zobrazení výsledků buď v podobě přehledného grafu, nebo tabulky.

Navigace – Potraviny a vyhledávání

Pro mne nejzajímavější změnou je ta, již najdeme pod třetím odkazem – Potraviny. Dříve ve spodní liště schované, až utopené údaje jako databáze potravin, rozdělení podle minerálů, vitamínů, éček apod. jsou nyní dohledatelné jednoduše kliknutím na pododkaz.

Chcete vědět, jaké potraviny mají vliv na koncentraci? Kliknete na Potraviny, pak na tlačítko Vliv na zdraví a následně na obdélníček s nápisem Koncentrace a následně na šipku. A vyjede vám seznam, kde najdete třeba česnek, zelí, polníček, fíky či čokoláda, i s potřebnými kalorickými údaji.

Kliknete na Minerální látky, vyberete si třeba Jód. Objeví se okénko s popisem a výhodami jódu, a když si je přečtete, kliknete na tlačítko šipky pod textem a vypíše se seznam potravin obsahujících jód.

Vyhledávání potravin využívá tzv. našeptávač. Nemusíte tedy napsat celé slovo nebo frázi. Hledáte jablko? Stačí napsat „ja“ nebo „jab“ – a dole pod okénkem vyhledávání se vám nabídnou výsledky.

  • Stačí dokonce zadat jen první dvě písmena víceslovných názvů. Zadání „ok sa“ najde okurku salátovou.

Toto vyhledávání funguje i pro neregistrované uživatele, stačí si dole na hlavní stránce, v patičce, kliknout na odkaz Katalog potravin. Tím se dostane neregistrovaný uživatel na novou stránku, kde už může vyhledávat v potravinách stejně, jako registrovaný uživatel.

Zajímavou funkcí je možnost filtrovat vyhledávání. Vpravo od vyhledávacího okna je nápis Filtrování. Objeví se další řádek, kde lze hledání upravit podle množství energie (v kJ), bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny.

Hledám třeba jídlo s vysokým obsahem vlákniny. Kliknu na Filtrování, kliknu na šipku u slova Množství, vyberu Vláknina a na posuvníku si sám nastavím rozsah vlákniny (od nuly do 100). A vyjede mi seznam potravin s požadovaným množstvím vlákniny.

Navigace – Profil

A konečně ve čtvrté hlavní záložce, s názvem Profil, najdete tyto pododkazy: Nastavení, Oblíbené, Uložená jídla, Pravidelné aktivity, Sdílení a Připojené účty.

Docela zajímavá je statistika v zápatí stránek: kolik tisíc potravin se nachází v databázi, kolik bylo minulý den vyplněno jídelníčků či kolik je celkem zaregistrovaných na Kalorických tabulkách.

Rovněž zde najdeme ohlasy uživatelů – ty se nacházely i v předchozí verzi, ale utopené v jedné třetině spodní části obrazovky. Zde mají sice také dole, ale tentokrát plnohodnotný, velký prostor.

Navigace – Jídelníčky úspěšných

Z aplikace Kalorických tabulek pro Android znají mnozí uživatelé službu Jídelníčky úspěšných. Ta se objeví brzy také v internetové verzi (a v nabídce pro zařízení s iOS), ale zatím jedinou možností přístupu je objednávka přes Android aplikaci.

  • Funkce nabízí srovnání jídelníčků a aktivit lidí, kteří jsou vám nejblíže věkem, aktivitou apod. Těmto lidem se podařilo používáním Kalorických tabulek zhubnout. Jde o reálné osoby, i když jejich jména jsou změněna a i tak uvedena bez příjmení.

Sice není zaručeno, že zrovna jejich jídelníček a aktivity jsou ty nejspolehlivější a nejzdravější, ale pro příklad, poučení a získání nápadů pro vlastní akce jde o velmi zajímavou funkci. Můžete porovnat, v čem třeba děláte chybu, inspirovat se a najít například i nové možnosti.

A pokud vám některá z vybraných osob nevyhovuje, můžete si vybrat jinou.

Propojení s jinými aplikacemi

I v nové internetové verzi Kalorických tabulek funguje propojení s dalšími aplikacemi – např. zařízeními Garmin či Google Fit. Podle našich údajů jsou uživatelé s propojenými aplikacemi na měření aktivity více než dvakrát aktivnější.

Pokud si stále nevíte rady, na adrese https://www.kaloricketabulky.cz/manual najdete rubriku Návod s podrobným popisem všech funkcí a můžete si i přehrát video s detailní obrazovou nápovědou krok za krokem.

Z archivu aneb přečtěte si také:

MUDr. Marie Skalská: Jak poznám, zda je můj pitný režim dostatečný a jak mi jeho dodržování pomůže v hubnutí?

Jan Lipšanský

Absolvent scenáristiky, novinář, spisovatel, spolupracovník České televize, v současné době si užívající svých dvou synů a výletů s nimi.

11.2.2018 Články, Jak zhubnout, O kaloriích nevážně

Komentáře

1

Lucy

12.2.2018 13:35

Dobrý den,

mě mrzí, že již na stránce jídelníčku nejsou vidět nové články na vašem blogu. Je možné to tam přidat?

2

Mira

14.2.2018 08:17

Dobry den, mrzi me, ze nova verze nejde sparovat s aplikaci moje zdravi v iphone.

3

Lenka

15.2.2018 16:23

Dobry den,

bohuzel mam se strankami problem v prohlizeci Safari (Mac OS), specialne v sekci Potraviny – Vliv na zdravi. „Kliknutelne ctverce“ se smrsknou do jednoho nefunkcniho radku, kde nazvy jsou preplacnuty jeden pres druhy.

Pouzivam proto nouzove Chrome, ale radsi bych prece jen Safari 😉

4

Ing. Macáková Marcela

16.2.2018 16:30

pro Lucy: Děkujeme za připomínku. Vývoj nové aplikace je stále v procesu. Články jsou zatím k nalezení na našem facebooku: https://www.facebook.com/KalorickeTabulky/ a také je odkaz v patičce, tj. úplně dole na https://www.kaloricketabulky.cz/ v sloupci pod slovem KONTAKT.

5

Veronika

17.2.2018 21:48

Skoda, ze v iphonu nejde sparovat s aplikaci mmoje zdravi

6

Pepa

18.2.2018 09:42

Dobrý den,
bylo by možný opět zobrazovat foto potraviny, jako to bylo dříve.

7

Jana

18.2.2018 10:54

Byla bych ráda, kdybyste při vývoji nové aplikace převzali starou analýzu jídelníčku, pěkně několik dní, řádek po řádku s přehledem energie, tuků, bílkovin a sacharidů v jednotlivých dnech. Škoda aplikace, která na 100% fungovala. Zatím nevidím jedinou změnu k lepšímu.

8

Pavol

18.2.2018 18:35

Dobrý deň,

rád by som spomenul neviem ale mne to na stránke kde sú potraviny v postupe vyššie na paneloch vitamíny, minerálne látky, vplyv na zdravie, nevhodné potraviny éčka vyhodí iba prázdne štvorce na ktoré aj keď kliknem nič sa nezobrazí. Jedine funguje to prvé okno katalóg potravín tam sa dá vyhľadávať a zobrazuje aj výsledky.

9

Jarmila

18.2.2018 19:00

Dobrý den, mě zase mrzí, že jsem nepřišla na to, jak „přetáhnout“ potravinu v jídelníčku, když se spletu a potravinu jsem omylem zapsala do snídaně atd… samozřejmě, že celek je stejný, ale nemám to 100% : – pokud nesmažu a nezapíšu ještě jednou.
A také jsem nenašla původní údaje, které jsem si zapsala v lednu (míry – pas, atd.)
Jarmila

10

Pavel

18.2.2018 20:15

Dobrý den,

mám jednu připomínku, nešlo by aby se u dne v týdnu, který je momentálně zobrazen pouze číselně, zobrazoval zároveň i slovně ( středa, pátek, atd. ).

Děkuji za odpověď P.Kulhánek

11

Zdenka

18.2.2018 21:22

Dobrý den, nejedou mi uložit „oblíbená jídla“. Vypsala jsem v jídelníčku, dala disketu, pak to po mě chtělo název, tak jsem ho zadala. Nakonec se mi zobrazilo, že nejde uložit. Kde dělám chybu? Díky

12

Blanka Havlíčková

18.2.2018 21:48

Nová aplikace se mě nelíbí. Lepší byla ta původní, písmo je slabé, sotva čitelné, při hledání určité potraviny se zobrazí jiné potraviny.

13

Jan

18.2.2018 21:51

Dobrý den,

v první řadě děkuji autorům za práci na projektu a vylepšování.

Z Kalorických tabulek momentálně nejvíce používám Statistiky -> Sledované údaje a v této oblasti z pohledu přehlednosti bohužel došlo k výraznému zhoršení. Mám cca 7 sledovaných údajů a pokud se chci podívat na delší historii (např. půl roku nebo rok, aby byly vidět trendy), je stránka velice dlouhá, v grafu je pouze jeden údaj, musím stále scrollovat nahoru a dolů. V této části by kompaktnost myslím prospěla. A uvítal bych možnost zobrazit si v grafu více údajů zaráz. Grafy navíc jsou vykresleny poněkud neobvykle, hodnoty na x-ové ose nejsou ekvidistantní.

A s novým vzhledem možná souvisí i změna v mobilní aplikaci, všechny nově vložené údaje skrze ni jsou zaokrohleny na celá čísla.

14

Honza

18.2.2018 21:53

Plánujete někdy spárovat tabulky s aplikací Mi Fit pro uživatele xiaomi náramků a hodinek ?

15

Jan

18.2.2018 21:59

A ještě ke Sledovaným údajům – teď jsem zjistil, že zmizela možnost exportu dat, takže v tuto chvíli mi bude více vyhovovat Excel.

(to samozřejmě nic nemění na tom, že spousta ostatních věcí funguje asi dobře a možná nejlépe, ale ty nepoužívám)

16

Pavel Kalina

18.2.2018 22:53

Nové kalorické tabulky jsou mnohem horší než původní. Jejich funkčnost je nyní mizerná a vypadají odbytě. Název tabulky je již pouze trapným eufemizmem.
Proč?
děkuji, Pavel

17

Zdenek

18.2.2018 23:07

Zápis jídel – neustále obtěžující posuvník zadávání času, kdy při zápisu jídla mimo aktuální čas (třeba večer, nebo odpoledne) se musí neustále opravovat čas. U předchozí verze zůstával posledně zadávaný čas. Šlo by to upravit?
Díky předem.

18

Eva Blomannová

19.2.2018 09:02

Dobrý den, v původních tabulkách se oblíbené potraviny řadily podle abecedy, což mi víc vyhovovlo. Sice jsem si musela pamatovat přesné názvy – příklad chléb konzumní byl u písmene CH, kváskový chléb pod písmenem K, ikdyž by člověk čekal, že chleby budou všechny pod CH, ale bylo to pro orientaci snadnější. Aspoň pro mne. Šlo by to vrátit? díky

19

Miroslav Černý

19.2.2018 09:07

Nenašel jsem jednoduchou možnost přesunout jídlo (více jídel) např. z oběda do odpolední svačiny, jak to bylo v předešlé verzi.

20

Martina

19.2.2018 10:19

Ve stare verzi jsem hodne pouzivala tlacitko DDD (hned vedle moznosti kopirovat jidelnicek, vlozit poznamku aj.), ktere mi v konkretni den ukazalo kompletni prehled zivin ve snidani,svacine, obedu… Najdu ho take v nove verzi?

21

Julia

19.2.2018 10:38

Dobry den,

nefunguje mi presuvanie loggnuteho jedla medzi castami dna. Napr z Ranajky do Obed sekcie.
Prehliadac: Chrome Verzia 63.0.3239.132

22

Peter Szepesi

19.2.2018 10:42

Dobry den, aplikacia SUPER ale….da sa nejakou platenou verziou zbavit reklamy?

23

Dalibor Titěra a Jana

19.2.2018 10:55

Dobrý den,
používáme tabulky s manželkou na jednom počítači, ale každý na svém účtu.
Dlouho jsem hledal „odhlášení/přihlášení, nakonec úspěšně, ale je to o dost kliků víc, neč dříve.
Jako vylepšení do budoucna uvažte možnost přenosu mezi „patnerskými účty“, třeba přes nějakou schránku. Bylo by pohodlné využít vyplněný den a poopravit jen dávky 🙂
Díky.
Jinak – super!!! Už jsem srovnali váhu oba na správnou hladinu a jde o to vydržet a nepřibrat.

24

Lenka

19.2.2018 11:00

Dobrý den,
kalorické tabulky jsou bezva cesta k hubnutí a i mne dokázaly nakopnout. K nové verzi – moc se mi líbí analýza jídelníčku za delší období, přece jen není nutné mít dokonale vyvážený každý den ale spíš dlouhodobou konzumaci.
A trochu kritiky – sloupcové grafy byly mnohem přehlednější, stačilo mrknout okem a člověk viděl, co chybí a co začne za chvíli přebývat. Také postrádám srovnání přijaté a vydané energie – každý máme nastaven režim který převládá, ale vydáme-li se například na výlet, spálíme energie mnohem víc (a stavíme-li se v hospodě tak i sníme). Původní verze toto srovnání umožňovala a bylo to velmi praktické…

25

Klaudie

19.2.2018 11:27

Nejdriv pochvala za design
a ted trosku rypnuti (omlouvam se, nektere veci vidim jako ajtak, zabyvajici se vyvojem a testovanim applikaci) a neco jsou navrhy na zlepseni
– ve webove verzi bych uvitala napr. manualni zadavani casu a ne pouzivani progress baru
– aplikace pouziva neskutecne mnozstvi okenek k zapisu cehokoliv
– lze to udelat jednoduse a moderne pridam radek: do prvniho okenka na radku zacnu zadavat potravinu, vyberu a doplnim ostatni hodnoty (gramaz, cas), popr. novou potravinu oznacim jako oblibene a jdu na dalsi radek (nac vyskakovaci okenko? neni to userfriendly – uzivatelsky prijemne.
– novou potravinu bych rada zadavala primo ze radku zapisu jidla
– rada bych si zadala nekde recept, tj. celkove hodnoty jidla a pak je jen vybrala do jidelnicku, napr. udelam si salat celkova gramaz je 1500 g , na talir se ho nandam 125 g, tak bych chtela videt hodnoty za 125 g, premyslet kolik jsem v porci mela napr. kyseleho zeli, paprik, cibule etc. me fakt pokazde nebavi, zvlast kdyz vim, ze v misu budu mit pul kila zeli, mrkve, paprik etc. a celkove to je tech 1500 g vzdy, zaroven by mi za
pocitalo kolik vlakniny tam bylo. Toto nejspis chybi vetsine uzivatelu.
– ukazatel mnozstvi zeleniny/ovoce per den
– moznost prepocitani vydane energie podle vahy uzivatele

Nektere veci jsou malickosti, ale krasa je v jednoduchosti a jak pisu design je velmi prijemny

26

Jitka

19.2.2018 12:24

Dobrý den, mám dvě připomínky k nové verzi – oblíbené potraviny nejsou seřazeny abecedně; a vlastní jídla se v předchozí verzi dala doplňovat o další potraviny, případně některé naopak odejmout nebo úplně zrušit celé vložené jídlo. Možná to jde, ale zatím jsem nepřišla „jak a kde“. Hlavně Vám ale musím za Váš web velmi, velmi poděkovat. Je to pro mne skvělý pomocník při snaze o udržování váhy a vyváženého jídelníčku. Díky! Díky!

27

Hana

20.2.2018 18:13

Dobrý den, kalorické tabulky používám již několik let, vždy mi pomohly mít přehled o potravinách, které sním. Mám však dojem, že v nových vzdušnějších tabulkách je spousta vzduchu namísto funkcí a informací, které tam byly dříve:
Nikde jsem nenašla to původní vysvětlení o bazálním metabolismu a množství pohybu za den.
Všichni předchozí komentující mi mluví z duše. Chybí jednoduchá možnost přetáhnout jídlo například ze snídaně na svačinu. Pokoušela jsem se také využít tlačítka kopírovat, ale netuším, kam se potravina zkopírovala, čekala jsem, že půjde třeba přenést z jednoho dne na další.
Možnost uložit si celé jídlo a do tabulek vkládat jeho poměrnou část bych také uvítala, ale to mi chybělo i v původní verzi.
A vůbec nevím, kde jsou moje grafy. Vidím jen takový malinký graf hmotnosti, který nejde zvětšit a posouvat na hodnoty v době minulé.
Moc se přimlouvám za vylepšení.

28

Petra

20.2.2018 21:38

Dobrý den, stále postrádám dvě funkce. Jednak vytvoření vlastního pokrmu. Musím si stále dělat svoji extra excel tabulku a složitě zadávat jednotlivé ingredience a jejich výživové hodnoty a následně počítat, kolik je čeho v množství, které ve finále pozřu. Dále.mi chybí funkce uložení potraviny a opakovaní při záznamu třeba druhý den. Když například uvařím svůj guláš a jím ho několik dní. Nebo sním stejné množství jedné bábovky. Díky za odpověď a třeba i radu. Petra

29

Zuzana

21.2.2018 11:37

Dobrý deň,

no nový šat ma teda vôbec neoslovil – písmo je slabšie, grafika je neprehľadná, nejde mi zobraziť aktivita v danom dni – iba v sumáre – lebo som sa pomýlila, ale opraviť mi to nejde, nejde spárovať s iphonom. Zatiaľ samé negatíva!!!!!! A taká dobrá apka to bola! No čo už, budem sa musieť porozhliadnuť po inej.

30

Ing. Macáková Marcela

21.2.2018 12:30

Pro Míru, komentář č. 2: Spárovat lze, ale přenáší se už jen AKTIVNÍ kalorie, takže ne třeba kroky, pokud není Health spárovaný s Apple watch nebo jiným fitness náramkem, který i kroky přenese – jako aktivní energii. Je to bohužel komplikované…

31

Ing. Macáková Marcela

21.2.2018 12:31

Pro Lenku, komentář č. 3: Safari zkontrolujeme, pomohly by nám screens na support@dine4fit.com (i s tím popisem, co psala v komentáři). Děkujeme za zájem.

32

Ing. Macáková Marcela

21.2.2018 12:37

Všem děkujeme za náměty a tady jsou reakce na vaše komentáře (dle čísel):
5 – se Zdravím aplikace synchronizovat jde, ale přenáší se z ní k nám jen AKTIVNÍ kalorie
6 – fotky jsou stejně jako dřív jen u některých potravin, většinou jde o ty základní banán, jablko…
7 – Analýza jídelníčku tam taky je Statistiky: Analýza jídelníčku a pokud chcete vidět tabulku místo výchozího grafu, tak vpravo nad grafem si můžete přepnout Zobrazení na Tabulka. Pak to uvidíte, jak píšete „řádek po řádku“
8 – Napište nám prosím tuto chybu (nejlépe i se screenshots na náš helpdesk support@dine4fit.com. Děkujeme
9 – Přetahování je již funkční. Funguje to úplně stejně jako v původní verzi.
10 – Ano, děkujeme za námět. Dáme to na seznam vylepšení.
11 – Napište nám, prosím, tuto chybu (nejlépe i se screenshots na náš helpdesk support@dine4fit.com. Děkujeme.

33

Ing. Macáková Marcela

21.2.2018 12:45

A další várka reakcí – opět vždy s číslem příslušného komentáře:
13 – Děkujeme za pochvalu a námět na vylepšení pro budoucí úpravy.
14 – Zatím ne, nicméně je možné spárovat přes prostředníka Google Fit.
15 – Děkujeme, navrátíme.
16 – Bylo nutné stránky předělat a nejen kvůli vzhledu. Ve starém kódu už se nedalo nic upravovat, nešly by opravovat ani případné chyby, nešlo by implementovat žádné vylepšení, kterých od vás máme plný seznam a rádi bychom je do budoucna přidali.
Museli jsme tedy stránky vytvořit od začátku. Teď je kód vystavěn tak, že úpravy jsou relativně jednoduché a opravy chyb se také zvládnou rychle.
Co se týká vzhledu, tak celý minulý rok chodili maily s tím, jak je web zastaralý a nepřehledný, nepěkný, barva se nelíbí apod., takže když už se měnily stránky zevnitř, rozhodli jsme se rovnou upravit je i zvenku.
Počítali jsme s tím, že ne každému se úprava líbit bude. Takto to u nových věcí bylo a vždycky to tak asi bude. Po spuštění nám ale chodí nejen negativní ohlasy (které jsou hlavně na Facebooku v komentářích), ale naopak i hodně pozitivních (ve zprávách a tu na e-mail). Za názor každopádně děkujeme a snad je to dostačující vysvětlení.

17 – ano, máme to na seznamu úkolů, děkujeme.
18 – Oblíbené si můžete seřadit na webu sami. Můj profil – Oblíbené – klikatelné AZ vpravo nad jejich seznamem. Do app se to pak propíše.
19 – již je to funkční
20 – Bohužel ne, ale stejně funguje Analýza jídelníčku v zobrazení tabulky. Datum si nastaví pomocí Od-Do v Analýze.
21 – Již je to funkční. Děkujeme.

34

Ing. Macáková Marcela

21.2.2018 12:59

A ještě jeden balík reakcí, opět podle čísla:
22 – reklamy se dají vypnout přímo v aplikacích, kde si můžete koupit Premium verzi bez reklam. na iOSu je to ve Více: Odstranit reklamy, na Androidu v bočním menu – u obojího je platba jednorázová a reklamy se vypnout pro jeden účet a jedno zařízení trvale. Pokud myslíte na webu, tak tam zmizí jedině po zakoupení JÚ v Androidu.
23 – Gratulujeme a máme v plánu sdílet jídelníčky mezi např. členy rodiny.
24 – Gratulujeme a snad budou kulaté grafy vyhovovat. . Co se týká přijaté a vydané energie, tak sice to nevidíte ve statistikách v grafu vedle sebe, ale v jídelníčku pod kulatými grafy je číslo čistého příjmu (ikona vidlička a nůž) a výdeje (panáček) – můžete tak porovnat čísla.
25 – Velmi děkujeme za pochvalu i náměty. Stále pracujeme na vylepšování
26 – uložená jídla se dají editovat – záložka Můj profil : Uložená jídla a děkujeme za pochvalu.

PRO RYCHLÉ ODBAVENÍ VAŠICH DOTAZU PIŠTE PROSÍM přímo na helpdesk support@dine4fit.com. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné dny.

35

Jan David

21.2.2018 18:50

Dobrý den,
v mobilní APP se odečítají kalorice za „Trávení potravin“ 10%
Zde na webu se však neodečtou… nebo je to potřeba někde ručně zaškrtnout?

děkuji

36

Marcela

21.2.2018 20:15

Dobry den, predne bych chtela vyjadrit poklonu k takovemu bezvadnemu projektu. Na novinky si obvykle zvykam pomalu ale se zmenami jsem jiz celjem smirena. Nektere veci mi skutecne chybi- moznost exportu do excelu. Nebo pri vlozeni jidla z ulozenych vlastnich jidel uz nelze zobrazit, jake casti surovin a kolik bylo vlozeno. A par dalsich drobnosti, ale tyhle dve mi chybi moc. Slo by treba v nastaveni si zvolit zobrazovani v puvodni sablone? Dekuji za odpoved.

37

Vik

22.2.2018 11:21

23 – taky bych to uvital.

38

Martin

22.2.2018 13:43

Fak skvělý web, viz screen:
https://www.imgup.cz/image/LDie
Chápu, že je občas potřeba web předělat, ale nechápu, kdo tohle pustí na internet? O tom, že přehlednost fuknce a další vychytávky zmizely škoda slov. Nevadí, najdu jiný jídelní deníček, ale je to škoda..

39

Ing. Macáková Marcela

23.2.2018 14:09

odpověď na komentář 27:
Děkujeme za připomínky… bazálnímu metabolismu se věnuje celý článek: https://blog.kaloricketabulky.cz/2013/10/zahada-zvana-bazalni-metabolismus-jak-hubnout-zdrave-a-bez-jo-jo-efektu/
Jinak přetahování funguje a kopírování taky. Pokud vám to nejde, napište, prosím, na support@dine4fit.com (ideálně včetně popisu, jak postupujete). Stejně tak funguje možnost uložit si celé jídlo a vložit jen poměrnou část – tak jako to bylo dřív. Všechny grafy jsou ve statistikách a Sledované údaje jsou v záložce zvlášť, jako vždy. Vše popsáno v návodu, snad to pomůže: https://www.kaloricketabulky.cz/manual

40

Ing. Macáková Marcela

23.2.2018 14:11

Pro Petra (28) Dobrý den, děkujeme za komentář. Funkce uložená jídla tam je. Prosím, nahlédněte případně do návodu: https://www.kaloricketabulky.cz/manual. Děkujeme za přízeň.

41

Ing. Macáková Marcela

23.2.2018 14:13

pro David (35): Dobrý den,zkontrolujte prosím na webu, jestli je v Můj profil : Nastavení : zapnutá funkce Započítávat trávení. Pokud ale máte obě platformy zaregistrované pod stejným e-mailem, tak by se to mělo synchronizovat. Pokud ne, pište, prosím, na support@dine4fit.com.

42

Ing. Macáková Marcela

23.2.2018 14:15

pro Marcelu (36): Děkujeme velmi za pochvalu. K vašim připomínkám: export do excelu funguje, ale pouze pro jídelníček, už ne pro analýzu. Zkontrolovat vložená uložená jídla také už jde, stačí kliknout na název toho uloženého jídla v jídelníčku a vyjede tabulka, z čeho se skládá a jaké množství je vloženo. (Nově jde i rovnou v té tabulce množství jednotlivých surovin, ze kterých se uložené skládá, editovat). Přejeme úspěšné používání a děkujeme za přízeň.

43

Ing. Macáková Marcela

23.2.2018 14:16

pro 37 – máme to v plánu, děkujeme za připomínku.

44

Ing. Macáková Marcela

23.2.2018 14:19

Pro všechny: děkujeme za všechny komentáře a pro úplnost připomínáme podrobný návod: https://www.kaloricketabulky.cz/manual. Konktrétní dotazy směřujte prosím přímo na helpdesk support@dine4fit.com, kde kolegyně z tech. podpory opravdu promptně reaguje. Děkuji za pochopení, Marcela, editorka blogu.

45

Martina

28.2.2018 19:19

Po roce jsem se připojila ke Kalorickým tabulkám s odhodláním v nich zase pokračovat. Bohužel novým designem jsem zklamaná. Ano, působí vzdušně, ale to je tak asi všechno. Nemůžu najít své staré jidelníčky, které jsem si zapisovala ve svém profilu. Hůř se v nové verzi orientuji, grafy nepřehledné. No, ale koukám, že přibylo množství otravné reklama (ano jistě zbavit se dá za poplatek, jak jinak). Nevím o jakých četných přáních na změnu mluvíte, původní verze byla super.

46

Ing. Macáková Marcela

28.2.2018 20:45

Děkujeme za názor a věříme, že si nové tabulky za čas oblíbíte. Změnu jsme provedli na základě četných žádostí. Navíc bylo nutné stránky předělat nejen kvůli vzhledu. Ve starém kódu už se nedalo nic upravovat, nešlo by implementovat žádné vylepšení, kterých od uživatelů chodilo stále více a více. Děkujeme za pochopení.

47

Jana

1.3.2018 12:22

Dobrý den.
Ze začátku jsem byla novým designem hodně zklamaná a všechno se mi zdálo nepřehledné,
ale už jsem si zvykla a s novou aplikaci jsem naprosto spokojená.

48

Ing. Macáková Marcela

1.3.2018 12:36

Jano, děkujeme, to nás těší. Stále se snažíme zlepšovat. Hezké dny a ať se daří.

49

Dalibor Titěra a Jana

5.3.2018 07:49

Dobrý den.
Jak už jsem psal, používáme Kalorické tabulky s manželkou, rádi a s užitkem. Už jsme si zvykli na nové uspořádání, ale jedna věc je komplikovanější, než v minulé verzi. Na první stránce není jasné, kdo je přihlášen a nechci-li manželce napsat nepatřičný příjem, musím se přesvědčit, kdo je nyní ve hře. Rovněž pro odhlášení a nové přihlášení se člověk musí proklikat a zarolovat až na konec „mého účtu“.
Nešlo by udělat jednoduché okénko přepínání účtů vpravo nahoře?
Některé weby to tak mají.
Určitě nejsme sami, kdo se doma podporují ve správné výživě a jedou v tabulkách „stereo“.
Díky moc.

50

Ing. Macáková Marcela

5.3.2018 08:35

pro Dalibora: Dobrý den, děkujeme za připomínku – předám na techniké oddělení. Hezký den a děkujeme za přízeň.

51

Ing. Macáková Marcela

6.3.2018 17:02

pro Dalibora podruhe: Dobrý den, kolegové děkují za námět na vylepšení. Přímo přepínání asi prý nebude možné, ale přibude tlačítko pro odhlášení do hlavičky (tedy nahoru do zelené lišty) pro jednodušší přehlašování. Vážíme si vaší přízně a stále se snažíme vylepšovat. Hezké dny a ať se daří.

52

Simona

9.3.2018 09:40

Dobrý den, hodila by se mi možnost, pokud mi chybi třeba bilkoviny, zjistit které potraviny ji obsahují, co doplnit do jidelníčku . Prostě zadat bílkoviny a zobrazí se seznam navrhovaných potravin. To by bylo fajn.

53

Ing. Macáková Marcela

12.3.2018 10:23

Simono, děkujeme velmi za zajímavou připomínku. Určitě předám kolegům. Hezký den.

54

Ing. Macáková Marcela

12.3.2018 15:18

Simono, tohle u nás máme zařízeno takto: na webu záložka Potraviny a vpravo na stránce je možnost filtrování (můžete si tam pak dát, že chcete ukázat potraviny, které obsahují bílkoviny od-do…) Děkujeme za přízeň.

55

Žaneta

14.3.2018 11:37

Dobrý den,
ráda bych se zeptala. Je možné, aby mi aktivity neubírali celkový příjem jídla? Ráda bych viděla, kolik jsem například za ten den spálila kalorií prostřednictvím aktivit, ale zároveň bych chtěla vidět ten zachovaný příjem bez aktivit. Děkuji

56

jarka

18.3.2018 22:20

Původní verze byla vynikající a srozumitelná. Ráda bych aby se vrátila. Díky

57

Milan

19.3.2018 23:07

Také se nemohu zbavit dojmu, že nová verze je méně srozumitelná a uživatelsky nepříjemná. Pokud člověk není „ajťák“ nebo Japonec, tak to opravdu neocení. Mám pocit, že ke stejnému konečnému výsledku se proklikávám dvojnásobným počtem poměrně nelogických kliků. Informace, že potravina byla zapsána je k ničemu. Dříve to skočilo do jídelníčku a bylo vidět, že tam je. Co však považuji za úplně uživatelsky nejhorší, že jídelníček vůbec nerespektuje, že je normální ho psát od snídaně k večeři. Ke každému jídlu nabídne vždy nejprve snídani a teprve roletkou přiřadíte jinou část dne. Tam by měla skočit poslední psaná část dne. Pokud to jde někde nastavit, tak prosím poraďte.

58

Hattori Hanzo

20.3.2018 16:18

Tak po pár dňoch som si zvykol, no chýba mi funkcia, ktorá myslím v staršej verzii bola a to – zobrazenie cukrov z celkového počtu sacharidov. Tiež som si všimol, že z uloženého zoznamu aktivím nefungoval link na aktivitu, napríklad sauna, ale keď toto píšem, už funguje 🙂

59

Dana

28.3.2018 14:26

Dobry den, mam nainstalovany google fit, ale kaloricke tabulky mi ho v pripojeni nenanabizi, pouze garmin. Mam Honor 9. Dekuji za radu!

60

Tuli

29.3.2018 12:00

Dobrý den, dříve šlo na stránkách nastavit cílovou hodnotu např. tuků. Teď to nemůžu najít. Poradíte?

61

Svata

20.4.2018 05:04

Dobré ráno,
po dost dlouhé době jsem se vrátil k používání aplikace, která mi přinesla už dříve hodně radosti nejen co se týká výrazného úbytku fyzických (tukových) parametrů, ale i co se týká vlastní práce s aplikací, protože tabulky jakékoliv povahy a obsahu jsou mým životním koníčkem i prací.
Stejně jako dost jiných komentujících musím s politováním konstatovat, že pouze nový design nemusí být krokem k lepší kvalitě, v některých směrech je totiž opak pravdou. Teď jsem si rozkliknul například statistiky a nevidím jinou možnost, než abych pokračoval ve své již dříve používané excel tabulce, a sám evidoval výsledky denní aktvity, protože složka Energie obsahuje pouze výslednou denní energetickou bilanci (t.j. rozdíl mezi přijatou a vydanou energií) – nebylo by přitom i pro mnohé jiné uživatele přínosem, kdyby se zde objevovaly všechny 3 údaje (příjem, výdej, bilance) k porovnání, co se podařilo v ten který den týdne a v jakých hodnotách naplnit ze svých cílů? Je trochu paradoxní, že např. statistický parametr „Vaše hmotnost“ se dá vysledovat každým dnem, i když asi denní vážení není právě ten nejsledovanější a úplně nejdůležitější faktor z hlediska dlouhodobějšího sledování plnění cíle…
Takže i já tak mám pocit, že dřívější verze programu (v mém případě mám na mysli roky 2014 a 2015) byly v možnostech statistických sledování a vyhodnocování přívětivější, než verze aktuální.
Děkuji za Vaši záslužnou práci, nicméně moc se přimlouvám za to, aby se některé funkcionality významněji rozšířily ke prospěchu uživatelů, když program již všechny takové podstatné informace nese a jde pouze o to, aby se tyto informace dostaly do grafů a tabulek, případně aby tvůrci programu umožnili uživateli vygenerovat alespoň jednu sestavu podle jeho vlastních potřeb a uvážení, když export do excel jsem nikde neobjevil.
Abych jen nekritizoval – velké díky za propojení s app Samsung Health!
Teď jsem ale zaznamenal ještě jednu drobnost, která je z pohledu statistických sledování „poněkud neobvyklá“. Jestliže je ve filtru období uveden termín „týden“ / „měsíc“, má se obecně za to, že se jedná o kalendářní týden či kalendářní měsíc, nikoliv týden či měsíc začínající kalendářním dnem podle systémového času… Stejně tak jako dále uvádíte „90 dní“, mělo by tak být ve stejném pojetí místo toho uvedeno za „7 dní“ / „30 dní“, i když i to je zbytečné, pokud existuje filtr „od – do“.

62

Svata

21.4.2018 00:22

Navazuji na svůj včerejší komentář.
Podíval jsem se znovu na statistiky a chci říct už jen tolik: je pro mne naprosto nepřijatelné, aby tabulkové hodnoty „Pitného režimu“ byly uváděny v celých číslech – uvědomte si, prosím, že rozpětí jednoho litru denně je skutečně dost velký rozptyl pro to, aby si uživatel mohl zpětně uvědomit svoje prohřešky spojené s pitným režimem… Navrhuji, aby hodnota zde uvedená měla aspoň to jedno desetinné místo.
Uvedu konkrétní příklad: 16.4. jsem naprosto selhal v příjmu tekutin – v tabulce je uvedena 0 (nula), graf ukazuje nějakých cca 0,85 lt, skutečnost byla 0,82 lt… Takže nikoliv NULA!
Děkuji za nápravu.

63

Ing. Macáková Marcela

22.4.2018 19:13

Dobrý den, veškeré novinky jsou snad přehledně popsány ve videu https://blog.kaloricketabulky.cz/2018/03/jak-se-orientovat-v-aplikaci-kaloricke-tabulky-jak-zadavat-a-vyhledavat-potraviny-a-sportovni-aktivity-a-jak-si-vysledny-jidelnicek-analyzovat/ od foodblogerky Zelená fazolka.

64

Ing. Macáková Marcela

24.4.2018 09:21

Pro Svata: Děkujeme za reakci na novou aplikaci. Statistiky (hlavně grafy v nich jsme opravdu pozměnili – zjednodušili), většina uživatelů totiž sleduje pouze splnění cíle za den. Pokud si přejete vidět podrobnější analýzu, najdete ji na webu v záložce Statistiky: Analýza jídelníčku. V tabulkovém zobrazení je i zvlášť příjem a výdej.
Co se týká pitného režimu, tak se omlouváme, ale nenašli jsme platformu, na které by se zobrazoval na litry. Na webu je to na jedno desetinné místo (0.2, 0.4 apod.) a v aplikacích také tak.
Ještě jednou děkujeme za poznámky a ať se daří!
Pokud se ještě něco objeví, pište nám klidně rovnou na support@dine4fit.com.

65

Hana Ditterova

30.4.2018 09:56

Dobry den,
prosimvas vratte filtr se dvema promennymi (treba vic proteinu nez… a zaroven min tuku nez…). To je ted obrovska ztrata.
A take driv myslim bylo mozne napsat potravinu do vyhledavani a ziskat rozbalovaci menu, v kterem muzete na kazdou polozku kliknout a nemusite ji znovu a znovu vyhledavat abyste ji porovnali s ostatnimi!

66

Ing. Macáková Marcela

30.4.2018 13:44

pro Hana: děkujeme za připomínku, píšeme si do námětů … hezký den

67

Miroslav Bilka

26.2.2019 14:05

Nedalo by sa ku veceri podla dosiahnutych vysledkov z dna, do vyhladavania doplnit aby ponuklo jedla na veceru, ktore najlepsie vyhovuju danemu dnu, podla nutricnych hodnot ktore chybaju a kalorii ktore je este treba prijat ? Nieco ako: mate malo bielkovin a treba este zjest 400 Kcal, comu by najlepsie vyhovovalo zjest nieco z tohto: …

68

Ing. Macáková Marcela

26.2.2019 18:25

Miroslave, děkujeme za tip. Předám jej do patřičného oddělení. Hezké dny. Marcela

69

Jaroslav

23.3.2019 10:32

Cavko zhubnul sem 20kg pomoci vasi aplikace a umim zhubnut i pribrat dokonce se ted pripravuju na sutaz pomoci ni ,ale kdiz zadam 1g bilkovini=4kcal 1g sacharidu =4kcal a tuku=9kcal a ked to zadam po jednom gramu tak to ukazuje min diki za odpoved.

70

Ing. Macáková Marcela

25.3.2019 15:05

Jaroslave, náš přepočet je následující:
bílkoviny x 16,7 kJ (3,989 kcal) = 23%
sacharidy x 16,7 kJ (3,989 kcal) = 55%
tuky x 37,7 kJ (9,004 kcal) = 12%
vláknina x 8 kJ (1,911 kcal) = 10%

Denní cíl doporučujeme z hodnoty BM a denního režimu. Následně podle této hodnoty doporučujeme DDD. Naopak nám to zatím nefunguje. Doporučuji Vám tedy nastavit si Vlastní denní cíl. Ať se daří.

71

Barbora

1.5.2020 11:31

Dobrý den, neskutečně se mi vaše aplikace začala sekat a nelze navázat spojení se serverem…

72

Ing. Macáková Marcela

2.5.2020 11:55

Už by to mělo být v pořádku. Děkujeme za pochopení. Pěkný den.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články