Ester Geislerová: Těším se, až si zase pořádně zatancuji
Půvabná herečka, kterou máme v paměti například z laskavé komedie LOVEní, dává poslední dobou hodně energie do projektu Terapie sdílením, který má nově i podobu audioseriálu.
Díl s názvem Bodyshaming vs. Bodyshaping se týká šikany a kritiky vůči tělesnému vzhledu na sociálních sítích.
Ester Geislerová se s námi podělila o veselejší téma – své tipy na to, jak se i v době pandemie cítit dobře a fit.
Ester, vypadáte skvěle. Jaký je váš vztah k pohybu a cvičení? Děkuji! Pohyb potřebuji ke štěstí a být ve formě zase potřebuji ke své práci. Našla jsem si v tom zálibu a i určitý druh závislosti. Jak říkali už staří Římané: „Ve zdravém těle zdravý duch“. Moc dobře věděli, že jde o spojené nádoby!
Jak konkrétně to vypadá ve vašem případě? Nejradši mám pilates na reformerech v More Than Pilates, jógu u Zuzany Klingrové a běh nebo dlouhé procházky. A to kdekoliv.
Proč právě jóga, pilates a běh? Pilates na reformerech jsem zkusila poprvé v roce 2018 a od té doby na něj nedám dopustit. Je to jako posilování a preventivní fyzioterapie v jednom. Díky pilates nemám problémy se zády a cítím se skvěle a ladně ve svém vlastním těle. Jóga mě zase nutí občas dělat nepříjemné polohy, říká se však, že to je právě ta bolest, kterou máme zažít a vyventilovat! Běh je moje láska od roku 2014. Stačí mi k němu jen dobré boty a navíc jsem u něj pánem svého času. Naštěstí bydlím ani ne kilometr od Stromovky, ráda ale běhám i v Divoké Šárce nebo ve Hvězdě. Také mám ráda běžky, plavu, jezdím na kole. A těším se, že si zase brzo pořádně zatancuji nebo si zajedu na koně.
Jaké jsou vaše osobní tipy a triky, aby se člověk cítil i v této době, kdy jsou možnosti omezené, dobře, „ve své kůži“ a fit? Ty tipy a triky se za život všelijak mění. Jak je kvůli covidu vše zavřené, zjistila jsem, že pro mě je základ chůze, běh nebo tanec. Také doma cvičím jógovou sestavu, kterou mi Zuzka Klingrová připravila na míru – nakreslila mi cviky na papír a já si k tomu přidala pár svých „osvědčených“ cviků.
Každý den se snažím cvičit něco na břicho – prkno nebo nějaké klasické sedy lehy, které mám ale upravené tak, abych si nenamáhala bedra. Vychází to hodně z pilates. Možná to zní, jako bych byla fanatik. To ale fakt nejsem. Vlastně bývám dost často líná nebo prostě nemám čas. Ale když to jde, tak si na to čas ráda udělám.
Prozradíte našim čtenářům, co vám chutná? Nějaké snadné jídlo, které zasytí, ale po kterém se vy osobně vždy cítíte dobře? Miluji sýry, takže mě večer uspokojí kousek tvrdého sýra, trochu mandlí, lžička meruňkové marmelády a třeba i sklenička červeného. Nebo rajče a feta. Tvaroh a banán. To jsou taková jídla, která zasytí, cítím se po nich dobře a chutnají mi.
A na závěr – jak se vám jako herečce s časově náročným povoláním daří udržet onu zmiňovanou harmonii těla a duše, o které se dnes stále mluví, že je potřebná? Někdy je to komplikované, zvlášť když není čas ani vyběhnout. Navíc teď v době pandemie není ani možnost si zajít zacvičit do studia. To jsou chvíle, kdy mi udělá dobře obyčejná vana a k tomu svíčky. A nějaký dobrý seriál nebo dokument.
Blahodárné jsou výlety do hor. Miluji Orlické hory, kde máme chalupu, jež má krásného ducha. Tam ze mě spadnou všechny starosti. Asi je to i tím, že tam většinou trávíme čas s mámou nebo ségrami. A naše rodina je taková hřejivá náruč, kde se udržuje harmonie. Je to pro mě takový pravidelný servis pro duši.
Kuchařek je na knižním trhu hromada. Kdejaká celebrita dnes sepíše svých pár receptů a jde s tím mezi čtenáře. Sám bych ostatně mohl vydat knihu 50 obědů pro děti doma v době koronaviru.
Sumky jsou podobni pulcům – v mládí plují oceánem, dokud si nenajdou podmořský útes s výhledem, na němž se usadí, a už se do konce života nehnou.
Nepohyb způsobí, že se z nich stanou jakési hrudky bez mozku se dvěma trubicemi – jednou trubicí nasávají vodu a druhou ji vypouštějí ven. Investice energie do nervového systému a mozku se nevyplatí, když je sumka bez pohybu.
Neuběhne ani den v nutriční ambulanci, abych se nesetkala s někým, kdo si myslí, že mezi ním a vysněnou postavou stojí sacharidy.
V době, kdy na nás ze všech stran útočí reklamy na nízkosacharidové a keto diety, asi ani není divu. Jsou ale vážně právě sacharidy tím nejobávanějším nepřítelem štíhlé linie? Dočtěte až do konce a možná se dozvíte něco, co jste nečekali.
V ledničce mám plastovou láhev s vodou. Vždy mi totiž víc pomáhalo pít přes den studenou vodu, překvapivě i při nachlazení. Ale všude na internetu se dočtete, že je to nezdravé a voda by se měla pít teplá.
V mojí nutriční poradně se s klienty nejčastěji věnuji tématu hubnutí – redukci hmotnosti.
Na některých vidím, jak je to pro ně začarované téma – hubnou a přibírají pořád dokola. A s každým dalším pokusem je jejich fixace na výsledek větší a větší, sebedůvěra nalomená a urputnost značná.
Přístroje, jež slouží k analýze tělesného složení, se dnes stávají běžnou součástí ordinací, výživových poraden nebo sportovních center.
Kromě informací o tělesné skladbě, tedy o množství svalů, tuku, vody atp., umožňují posoudit výživový stav člověka. Dávají také přesnější představu o stupni nadváhy nebo obezity, stejně tak ale o případné podvýživě. Je to zajímavý doplněk, díky kterému lze sledovat některé parametry zdraví.