Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Novinka v aplikaci Kalorické tabulky: Recepty, jež obsahují nutriční hodnoty. Inspirujte se a používejte!

Postupně vám zde podrobněji představíme novinky v Kalorických tabulkách.

Dnes to budou recepty.

Možná jste si všimli sami, případně četli informační e-mail, nebo pro vás půjde o novinku, na každý pád se aplikace Kalorické tabulky rozrostla o stránku s recepty. Najdete ji snadno – v horní liště prostě kliknete na odkaz Recepty.

Objeví se vám nová stránka, kde si sami můžete najít recept jídla podle svých potřeb. Potřebujete snídani o maximálně 1200 kJ na 100 gramů? Stačí na posuvníku nastavit maximum 1200 kJ a výsledky se již samy automaticky načtou.

 

Každé nalezené jídlo obsahuje kalorickou hodnotu na svých 100 gramů, a rovněž množství bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny.

Po kliknutí na to které jídlo se objeví i s fotografií a podrobným rozpisem jak složení (a to včetně přehledného, barevného grafu), tak samozřejmě potřebných ingrediencí a včetně postupu přípravy.

Jednotlivé recepty mají štítky, díky nimž najdete další podobné recepty. V případě uvedené tuňákové pomazánky jsou to např. štítky „večeře“, „pomazánky“, „chuťovky“.

  • Zcela dole na stránce s receptem pak najdete odkazy na podobná jídla.

Pokud si jídlo uděláte, stačí pak na stránce s receptem kliknout na tlačítko Zapsat do jídelníčku, a pokud vám bude chutnat, zařadit si recept do oblíbených.

Hlavní stránka s recepty ale nabízí daleko víc. Kromě samozřejmé možnosti vyhledávání rovněž štítky s nabídkou nejčastějších štítků – kupř. „bez cukru“, „bez laktózy“, „dietní“ apod.

Pokud byste v receptech své oblíbené jídlo nenašli, stačí vpravo nahoře kliknout na tlačítko Navrhnout recept do databáze. Objeví se formulář, kam můžete sami zadat potřebné údaje, tedy název, ingredience, postup přípravy, popis, vybrat štítky a přidat fotografii hotového jídla. Jednotlivé nutriční hodnoty přidá aplikace sama automaticky.

Pokud byste chtěli zadat více receptů, nebo dokonce máte svůj blog o vaření, facebookovou stránku či instagramový profil atd., kam dáváte recepty, najdete nově v záložce Můj profil dole odkaz Správa účtu.

Zde rozklikněte formulář Informace o vás a můžete zadat svou přezdívku, odkaz na blog nebo sociální sítě, případně o sobě něco napsat.

Recepty na KalorickeTabulky.cz. Ať vám chutná. A směle vkládejte ty svoje. Děkujeme.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Za chlebem strojem času

Jan Lipšanský

Absolvent scenáristiky, novinář, spisovatel, spolupracovník České televize, v současné době si užívající svých dvou synů a výletů s nimi.

7.10.2018 Články, O kaloriích nevážně

Související články

Velikonoce – nejlepší recepty

Velikonoce – nejlepší recepty

Jídlo je radost, ne starost.

A to samozřejmě platí i během svátků. Připomeňme si, jak si užít velikonoční čas – a to včetně tradičních i nových pochoutek. A nezbytných vajec.

Celý článek 28.3.2024

Masála: Směsi indického koření a jak se v nich vyznat

Masála: Směsi indického koření a jak se v nich vyznat

S rostoucí popularitou indických restaurací začínáme i víc používat indické názvy jídel.

Asi není problém zapamatovat si, že slovo „aloo“ znamená brambory, „palak“ špenát, „chana“ že je cizrna, „dhál“ čočka, „rajma“ fazole, „mattar“ hrášek, „paneer“ je sýr, „raita“ jogurt, „gobhi“ květák „malai kofta“ opečené noky z bramborového těsta.

Celý článek 24.3.2024