Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Pepa pro Kalorické Tabulky: Stačilo se prostě rozhodnout

V rámci pravidelné dávky motivace přinášíme další příběh z naší skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami.

Děkujeme všem, kteří jsou ochotni se podělit o svou cestu.

Osmadvacetiletý Pepa pracuje jako operátor výroby ve fabrice. Od dětství měl rád fotbal, ale už v jedenácti letech musel přestat hrát kvůli zdravotním problémům. A to byla prý také první změna v životním stylu, po které začal přibírat na váze.

Pepa pro Kalorické Tabulky: Stačilo se prostě rozhodnout

V sedmnácti letech se ale nabírání zastavilo a začal hubnout. Důvod – rodinné problémy. Jenže když mu bylo zhruba dvacet let, začala jít váha zase nahoru. On si toho ale nevšímal…

Začal jsem pracovat a uvízl v klasickém kolotoči – z práce domů, sedět u počítače nebo ležet u TV. O víkendu navíc návštěvy hospody. Problémy jsem totiž řešil alkoholem,“ vysvětluje sympatický mladý muž, do kterého byste dnes neřekli, že měl někdy problémy s nadváhou.

Kdy a jak přišel ten zásadní obrat v životě?

V Pepově případě nešlo o zdravotní stav, jak to často bývá, ten měl prý navzdory životnímu stylu dobrý, ale zkrátka si řekl, že už to takhle nejde dál.

  • To datum si pamatuje přesně. Bylo to 10. července 2022 – podíval se tehdy na sebe do zrcadla a rozhodl se.

Na internetu jsem si našel Kalorické Tabulky a pustil se do studování a čtení, jak aplikaci používat a lépe jíst. Strávil jsem u toho hodiny,“ přiznává Pepa, který shodil už 30 kg. A my tleskáme jeho přístupu.

  • Začal zapisovat veškeré jídlo, snažil se jíst zdravě a chodit na procházky a do fitka.

Ze začátku jsem byl hodně unavený, práce na tři směny to člověku také moc neulehčuje, ale kousnul jsem se a věřil, že to zvládnu,“ popisuje svoji cestu a dodává, že po pár týdnech nejenže zmizela únava, ale viděl v zrcadle i první změny.

To mě ještě víc motivovalo a přestal jsem skoro úplně pít alkohol,“ říká hrdě a dodává, že mu hodně pomohli i známí, kteří ho motivovali. „Nyní je ze mě jiný člověk. Mám radost ze života a cítím se daleko lépe. Zhubnul jsem díky aplikaci Kalorické Tabulky o vlastní silné vůli.“

A co bylo podle Pepy nejtěžší?

Začít a celé si to poskládat v hlavě,“ přiznává mladík, jehož nejoblíbenější jídlo je řecký jogurt s proteinem, ovocem a arašídovým máslem. A vzkazuje, že drží palce všem spolubojovníkům.

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Tip redakce Kalorické Tabulky

Je to už nějaký ten pátek, kdy jsme pro uživatele aplikace www.kaloricketabulky.cz vytvořili místo, kde by se mohli vzájemně podporovat a radit si. Jde o uzavřené skupiny na facebooku s jasně daným obsahem: Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami a Chudneme a jeme zdravo s Kalorickými tabuľkami na Slovensku.

Chcete se také přidat? Jste vítáni! Jen si, prosím, pozorně přečtěte článek o tom, jak to ve skupině funguje. Jen tak se totiž budete cítit dobře a dozvíte se snadno vše, co vás zajímá.

Jak využít na 100 % skupinu Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami

Z archivu aneb přečtěte si také:

redakce
www.kaloricketabulky.cz

25.2.2023 Články, Jak zhubnout

Související články

Monika: Příbuzní byli šokováni mou proměnou – díky aplikaci Kalorické Tabulky jsem sundala 30 kg

Monika: Příbuzní byli šokováni mou proměnou – díky aplikaci Kalorické Tabulky jsem sundala 30 kg

Moc nás těší vaše příběhy, v kterých se dovídáme, jak vám naše aplikace Kalorické Tabulky pomohla ve vaší cestě za vysněnou postavou a lepším zdravím.

A protože víme, že tyto tzv. proměny inspirují i všechny, kteří s hubnutím teprve začínají, čas od času zveřejňujeme (samozřejmě se svolením aktérů) vybrané příběhy zde na blogu.

Celý článek 11.5.2024