Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Martina Kalinová: Vždycky jsem si říkala, že neexistuje nic, co by mi v závodění zabránilo

Rádi zveřejňujeme nejen proměny úspěšných uživatelů aplikace Kalorické Tabulky, ale také příběhy sportovců, kterým kontrola živin v jídelníčku pomohla zjistit, co dělá jejich tělu dobře.

Přesně to je případ Martiny Kalinové, jež před lety propadla (v tom pozitivním slova smyslu) závodům OCR. O tom, jak jí změnily život, pojednává rozhovor z roku 2019.


Dnes má ovšem Martina za sebou start na další zajímavé „akci“. A protože tzv. jiný stav dokáže zamíchat životem nejedné ženy, přinášíme její krátké zamyšlení:

Závody typu Spartan Race jsou mojí srdeční záležitostí a závislostí v jednom. Běh krásnou a zajímavou krajinou protkaný zdoláváním různě silových překážek a okořeněný špetkou hrdosti. Jakmile jednou vstoupíte na závodní trať, rozbuší se vám srdce a vy zjistíte, že bez těchto extrémních překážkových běžeckých závodů už nemůžete být. I když…

Martina Kalinová s partnerem a otcem dítěte

Martina Kalinová s partnerem a otcem dítěte

Vždycky jsem si říkala, že neexistuje nic, co by mi v závodění zabránilo. Ale pak se můj život obrátil naruby v tom nejkladnějším slova smyslu – zjistila jsem, že ve mně začíná růst nová generace. Že by další závodník? (úsměv)

Ano, dvě čárky na těhotenském testu zdaleka nemusejí znamenat konec běhání, ale totéž bohužel neplatí u překážkových běhů. Pro vášnivého závodníka, který vyznává motto „You´ll know at the finish line“, je velmi těžké si v den závodu přiznat, že dnes není ten den a že dnes to zkrátka nepůjde.

Úžasnou atmosféru festivalky, startovní koridor, kde zní povzbuzující výkřiky AROO, AROO, AROO, nádherné výhledy z tratě a spoustu dalšího musíte zkrátka na částečnou dobu vyměnit za novou nadcházející etapu života. Na OCR závodech je spousta překážek, ale tou největší je vaše hlava a síla vůle překonávat nečekané/nové okamžiky jako v životě.

Hormonální koktejl nyní prohlubuje vaši schopnost intuice a vy dokážete mnohem lépe rozlišit, co je pro vás dobré, což platí i pro oblast běhání. Musíte mít ale stále na paměti, že těch pár měsíců bez závodění uteče jako voda a že je to vhodná příležitost na regeneraci a nabrání nových sil na další závodní sezónu.

Občas nastane den, kdy prohlížíte pozávodní fotografie, zavzpomínáte si na překonatelnost sebe sama, ale nakonec se uklidníte tím, že těhotenství a porod je vlastně také takový závod, při kterém si lze sáhnout až na úplné dno. A zase se z něj zvednout.

A já už teď vím, že začátkem příštího roku zažiji ten nejtěžší závod s největší výhrou. I když bez medaile. Tu si na krk pověsím o pár měsíců později po přeskoku přes hořící oheň v cíli….

Martina Kalinová

Rady a průpovídky, že už nebudu moci závodit jako dřív a že můj život bude řídit někdo jiný, neberu na lehkou váhu, ale…

  • Pamatujte, že váš život je takový, jaký si ho uděláte sami. A platí to i v každodenním životě.

Věřím, že závodit se dá jako dřív i s novým členem rodiny. Nic rozhodně nekončí, spíš teprve začíná. Stačí vystoupit ze své komfortní zóny a jít za limity. OCR závody mě naučily překonávat vůli jako největší překážku, přijímat sebedisciplínu za nejlepšího přítele a odolávat životním problémům. Navíc mi pomohly v nejtěžších chvílích rozvinout vlastní potenciál v životě, práci i ve vztahu. Tyhle závody jsou projektem, který mě provázel, provází a bude provázet do šťastného cíle. A já už teď vím, že na mě bude hrdý ještě jeden človíček navíc – ten, kterého ještě zatím nosím pod svým srdcem.

Citace z knihy Joe De Senny, zakladatele Spartan Race: „Když si projdete peklem a závod dokončíte, ačkoliv vám to připadalo nemožné, něco se stane. Cítíte se skvěle, jste na sebe pyšní a určitým způsobem je z vás jiný člověk.“ (a já dodávám, že je to podobné jako po porodu)

Z archivu aneb přečtěte si také:

Anna Štumpf: Těhu v běhu aneb jak jsem se proběhala k pohodovému těhotenství plus praktické rady nejen pro těhotné

redakce
www.kaloricketabulky.cz

17.8.2021 Články, O kaloriích nevážně

Související články