Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Zhubnout a začít žít nový život radostně? Jde to a Lucie vám ukáže, jak na to!

Přinášíme vám další fantastickou proměnu, abychom podpořili vaše rozhodnutí změnit svůj životní styl k lepšímu a odhodit pár kilogramů, které vás třeba tíží.

Po delším čase představujeme opět jednu maminku na mateřské, která dokázala změnit svůj život k lepšímu přesně tak, jak si stanovila.

Narození dítěte je radost. Ale bohužel je tu jako vždy i druhá strana mince: Většina žen v tomto období odsune své potřeby až na poslední místo a v následku toho pak často propadají nespokojenosti a blbým náladám, občas až depresím.

Zhubnout a začít žít nový život radostně? Jde to a Lucie vám ukáže, jak na to!

Osmadvacetiletá Lucie na mateřské dovolené si tím také prošla. Dokázala se ale včas vzpamatovat a jak sama říká, dnes je jejím největším zájmem samozřejmě její dcera, ale také vaření – zdravé dobré jídlo, cvičení a její blog, který si založila právě na základě svého úspěšného odhození nadbytečných kilogramů.

  • Na počátku proměnu byly její míry:  174 cm, 99 kg,  pas 115 cm, stehno 69,5 a boky 116 cm.

O své motivaci zhubnout měla Lucie jednoznačnou představu:  „Chtěla jsem být hezká maminka, líbit se svému manželovi a cítit se dobře – byla jsem neustále vystresovaná a neměla jsem jiný zájem než starat se o malé miminko.

Zhubnout a začít žít nový život radostně? Jde to a Lucie vám ukáže, jak na to!

Jak Lucie postupovala?

„Začala jsem tím, že jsem vynechala bílé pečivo, jedla hodně masa, přidala na zelenině a ovoci, nepila alkohol, snažila se jíst po třech hodinách několikrát denně,“ prozrazuje své první kroky ohledně změny jídelníčku. „Na začátku jsem cvičila Jillian Michaels 30 Day Shred a další programy od ní, kombinovala to s Shaun T, Blogilates a tancem. Také jsem navštěvovala lekce FitMami, což byla super motivace,“ doplňuje informace, co se týká pohybových aktivit.

Co bylo podle Lucie nejtěžší?

Vydržet a nepovolovat, když se hubnutí po třech měsících zpomalilo. Změny byly hned znát, a pak to šlo najednou pomalu,“ říká žena, kterou byste podle fotografií „před“ a „nyní“ zřejmě vůbec nepoznali!

Po úspěšném odhození kilogramů, které ji tížily, vypadá téměř jako modelka, vlastně ještě lépe  – doslova jako reklama na zdravý životní styl.

Zhubnout a začít žít nový život radostně? Jde to a Lucie vám ukáže, jak na to!

Krizí prý Lucie měla několik právě ve chvílích, kdy to nešlo: „Nenazývala bych to úplně krizemi, ale byly to chvíle, kdy jsem se vrátila například k bílému pečivu, sem tam si dala nějakou sklenku vína. Ale pořád jsem poctivě cvičila a 70 % mého nového jídelníčku jsem dodržovala,“ svěřuje mladá maminka, jež prozrazuje také své současné míry:

  • 72 kg, pas 90 cm, stehno: 56 cm, boky 91 cm

V tuto chvíli jsem téměř spokojená s tím, jak vypadám,“ komentuje výše uvedená čísla s tím, že prý stále na sobě pracuje. „V současné době jsem v dietním režimu a ráda bych se dostala na váhu 65 kg,“ nastiňuje své plány a hned dodává, že váha pro ni ale není rozhodující. „Mám jasnou představu, jak chci vypadat. A pokud v tu chvíli budu vážit 70 kg, bude mi to jedno,“ vysvětluje žena, která ví, co chce. A umí toho dosáhnout.

Zhubnout a začít žít nový život radostně? Jde to a Lucie vám ukáže, jak na to!

Jak vnímá své nové já?

Ohlas u okolí byl obrovský,“ říká nadšeně a není se co divit. Fotografie v našem článku jasně mluví za vše. „Toho, že jsem se z velikosti 44 dostala na velikost 38, si nešlo nevšimnout. A pozitivní reakce mého okolí mě v březnu roku 2015 povzbudily k tomu, abych si založila vlastní blog na facebooku Fit&Food Passion with Luci. Před Vánoci jsem natočila několik videí na zdravé vánoční cukroví. V současné době má moje stránka přes pět tisíc sledujících. Aktuálně jsem za polovinou půlročního intenzivního kurzu u prof. Jelínka – Kurzy ATAC Poradce pro výživu a suplementaci,“ popisuje radostně následky své velké změny Lucie. Jak je vidět, nezůstalo tedy jen u hubnutí, ale novému životnímu stylu doslova propadla.

Oblíbený recept: Krůtí výpečky s polentových knedlíkem a cuketovým zelím

Krůtí výpečky s polenových knedlíkem a cuketovým zelím

Výpečky: Krůtí stehenní maso (0,5 kg), drcený kmín, sůl, pepř, lahůdkové droždí, česnek (4 stroužky), voda. Maso nakrájejte na větší kostky, ochuťte, česnek prolisujte, podlijte vodou a dejte péct do trouby na 180 – 200 st. cca 40 minut. V průběhu podlívejte.

Cuketové zelí: Menší cuketa, cibule, brambora, sůl, mletý kmín, pepř, třtinový cukr  1-2 čajové lžičky, voda, ocet. Cuketu nastrouhejte i se slupkou, cibuli nakrájejte na malé kousky, bramboru nastrouhejte najemno. Do hrnce dejte trošku oleje a nechte vzpěnit cibulku, přidejte  cuketu, chvíli restujte a podlijte trochou vody, aby se mohla dusit. Přidejte bramboru – zelí krásně zahustí. Osolte, opepřete, přidejte koření, cukr a ocet podle chuti.

Polentový knedlík: Instantní nebo klasická polenta – uvařte podle návodu, já použila instanční. Dejte do hrnečků nebo například formy na chlebík a nechte trochu vychladnout. TIP: Je dobré udělat s předstihem (den předem nebo ráno) – je pak tužší a stačí jen ohřát jako klasický knedlík.

Vzkaz od Lucie:

Nikdy se nevzdávejte toho, co chcete! I když je váš cíl zdánlivě nereálný nebo pro někoho nepodstatný, dělejte pro sebe maximum, protože život i tělo máme jenom jedno. Žijte dneškem, protože včerejšek je jen snem a zítřek iluzí. A nezapomeňte, že když vynecháte trénink nebo sníte nějaké nevhodné jídlo, nedělá to z vás špatnou osobu. Dělá to z vás člověka. Prostě pokračujte dál ve svém snažení! A hlavně žijte s VÁŠNÍ!

Kontakt:

fit-food-with-luci.webnode.cz

Z archivu aneb přečtěte si také:

Návod na kalibráciu kalórií/kJ

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

16.1.2017 Články, Jak zhubnout

Související články