Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jak se orientovat v aplikaci Kalorické tabulky, jak zadávat a vyhledávat potraviny a sportovní aktivity – a jak si výsledný jídelníček analyzovat

Velmi přehledný tutoriál, návod k použití, připravila pro naši aplikaci Kalorické tabulky.cz blogerka Zelená fazolka.

Na konkrétních příkladech „krok za krokem“ v něm názorně ukazuje, jak se co v aplikaci používá.

Oblíbená aplikace www.kaloricketabulky.cz má nový design. Jak se v něm orientovat a naplno využít všech funkcí, ukazuje přehledně následující video:

Přejeme, ať se daří. Vaše Kalorické tabulky.cz

Video připravila blogerka, jež si říká Zelená fazolka.
Pro blog Kalorických tabulek připravila již článek Jak si vybrat restauraci, kde se naobědváte bez pocitu viny, kde se čtenář doví řadu užitečným tipů ohledně stravování mimo domov: Na co se zaměřit při výběru restaurace a jak následně vytipovat vyvážený pokrm či odhadnout velikost porce.
Na jejím blogu naleznete i návody na cvičení.
Děkujeme jí za přízeň a skvělou spolupráci. A věříme, že její postřehy pomohou i vám, ať už se týkájí stravování v restauraci nebo zapisování do aplikace www.kaloricketabulky.cz, která je tu pro všechny stále ZDARMA!

Z archivu aneb přečtětě si také:

Lea Vršecká: Jak ovlivňuje zdravý životní styl naše fungování aneb o své tělo se vyplatí pečovat

redakce
www.kaloricketabulky.cz

24.3.2018 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

avereneta@hotmail.cz

27.4.2018 21:14

Dobry vecer,kdyz chci zhubnout musim dosahovat 100% sacharidu a bilkovin?Nebo musi byt pri redukci nizsi?A to traveni potravin je lepsi vypnout nebo ponechat?Nekdo rika ze se nema zapisovat ani aktivita pri hubnuti.Petra

2

Zuzana

1.5.2018 15:06

Ke komentáři č. 1

Já mám trávení ponecháno a aktivitu zapisuji jen kdy je to třeba opravdu nad rámec průměrnému mému dni a je ta aktivita od půlhodiny výše.
Ta procenta se snažím dodržovat, zvlášť u bílkovin je to u hubnutí lépe držet na plný počet, ale nemusí to být den co den… klidně to nechám kolísat, ale tak, aby po rozkliknutí na analýzu byla rovnováha v dlouhodobějším měřítku (týden, měsíc).
Za dva roky a čtyři měsíce jsem zhubla tímto ze 116 kg na 85 kg, pozvolna, bez stresu, jím vše, ale hlídám si kolik čeho a v jakou denní hodinu – tabulky mi v tom pomáhají, ze začátku jsem si jídelníček plánovala předem, teď už to umím odhadnout na den od oka, zapisuji jen pro pořádek, abych nevyšla za cviku.
Nesportuji, neb mi to jisté okolnosti nedovolují, ale naučila jsem se využívat přirozený pohyb, hlavně chůzi – kam to jde, nejezdím busem ani autem, ale pěkně po svých 🙂
Úklid, žehlení apod. si plánuji jako „jednolitý“ blok, abych to mohla využít jako aktivitu, to samé práce na zahradě a další – vše si plánuji tak, aby ten pohyb šel využít nejen k účelu, pro který je vyvíjen, ale aby přinesl plus i k hubnutí a udržování váhy.
Žehlím stylem, kdy si prkno dám tak, abych musela chodit mezi ním a stolem, kam věci skládám, u žehlení či mytí nádobí se snažím alespoň zatahovat břišní svaly, stát na špičkách a u toho jako by šlapat naprázdno…
Dá se ledacos i v případě, že člověk nemá jindy čas nebo ho omezuje zdraví…
Kila jdou dolů dál, díky tomu, že to šlo pozvolna, nemám problém s vytahanou kůží…
Vyhýbám se polotovarům, vařím denně sama vše, i peču… Zabere to času méně, než jít nakoupit a následně to ohřívat a vím, co jím… 😉
Hodně mi pomohlo pročíst si zde plno článků a vypilovat si podle nich vlastní způsob, který mi pasuje…
Držím palce.

Dodatek – mám nastavený režim sedavý.

3

Ing. Macáková Marcela

2.5.2018 09:04

pro Zuzanu: Děkujeme velmi za váš komentář a držíme palce.
pro Avereneta: Pro začátek se můžete inspirovat naší službou Jídelníčky úspěšných, kde získáte také ukázkový jídelníček sestavený od známé výživové poradkyně Cecílie Jílkové – odkaz https://www.kaloricketabulky.cz/jidelnicky-uspesnych-vstup.php. Ať se daří.

4

Zuza

5.5.2018 20:38

Dobrý den,
je možné udělat nějaký výpis z tabulek? Na dietologii chtěli, abych zapisovala všechno. Našla jsem si tabulky a velmi mi pomáhají.

5

Marek

18.4.2019 12:32

Dobrý den,
stále nechápu jednu věc. Pokud ten velký koláč zachycuje nahoře hodnotu ten den přijaté energie zmenšenou o pravidelné aktivity (sedavé zaměstnání například) a nepravidelné aktivity (například jízda na kole), pak v porovnání s touto hodnotou (údaj dole) mi přijde logicky hodnota, kterou tělo ten den spotřebuje tak jako tak. To jest hodnota bazálního metabolismu plus energie na trávení. Ale ta je nyní odečítaná, jako by trávení nebyla aktivita. Pokud by nahoře byla hodnota ten den skutečně přijaté a aktivitami nespotřebované energie a dole hodnota, kterou ten den tělo spotřebuje tak jako tak, pak rozdíl by podle mne ukazoval na trend hubnutí nebo tloustnutí. Nahoře v odkazu je však doporučeno dodržovat hodnotu 100 %, to by pak k žádné změně hmotnosti docházet nemělo.
kde, prosím, dělám ve své úvaze chybu?
Děkuji.

6

Ing. Macáková Marcela

18.4.2019 12:44

Marku, nejsem si úplně jistá, zda jsem úplně porozuměla vaší úvaze. V každém případě nikdy nesmíte klesnout pod bazální metabolismus. A pokud chcete hubnout, je třeba být samozřejmě v kalorickém deficitu. Doporučujeme pro začátek dodržovat nastavení, které vám aplikace udělá, a pak s tím pracovat dle výsledků. Pokud si nevíte rady, můžete zkusit naši skupinu na facebooku, kde si užvatelé mezi sebou radí za základě svých zkušenosti: Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými tabulkami – https://www.facebook.com/groups/1930539063903667/. Ať se daří.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Martin Schmiedl: Desatero zdravého jídelníčku

Martin Schmiedl: Desatero zdravého jídelníčku

Často se mě lidé ptají na to, jak si správně sestavit jídelní plán.

S tvorbou jídelníčku vždy ochotně pomůžu, i přesto však věřím, že pro sestavení nutričně vyváženého jídelníčku nemusíme být výživovými experty či vědci z laboratoří.

Celý článek 8.4.2019 0