Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jak si zorganizovat kuchyň při hubnutí?

Lidé při dosahování něčeho náročného chtějí často slyšet nějaké zázračné „kouzlo“, např. zhubnete, když budete jíst tyto tabletky. Nebo zhubnete, když budete jíst jen tuto polévku, případně zhubnete, když nebudete večeřet.

Kdo používá Kalorické Tabulky, už dávno pochopil, že takové „diety“ nejsou dlouhodobě udržitelné. A s pořádkem a organizací domácnosti je to stejné.

Není to na začátku, než se s tím sžijete, snadné a nevydrží to samo věčně dál bez určité disciplíny a snahy. Ať už chcete shodit kila nebo mít doma trvalý pořádek, musí se z toho stát zkrátka životní styl.

Jak prakticky zařízené kuchyně dosáhnout?

Organizace kuchyně je pro úspěch v hubnutí skutečně důležitá. Všichni výživoví odborníci budou zajisté souhlasit, že základem zdravé stravy je vlastní vařené jídlo. A vařit rychle a snadno, vyžaduje také mít v kuchyni přehled o zásobách, mít kuchyňské potřeby a nádobí po ruce.

Jak si zorganizovat kuchyň při hubnutí?

Jsem přesvědčená, že na začátku zavedení zdravého životního stylu bychom si nejprve měli správně uspořádat kuchyň, spíž a lednici.

  • Máte poházené věci mezi příbory?
  • Přehrabujete se v plastových krabičkách?
  • Když chcete vytáhnout hrnec, tak musíte přeložit spoustu dalších věcí?
  • Máte ve spíži zapadnuté prošlé potraviny?

Jestliže ano, je čas převrátit vaši kuchyň doslova vzhůru nohama.

Pokud vaše kuchyň jeví známky přeplněnosti a nepřehlednosti, prozradím vám sedm kouzelných kroků, jak si ji správně uspořádat. Když to zvládnete, věřím, že vám to ulehčí život a práci v kuchyni navždy! A potom vám bude stačit 15 minut denně, abyste si pořádek vždy udrželi.

Jak si zorganizovat kuchyň při hubnutí?

Sedm kroků, jak si uspořádat kuchyň

1. Vyndejte všechno ven.
2. Třiďte věci dle kategorií, které patří logicky k sobě.
3. Když máte vše na jednom místě, tak vyřaďte vše, co máte dvakrát, je rozbité nebo to nepoužíváte.
4. Vyčistěte si prázdný prostor.
5. Podle frekvence používání vracejte věci na místo. Začněte tím nejdůležitějším, přičemž to ukládejte co nejvíce na oči. Končete tím, co potřebujete jen sezonně, kdy se ukládá co nejvýše nebo nejníže.
6. Měřte a hledejte správné organizéry, které vám pomohou zpřehlednit prostor.
7. Seznamte rodinu se změnami a požádejte o pomoc při dodržování nastoleného systému.

Sedm kroků, jak si uspořádat kuchyň

A co teď? Podobně jako u hubnutí neodkládejte na začátek roku ani příští pondělí, ale začněte na uspořádání věcí pracovat při první nejbližší příležitosti. Vyhraďte si na reorganizaci kuchyně nejlépe víkend (nebo aspoň celý den) a připravte si předem jídlo, aby vás při úklidu nic nerozptylovalo. Nové uspořádání věcí spojte rovnou s generální očistou prostoru. Koneckonců kdy jindy se to hodí více, než nyní před Vánoci?

Nápady, jak usnadnit nakupování a zamezit plýtvání potravin a pět tipů, jak udělat pořádek v lednici, když chceme zhubnout, si představíme příště v pokračování.

foto: cz.depositphotos.com a archiv autorky

Z archivu aneb přečtěte si také:

Jitka Pastrňáková
https://usporadejto.cz

Profesionální organizátorka, která věří, že správně uspořádaná domácnost změní lidem kvalitu života. Z chaosu vytváří funkční a harmonický domov. Pomáhá lidem s organizací jejich úložných prostor. Cílem projektu USPOŘÁDEJ TO je nastolit pořádek, který se bude jednoduše udržovat a minimalizovat čas strávený uklízením.

Užitečné tipy najdete také na jejím Facebooku.

30.11.2023 Články, O kaloriích nevážně

Související články

Jak se nenechat napálit na internetu

Jak se nenechat napálit na internetu

A také na Facebooku, v messengeru a dalších aplikacích.

Proč tohle téma zde na Kalorických Tabulkách? Protože z našich uzavřených skupin na Facebooku víme, že mnozí uživatelé naší aplikace už někdy naletěli. Nejen obchodníčkům s hubnoucími zázraky, což ve finále znamenalo jen zhubnutí peněženky, ale také různým podvodným subjektům.

Celý článek 1.2.2024

Obiloviny v teplé kuchyni

Obiloviny v teplé kuchyni

Jíme ovesné vločky zalité studeným mlékem či rozmíchané v jogurtu, veškeré druhy pečiva jak běžného, tak celozrnného, které se z obilnin vyrábějí…

A to vše samozřejmě proto, že obiloviny jsou významným zdrojem vlákniny, bílkovin, vitamínů skupiny B včetně riboflavinu, minerálních látek, především železa, ale také zinku, jódu, mědi, manganu, vápníku, draslíku a hořčíku, a rovněž jsou zdrojem antioxidantů (selen, vitamín E).

Celý článek 25.1.2024

Iveta Gufrovičová: Pravidla skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami ve verších

Iveta Gufrovičová: Pravidla skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami ve verších

Na tomto místě obvykle představujeme úžasné proměny, které nám uživatelé aplikace Kalorické Tabulky dávají k dispozici.

Samozřejmě vás o ně nepřipravíme ani letos. Ale nyní se začtěte do veršovaných pravidel naší uzavřené skupiny na Facebooku, kterou jsme před lety vytvořili pro uživatele aplikace, aby si měli kde v relativním soukromí předávat rady a tipy.

Celý článek 20.1.2024