Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Dodržujte intervaly mezi jídly, važte se a hlavně vše zapisujte, radí Romana, jež zhubla a rapidně snížila nebezpečné viscerální tuky

Na konec roku 2016 jsme si pro vás připravili další úchvatnou proměnu. Věříme, že by vám mohla být skvělou motivací pro nadcházející období.

Ne vždy se podaří zhubnout na první pokus. A důležité je se nevzdávat. Stejně jako to dokázala paní Romana.

Romana pracuje jako obchodnice v logistice. Má ráda přírodu, rybolov a také ráda vaří.

  • Na jaře 2016 byla její váha při výšce 169 cm 112,8 kg (boky 125 cm, pas 116 cm, stehna 96 cm). Tuky 47,4%, viscerální tuky 25%, BMI 40, množství svalové hmoty 22,5.

Romana - proměna

Delší dobu mi vadilo, jak vypadám – byla jsem znechucená sama ze sebe, měla jsem problémy s chůzi a také s oblékáním. Do ničeho jsem se nevešla a oblečení jsem na sebe špatně sháněla,“ netají se svým rozpoložením v relativně nedávných dnech sympatická žena.

S váhou prý měla problémy od narození jejích tří dcer. Váha jí neustále kolísala –  jednou měla 100 kg, a za pár měsíců třeba jen 60 kg. Klasický jojo efekt, jak sama říká.

Před deseti lety jsem se obrátila na Kateřinu Cajthamlovou, která mě naučila číst v potravinách, které konzumuji a hlavně díky paní Kateřině jsem změnila stravovací návyky. Minerálky jsem vyměnila za nesycenou vodu, kávu za zelený čaj. Důvodem mého přibírání byla hlavně moje psychika, nebyla jsem spokojená sama se sebou,“ pokračuje ve svém vyprávění Romana a dodává, že i když se naučila teorii, tak v praxi jí chyběla disciplína, což způsobovalo opětovný nárůst hmotnosti.

Romana před proměnou

Před třemi lety a s váhou 117 kg  jsem se obrátila na výživovou poradkyni paní Renatu Zapotockou z Lysé nad Labem, kde jsem absolvovala skupinový kurz STOB. Odcházela jsem z kurzu s váhou 89 kg,“ popisuje svůj další dílčí úspěch žena, která se rozhodně nevzdává.

Spokojená však prý dlouho nezůstala. Za další tři roky váhově vyrostla na 112 kg. A opět se střídaly nálady, naštvanost a beznaděj. „Nejhorší pro mě bylo začít. Dlouhé týdny jsem si den co den říkala, že musím se svou váhou něco dělat. Ale to zůstalo jen u slov. Po mých narozeninách, které slavím v březnu, jsem se podívala na fotky z oslavy a nebylo z toho vůbec dobře, protože jsem vypadala jako velký vorvaň. To byl ten zlom, který spustil nový program mého já a v mojí hlavičce konečně došlo k proměně podvědomí,“ vyzdvihuje Romana okamžik, který jí změnil život.

Romana se opět obrátila na výživovou poradkyni Renatu Zápotockou. Bylo to letos v dubnu. „Začala jsem jíst pravidelně po třech hodinách, dodržovala jsem svačiny, vážení a zapisování jídla, hodně jsem začala pít čaje a vodu. Vše jsem začala zapisovat do aplikace Kaloricketabulky.cz a paní Renata mi pečlivě každý týden jídelníček kontrolovala. Cvičení jsem se po celou dobu vyhýbala, protože jsem to fyzicky nezvládala. Z kurzu jsem odcházela po dvanácti týdnech s 95 kg. Celkem jsem v jarním kurzu u paní Renaty nechala 17,8 kg,“ popisuje nadšeně (a právem) svůj úspěch.

Romana - proměna

Od června do září jsem ale 3 kg přibrala. Příčina mého váhového nárůstu byla ta, že jsem se přestala hlídat a zapisovat stravu a váhu do Kalorických tabulek,“ přiznává.

Věděla jsem, že bez paní Renaty to nepůjde, a proto jsem se rozhodla přihlásit do dalšího kurzu, který začal v září. Jsem na konci kurzu a dole mám celkem 29 kg za 8 měsíců. Můj cíl je dosáhnout 80 kg. Chybí mi ještě 4 kg a já vím, že to tentokrát určitě zvládnu. Tato váha nebude pro mne konečná. Ráda bych dosáhla své původní váhy – a to je 65 kg,“ plánuje babička (ač byste to podle fotek neřekli) krásné holčičky.

Nejtěžší období prožívám nyní, protože váha nejde dolů tak, jak bych si představovala. Ale z každého deka se velmi raduji. Po osmi měsících hubnutí přidávám sportovní aktivitu „nordic walking“. Vím, že bez sportovní aktivity to dál nepůjde,“ usmívá se.

  • Nyní má Romana při 169 cm, 83 kg (boky 113cm, pas 96 cm, stehna 65 cm). Tuky 41,4%, viscerální tuky 9%, BMI 31, množství svalové hmoty 24,2.   

Vím, že nemám vyhráno, ale považuji úbytek na váze za svůj velký úspěch, protože v mém věku se již velmi špatně hubne.  Nevěřila jsem, že snížení váhy půjde tak dobře,“ svěřuje se Romana, která dodává, že bude ráda, když se její příběh stane motivací pro všechny, kteří mají pocit, že zhubnout nejde.

Romana po proměně

Vždy mi bylo velikou oporou  moje okolí a ohlasy jsou úžasné. Přátelé se na mě obracejí s dotazem jak snížit váhu. Tvrdím jim, že mým největším pomocníkem jsou právě Kalorické  tabulky, které mi velmi pomohly a pomáhají doteď,“ dělá prý ráda naší aplikaci reklamu usměvavá žena.

A její rady na závěr?

Vše začíná v každém z nás. Mějte se rádi, chvalte se a hlavně myslete na to, co jíte.  Je potřeba si uvědomit, že správně a zdravě se stravovat není jen móda, ale že je to standard, který vám pomůže po zbytek života. Dodržujte intervaly mezi jídlem, važte se a hlavně vše zapisujte. Doporučuji si před začátkem hubnutí stanovit cíle, najít si „parťaka“, který vás podrží. Hlavně, milé boubelky, je důležité si věřit. Přebytečná kila neodejdou samy, musíte jít tomu naproti. Věřte, že to není těžké. Jsme přece to, co jíme.

Moje poděkování patří výživové poradkyni Renatě Zápotocké z Lysé nad Labem. Její kurzy budu navštěvovat i v dalším období. Děkuji také za Kalorické tabulky, bez kterých by hubnutí bylo o hodně složitější. A děkuji fotografce Zuzce Moravcové za překrásné fotografie mého nového já.

Romana s vnučkou

A protože se blíží svátky, tak na závěr ještě recept od paní Romany na chutný dezert:  2 bio tvarohy, 1 kokosový krém Šmakoun, 3 dcl mléka. Vše se ušlehá a nalije do skleniček a proloží mraženým lesním ovocem. A nechá v lednici ztuhnout.

Hezké svátky všem a sílu změnit v novém roce (nebo třeba hned) to, co chcete.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Blogerka radí: Jak se z toho všeho nezbláznit

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

12.12.2016 Články, Jak zhubnout

Související články

Monika: Příbuzní byli šokováni mou proměnou – díky aplikaci Kalorické Tabulky jsem sundala 30 kg

Monika: Příbuzní byli šokováni mou proměnou – díky aplikaci Kalorické Tabulky jsem sundala 30 kg

Moc nás těší vaše příběhy, v kterých se dovídáme, jak vám naše aplikace Kalorické Tabulky pomohla ve vaší cestě za vysněnou postavou a lepším zdravím.

A protože víme, že tyto tzv. proměny inspirují i všechny, kteří s hubnutím teprve začínají, čas od času zveřejňujeme (samozřejmě se svolením aktérů) vybrané příběhy zde na blogu.

Celý článek 11.5.2024