Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jak Rénata zhubla za 15 měsíců téměř osmdesát kilogramů?

Blíží se jarní dny, které přejí změnám, a tak jsme si pro vás připravili opět jednu motivační proměnu z našich facebookových skupin.

Přečtěte si příběh paní Renáty, která se za 15 měsíců z váhy 151 kg dle vlastních slov „projedla“ na současných 72 kg!

Její proměna vyvolala na facebooku, kde zveřejnila své fotky, úplnou lavinu příspěvků a dotazů, jak se jí něco takového podařilo.

Přečtěte si příběh paní Renaty, která se za 15 měsíců z váhy 151 kg dle vlastních slov „projedla“ na současných 72 kg!

A tak jsme ji požádali, zda bychom její fantastický výsledek a pár slov, jak k němu dospěla, mohli zveřejnit i na našem blogu.

Tady jsou její slova:

„Jak jsem to dokázala? Změnili jsme doma životní styl: v rámci zdravější stravy vyřadili bílou mouku a omezili cukr a tuk. Nastavili jsme pravidelnost ve stravování –  5 jídel denně. To jsem vydržela rok, ale protože odmalička mám problém snídat, nyní jím jen třikrát denně. A jsem spokojená.

Od začátku své cesty používám aplikaci www.kaloricketabulky.cz. Jím vše, když se mi to vejde do nastavení a vyhovuje mi to složením. Tím pádem v obchodě víc čtu a víc přemýšlím o jídle – co si dám, a co ne. Osobně jsem byla tak nadšená, že to jde dolů a nejspíš i tělo dostávalo vše, co potřebovalo, že jsem ani chutě na něco, kde bych neodolala, neměla.

První měsíc byl šílený. Jedla jsem pětkrát denně podle Tabulek, a váha místo aby šla dolů, tak stoupala. Manžel, který „jen“ vyřadil bílou mouku a omezil cukry, tuky, tak pomalinku hubnul (pravidelnost v jídle držel vždy). Nebýt jeho podpory, tak bych to vzdala.

Pohyb jsem ze začátku neměla žádný, vše bylo jen o jídle. Postupně jsem ale přidala procházky, pak jsme začali chodit po horách a pořídila jsem si eliptical. Cvičit jsem začala až teď. A to je největší chyba, kterou jsem udělala. Měla jsem cvičit hned. Jenže jak mi to nešlo, tak jsem to prostě nedělala. Povislou kůži tedy mám dost, i když od srpna, kdy jsem přestala hubnout (váha už se nechce hnout) tak se trošku zlepšuje. Proto si myslím, že kdybych cvičila hned, bylo by to ještě lepší. Dokonalé už to nebude nikdy.

Jak Rénata zhubla za 15 měsíců téměř osmdesát kilogramů?

Nejdůležitější bylo srovnat si v hlavě, co vlastně chci. Pak už jsem si za tím jen šla a věřila, že to dělám dobře. S každým kilem dole byla motivace a energie samozřejmě větší a větší. Hubnutí je opravdu o hlavě. Pokud ji nepřesvědčíte, že to opravdu chcete a dokážete – a hlavně že to není jen další dieta, ale úplná změna života, tak možná zhubnete, ale bude to určitě dřina a ještě to nevydrží nastálo.

Tohle totiž není dieta, nejsou zakázané žádné potraviny. Jen je třeba dát si s tím tu práci a naplánovat jidlo i pohyb. A když to někdy nevyjde (a kolečka jsou červená), tak druhý den trochu uberu a přizpůsobím tomu. Pokud to není často, nic se neděje. Hlavně se nestresovat!“

Závěr od redakce Kalorické Tabulky

Děkujeme jménem všech ostatních za pořádnou dávku motivace. A ještě nakonec slova, která mnohým jistě také mohou pomoci. Paní Renáta totiž přiznává, že je dost v jídle vybírává a spousta věcí nejí (dokonce kromě hrášku ani zeleninu), takže její jídla jsou prý skoro pořád stejná, svým způsobem nudná. Ale jí to prý vyhovuje a důležité pro ni je, že i tak zhubla, ačkoliv lidé kolem jí tvrdili, že bez zeleniny to nepůjde. Inu, vždycky to nějak lze vymyslet. Ať se vám všem daří.

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Nika: Moje cesta s Kalorickými Tabulkami

redakce
www.kaloricketabulky.cz

16.3.2021 Články, Jak zhubnout

Související články

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

V naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami nalézají společnou řeč lidé všech věkových kategorií.

Těší nás, že své příběhy a tipy tam sdílejí nejen mladé maminky na mateřské, které chtějí zhubnout po těhotenství, ale také úžasné a charismatické ženy, které se prostě chtějí cítit dobře ve svém těle. A změny v jídelníčku si doslova užívají.

Celý článek 24.3.2023 0

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Jako každé jaro i to letošní je internet plný nabídek na detoxikaci organismu. Možná vám chodí i e-mailem nebo přes soukromé zprávy na Facebooku.

Než si podobné produkty zakoupíte, zamyslete se nad tím, jaká pozitiva vám to může přinést. Povětšinou je slibována očista od toxinů či zhubnutí. Je tomu ale skutečně tak? Dostaví se očekávaný efekt?

Celý článek 19.3.2023 0