Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Marta: Nemoc vám ukáže, že jste dělali něco špatně

Pravidelně zde přinášíme proměny uživatelů Kalorických Tabulek, kteří s jejich pomocí zhubli. Dnešní příběh má tzv. přidanou hodnotu.

Máte se rádi? A vážíte si svého zdraví, nebo je považujete za samozřejmost?

Děkujeme paní Martě, která se ve skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami sdílela svůj příspěvek, na základě kterého jsme ji požádali o pár slov navíc. Tady jsou:

Člověk si plánuje, má tisíce přání, ale život se tomu směje. Pošle vám překážku, kterou jste nuceni buď přeskočit, nebo jen tak obejít a vykašlat se na ni. Mně život poslal do cesty rakovinu prsu.

Marta: Nemoc vám ukáže, že jste dělali něco špatně

Jsem pozitivní člověk, tak hned po prvním šoku jsem pochopila, že mi nemoc má něco ukázat. A vzala ji jako výzvu, kterou přeskočím velkým skokem.

Nemoc vám ukáže opravdu hodně věcí. V první řadě, kdo je rodina. Ta je super. Pak kdo jsou přátelé – zbyla jich hrstka. A pak hlavně, kdo jste vy!

Ukáže vám, že jste něco dělali špatně, že se nemáte moc rádi a stále se vám na sobě něco nelíbí. To všechno vám nemoc vezme a dá šanci si to vzít zpět. Vezme vám pocit bezpečí života, vezme vám vlasy, řasy, obočí i kus těla. Tak a máš to! Pořád se ti něco nelíbilo, ve všem byla chyba, tak žij bez toho….

Pochopila jsem, co mi to má říct. Sama sebe jsem si nevážila a pořád se odsuzovala a myslela na druhé. Vzpamatovala jsem se, pochopila. Děkuji. Chtěla jsem svůj život zpátky. Já děkovala i za chemošku. Za léčbu, která skončila úspěšně.

  • Dostala jsem druhou šanci. Děkuji.

Léčba vás z toho dostane, ale taky vám toho hodně zanechá. Mimo jiné mi dala přes 30 kg navíc, hormonální léčbu, bolavé klouby – super koktejl. K tomu přechod. A přestala jsem kouřit. Tohle byl špatně namíchaný nápoj k hubnutí.

  • Kila letěla nahoru dál a člověk se bál i napít vody. Rok po léčbě totální boubelka se 141 kg a s berlí. Bez šance na nějaké sportování.

V lednu 2022 nastal zlom. Ve svých 58 letech přece musím něco udělat. Takhle nelze existovat. Nejdřív jsem zkusila přerušovaný půst. Dobrý – jde to. Najednou váha měsíc stojí.

  • Jim málo, nebo moc?

Pak jsem si přečetla o možnosti stáhnout Kalorické Tabulky. Tak jo, ať se ukážou. A ukázaly se. Jsou super. Zjistila jsem, že jím málo! Koupila jsem si plnou verzi (PREMIUM) na rok. Proč ne? Mám se už ráda, ne?

Tak vše vážím, zapisuji a přemýšlím, co budu jíst. Ráda teď nakupuji a plánuji.
Kalorické Tabulky mě naučily nebát se jídla. A dokonce si můžu dát i něco sladkého a zdravého.

Zatím mám o 13,5 kg méně. Jedu dál a těším se na další kila, která půjdou dolů. Můj cíl je velký, ale mám přece tolik času dělat něco pro sebe. Chodím na procházky se psem. A když mi to zdraví dovolí, vezmu hůlky na chůzi a jdu se projít.

Marta: Nemoc vám ukáže, že jste dělali něco špatně

Když se chce, tak to jde. Člověk nemá hledat výmluvy, proč to nejde, ale najít způsob, aby to šlo.

Kalorické Tabulky, moc vám děkuji. Jste nyní mé kamarádky pro každý den. Děkuji.

Tip redakce Kalorické Tabulky

Jídelníčky paní Marty můžete sledovat ve skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Karlovka – ovesná placka líného muže

redakce
www.kaloricketabulky.cz

1.6.2022 Články, Jak si udržet zdraví, Jak zhubnout

Související články

Nejčastější omyly ve snaze o zdravý životní styl

Nejčastější omyly ve snaze o zdravý životní styl

Ve své ordinaci se setkávám s různými nešvary – některé jsou nešvary v pravém slova smyslu, kdy člověk na svou tělesnou schránku vůbec nedbá – nehýbe se, kouří, jí potraviny, které mu rozhodně nesvědčí.

A potom tu máme další nešvary – ty, o kterých si člověk myslí, že jsou to zvyky dobré, dokonce žádoucí, a provozuje v upřímné snaze udělat něco pro své zdraví.

Celý článek 23.11.2022 0

Veronika Žilková: Neobětujte své tělo péči o ostatní

Veronika Žilková: Neobětujte své tělo péči o ostatní

V souvislosti s uvedením komorního snímku Spolu do kin přinášíme krátký rozhovor s oblíbenou a výjimečně všestrannou herečkou Veronikou Žilkovou, která v něm exceluje v roli matky autistického syna (Štěpán Kozub).

Zajímalo nás, kde tato vitální žena bere energii, jak se stravuje a zda vůbec někdy odpočívá.

Celý článek 23.11.2022 0

Jak nastavit aplikaci Kalorické Tabulky pro těhotné ženy

Jak nastavit aplikaci Kalorické Tabulky pro těhotné ženy

Těhotenství je kouzelné období, kdy se v bříšku nastávající miminky stane neuvěřitelný zázrak, díky kterému se za 9 měsíců objeví na světě nový člověk.

To nejdůležitější, co můžete pro toho malého človíčka udělat, je to, že se nebudete stresovat a budete řešit stravování selským rozumem.

Celý článek 19.11.2022 0