Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jarča: Lituji, že jsem se do změny nepustila dřív

Blíží se léto a s ním doba dovolených u vody, a tak jsme poněkud navýšili frekvenci zveřejňování motivačních proměn.

Za ten měsíc dva samozřejmě zázraky nečekejte, ale když se teď do změny jídelníčku dáte, uvidíte, že se minimálně budete cítit o mnoho lépe.

Dnešní prostor patří sympatické Jarče, která za 5 měsíců zhubla 15 kilogramů jen jídlem. Její proměna v uzavřené skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami vyvolala klasickou lavinu otázek typu „jak jste to dokázala?“.

poctivě vyplňuji aplikaci Kalorické Tabulky

Poprosili jsme onu mladou dámu, zda by se o své cestě trochu více nerozepsala. Souhlasila. A tady už jsou její slova:

Za poslední roky jsem se „vyjedla“ až na 95 kg a necítila se opravdu dobře. Rozhodla jsem se s tím něco udělat. A daří se.

Nyní už vím, že jsem před tím moc dobře nejedla, spíš hladověla. Chodím do práce na 12 hodinové směny – týden ranní, týden noční. Nesnídala jsem, v práci si dala oběd a doma večeři. Byla jsem pořád hodně unavená.

Teď jsem se naučila snídat a dělám si svačiny do práce. Jím pětkrát denně menší porce po třech hodinách. Vynechala jsem tučná a smažená jídla, sladkosti, slazené nápoje, bílé pečivo…

poctivě vyplňuji aplikaci Kalorické Tabulky

Když si sestavuji jídelníček, začínám obědem, k večeři si dávám většinou polévku. Obědy mám v týdnu v práci a vyberu si, na co mám chuť. V takovém případě jídlo samozřejmě nevážím a beru to odhadem. Pak doplňuji snídani a svačiny.

Celkově jsem potraviny opravdu hodně obměnila:

  • Maso jím především kuřecí a krůtí, kvalitní šunku.
  • Místo smetanového jogurtu si dám řecký jogurt nebo skyr, odtučněný tvaroh, mozzarellu light, mléko polotučné.
  • Místo džusu si udělám nápoj z polotučného mléka a banánu.
  • Místo sušenek müsli nebo ovesné kaše.
  • Každý den jeden až dva kusy ovoce.

Se zeleninou zatím bojuji. Chtěla bych také zařadit víc luštěnin a ryby. Začala jsem chodit do obchodu zdravé výživy a vždy si koupím něco nového na ochutnání, abych měla změnu. Moje oblíbené jídlo je celozrnná tortila plněná grilovaným kuřecím masem, zeleninou (okurka, rajče, salát) a dresingem z bílého řeckého jogurtu a malým stroužkem česneku.

Hodně jsem upravila také velikost porcí. A to nejdůležitější na závěr – poctivě vyplňuji aplikaci Kalorické Tabulky, abych měla všechna kolečka zelená. Jednoduše jsem zadala cíl zhubnout a aktivita lehká. Jinak jsem držela vše podle výchozího nastavení aplikace, nic jsem neměnila. Výsledek – mám víc energie a cítím se dobře. Teď už jen lituji toho, že jsem se do změny nepustila dřív.

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Stravovaní při nočních směnách

redakce
www.kaloricketabulky.cz

11.6.2022 Články, Jak zhubnout

Související články

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

V naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami nalézají společnou řeč lidé všech věkových kategorií.

Těší nás, že své příběhy a tipy tam sdílejí nejen mladé maminky na mateřské, které chtějí zhubnout po těhotenství, ale také úžasné a charismatické ženy, které se prostě chtějí cítit dobře ve svém těle. A změny v jídelníčku si doslova užívají.

Celý článek 24.3.2023 0

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Jako každé jaro i to letošní je internet plný nabídek na detoxikaci organismu. Možná vám chodí i e-mailem nebo přes soukromé zprávy na Facebooku.

Než si podobné produkty zakoupíte, zamyslete se nad tím, jaká pozitiva vám to může přinést. Povětšinou je slibována očista od toxinů či zhubnutí. Je tomu ale skutečně tak? Dostaví se očekávaný efekt?

Celý článek 19.3.2023 0