Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jak se orientovat v aplikaci Kalorické tabulky, jak zadávat a vyhledávat potraviny a sportovní aktivity – a jak si výsledný jídelníček analyzovat

Velmi přehledný tutoriál, návod k použití, připravila pro naši aplikaci Kalorické tabulky.cz blogerka Zelená fazolka.

Na konkrétních příkladech „krok za krokem“ v něm názorně ukazuje, jak se co v aplikaci používá.

Oblíbená aplikace www.kaloricketabulky.cz má nový design. Jak se v něm orientovat a naplno využít všech funkcí, ukazuje přehledně následující video:

Přejeme, ať se daří. Vaše Kalorické tabulky.cz

Video připravila blogerka, jež si říká Zelená fazolka.
Pro blog Kalorických tabulek připravila již článek Jak si vybrat restauraci, kde se naobědváte bez pocitu viny, kde se čtenář doví řadu užitečným tipů ohledně stravování mimo domov: Na co se zaměřit při výběru restaurace a jak následně vytipovat vyvážený pokrm či odhadnout velikost porce.
Na jejím blogu naleznete i návody na cvičení.
Děkujeme jí za přízeň a skvělou spolupráci. A věříme, že její postřehy pomohou i vám, ať už se týkájí stravování v restauraci nebo zapisování do aplikace www.kaloricketabulky.cz, která je tu pro všechny stále ZDARMA!

Z archivu aneb přečtěte si také:

Chytré hodinky a sportrackery

redakce
www.kaloricketabulky.cz

24.3.2018 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

avereneta@hotmail.cz

27.4.2018 21:14

Dobry vecer,kdyz chci zhubnout musim dosahovat 100% sacharidu a bilkovin?Nebo musi byt pri redukci nizsi?A to traveni potravin je lepsi vypnout nebo ponechat?Nekdo rika ze se nema zapisovat ani aktivita pri hubnuti.Petra

2

Zuzana

1.5.2018 15:06

Ke komentáři č. 1

Já mám trávení ponecháno a aktivitu zapisuji jen kdy je to třeba opravdu nad rámec průměrnému mému dni a je ta aktivita od půlhodiny výše.
Ta procenta se snažím dodržovat, zvlášť u bílkovin je to u hubnutí lépe držet na plný počet, ale nemusí to být den co den… klidně to nechám kolísat, ale tak, aby po rozkliknutí na analýzu byla rovnováha v dlouhodobějším měřítku (týden, měsíc).
Za dva roky a čtyři měsíce jsem zhubla tímto ze 116 kg na 85 kg, pozvolna, bez stresu, jím vše, ale hlídám si kolik čeho a v jakou denní hodinu – tabulky mi v tom pomáhají, ze začátku jsem si jídelníček plánovala předem, teď už to umím odhadnout na den od oka, zapisuji jen pro pořádek, abych nevyšla za cviku.
Nesportuji, neb mi to jisté okolnosti nedovolují, ale naučila jsem se využívat přirozený pohyb, hlavně chůzi – kam to jde, nejezdím busem ani autem, ale pěkně po svých 🙂
Úklid, žehlení apod. si plánuji jako „jednolitý“ blok, abych to mohla využít jako aktivitu, to samé práce na zahradě a další – vše si plánuji tak, aby ten pohyb šel využít nejen k účelu, pro který je vyvíjen, ale aby přinesl plus i k hubnutí a udržování váhy.
Žehlím stylem, kdy si prkno dám tak, abych musela chodit mezi ním a stolem, kam věci skládám, u žehlení či mytí nádobí se snažím alespoň zatahovat břišní svaly, stát na špičkách a u toho jako by šlapat naprázdno…
Dá se ledacos i v případě, že člověk nemá jindy čas nebo ho omezuje zdraví…
Kila jdou dolů dál, díky tomu, že to šlo pozvolna, nemám problém s vytahanou kůží…
Vyhýbám se polotovarům, vařím denně sama vše, i peču… Zabere to času méně, než jít nakoupit a následně to ohřívat a vím, co jím… 😉
Hodně mi pomohlo pročíst si zde plno článků a vypilovat si podle nich vlastní způsob, který mi pasuje…
Držím palce.

Dodatek – mám nastavený režim sedavý.

3

Ing. Macáková Marcela

2.5.2018 09:04

pro Zuzanu: Děkujeme velmi za váš komentář a držíme palce.
pro Avereneta: Pro začátek se můžete inspirovat naší službou Jídelníčky úspěšných, kde získáte také ukázkový jídelníček sestavený od známé výživové poradkyně Cecílie Jílkové – odkaz https://www.kaloricketabulky.cz/jidelnicky-uspesnych-vstup.php. Ať se daří.

4

Zuza

5.5.2018 20:38

Dobrý den,
je možné udělat nějaký výpis z tabulek? Na dietologii chtěli, abych zapisovala všechno. Našla jsem si tabulky a velmi mi pomáhají.

5

Marek

18.4.2019 12:32

Dobrý den,
stále nechápu jednu věc. Pokud ten velký koláč zachycuje nahoře hodnotu ten den přijaté energie zmenšenou o pravidelné aktivity (sedavé zaměstnání například) a nepravidelné aktivity (například jízda na kole), pak v porovnání s touto hodnotou (údaj dole) mi přijde logicky hodnota, kterou tělo ten den spotřebuje tak jako tak. To jest hodnota bazálního metabolismu plus energie na trávení. Ale ta je nyní odečítaná, jako by trávení nebyla aktivita. Pokud by nahoře byla hodnota ten den skutečně přijaté a aktivitami nespotřebované energie a dole hodnota, kterou ten den tělo spotřebuje tak jako tak, pak rozdíl by podle mne ukazoval na trend hubnutí nebo tloustnutí. Nahoře v odkazu je však doporučeno dodržovat hodnotu 100 %, to by pak k žádné změně hmotnosti docházet nemělo.
kde, prosím, dělám ve své úvaze chybu?
Děkuji.

6

Ing. Macáková Marcela

18.4.2019 12:44

Marku, nejsem si úplně jistá, zda jsem úplně porozuměla vaší úvaze. V každém případě nikdy nesmíte klesnout pod bazální metabolismus. A pokud chcete hubnout, je třeba být samozřejmě v kalorickém deficitu. Doporučujeme pro začátek dodržovat nastavení, které vám aplikace udělá, a pak s tím pracovat dle výsledků. Pokud si nevíte rady, můžete zkusit naši skupinu na facebooku, kde si užvatelé mezi sebou radí za základě svých zkušenosti: Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými tabulkami – https://www.facebook.com/groups/1930539063903667/. Ať se daří.

7

Jana

23.4.2019 09:36

Marku, energie na trávení se odečítá, protože je přímo úměrná už zapsanému jídlu, můžete se podívat, že se bude průběžně zvyšovat. Energie potřebná na pohyb nebude nijak ovlivněná již zapsaným jídlem, proto ten rozdíl ve způsobu odečítání. 100% odpovídá doporučenému příjmu energie proto, že tento údaj není počítán na vaši aktuální váhu, ale na váhu, kterou si zadáte jako cíl.
(Snad jsem pochopila Váš dotaz, bohužel je napsán opravdu dost nepřehledně.)

8

Marek

25.4.2019 19:07

Dobrý den
pro Janu: souhlasím s tím, že je to obtížně popsatelné, zkusím tedy na příkladu: Pokud mám zapsanou aktuální hmotnost 100 kg a cílovou 90 kg, pak spodní hodnota energie ve velkém horním koláči mi značí energii, kterou bych daný den neměl překročit, resp. bych se k ní měl co nejblíže přiblížit (tou hodnotou nad ní), abych cílové hmotnosti dosáhl? Není to tedy tak, že bych se měl snažit, aby každý den byl mezi spodní a horní hodnotou rozdíl cca 500 kcal?
Děkuji.

9

Jana

26.4.2019 11:07

Marku, množství energie je opravdu počítáno na cílovou váhu, tedy proto se má jednat o přibližně 100% (hodnota může lehce kolísat). Zkuste si pohrát s nastavením a zadávejte si tam různé kombinace aktuální hmotnosti a cílové hmotnosti a uvidíte, že se doporučený příjem bude lišit. Proto je důležité začínat právě se 100%. (Dokonce pokud by byl rozdíl mezi aktuální váhou a cílovou váhou hodně velký, je lepší si cílovou váhu nastavovat postupně.)

10

Jana

26.4.2019 12:34

Marku, uvedu i rovnou příklad, pokud by byl tedy muž (budu vycházet z výšky 180 cm) s váhou 100 kg a cílovou váhou 90 kg, tak bude doporučený příjem v kolečku 8035 kJ (tyto hodnoty budou vždy při zadání nižší váhy). Pokud by ale byla nastavena váha 100 kg jako aktuální i cílová, tak bude doporučená hodnota v kolečku 10 035 kJ, což je opravdu velký rozdíl. Podobně při váze aktuální i cílové 90 kg je hodnota 9344 kJ, při nastavení cíle na hubnutí 7344 kJ. Ten rozdíl je tedy 2000 kJ. Může to být naopak spíš nebezpečné pro někoho, kdo chce hubnout i při nízké hmotnosti. Např. při váze 60 kg a cíli 60 kg vychází 7272 kJ, při váze 60 kg a cíli na hubnutí již 5272 kJ, to je opravdu velice málo.
Takže celkově by se dalo říct, že hodnota 100%, která vychází při nastavení cíle na hubnutí, by měla být alespoň na začátku dodržována vždy (u někoho kdo nemá výraznější nadváhu dokonce může být i rozumnější pokud bude překročena).

11

Marek

28.4.2019 15:33

Pro Janu
Děkuji za příklad. Podstatné tedy pro mne je, že pokud budu dodržovat každodenní příjem energie okolo 100 %, pak bych měl postupně dojít k cílové hmotnosti. Děkuji.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články