Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Kristýna (27 let): Po roce užívání aplikace Kalorické Tabulky a menší změně životního stylu jsem shodila více než 30 kg

S aplikací Kalorické Tabulky jsem zhubla přes 30 kg a cítím se skvěle. Mohu nosit šaty, o kterých se mi dřív ani nesnilo.

Nebylo to vždy snadné, ale ta cesta za to stála. Můžu se bez potíží hýbat a konečně se nestydím za to, jak vypadám.

Já a sport – to nikdy nešlo dohromady. Ve škole všichni milovali tělesnou výchovu a já se těšila na chvíli, kdy zvonek ukončí má neskutečná muka. Netrávila jsem ani čas venku se svými vrstevníky. Byla jsem prostě holka, kterou uvidíte spíš někde sedět s knížkou. Nebo hrát doma na počítači. Ani ve svém zaměstnání (pracuji jako pedikérka) jsem nikdy moc pohybu neměla. Je to práce, při které vlastně stále sedím. Dneska už se ale pohybu nevyhýbám. Zamilovala jsem si procházky, po rovince svižnou chůzí, do kopce už trochu volněji. Oblíbila jsem si jógu, kterou cvičím v pohodlí domova díky lekcím na internetu.

Než jsem se rozhodla se sebou něco dělat, tak jsem se každou chvíli zadýchávala, bolely mě klouby a někdy i svaly. Necítila jsem se ve svém těle dobře. Kromě gestačního diabetu jsem ale neměla žádné větší potíže. Měřím 167 cm a s aplikací Kalorické Tabulky jsem začala, když jsem vážila cca 110 kg. Přes prsa jsem měla 119 cm, v pase 98 cm a přes boky příšerných 133 cm.

Kristýna (27 let): Po roce užívání aplikace Kalorické Tabulky a menší změně životního stylu jsem shodila více než 30 kg

Tentokrát jsem to ale nevzdala

Čím to bylo? Nevím. Jednoho dne jsem se vzbudila a něco se ve mně přeplo. Asi k tomu přispělo, že jsem se chtěla do budoucna vyhnout zdravotním problémům, moct dovádět s dcerou, aniž bych se zadýchala po 20 metrech běhu, a že jsem věděla, že mi hrozí cukrovka, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak. Zkrátka vyšší riziko srdečních a cévních příhod.

Najednou to nebylo „začnu na začátku měsíce, v pondělí ani zítra“, prostě jsem začala hned. Vytáhla jsem váhu ze šuplíku, stáhla si aplikaci Kalorické Tabulky a začala zapisovat.

Začátek byl těžký. Nejdřív jsem jedla, jak jsem byla zvyklá, jen jsem si to psala, abych viděla, co dělám špatně. Zjistila jsem, že mám vysoké sacharidy a tuky, ale bílkoviny nízké.

Učila jsem se plánovat jídelníček dopředu a hledat vhodné potraviny:

 • Vynechala jsem slazené nápoje, omezila tučný bůček.
 • Vyměnila jsem slazené ovocné jogurty za bílý řecký jogurt, který teď můžu na milion způsobů.
 • Objevila jsem kouzlo ovesných vloček. Najednou to nebylo sprosté slovo. Overnight ovesná kaše se stala součástí mého běžného jídelníčku, jelikož jsem zjistila, že je vlastně dobrá a dá se ochutit čímkoliv, co najdu.
 • Stejně tak mi zachutnal mug cake z vloček nebo ve skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami oblíbená „karlovka“.
 • Tučné sýry jsem nahradila jejich méně tučnou variantou.
 • Anglickou slaninu sice vyměnila za kuřecí a krůtí šunku, ale ani tu si úplně neodpírám.
 • Zařadila jsem více žitného a celozrnného pečiva.
 • Ráda zkouším nová jídla a díky Tabulkám a plánování jsem objevila nové kombinace a chutě.
 • Moje oblíbená příloha ke kuřecímu masu jsou pečené brambory v troubě a k tomu dip z tvarohu/řeckého jogurtu, česneku a bylinek.

Nejtěžší asi bylo zbavit se večerního mlsání u televize, omezit různé snacky. Ve chvíli, kdy jsem ale dokázala složit pořádně jídelníček a ujíst všechny bílkoviny, tak i tahle „potřeba“ zmizela.

Velká změna v oblékání

Snad každá ženská má ve skříni nějaký ten kousek „až jednou zhubnu“. Já měla celou hromádku. Tílka a rifle, dokonce jedny kraťasy vel. 42. Upřímně jsem si nikdy nemyslela, že je znovu obléknu. Vždyť přeci byly o nějaká tři čísla menší. Jenže po roce užívání aplikace a menší změně životního stylu jsem shodila více než 30 kg. Přes prsa najednou nemám 119 cm, ale jen 97 cm, přes boky 110 cm a v pase krásných 80 cm. A cítím se skvěle.

Kristýna (27 let): Po roce užívání aplikace Kalorické Tabulky a menší změně životního stylu jsem shodila více než 30 kg

Šaty, které mám doma rok, na mě teď plandají…

Můžu se hýbat bez potíží, začínám se líbit sama sobě a konečně se nestydím za to, jak vypadám. Oblečení, které se mi líbí, si koupím, protože se do něj vejdu. Můžu nosit šaty, aniž bych si brala kraťasy, už se mi totiž tak netřou stehna. Užívám si pohyb s dcerou a cítím se šťastnější, i psychické problémy se zlepšily.

Vzkaz pro všechny, kteří váhají a neví, jak na to

 • Nevzdávejte se, jděte si za svým cílem.
 • Neslibuji, že každý den bude růžový.
 • Neslibuji, že vás každý podpoří.
 • Ani vám nemohu slíbit, že to bude snadné.
 • Ale ta cesta stojí za to. Ten pocit, který na ní zažijete, je k nezaplacení a také ta hrdost, kterou k sobě pocítíte.

Chcete zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Jak pracovat s Kalorickými Tabulkami?

Jak pracovat s Kalorickými Tabulkami?

Na internetu – a rovněž jako mobilní aplikace – je již řadu let dostupná aplikace Kalorické Tabulky. Řada uživatelů se díky hlídání jídelníčku pomocí této aplikace zbavila léků a je zajímavé, že ji využívají ve svých ordinacích i praktičtí a odborní lékaři.

V čem může pomoci vám, podobně jako pomohla již tisícům lidí?

Celý článek 16.1.2023 0

redakce
www.kaloricketabulky.cz

17.5.2024 Články, Jak zhubnout

Související články

Erythritol, čekankový sirup a flavdrops – klady a zápory v kostce

Erythritol, čekankový sirup a flavdrops – klady a zápory v kostce

Erythritol, čekankový sirup a flavdrops – oblíbená sladidla zejména u lidí, kteří si hlídají příjem. A často také velmi diskutovaná sladidla, jako ostatně vše, co je spojené s výživou a hubnutím. 

Nikdy nic není jen černé, nebo jen bílé, a proto je dobré vědět, že každé z těchto sladidel má své specifické výhody a nevýhody.

Celý článek 10.6.2024

Eva, jež zhubla 30 kg: Kalorické Tabulky mě naučily přemýšlet o jídle a daly možnost dopřát si to, na co mám chuť, bez výčitek

Eva, jež zhubla 30 kg: Kalorické Tabulky mě naučily přemýšlet o jídle a daly možnost dopřát si to, na co mám chuť, bez výčitek

Z úžasných proměn uživatelů aplikace Kalorické Tabulky se pravidelně radujeme v našich uzavřených skupinách na Facebooku.

Největší radost máme samozřejmě z těch, kde vidíme jejich cestu, tj. když na počátku čteme příspěvek začátečníka a po nějakém odpovídajícím čase pak výsledek jeho snažení.

Celý článek 2.6.2024