Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Novinka v aplikaci Kalorické tabulky: Recepty, jež obsahují nutriční hodnoty. Inspirujte se a používejte!

Postupně vám zde podrobněji představíme novinky v Kalorických tabulkách.

Dnes to budou recepty.

Možná jste si všimli sami, případně četli informační e-mail, nebo pro vás půjde o novinku, na každý pád se aplikace Kalorické tabulky rozrostla o stránku s recepty. Najdete ji snadno – v horní liště prostě kliknete na odkaz Recepty.

Objeví se vám nová stránka, kde si sami můžete najít recept jídla podle svých potřeb. Potřebujete snídani o maximálně 1200 kJ na 100 gramů? Stačí na posuvníku nastavit maximum 1200 kJ a výsledky se již samy automaticky načtou.

 

Každé nalezené jídlo obsahuje kalorickou hodnotu na svých 100 gramů, a rovněž množství bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny.

Po kliknutí na to které jídlo se objeví i s fotografií a podrobným rozpisem jak složení (a to včetně přehledného, barevného grafu), tak samozřejmě potřebných ingrediencí a včetně postupu přípravy.

Jednotlivé recepty mají štítky, díky nimž najdete další podobné recepty. V případě uvedené tuňákové pomazánky jsou to např. štítky „večeře“, „pomazánky“, „chuťovky“.

  • Zcela dole na stránce s receptem pak najdete odkazy na podobná jídla.

Pokud si jídlo uděláte, stačí pak na stránce s receptem kliknout na tlačítko Zapsat do jídelníčku, a pokud vám bude chutnat, zařadit si recept do oblíbených.

Hlavní stránka s recepty ale nabízí daleko víc. Kromě samozřejmé možnosti vyhledávání rovněž štítky s nabídkou nejčastějších štítků – kupř. „bez cukru“, „bez laktózy“, „dietní“ apod.

Pokud byste v receptech své oblíbené jídlo nenašli, stačí vpravo nahoře kliknout na tlačítko Navrhnout recept do databáze. Objeví se formulář, kam můžete sami zadat potřebné údaje, tedy název, ingredience, postup přípravy, popis, vybrat štítky a přidat fotografii hotového jídla. Jednotlivé nutriční hodnoty přidá aplikace sama automaticky.

Pokud byste chtěli zadat více receptů, nebo dokonce máte svůj blog o vaření, facebookovou stránku či instagramový profil atd., kam dáváte recepty, najdete nově v záložce Můj profil dole odkaz Správa účtu.

Zde rozklikněte formulář Informace o vás a můžete zadat svou přezdívku, odkaz na blog nebo sociální sítě, případně o sobě něco napsat.

Recepty na KalorickeTabulky.cz. Ať vám chutná. A směle vkládejte ty svoje. Děkujeme.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Je při hubnutí důležitější hlava, nebo žaludek?

Jan Lipšanský

Absolvent scenáristiky, novinář, spisovatel, spolupracovník České televize, v současné době si užívající svých dvou synů a výletů s nimi.

7.10.2018 Články, O kaloriích nevážně

Komentáře

1

Honza

24.10.2018 13:58

Nevim, kam to napsat jinam, ale tohle je clanek o novinkach takze zde – zniceho nic zmizela na webu moznost Analyza jidelnicku, ktera byla pod Statistikami.

Znamena to, ze navzdy, respektive, ze je/bude jen ve verzi Premium?

2

Ing. Macáková Marcela

26.10.2018 09:52

Dobrý den, Honzo, Jelikož se do analýzy chystáme investovat více prostředků a času, abychom ji pro vás zkvalitnili a umožnili vám ještě podrobněji sledovat skladbu jídelníčku na webu i v aplikacích, tak ji nyní najdete v Premium verzi Kalorických tabulek. Pokud ji kontroloval Váš výživový poradce a ten má Premium zakoupené, tak vaši analýzu uvidí.
Děkujeme za pochopení a doufáme, že vám Kalorické tabulky budou moci nadále pomáhat s dosažením stanovených cílů.

3

Honza

26.10.2018 10:05

Tusil jsem to. Chapu, ze nic neni zadarmo, ale povazuji za velmi nestastne informacni prazdnotu ohledne tohtotu kroku. Kde se takove novinky tykajici se zmen najdou? Pres veskere detektivni usili se mi to nepodarilo – na blogu, na FCB jsem nic nezaregistroval. Pak jsem na webu dlouho hledal misto, kde bych mohl vznest dotaz, tez neuspesne, tak jsem skoncil zde.

No nic, diky za informaci, a budeme se s tim muset nejak popasovat ;(

4

Kamil

27.11.2018 18:27

Honzo, píšeš jak tatar. Místo plakání nad pár drobnými za Pro verzi, by ses spíš měl doučit pořádně psát!

5

Honza

11.12.2018 17:39

Kamile,
ocividne na svem psanem projevu budu muset zapracovat, jelikoz jste smysl meho sdeleni ne zcela presne pochopil.

Stezoval jsem si na to, ze ze dne na den zmizela klicova (pro mne) funkcionalita, aniz by sla k jeji absenci dohledat jakakoli informace.
Nad drobnymi neplaci, potreboval jsem jen zjistit, zda Premium verze analyzu jidelnicku nadale umoznuje.

Mejte se fajn a preji Vam mene vykricniku v psane komunikaci.

6

Ing. Macáková Marcela

11.12.2018 17:39

Honzo, my jsme to pochopili. O novinkách se snažíme pravidelně informovat, samozřejmě ne vždy se asi podaří. Přeji pěkné dny a ať se daří.

7

Iw

15.4.2020 14:56

Jak přidat recept, přes aplikaci v mobilu.. mne se tam nikde nezobrazuje navrhnout recept..

Děkuji za odpověď Iw.

8

Ing. Macáková Marcela

16.4.2020 18:23

pro Iw – prosím přes web zatím jen, děkujeme

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Jak tráví vánoční svátky autoři blogu Kalorické Tabulky (3. část)

Jak tráví vánoční svátky autoři blogu Kalorické Tabulky (3. část)

Celý předvánoční týden se vyptáváme odborníků, kteří letos napsali články na blog Kalorických Tabulek, na to, jak obvykle tráví svátky a čím v tento magický čas zahřeší ve svém jídelníčku.

A samozřejmě vzhledem k tomu, že se blíží tradiční novoroční předsevzetí, kam změna životního stylu a hubnutí neodmyslitelně patří, snažíme se od nich získat co nejvíce rad i na toto téma.

Celý článek 23.12.2021 0