Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Tipy a triky, jak správně a efektivně využívat aplikaci kaloricketabulky.cz

Základní ovládání Kalorických tabulek je v podstatě jednoduché. Nastaly však chvíle, kdy jsem si říkal, že bych ocenil ještě tohle nebo támhleto, zkrátka něco navíc. A velmi mne překvapilo, že to „něco navíc“ Kalorické tabulky už dávno obsahují.

Následující tipy přijdou možná zkušenějším uživatelům zbytečné. Ale z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že ne všichni jsou natolik všímaví, aby pojali všechny nabídky a možnosti této aplikace, která skutečně nemá na českém internetu obdoby.

A navíc je kompletně zdarma. (Jistě, s tím souvisí i množství reklam na stránce, ale ani ta Nova nevysílá seriály a filmy bez reklam.) Právě pro ty z nás, kteří některé funkce mohli opominout, je následující článek určen.

Rozšířené hledání

U mne to začalo tehdy, když jsem si říkal, že vyhledávač je sice prima, ale já bych potřeboval seřadit určitý typ potravin podle počtu kilojoulů. Hledal jsem totiž tehdy náhradu za ty oříšky, jak jsem o nich psal minulý článek.

Pak jsem si ale vedle okna pro běžné vyhledávání všiml odkazu Rozšířené hledání. Vážně, normálně bych si ho asi nevšiml, kdybych nehledal „něco navíc“.

Rozšířené hledání najdete vpravo nahoře vedle tlačítka HLEDEJ

Rozšířené hledání najdete vpravo nahoře vedle tlačítka HLEDEJ

A v rozšířeném hledání jsem jen koukal. Dá se hledat nejen v určité kategorii (mléčné výrobky, maso, ovoce, zelenina atd.), podle počtu kilojoulů, pokud chcete najít třeba jen potraviny s nízkou hodnotou, ale také podle hodnoty bílkovin, tuků nasycených i nenasycených, sacharidů, cukrů, vlákniny apod.

Výsledek je možno seřadit podle několika dalších kategorií, nejen podle názvu. Například si zadáte, že chcete hledat ve všech kategoriích, dále si vyberete v okně s názvem „Které mají ve 100 g/ml“ třeba vlákninu a zadáte „větší než“ třeba 40. Dále si dejte o řádek níže seřadit výsledky podle vlákniny, sestupně a klikněte na Hledej.

Vyjede vám seznam potravin s obsahem vlákniny vyšším než 40 g na 100 g, a to od potravin s největším podílem. V tomto konkrétním případě by na prvním místě měla být bio vláknina a za ní inulin. Mimochodem, netušil jsem, že svařák má v sobě 10 g vlákniny.

Všichni si můžeme říct: Zapisuji, co vařím. A vím, co jím ...

Všichni si můžeme říct: Zapisuji, co vařím. A vím, co jím …

Různá přednastavení

Co mi hodně u zadávání jídelníčku pomáhá, jsou různá přednastavení. Oblíbená jídla, oblíbené činnosti, dokonce jde zadat na určité dny v týdnu pravidelnou aktivitu a není nutné ji vyplňovat každý den znovu a znovu. Případně je možné na úvodní stránce v tabulce Váš denní výdej kliknout na Více, kde zadáte jen průměr vašich celodenních aktivit podle kategorie – sedavý způsob života, lehce aktivní, středně, velmi a extrémně aktivní a v Nastavení účtu pak zadat příslušné číslo indexu.

  • V Nastavení účtu je vůbec spousta dalších zajímavostí – možnost zobrazovat buď kilojouly, nebo kilokalorie, nastavit si svou aktuální hmotnost a požadovanou hmotnost, na jakou chcete zhubnout, nastavit si pitný režim – aplikace pak bude sama kontrolovat, nakolik dodržujete svá předsevzetí.

Protože sám rád vařím různá jídla a kombinuji různé postupy, potěšilo mne, že u jídelníčku můžu zadat jednotlivé použité ingredience a pak všechno naráz nechat uložit jako jedno jídlo, jemuž jen zadám svůj vlastní název. Třeba červené fazole na slanině, brambory s cizrnou apod.

  • Mimochodem mne zajímalo, jak jsou jídla v seznamu uvedena, zda syrová, vařená, ovoce oloupané, neoloupané. Odpověď zní, že uvedené nutriční hodnoty jídel se vztahují na stav, v jakém se jedí. Brambory tedy vařené, banán oloupaný apod.

Když si v horní liště aplikace kliknete na Pravidelné aktivity, můžete zadat na každý den v týdnu činnosti, které určitě víte, že budete dělat. Je možné zadat si třeba spánek – osm hodin, mytí nádobí – půl hodiny, vaření –  hodinu, práci u počítače – osm hodin, prostě cokoliv, co děláte každý den nebo v různé dny pravidelně. Není pak nutné vše vyplňovat den co den.

Vyplněné Pravidelné aktivity vám ušetří čas

Vyplněné Pravidelné aktivity vám ušetří čas

Zde si dovolím malou poznámku – zprvu jsem se divil, že se neodečítá celková suma bazálního metabolismu. Jenže ta je chytře rozdělena do jednotlivých činností a aktivit, kde se bazální metabolismus rozpočítává procentuálně na celý den. Podle mne to musel být docela složitý algoritmus.

Pokud někdy nesouhlasíte s uvedeným počtem spálených kilojoulů, třeba vám trenažér nebo rotoped ukážou jinou hodnotu, není problém kliknout na Vložit vlastní hodnotu.

Výdej a příjem

Podle mne mohou být mnozí zmateni z toho, jak se vlastně počítá příjem a výdej energie. Také jsem to nevěděl. Přitom je to jednoduché.

Zadáváte každý den to, co jste skutečně snědli. Buď máte jídla už uložená v záložce Oblíbené, nebo je jednoduché použít vyhledávač s tzv. našeptávačem a vybrat si tu správnou potravinu. Pokud v seznamu není, je možné ji zadat jako novou. Nebo si vytvořit vlastní jídlo, pokud jde o kombinaci více složek.

  • Co jste možná nevěděli, že totiž není při vyhledávání a zadávání potravin nutné psát jen celá čísla u zkonzumovaných jídel a nápojů. Osobně dost často píšu 0,5 u některých produktů, např. není nutné hledat 500 ml, ale stačí napsat 0,5 l.

Pod tabulkou Přehled potravin pak vidíte sečtené kilojouly jednotlivých jídel, a také součet sacharidů, tuků, vlákniny apod. Stačí kliknout na tlačítko Přehled DDD.

Stejně, jako si vybíráte v seznamu potravin, vybíráte i své denní aktivity. Ty se ukládají do tabulky Přehled aktivit a dole se sčítá konečný výdej.

  • Na konci dne tedy máte dvě hodnoty: Potraviny celkem a Aktivity celkem. Prostým odpočtem si zjistíte, zda jste ten den hubnuli, či nikoliv.

Ale na základě zadaných údajů ještě nahoře vpravo existuje součet i se započítaným bazálním metabolismem. Po najetí na otazník se zobrazí okno s podrobnějším rozpisem, u poslední hodnoty uvidíte celodenní odpočet.

Nezapomeňte, že pokud zrovna hubnete, neměly by být hodnoty na nule, ale výdej energie by měl převyšovat příjem.

Práce s tabulkami denního přehledu

Zadali jste jídla, která jste jedli dnešní den, zadali jste aktivity. Ale když teď koukáte na tabulky, ten chleba s máslem byste chtěli přesunout ze snídaně do svačiny. Je to jednoduché. Vlevo od názvu jídla je jakýsi šedý terčík. Na ten kliknete myší, podržíte tlačítko myši a táhnete název potraviny do požadované sekce.

  • Nebo jste snědli ne 100 g potraviny, ale 150 g? Žádný problém – klikněte na uvedenou hodnotu a objeví se tabulka, kde můžete gramáž jednoduše změnit.

A vidíte u potravin ty hvězdičky? Pokud jsou vyplněné žlutě, máte je v oblíbených potravinách. V případě, že  hvězdička vyplněná není a potravinu byste chtěli mít v oblíbených, stačí na hvězdičku kliknout myší, a ona se objeví ve vašem seznamu oblíbených jídel.

Analýza jídelníčku

Analýza jídelníčku

Pokud celý týden poctivě vyplňujete všechny hodnoty, klikněte na tlačítko Analýza jídelníčku vpravo nahoře. Objeví se vám grafy, kde jsou uvedeny i doporučené denní hodnoty, a jak jste se jim přiblížili, nebo je překročili. Do tabulek přehledu si můžete zadat i vlastní aktivity, které třeba s hubnutím a sledováním hmotnosti nemají nic společného. Třeba denní spotřebu cigaret. Vážně to jde.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Pilates vs. jóga – které cvičení je lepší?

Jan Lipšanský

Absolvent scenáristiky, novinář, spisovatel, spolupracovník České televize, v současné době si užívající svých dvou synů a výletů s nimi.

10.3.2014 Články, Novinky, O kaloriích nevážně

Komentáře

1

Vladka

12.3.2014 22:40

Dobry den

vetsinu veci jsem znala – ale ja jsem takova stoura, co se tim probirala tyden a okoukla uplne vsechny moznosti… Jen tu analyzu jidelnicku jsem nezkousela… Otazka ohledne toho, zda jsou potraviny varene nebo syrove me take napadla – diky za odpoved 🙂

Nenapadlo me, zadavat si vsechny aktivity… Napriklad pracuji na pc a to jsem tam vubec nezadavala… Prekvapilo me, ze napr. 3h prace na PC jsou za 742 KJ… To je docela dost… Zajimalo by me, jak se to bere…Jako nepretrzita prace? Psani? Hrani? Prohlizeni internetu?

Jinak se mi aplikace moc libi a moc mi pomaha… Vyuzivam i mobilni verzi a je to fakt super.

Diky za info

Vladka

2

Jitka

15.3.2014 08:49

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak si uložím to vlastní uvařené jídlo? Kde k tomu najdu nějaký buttonek?
Děkuji
Jitka

3

Jan Lipšanský

15.3.2014 18:36

Vlaďka: Ano, bere se to jako nepřetržité sedění u počítače. 🙂 Jedno, jestli člověk hraje hry nebo něco píše či kouká na internet.

4

Jan Lipšanský

15.3.2014 18:40

Jitka: Je to v Jídelníčku. Přidáte jednotlivé ingredience třeba do Snídaně. V řádku s nápisem Snídaně se objeví počet kilojoulů a hned vpravo vedle éto hodnoty buttonek Zapamatovat jídlo. V následujícím okně je pak možné si jídlo pojmenovat podle svého.

5

Lucie

17.3.2014 22:01

S těmito stránkami jsem velice spokojená. Dlouho jsem přemýšlela, kde dělám chybu, že váha jde stále nahoru, až čistá matematika mi ukázala cestu správným směrem.
Jen maličko postrádám rozložení denního příjmu potravin. Četla jsem, že snídaně by měla tvořit 25% DDD, dopolední svačina 15% DDD, oběd 25% DDD, odpolední svačina 10% DDD, večeře 20% DDD a pozdní večeře 5% DDD. Postřehla jsem, že graf pro analýzu jídelníčku toto hodnotí a znázorňuje, jen škoda že při plánování jídelníčku toto není uvedeno..

6

d@n

19.3.2014 00:26

Zatím vše funguje na jedničku, od začátku ledna jsem dal dolů 3kg (z 86 na 83). Chtěl jsem se zeptat na ty aktivity. Docela dost sportuji a tak jsem zadával snowboarding, který má docela velký energetický výdej kolem 2500 kJ/h. Takže když jsem na horách třeba 4 hodiny, tak čistá doba strávená snowboardingem je cca 1h, sezení na lanovce se asi nepočítá. Jak je to tedy s těmi aktivitami? Zdá se mi, že některé jsou nadsazené, ale třeba se mýlím. Děkiji

7

Petr

23.3.2014 09:59

Dobrý den,

prosím o radu, jak přidat již uvařené a uložené jidlo opětovně do jídelníčku tak, aby se nemuseli jednotlivé suroviny pracně zadávat opětovně po jedné? Nedaří se mi na to přijít. Pokud to nelze, nevidím důvod ukládat si uvařená jídla do uložených. Děkuji za radu. Petr

8

David Z.

24.3.2014 09:47

Dobrý den, Kalorické tabulky jsou bombastický nápad. Aktualizace aplikace opravila chybu, která mě sýřila, totiž, že když se uzamkl telefon a znovu odemkl, musela se aplikace znovu otvírat.
Co mi chybí v KT: Třídění uložených jídel podle svého. Také nevím, zda když nějaké uložené jídlo vymažu, zda se vymaže i z dnů, do kterých jsem ho vkládat jako zapamatované.
Hodně dobré by bylo, kdyby u uložených jídel byla i možnost tlačítka třeba Rozepsat, tzn, že by se do určitého chodu onoho dne vypsaly všechny potraviny. Dva důvody: Jídelníček si připravuju dopředu, a když si jdu udělat já nevím svačinu, abych věděl přesnou gramáž surovin, musím pracně prohledávat všechna Uložená jídla, po kliknutí na název jídla to neskočí přímo na něj. Taky někdy potřebuju měnit jednotlivé gramáže, ale nevím to při vkládání, až při hraní si s jídelníčkem toho daného dne. Takže než bych dával uložená jídla, raději vše ručně a složitě vždy vkládám položku po položce.
Jsou asi i další věci, ale na ty se teď nevzpomínám. Jinak perfektní práce!

9

Jan Lipšanský

24.3.2014 10:01

Petr: Pokud si vytvoříte své vlastní uvařené jídlo a uložíte pod nějakým názvem, objevuje se v záložce Uložená jídla (pod nadpisem Zapsat potravinu / aktivitu, kde jsou ještě záložky Vyhledávání a Oblíbená jídla). V záložce Uložená jídla je kompletně uvařené jídlo pod názvem, pod jakým jste si jej uložil – já zde např. mám Fazole na slanině, Těstoviny s houbami a zeleninou apod. Pak stačí kliknout na název jídla a přidá se kompletně se všemi ingrediencemi do celodenního přehledu. Dokonce je možné upravovat před vložením gramáž nebo počty kusů jednotlivých ingrediencí.

10

Hattori Hanzo

26.3.2014 12:06

Petr, uložené jedlo mi jednoduchým kliknutím v pravom stĺpci v záložke „Uložená jídla“ otvorí tabuľku s prehľadom jedla, v ktorej mám možnosť upraviť hmotnosť jednotlivých ingrediencií, alebo zmeniť celkovú váhu, pričom pomer ingrediencií sa automaticky prepočíta podľa %. Uložené jedlo teda vložím do jedálnička na dve kliknutia. Nevidím tam žiadny problém.

11

Petr

27.3.2014 10:40

Jan Lipšanský
Děkuji za radu, mám uložené kompletní uvařené jídlo pod svým názvem. Dále jsou tam uloženy jednotlivé ingredience ze kterých se jídlo skládá. Bohužel, nevím proč u mě nelze kliknout na název jídla a tím uložit jídlo jako celek do jídelníčku. Proto jsem žádal o radu. V tom uloženém jídle mi jdou změnit pouze suroviny, co do gramáže a přidávat, nebo odebírat jiné. Jídlo jako celek mi vložit do jídelníčku klepnutím na název nejde. Používám prohlížeč Google chrome. I tak děkuji za radu!!! U mě asi nebude mít smysl si jídla ukládat do oblíbených. Petr

12

Petr

29.3.2014 20:54

Již jsem na to přišel, děkuji za rady všem! Petr

13

Věruš

2.4.2014 06:31

Dobry den,mam takovou zacatecnickou otazku,ale pro me velice dulezitou. Mam trosku problem z tim,ze jsem zmatena. Tabulky jsou super. Ale ulozim si vsechna snedena jidla. Jsem plus minus na mych 5000Kj dam aktivity a jsem na 800 na den a nevim,jestli je to malo a mam se jeste dojist,ale to uz bych praskla,nebo jestli se mam ridit do 5000Kj na den i s aktivitou. Dekuju za radu,jelikoz me to trapi 🙁

14

Daniela

30.10.2014 10:56

Dobrý den,já pořád nedokážu pochopit ty dvě rozdílná čísla. Vpravo nahoře mi to ukazuje kolik tedy musím sníst dle výpočtů kalorických tabulek. Přidávám potraviny,Kj se tedy ubírají a najednou sjedu dolů a snědené Kj nahoře neodpovídají tím dole. Dole jich je víc!! :)) Tak já nedokážu nějak pochopit jak to tedy funguje. Neměly by ty čísla být stejná? Velice se omlouvám pokud je to tu jasně napsané, ale mě to nepřišlo. Děkuji

15

Ilona

26.2.2015 14:12

Jak přidat pravidelnou aktivitu je mi jasné, ale neobjevila jsem, jak jí změním nebo odstraním. Poradíte ? Díky.

16

Lucie

26.5.2015 10:08

Dobrý den,
tabulky používám a docela i ovládám. Co mi vadí, je, že když zadám své uložené jídlo, které se skládá z několika potravin, nejde posléze jednoduše změnit množství. Jde, to bych lhala ( nechci však trvale změnit množství daného jídla ). Také je tam možnost upravit nebo uložit POMĚRNOU ČÁST, to je fajn,ale není zde asi možnost uložit v procentech, např 50%. K čemu je poměrná část u složeného jídla v gramech? V procentech bychom ji určitě více využili. Myslím, že vlastní jídla si ukládáme právě z více potravin. Nejde to nějak? Nebo když napíšu gramy, samo to vše v poměru přepočítá? Díky

17

Ing. Macáková Marcela

1.6.2015 14:34

pro Lucie:
Poměrnou část uloženého jídla využijete ve chvíli, kdy si zvážíte přímo tu porci, kterou si dáte na talíř – tedy gramáž jedné porce – poté se poměrnou částí přepočtou všechny suroviny u uloženého jídla. Možnost zadávat uložené jídlo v procentech, případně zlomkem připravujeme.

18

Jitka

6.1.2016 10:36

Nevim jestli to tam je nebo ne , já používám kalorické tabulky přes iPhone , a uvítala bych úpravu grafů.
U energického bych ráda měla označenou linku bazalniho metabolismu , a také bych si ráda tak jako dřív přidala i své grafy např. Tuk v těle , obvod pasu ….. Protože mi pak i tyto údaje (hlavně když jdou směrem dolů ) pomáhají v pokračování hubnutí .
Děkuji Jitka B.

19

Ing. Macáková Marcela

7.1.2016 10:02

pro Jitka: Děkujeme za upozornění a za vaše náměty, všechny ohlášené chyby zpracujeme a zašleme externím vývojářům aplikace k opravení. Omlouváme se za vzniklé komplikace.

20

jana

25.1.2016 10:33

Dobrý den, prosim o radu. Zaplatila jsem si plnou verzi Kalorickych tabulek pro Windows Lumia 630 dual, ale nedaří se mi zadávat aktuální hmotnost. Ve snaze o změnu údaje z výšky na hmotnost po ťuknutí na výšku aplikace vždy spadne (i po preinstalaci). Poradite, prosim??
Jinak super, děkuju!

21

Ing. Macáková Marcela

26.1.2016 14:06

pro Jana: děkujeme Vám za upozornění, informaci o chybě předáme vývojářům aplikace, omlouváme se za vzniklé komplikace.

22

Filip

9.4.2016 09:12

Dobrý den, v mobilní verzi není rozšířené vyhledávání potravin.

23

Hanka

31.5.2016 19:36

Mám stejný problém jako Daniela – nerozumím, proč jsou rozdílná čísla u příjmu kj: např. 32% Snědeno 1 582 kJ z 5 000 kJ
Zbývá 3 418 kJ

a dole u součtu mám Potraviny celkem: 6 915 kJ.
Ať sčítám, jak chci nevychází mi to – a 32% je čeho?
Děkuji za odpověď.

24

Hanka

3.6.2016 08:23

Jestliže si zadám pro denní výdej kategorii např. sedavý – pak už nemám vyplňovat spánek, práce u PC atd. A mám už jen doplnit, co je navíc – třeba plavání apod.?
Moc prosím o odpověď. Nebo už tyto komentáře nefungují?

25

Ing. Macáková Marcela

3.6.2016 10:13

Dobrý den, pro vaše konkrétní dotazy jsme zařídili poradnu: http://odpovedi.kaloricketabulky.cz/, kde je připraven tým odborníků. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkný den.

26

Janča

4.7.2016 12:00

Dobrý den, prosím vás pokud si zadávám nappř. kuskus v syrovém stavu, mám k němu napsat i vodu? a pak počítat poměrnou část? Beru to tak že kuskus vodu nasaje a voda se nevylévá a i když nemá žádné kj. tak když jsem zkusila zadat s vodou a bez a pak spočítat poměrnou část s vodou a bez vody to vycházelo pokaždé jinak. S vodou to mělo méně….
Také nevím jestli zapisovat vodu u syrové tarhoně nebo rýže kde se také voda nevylévá a nacucne hodně do přílohy.
Děkuji

27

Lukáš

1.6.2017 21:01

dobrý den ,chci se zeptat..mám zadávat hmotnost potravin vždy v syrovém stavu nebo zadat hmotnost po uvaření? příklad..500g syrových kuřecích prsou po uvaření bude vážit např 350g..když si najdu v tabulkách kuř. prsa za syrova tka je jasné,že zadám původní hmotnost(500g) ,ale pokud bych chtěl zadat třeba restovaná kuř.prsa tak zadám také 500 g , nebo těch 350g?.-.díky za radu..ten stejný problém mám u všech tepelně upravených pokrmů,třeba vařená brokolice nebo syrová atd

28

Ing. Macáková Marcela

2.6.2017 07:50

Dobrý den, potraviny se zadávají tak, jak jsou uvedeny v aplikaci, tj. např. u kuřecí prsa restovaná se dává hmotnost opravdu restovaných prsou: https://www.kaloricketabulky.cz/kureci-prsa-restovana/. U většiny položek v aplikaci by mělo být znát už z názvu, v jakém stavu jsou tam zadány, aby to ulehčilo jejich zapisování. Totéž platí u kus kusu v syrovém stavu – se zadává jen jeho hmotnost. Ale u položky kus kus vařený máte již zohledněnou jeho úpravu. Ať se daří.

29

lenka karkova

6.6.2017 12:50

Dobry den , vedel by mi niekto poradit ako zmenim jazyk v aplikacii na telefone ? Dakujem

30

Ing. Macáková Marcela

7.6.2017 14:56

Pro Lenka Karkova: Pokud jde o android aplikaci, tak změnu jazyka provedete přes menu > Můj profil > Nastavení jídelníčku > Jazyk aplikace. Ať se daří a pěkný den.

31

Vera

15.8.2017 11:54

Dobrý den,
může mi někdo poradit, zda se dají uložená jídla odstranit úplně? Uložila jsem si do nich totiž jídla, která už pravděpodobně nikdy vařit nebudu a teď mi tam zbytečně překážejí. Děkuji

32

Ing. Macáková Marcela

16.8.2017 07:57

Věro, klikněte na hlavní stránce na záložku Uložená jídla – je tam přímo tlačítko Smazat celé jídlo.
V Androidu: jděte do Jídelníčku – klikněte na PLUS (jako kdybyste chtěla přidat jídlo např. ke Snídani), dále záložka Uložená jídla – rozkliknout to jídlo, které chcete smazat a vpravo nahoře je tlačítko Smazat. Hezký den a a’t se vám daří.

33

Pavel

21.8.2017 12:20

Dobrý den,
můžetemi prosím poradit, jak kopírovat uložená jídla mezi uživateli (v mém případě členy rodiny) ?
Díky

34

Ing. Macáková Marcela

21.8.2017 19:47

Pro Pavla: Dobrý den, zde můžete umožnit prohlížení vašich jídelníčků. Přístup k jídelníčku je možné kdykoliv zrušit: https://www.kaloricketabulky.cz/uzivatel-sdileni.php. Pěkné dny.

35

Pavel

21.8.2017 20:52

Dobrý den,
možná jsem nevýjádřil otázku jasně.
řekněme, že rodina sdílí nějaká společná jídla, řekněme večeře, kde manželka má zaregistrováno/uloženo řekněme 20 – 30 jídel, a postupně přídává.
Jakým způsobem mohu zkopírovat uložené jídlo pro sebe ? čili nejde mi o prohlížení jídelníčku jiného užvatele, ale o kopírování, především uložených jídel, do svého účtu.

¨Díky a spozdravem
PV

36

Ing. Macáková Marcela

22.8.2017 15:44

Pavle, tak překopírování jídla do jídelníčku jiného uživatele prozatím bohužel nelze. Nicméně právě pracujeme na nové verzi aplikace KT, která bude spuštěna na podzim a zde už funkce kopírování jídel mezi uživateli bude dostupná. Poprosím tedy o trpělivost. Hezky zbytek léta.

37

Pavel

24.8.2017 11:28

Dobrý den,
prosím o objasnění energetické spotřeby normální chůze vs nordic walking. V jisté aplikaci jsem, při stejné rychlosti a délce zaznamenal významný rozdíl: chůze – 6km/h – 100min 650Kcal, nordic walking 1600 Kcal

Předem díky za odpověď
PV

38

Miroslav Waidinger

13.1.2018 09:13

Dobrý den, je skvělá možnost propojení s účtem Garmin. Aktivity se zapisují automaticky. Co si ale myslíte o možnosti propojení tabulek s nějakým typem nutriční váhy, aby se automaticky zapsala hmotnost vybrané potraviny?

39

Ing. Macáková Marcela

15.1.2018 18:04

pro Miroslava: Skvělý nápad na vylepšení. Připíšeme ho na seznam námětů pro další verze projektu KT. Děkujeme za něj. Ať se daří.

40

Marcela

13.7.2018 17:19

Dobrý den. Asi si sedím na vedení, ale prostě nechápu jak to funguje. Píšu příjem a aktivity. Čím více se hýbu tím více se mi odečítá z příjmu. Všude se píše, že na hubnutí je potřeba větší výdej než příjem, chápu… ale když se mi to v té tabulce odečítá od příjmu, tak ten graf příjmu nemůže být v zeleném. Jak poznám, že se hýbu dostatečně? Jsem z těch grafů zmatená. Děkuji.

41

Ing. Macáková Marcela

13.7.2018 22:35

Marcelo, myslím, že může pomoci názorné video. Každý začátek je těžký, ale určitě to zvládnete. Dejte vědět. https://blog.kaloricketabulky.cz/2018/03/jak-se-orientovat-v-aplikaci-kaloricke-tabulky-jak-zadavat-a-vyhledavat-potraviny-a-sportovni-aktivity-a-jak-si-vysledny-jidelnicek-analyzovat/

42

Nikča

18.8.2018 13:15

Zdravím, uvařila jsem si jídlo a jde mi o to, jak ho mám zapsat do tabulek? Zapsala jsem si suroviny jednotlivě,ale už nevím jak do tabulek zapsat jako hotové jídlo celkově. Prosím o radu. Moc děkuji

43

Ing. Macáková Marcela

19.8.2018 10:55

Nikčo, vložte všechny potraviny do jídelníčku k jednomu dennímu jídlu, poté klikněte na šedý symbol diskety vedle názvu denního jídla, jídlo si pojmenujte a uložte. Vámi uložené jídlo vyhledáte přes Můj profil: Uložená jídla. Až stejné jídlo budete konzumovat příště, máte to již připravené. Jinak hezký návod na jednotlivé vychytávky najdete zde ve videu https://blog.kaloricketabulky.cz/2018/03/jak-se-orientovat-v-aplikaci-kaloricke-tabulky-jak-zadavat-a-vyhledavat-potraviny-a-sportovni-aktivity-a-jak-si-vysledny-jidelnicek-analyzovat/ a poradit se také můžete v naší skupině na fb: https://www.facebook.com/groups/1930539063903667/Ať se daří!

44

Milan

23.2.2019 21:02

Dobrý den, chtěl jsem ze zeptat zda by bylo nebo je možné exportovat v pdf tak abych tam neměl jenom kcal ale u daného jídla i bílkoviny tuky atd…
Děkuji za odpověď. V Excelu to jde ale pro mě to není úplně ono.

45

Ing. Macáková Marcela

25.2.2019 10:08

Dobrý den, Milane, přímo to bohužel nejde. Nicméně když to vyexportujete do excelu, můžete to dát tisknout do PDF. Pak vám to vyleze i s bílkovinama… Jinak prosím technické dotazy směřujte raději support@dine4fit.com. Děkujeme za pochopení.

46

Andrea

10.6.2019 07:04

Dobrý den, chci se zeptat, jak to funguje, když nám zapnuté zohlednění aktivit v DDD, zda to tak mám nechat, když chci hubnout či ne. Mám totiž nastavené přesně hodnoty maker, jaké musím mít, ale jakmile dám zohlednění aktivit, tak se to celé změní a já nevím, zda je to pro hubnutí dobré či ne. Druhý můj dotaz spočívá v tom, že mám hodinky Samsung, kdy mi to počítá aktivity, kroky atd. A automaticky počítá do tabulek, což chci samozřejmě. Ale otázka je, započítáva mi to kroky jako celkový počet např. 9000 kroku, což mi ukáže jako 320 kcal spalenych a pak pod tím je další auto aktivita chůze 30 minut, cca 120 kcal, a další chůze 15 minut cca 70 kcal. Takže otázkou je, co je realita. Zda nechat celkový počet kroku 9000 a smazat ty aktivity chůze a nebo nechat tam vše, protože takto je to v pořádku.
Moc děkuji za pomoc.
Chtěla jsem napsat přes stránky, ale je tam omezený počet znaků.
Dekuju.

47

Ing. Macáková Marcela

11.6.2019 22:33

Andreo, tady jsou odpovedi:
1. Pokud máte zadané přesné hodnoty maker, tak předpokládáme, že už v tom je zohledněná i aktivita, takže vypnout „Zohlednění aktivit v DDD“.
2. Buď můžete nechat jen kroky a ostatní odmazávat, nebo v KT nastavit, aby se synchronizovali jen aktivity (takže zůstane jen chůze, běh…, ale kroky zvlášť se nezapíšou). Pokud to necháte oboje, vznikne duplicita.
3. Tip jako bonus :-)) Zkuste naši skupinu na facebooku https://www.facebook.com/groups/1930539063903667/, kde si uzvatele mezi sebou radi a predavaji poznatky.
At se dari.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Kniha Kalorické Tabulky je na světě! Najdete v ní jednoduché recepty, rady odborníků a proměny uživatelů oblíbené aplikace

Kniha Kalorické Tabulky je na světě! Najdete v ní jednoduché recepty, rady odborníků a proměny uživatelů oblíbené aplikace

V časech, kdy se více lidí než obvykle zamýšlí nad svým životních stylem a snaží se zbavit nadbytečných kilogramů, přichází na trh kniha Kalorické Tabulky, jež spojuje výhody aplikace s listováním v papírové kuchařce.

Budeme rádi, když se stane vaším věrným pomocníkem v té vaší cestě za vysněným cílem.

Celý článek 31.10.2020 0