Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Pozvánka na 1. československou evidence-based konferenci o výživě

Rádi bychom vás za KalorickeTabulky.cz pozvali na velice zajímavou konferenci o výživě, které se sami budeme účastnit jako mediální partneři.

1.československá evidence-based konference o výživě se uskuteční 23. listopadu v Ostravě v nádherných prostorách auly VŠB-TUO.

Celou konferenci organizuje Institut Moderní Výživy, který můžete již znát z našeho rozhovoru s Lukášem Roubíkem.

Vědecky podložené informace o výživě srozumitelnou formou pro širokou veřejnost

Institut Moderní Výživy přišel se zajímavých konceptem konference, jejímž hlavním cílem je přinést vědecky podložené informace o výživě od odborníků srozumitelnou formou pro širokou veřejnost. Na konferenci se tak každý účastník dozví za jediný den zajímavé evidence-based informace z různých oblastí výživy od skutečných odborníků z ČR i ze Slovenska, které najednou společně na žádné jiné akci neuslyšíte. Na rozdíl od podobných akcí zde dostane každý odborník téměř hodinu času, aby své téma dokázal účastníkům představit a rozebrat skutečně až do hloubky.

Pozvánka na 1. československou evidence-based konferenci o výživě

Jednotlivé přednášky budou zaměřené na témata dětské výživy, klinické výživy, redukčních diet a hubnutí, sportovní výživy a suplementace, kvality potravin a správného nakupování i vaření. Vyvrcholením konference pak bude samostatný diskusní panel na téma poruchy příjmu potravy.

Program konference:

09:00 hod            Registrace účastníků

09:45 hod            Zahájení konference a úvodní slovo zakladatelů IMV

10:00 hod            Pravda o klinické výživě aneb rakovinu opravdu nejde vyhladovět – Mgr. Ing. Tereza Vágnerová (Všeobecná fakultní nemocnici v Praze)

11:00 hod            Aby to dětem pálilo doma i ve škole – výživa (ne)sportujícího dítěteMUDr. Marie Skalská (Centrum sportovní medicíny v Praze, Pro Fit Institut)

12:00 hod            Kontrola energetického výdaju v kontexte stravovania športovca: využitie a relevanciašport-testerov – Vilo Hečko (Fitclan)

13:00 hod            Přestávka na oběd

14:00 hod            Pravda o redukčních dietách aneb jaká dieta je nejefektivnější? – Ing. Bc. Lukáš Roubík (Institut Moderní Výživy)

15:00 hod            Efektivní suplementace: Jak vytěžit maximum? – Miloslav Šindelář (Institut Moderní Výživy)

16:00 hod            Porucha mikrocirkulace v podkoží a její dopad na tukovou tkáň. – MUDr. René Vlasák (Centrum preventivní medicíny)

17:00 hod            Význam hydrolýzy kolagénu a konzumacie želatínových jedál pre organizmus – podpora proteosyntézy– Silvia Horecká (Terapia Jedlom)

18:00 hod            Panel – Poruchy příjmu potravy – Mgr. Eva Slezáková (Anabell), Valentína Sedileková (Chuť žiť), MUDr. Martina Paulinyová, PhD. (Klinika dětské psychiatrie v Bratislavě), Sabina Pleváková (ExtrifitWomen Line)

19:00 hod            Dotazy & diskuse

19:30 hod            Závěr konference

Kompletní program konference s podrobnou anotací jednotlivých přednášek i podrobnými informacemi o jednotlivých řečnících a registrace najdete na webu konference.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

13.1.2019 Články, Recepty a výživa

Související články

Svaté trojice – v kulinářství samozřejmě

Svaté trojice – v kulinářství samozřejmě

Navzdory nadpisu si skutečně budeme povídat o jídle, a to různých národů a zemí.

V přeneseném slova významu se pojem svatá trojice, nakolik odkazuje k biblickému Bohu Otci, Synu a Duchu svatému, používá často i v běžné mluvě pro cokoliv, kde jsou různé nezaměnitelné trojice. Například se zcela neformálně říká mezi milovníky dobrého piva, že v pražských hospodách se čepuje jen a pouze „svatá trojice“, což znamená Gambrinus, Kozel a Pilsner Urquell (kdysi dávno Prazdroj).

Celý článek 23.9.2023