Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jak Rénata zhubla za 15 měsíců téměř osmdesát kilogramů?

Blíží se jarní dny, které přejí změnám, a tak jsme si pro vás připravili opět jednu motivační proměnu z našich facebookových skupin.

Přečtěte si příběh paní Renáty, která se za 15 měsíců z váhy 151 kg dle vlastních slov „projedla“ na současných 72 kg!

Její proměna vyvolala na facebooku, kde zveřejnila své fotky, úplnou lavinu příspěvků a dotazů, jak se jí něco takového podařilo.

Přečtěte si příběh paní Renaty, která se za 15 měsíců z váhy 151 kg dle vlastních slov „projedla“ na současných 72 kg!

A tak jsme ji požádali, zda bychom její fantastický výsledek a pár slov, jak k němu dospěla, mohli zveřejnit i na našem blogu.

Tady jsou její slova:

„Jak jsem to dokázala? Změnili jsme doma životní styl: v rámci zdravější stravy vyřadili bílou mouku a omezili cukr a tuk. Nastavili jsme pravidelnost ve stravování –  5 jídel denně. To jsem vydržela rok, ale protože odmalička mám problém snídat, nyní jím jen třikrát denně. A jsem spokojená.

Od začátku své cesty používám aplikaci www.kaloricketabulky.cz. Jím vše, když se mi to vejde do nastavení a vyhovuje mi to složením. Tím pádem v obchodě víc čtu a víc přemýšlím o jídle – co si dám, a co ne. Osobně jsem byla tak nadšená, že to jde dolů a nejspíš i tělo dostávalo vše, co potřebovalo, že jsem ani chutě na něco, kde bych neodolala, neměla.

První měsíc byl šílený. Jedla jsem pětkrát denně podle Tabulek, a váha místo aby šla dolů, tak stoupala. Manžel, který „jen“ vyřadil bílou mouku a omezil cukry, tuky, tak pomalinku hubnul (pravidelnost v jídle držel vždy). Nebýt jeho podpory, tak bych to vzdala.

Pohyb jsem ze začátku neměla žádný, vše bylo jen o jídle. Postupně jsem ale přidala procházky, pak jsme začali chodit po horách a pořídila jsem si eliptical. Cvičit jsem začala až teď. A to je největší chyba, kterou jsem udělala. Měla jsem cvičit hned. Jenže jak mi to nešlo, tak jsem to prostě nedělala. Povislou kůži tedy mám dost, i když od srpna, kdy jsem přestala hubnout (váha už se nechce hnout) tak se trošku zlepšuje. Proto si myslím, že kdybych cvičila hned, bylo by to ještě lepší. Dokonalé už to nebude nikdy.

Jak Rénata zhubla za 15 měsíců téměř osmdesát kilogramů?

Nejdůležitější bylo srovnat si v hlavě, co vlastně chci. Pak už jsem si za tím jen šla a věřila, že to dělám dobře. S každým kilem dole byla motivace a energie samozřejmě větší a větší. Hubnutí je opravdu o hlavě. Pokud ji nepřesvědčíte, že to opravdu chcete a dokážete – a hlavně že to není jen další dieta, ale úplná změna života, tak možná zhubnete, ale bude to určitě dřina a ještě to nevydrží nastálo.

Tohle totiž není dieta, nejsou zakázané žádné potraviny. Jen je třeba dát si s tím tu práci a naplánovat jidlo i pohyb. A když to někdy nevyjde (a kolečka jsou červená), tak druhý den trochu uberu a přizpůsobím tomu. Pokud to není často, nic se neděje. Hlavně se nestresovat!“

Závěr od redakce Kalorické Tabulky

Děkujeme jménem všech ostatních za pořádnou dávku motivace. A ještě nakonec slova, která mnohým jistě také mohou pomoci. Paní Renáta totiž přiznává, že je dost v jídle vybírává a spousta věcí nejí (dokonce kromě hrášku ani zeleninu), takže její jídla jsou prý skoro pořád stejná, svým způsobem nudná. Ale jí to prý vyhovuje a důležité pro ni je, že i tak zhubla, ačkoliv lidé kolem jí tvrdili, že bez zeleniny to nepůjde. Inu, vždycky to nějak lze vymyslet. Ať se vám všem daří.

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Úvod do veganství a skvělý recept na fazolový burger

redakce
www.kaloricketabulky.cz

16.3.2021 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Iveta Schriffelova

20.3.2021 08:26

Dobrý deň ,prosím vás keď chcem schudnúť mam jesť o 500 jednotiek menej ako mi zo vyrátalo v KT?

2

Ing. Macáková Marcela

20.3.2021 09:53

Dobrý den, je třeba zohlednit vstupní hodnoty, které zadáváte do aplikace – viz návod: https://www.kaloricketabulky.cz/manual, případně se můžete připojit do skupiny https://www.facebook.com/groups/371561900189692, kde vám ostatní členové pomohou s nastavením (je třebao sobě prozradit trochu věcí jako věk, váhá, způsob života, atd.) Přejeme, ať se daří.

3

Eva G.

5.4.2021 09:09

Dobry den, prepacte za hlupu otazku. Ale v aplikacii napravo hore je prijem kalorii, to mi je jasne. Kde mam hodnotu vydaj?
Co znamenaju farby kruzkov (zeleny, oranzovy, cerveny?? Ak uz je kruzok cerveny, znamena to, ze som prekrocila limit? Musim sa snazit byt len v zelenych?
Dakujem velmi pekne

4

Ing. Macáková Marcela

5.4.2021 15:32

Evo, vše máte hezky vysvětleno v názorném videu: https://www.kaloricketabulky.cz/manual. Přejeme, ať se daří.

5

Tomáš Jeníček

30.4.2021 12:51

Dobrý den, s paní Renátou nelze než souhlasit. Přeji jí, aby si váhu udržela. 80 kg za 15 měsíců je slušné tempo. Já mám za sebou zhubnutí cca za rok 40 kg, něco přes rok zase zpět (2x). Teď opět hubnu a nepospíchám. Ke štěstí mně stačí, když hmotnost neroste a pomalu klesá, teď mám 25kg dole (za cca rok). Je mně přes 60 let a doufám, že hubnu naposledy 🙂 Kdybych mohl dát radu spoluhubnoucím, je třeba se vyhnout vysoce přetvořeným potravinám, kterými nás zásobují výrobci potravin, a to zejména kvůli vysokému GI. Nejlepší potraviny jsou ty, které mají blízko k místu, kdy vyrostly. Ať se daří.

6

Tomáš Jeníček

30.4.2021 12:55

Ještě bych dodal, že si za kalorické tabulky platím a těch pár korun určitě stojí za rozšířenou funkčnost – nejedná se o placenou reklamu 🙂

7

Ľuba

13.10.2021 13:09

Dobrý deň, práve začínam s Kalorickými tabuľkami. Dnes na obed som mala dusené morčacie prsia so šampiňónmi, karfiolom a hráškom. Pri zapisovaní som nevedela zapísať Hnedé šampiňóny. Aj mi to ukázalo, že niekde v registri šampiňóny hnedé sú, ale keď som ich chcela zapísať do jedálnička, neobjavili sa mi. Poraďte mi, prosím, kde robím chybu, ak si chcem zapísať dosiaľ nepoužitú surovinu.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články