Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Pepa pro Kalorické Tabulky: Stačilo se prostě rozhodnout

V rámci pravidelné dávky motivace přinášíme další příběh z naší skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami.

Děkujeme všem, kteří jsou ochotni se podělit o svou cestu.

Osmadvacetiletý Pepa pracuje jako operátor výroby ve fabrice. Od dětství měl rád fotbal, ale už v jedenácti letech musel přestat hrát kvůli zdravotním problémům. A to byla prý také první změna v životním stylu, po které začal přibírat na váze.

Pepa pro Kalorické Tabulky: Stačilo se prostě rozhodnout

V sedmnácti letech se ale nabírání zastavilo a začal hubnout. Důvod – rodinné problémy. Jenže když mu bylo zhruba dvacet let, začala jít váha zase nahoru. On si toho ale nevšímal…

Začal jsem pracovat a uvízl v klasickém kolotoči – z práce domů, sedět u počítače nebo ležet u TV. O víkendu navíc návštěvy hospody. Problémy jsem totiž řešil alkoholem,“ vysvětluje sympatický mladý muž, do kterého byste dnes neřekli, že měl někdy problémy s nadváhou.

Kdy a jak přišel ten zásadní obrat v životě?

V Pepově případě nešlo o zdravotní stav, jak to často bývá, ten měl prý navzdory životnímu stylu dobrý, ale zkrátka si řekl, že už to takhle nejde dál.

  • To datum si pamatuje přesně. Bylo to 10. července 2022 – podíval se tehdy na sebe do zrcadla a rozhodl se.

Na internetu jsem si našel Kalorické Tabulky a pustil se do studování a čtení, jak aplikaci používat a lépe jíst. Strávil jsem u toho hodiny,“ přiznává Pepa, který shodil už 30 kg. A my tleskáme jeho přístupu.

  • Začal zapisovat veškeré jídlo, snažil se jíst zdravě a chodit na procházky a do fitka.

Ze začátku jsem byl hodně unavený, práce na tři směny to člověku také moc neulehčuje, ale kousnul jsem se a věřil, že to zvládnu,“ popisuje svoji cestu a dodává, že po pár týdnech nejenže zmizela únava, ale viděl v zrcadle i první změny.

To mě ještě víc motivovalo a přestal jsem skoro úplně pít alkohol,“ říká hrdě a dodává, že mu hodně pomohli i známí, kteří ho motivovali. „Nyní je ze mě jiný člověk. Mám radost ze života a cítím se daleko lépe. Zhubnul jsem díky aplikaci Kalorické Tabulky o vlastní silné vůli.“

A co bylo podle Pepy nejtěžší?

Začít a celé si to poskládat v hlavě,“ přiznává mladík, jehož nejoblíbenější jídlo je řecký jogurt s proteinem, ovocem a arašídovým máslem. A vzkazuje, že drží palce všem spolubojovníkům.

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Tip redakce Kalorické Tabulky

Je to už nějaký ten pátek, kdy jsme pro uživatele aplikace www.kaloricketabulky.cz vytvořili místo, kde by se mohli vzájemně podporovat a radit si. Jde o uzavřené skupiny na facebooku s jasně daným obsahem: Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami a Chudneme a jeme zdravo s Kalorickými tabuľkami na Slovensku.

Chcete se také přidat? Jste vítáni! Jen si, prosím, pozorně přečtěte článek o tom, jak to ve skupině funguje. Jen tak se totiž budete cítit dobře a dozvíte se snadno vše, co vás zajímá.

Jak využít na 100 % skupinu Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami

Z archivu aneb přečtěte si také:

Andrea Mokrejšová: Jak si vybrat jídlo v restauraci, když chci hubnout a jíst zdravě?

redakce
www.kaloricketabulky.cz

25.2.2023 Články, Jak zhubnout

Související články

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

V naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami nalézají společnou řeč lidé všech věkových kategorií.

Těší nás, že své příběhy a tipy tam sdílejí nejen mladé maminky na mateřské, které chtějí zhubnout po těhotenství, ale také úžasné a charismatické ženy, které se prostě chtějí cítit dobře ve svém těle. A změny v jídelníčku si doslova užívají.

Celý článek 24.3.2023 0

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Výživový poradce: Má smysl detoxikace organismu?

Jako každé jaro i to letošní je internet plný nabídek na detoxikaci organismu. Možná vám chodí i e-mailem nebo přes soukromé zprávy na Facebooku.

Než si podobné produkty zakoupíte, zamyslete se nad tím, jaká pozitiva vám to může přinést. Povětšinou je slibována očista od toxinů či zhubnutí. Je tomu ale skutečně tak? Dostaví se očekávaný efekt?

Celý článek 19.3.2023 0