Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Ester Geislerová: Těším se, až si zase pořádně zatancuji

Půvabná herečka, kterou máme v paměti například z laskavé komedie LOVEní, dává poslední dobou hodně energie do projektu Terapie sdílením, který má nově i podobu audioseriálu.

Díl s názvem Bodyshaming vs. Bodyshaping se týká šikany a kritiky vůči tělesnému vzhledu na sociálních sítích.

Asi není třeba dodávat, že téma je to bohužel důvěrně známé i řadě uživatelů aplikace Kalorické Tabulky. O to víc jsme rádi, že talentovaná žena kývla na krátký rozhovor pro blog Kalorických Tabulek, kde mimo jiné zveřejňujeme příběhy lidí, kteří výrazně zhubli a změnili tak svůj život (dle vlastních slov) k lepšímu. Mnohdy si ale „zranění“ z dob, kdy měli nadváhu, nesou ve svých duších dál.

Šikana v onlinu je tématem nové Terapie sdílením: Bodyshaming vs. bodyshaping

Šikana v onlinu je tématem nové Terapie sdílením: Bodyshaming vs. bodyshaping

Ester Geislerová se s námi podělila o veselejší téma – své tipy na to, jak se i v době pandemie cítit dobře a fit.

Ester, vypadáte skvěle. Jaký je váš vztah k pohybu a cvičení?
Děkuji! Pohyb potřebuji ke štěstí a být ve formě zase potřebuji ke své práci. Našla jsem si v tom zálibu a i určitý druh závislosti. Jak říkali už staří Římané: „Ve zdravém těle zdravý duch“. Moc dobře věděli, že jde o spojené nádoby!

Jak konkrétně to vypadá ve vašem případě?
Nejradši mám pilates na reformerech v More Than Pilates, jógu u Zuzany Klingrové a běh nebo dlouhé procházky. A to kdekoliv.

Proč právě jóga, pilates a běh?
Pilates na reformerech jsem zkusila poprvé v roce 2018 a od té doby na něj nedám dopustit. Je to jako posilování a preventivní fyzioterapie v jednom. Díky pilates nemám problémy se zády a cítím se skvěle a ladně ve svém vlastním těle.  Jóga mě zase nutí občas dělat nepříjemné polohy, říká se však, že to je právě ta bolest, kterou máme zažít a vyventilovat! Běh je moje láska od roku 2014. Stačí mi k němu jen dobré boty a navíc jsem u něj pánem svého času. Naštěstí bydlím ani ne kilometr od Stromovky, ráda ale běhám i v Divoké Šárce nebo ve Hvězdě. Také mám ráda běžky, plavu, jezdím na kole. A těším se, že si zase brzo pořádně zatancuji nebo si zajedu na koně.

Jógu cvičila Ester Geislerová i v romantické komedii LOVEní

Jógu cvičila Ester Geislerová i v romantické komedii LOVEní

Jaké jsou vaše osobní tipy a triky, aby se člověk cítil i v této době, kdy jsou možnosti omezené, dobře, „ve své kůži“ a fit?
Ty tipy a triky se za život všelijak mění. Jak je kvůli covidu vše zavřené, zjistila jsem, že pro mě je základ chůze, běh nebo tanec. Také doma cvičím jógovou sestavu, kterou mi Zuzka Klingrová připravila na míru – nakreslila mi cviky na papír a já si k tomu přidala pár svých „osvědčených“ cviků.

Každý den se snažím cvičit něco na břicho – prkno nebo nějaké klasické sedy lehy, které mám ale upravené tak, abych si nenamáhala bedra. Vychází to hodně z pilates. Možná to zní, jako bych byla fanatik. To ale fakt nejsem. Vlastně bývám dost často líná nebo prostě nemám čas. Ale když to jde, tak si na to čas ráda udělám.

Prozradíte našim čtenářům, co vám chutná? Nějaké snadné jídlo, které zasytí, ale po kterém se vy osobně vždy cítíte dobře?
Miluji sýry, takže mě večer uspokojí kousek tvrdého sýra, trochu mandlí, lžička meruňkové marmelády a třeba i sklenička červeného. Nebo rajče a feta. Tvaroh a banán. To jsou taková jídla, která zasytí, cítím se po nich dobře a chutnají mi.

A na závěr – jak se vám jako herečce s časově náročným povoláním daří udržet onu zmiňovanou harmonii těla a duše, o které se dnes stále mluví, že je potřebná?
Někdy je to komplikované, zvlášť když není čas ani vyběhnout. Navíc teď v době pandemie není ani možnost si zajít zacvičit do studia. To jsou chvíle, kdy mi udělá dobře obyčejná vana a k tomu svíčky. A nějaký dobrý seriál nebo dokument.

Bodyshaming vs. Bodyshaping

Terapie sdílením – Bodyshaming vs. Bodyshaping

Blahodárné jsou výlety do hor. Miluji Orlické hory, kde máme chalupu, jež má krásného ducha. Tam ze mě spadnou všechny starosti. Asi je to i tím, že tam většinou trávíme čas s mámou nebo ségrami. A naše rodina je taková hřejivá náruč, kde se udržuje harmonie. Je to pro mě takový pravidelný servis pro duši.

Děkujeme za rozhovor a přejeme pohodové dny.

Tipy redakce Kalorické Tabulky:  

Rozhovor připravila Klára Bobková z 4press.cz. Děkujeme. Foto: Bionaut + Lukáš Havlenna, Bontonfilm (z filmu LOVEní)

Z archivu aneb přečtěte si také:

Co vše nabízí jedinečná kuchařka Kalorické tabulky a jak vám QR kódy pomohou se zapisováním do aplikace

redakce
www.kaloricketabulky.cz

4.2.2021 Články, Jak si udržet zdraví

Komentáře

1

Radka

23.2.2021 14:51

Dobrý den, je mi líto že veškeré rozhovory a rady se týkají pouze a jedině mladých žen. Co takhle 60-75 r. udělovat rady jak zhubnout. V mládí to jde jedna radost když ještě funguje vše jak má. Na to si ale každý musí přijít sám!!! Do 60 jsem byla jak prut a pak to začalo. Mám 12kg nadváhy oproti výšce 163-75 což je děsivé. Cvičím, jím do 1500kcal a výsledek nula. Jsem zdravá i štítnou žlázu mám v pořádku. Tak a teď kde je chyba. Když vidím mladé slečny tlusté tak je lituji, ve věku át budou silně obézní a to už s tím nic nenadělají. Tak si myslím že na ženy 60 a více se hodně zapomíná, prostě jsou to už důchodkyně a těm už nic nepomůže,že. Nebo to tak není??? Děkuji za odpověd a hezký zbytek dne.Radka.

2

Ing. Macáková Marcela

24.2.2021 14:20

Dobrý den, děkujeme za připomínku. Snažíme se na našem blogu věnovat všem spravedlivě, spíš mnohdy tam není uveden věk nebo fotka, neboť dámy v určitém věku se nechtějí takto veřejně třeba prezentovat. S šedesátkou na krku začala třeba paní Evelýna: https://blog.kaloricketabulky.cz/2019/09/hubneme-a-hodujeme-s-evelynou-nejlepsi-recepty-ktere-se-vejdou-do-aplikace-kaloricketabulky-cz/. Přejeme, ať se daří. A pokud jste na facebooku, můžete navštívit také naši skupinu Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými tabulkami, kde je rovněž hodně žen 60 plus. Přejeme, ať se daří.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Leden: Nohy v teple, nemoc v pekle

Leden: Nohy v teple, nemoc v pekle

Snažíme se být aktivní, což je trochu v rozporu s přírodou, která stále ještě odpočívá a nabírá síly.

Je skvělé, že povětšinou máme od prvního ledna hodně plánů a předsevzetí, nicméně pořád ještě bychom se měli v tomto čase nést spíše na vlně klidu a rozjímání – zaklubaní v teplé dece.

Celý článek 28.12.2021 0

Martin Schmiedl: Proč má smysl na svátky zvolnit

Martin Schmiedl: Proč má smysl na svátky zvolnit

Když tak procházím sociálními sítěmi své společenské „fitnessácké“ bubliny, nestačím se divit.

Jedni Vánoce neslaví prakticky vůbec, jiní hledají nejrůznější způsoby, jak udělat z cukroví fitness jídlo plné bílkovin. Další se denně kontrolují v zrcadle, jestli se náhodou ta tři linecká kolečka nijak neprojevila na jejich pracně vybudované formě.

Celý článek 27.12.2021 0