Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Pro ženy: Jak mít konečně letní líčení, které odolá vodě, dešti i potu

Léto přeje sportování, aktivitám u vody i na horách. Proč zde dělat kompromisy a pokud se bez make-upu necítíte ve své kůži, tak proč nebýt nalíčená i tady?

Víme, jak to udělat, aby vše vydrželo tam, kde má!

Pro ženy: Jak mít konečně letní líčení, které odolá vodě, dešti i potu

Místo make-upu tónovaná ochrana

Na pláži se nikomu nechce nosit make-up, stejně tak jako na horách. Velmi důležitá je v létě ochrana před sluncem, proto jsou řešením opalovací krémy na obličej, které jsou tónované. V jednom kroku tak máte vysokou ochranu proti UV záření a zároveň sjednocený a hezky vypadající obličej. A dá se s tím i plavat a také sportovat. Vše to přežije. Důležité je ale pravidelně po 3 – 4 hodinách UV ochranu zase obnovovat. Existují speciální UV neviditelné spreje, které se aplikují snadným nástřikem přes líčení. Namastí, jsou lehké a můžete je použít kdykoliv a kdekoliv.

Vybírejte „mastné“ textury

Speciální voděodolné líčení je sice fajn, ale nutně ho nepotřebujete. Skvělé jsou krémové a mastné textury líčení – protože jak je známo – tak tuk odpuzuje vodu. Proto takové mastné oční stíny, klasické tužky na oči, krémové tvářenky, ale i obyčejná rtěnka – to všechno může do vody a nerozpustí se. Pozor ale – co nevydrží, je, když si na obličej budete sahat nebo si ho po koupání třít ručníkem. To pak budete mít obličej jednu velkou barevnou šmouhu.

Pro ženy: Jak mít konečně letní líčení, které odolá vodě, dešti i potu

Chytré řasenky

Voděodolné řasenky jsou super, ale mnohdy se těžko sundávají. Na trhu existují ale speciální, které vydrží ve vodě, ale jen v té studené. Takže koupání v moři, v bazénu, slzy i pot – tomu všemu tyto řasenky odolají, ale rozpouští se, až když má voda teplotu 38 stupňů nebo vyšší. Proto jsou tyto řasenky skvělé i na cestování, smyje je prostě jen teplá voda, žádný speciální odličovač nepotřebujete.

Rty krásné po celý den

Nejlépe fungují dlouhotrvající rtěnky, které na rtech udělají speciální vrstvu, a ta, když zaschne, tak vydrží od rána do večera. Jak tedy na to, aby rtěnka byla dokonalá celý den? Musí se vždy nanést na suché rty a ty nesmí být natřené žádným balzámem – na mastném povrchu nedrží!

Pro ženy: Jak mít konečně letní líčení, které odolá vodě, dešti i potu

Tekutou barvu aplikátorem naneste (vrstva nesmí být ani tenká, ani moc silná), promněte rty, nechejte barvu zaschnout a voilà. Krásné rty jsou na celý den zaručené. Během dne ale na ně nepoužívejte žádné balzámy nebo mastné věci, to by nátěr mohlo poškodit.

foto: cz.depositphotos.com

Z archivu aneb přečtěte si také:

Soňa Hrabec Kotulková
https://running2.cz

  • Redaktorka na volné noze. Jejím oborem jsou kosmetické, sportovní a lifestyle články. Dlouhá léta pracovala jako beauty redaktorka v časopisu Marianne.
  • Nyní píše například pro lifestyle noviny What News, pro časopisy RUN, Dieta, Moje zdraví aj.
  • Je vášnivou běžkyní a se svým manželem Michalem o něm píšou úspěšný běžecký blog Running2.cz. V roce 2022 jim vyšla kniha Manželé v běhu (Ikar, 2022).

2.4.2021 Články, Fitness a wellness

Související články

Lze zhubnout bez cvičení?

Lze zhubnout bez cvičení?

Hubnutí znamená začít cvičit a málo jíst. Alespoň takto si to mnozí bohužel velmi často představují.

A možná právě to je ten kámen úrazu, proč hubnutí spoustu lidí vzdá ještě dříve, než se do něj pořádně pustí.

Celý článek 31.7.2023

Musím cvičit, když chci zhubnout?

Musím cvičit, když chci zhubnout?

Je nutné sportovat a cvičit v tom pravém slova smyslu, když chceme hubnout?

Řada lidí si ke sportu cestu v životě nenašla. To je prostě realita. Někoho k pohybu doma nevedli, na hodinách tělocviku to bylo jenom trápení, zkrátka opravdu ho to nebaví. Může hubnout i bez něj?

Celý článek 10.6.2023