Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Ines: Moje cesta k výživovému poradenství

Na blogu Kalorických Tabulek často zveřejňujeme úžasné proměny uživatelů aplikace.

Těší nás velmi každý příběh, který se k nám dostane. Nezanedbatelné procento představují lidé, které vyvážené stravování natolik pohltilo (v dobrém slova smyslu), že se sami dali na hlubší studium a následně cestu výživového poradce.

A přesně tak to měla čtyřicetiletá Ines, která je dlouhodobě aktivní v naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami. Tady je její cesta k poradenství, jak ji na základě naší prosby sepsala. Jak to všechno začalo?

Hlídač porcí a ukázka jídla

Hlídač porcí a ukázka jídla

Jednou na psím táboře… Ale teď vážně. Mé první setkání s Kalorickými Tabulkami bylo v podstatě úsměvné a odehrálo se zhruba takto: Naše milá výcvikářka psů vytáhla z kapsy mobil a u sklenky (možná i lahve) vína začala zapisovat vše, co se zrovna objevilo na stole. Zcela upřímně – koukala jsem jak tele na nová vrata. Pod vlivem zmíněné učitelky (a možná i vína) jsem si teda tuhle tu zelenou apku nainstalovala. Ale tím to na pár měsíců pro mě vlastně skončilo.

Ines: Moje cesta k výživovému poradenství

Co způsobilo návrat k aplikaci Kalorické Tabulky a vlastně velkou změnu v mém životě?

Opět přichází na scénu skvělá učitelka a velká kamarádka Romanka Polická. Vidět její neskutečnou proměnu na vlastní oči – to bylo pro mě velké nakopnutí k návratu a poctivému zapisování. Pravda, nepotřebovala jsem zredukovat mnoho – jako cíl jsem si dala deset kilo, což se také během pár měsíců povedlo. Kolečka se zelenala, centimetry se hýbaly, ale hlavně jsem se cítila celkově lépe. Kupředu mě hnala i pochvala lékaře nad lepšími se krevními výsledky.

  • Na radu zkušených jsem přidala pravidelný pohyb, což ocenil i můj nejlepší přítel, tedy pejsek.

Sestavování jídelníčků mě naprosto pohltilo, a tak přišel nápad ponořit se do toho naplno a přihlásit se do kurzu výživového poradenství. A protože mám ve zvyku si vždycky naložit víc, než je zdrávo, přidala jsem si hned rozšíření o sportovní výživu a výživu kojících žen a dětí. Studium to nebylo zrovna jednoduché, ale přesto jsem v prosinci loňského vše zdárně ukončila závěrečnou prací a získáním certifikátu institutu Welko.

Poslední, co mi chybí, je složit profesní zkoušky, a tím získat nejvyšší možné vzdělání v této oblasti. No, upřímně  -zakončit studium osobně považuji spíše za velký začátek, jelikož správný výživový poradce se musí vzdělávat po celý život, aby byl schopen svým klientům poskytnout to nejlepší.

Ines: Moje cesta k výživovému poradenství

Již mám za sebou i první úspěch – a to v podobě dvou jídelníčků, kdy jídla měla být identická, ale klientka chtěla 15 kg zhubnout, ale její partner naopak 15 kg přibrat. Vše je na dobré cestě a já jsem ráda, že jsem mohla někomu být oporou v jeho cestě k vysněné váze.

Pokud jste dočetli až k těmto řádkům, dovolte mi poděkovat mé trenérce Romance Polické, samozřejmě Kalorickým Tabulkám a mnoha členům naší úžasné skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami – bez vás bych totiž tuto svou cestu nikdy nezačala.

Ines: Moje cesta k výživovému poradenství

A my děkujeme za milý příběh.

Tip redakce Kalorické Tabulky

Ines provozuje své stránky Redukce neznamená hladovět.

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Co vše nabízí jedinečná kuchařka Kalorické tabulky a jak vám QR kódy pomohou se zapisováním do aplikace

redakce
www.kaloricketabulky.cz

8.3.2023 Články, Jak zhubnout

Související články

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

V naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami nalézají společnou řeč lidé všech věkových kategorií.

Těší nás, že své příběhy a tipy tam sdílejí nejen mladé maminky na mateřské, které chtějí zhubnout po těhotenství, ale také úžasné a charismatické ženy, které se prostě chtějí cítit dobře ve svém těle. A změny v jídelníčku si doslova užívají.

Celý článek 24.3.2023 0

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Jako každé jaro i to letošní je internet plný nabídek na detoxikaci organismu. Možná vám chodí i e-mailem nebo přes soukromé zprávy na Facebooku.

Než si podobné produkty zakoupíte, zamyslete se nad tím, jaká pozitiva vám to může přinést. Povětšinou je slibována očista od toxinů či zhubnutí. Je tomu ale skutečně tak? Dostaví se očekávaný efekt?

Celý článek 19.3.2023 0