Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Neuvěřitelná proměna sympatického Dušana, jenž říká, že mu opravdu hodně pomohlo při hubnutí zapisování do aplikace Kaloricketabulky.cz

Po delší době přinášíme další svědectví o úspěchu uživatelů aplikace Kaloricketabulky.cz. Podívejte se, jak muž, který ještě v roce 2011 při výšce 175 cm vážil 120 kg, vypadá dnes.

A věřte, že to nebyla jednoduchá cesta. Dušan má nepravidelnou pracovní dobu a často i noční směny…
Když se podíváte na fotografie, které nám Dušan poskytl, skoro nevěříte, že je na nich stejný člověk.

Narodil se v roce 1971 a celé dětství se pohyboval jako většina dětí té doby venku. V pubertě jezdil na čundry, při kterých se prý toho hodně nachodilo. „Ještě krátce po vojně jsem patřil mezi štíhlou populaci, ale po narození syna nastal obrat. Málo času na sport, noční služby, nedostatek spánku a nepravidelná strava skládající se hlavně ze sladkého,“ popisuje toto své období Dušan, jenž přiznává, že se večer často najedl k prasknutí, protože tělo prostě mělo hlad.

Postupně se dopracoval k svým 120 kilogramům.

  • S takovou váhou se samozřejmě začaly objevovat zdravotní potíže –  cukrovka, tlak 180/120, bolesti hlavy, zažívací problémy, které řešil polykáním předepsaných prášků.

Zlom nastal v roce 2012, kdy už to nešlo dál. Rozhodl jsem se, že s sebou musím něco udělat, protože mám rodinu, o kterou se chci postarat,“ vysvětluje Dušan, který dodává, že prášky neprospívaly ani jeho psychice.

V té době prý jeho kolega v zaměstnání prodával starší horské kolo, a tak jej koupila začal jezdit do práce. Dva kilometry mu přidaly jako velká dálka.

Nakonec mě to chytlo takovým způsobem, že jsem začal pravidelně jíst, přestal pít sladké hnusy a začal držet dietu. Zaregistroval jsem se na Kaloricketabulky.cz, koupil hodinky s měřením tepu a nové kolo, na kterém jsem první rok najezdil po lesích 8 000 km,“ vypráví s nakažlivým nadšením.

Jen manželka prý byla na nervy, protože bylo třeba vážit každé sousto, které poctivě zapisoval do aplikace spolu se spálenou energií z jízd na kole. „Prvních deset kilo šlo dolů hodně rychle, a to mě nakoplo,“ svěřuje se a zároveň tímto děkuje své ženě, která pro něho vařila zvlášť podle jeho požadavků.

Rok jsem neměl omáčku, knedlík, nic sladkého. Místo toho jsem si dělal zeleninové kaše a zjišťoval jak je ovoce vlastně sladké. To jsem si dřív vůbec neuvědomoval,“ popisuje dílčí kroky svého snažení.

Oblečení mu začalo být velké a jeho skříň obsahovala několik velikostí, neboť za deset měsíců zhubnul skoro 65 kg.

Ten pocit byl naprosto skvělý. Strčit triko do kalhot, nenosit splývavé košile. Připadat si jako jiný člověk.  Kolo bylo pro mě pořád jednička, ale začal jsem pokukovat po běžcích…

Dušan na závodu RunTour v Plzni.

Dušan na závodu RunTour v Plzni.

A pak si koupil rádoby běžecké boty, oblékl tepláky, bundu na kolo a 7. února 2015 vyrazil. „První den jsem uběhl asi 6 km, běh střídal s rychlou chůzi. Domů jsem se ale vrátil plný vyplavených endorfinů a rozesmátým,“ vzpomíná a dodává, že v té době udělal také velkou chybu, když pravidelně běhal, ale neodpočíval. Ozvalo se koleno, kyčel a přišla i únavová zlomenina.

Vše však překonal a běhá dál. Proběhl už asi deset párů bot. A naučil se odpočívat. Dva dny v týdnu.

Díky běhu si držím stálou váhu, pravidelně jím – a to normálně. Tělo si zvyklo neukládat, “ říká radostně s tím, že vloni se zúčastnil závodu RunTour v Plzni. „Skvělý zážitek, skvělá atmosféra, dobré umístění – vzhledem k tomu, že jsem desítku odběhl s tím prokletým zlomeným obratlem, o kterém jsem nevěděl, že je zlomený,“ říká muž s atletickou postavou, který už se těší na další ročník.

Jak se stravuje Dušan:

Snídaně

Každé ráno už 4 roky snídá 100g ovesných vloček s oříšky, rozinkami a 10 g chia semínek – to vše zalito ½ litrem kefírového mléka. (směs si připravuje už večer)
K tomu popíjí ½ l černé kávy bez cukru a mléka.

Svačina

Jablko, pomeranč atd.

Oběd

Maso krutí, kuřecí, hovězí, ryba, ale i libové vepřové, brambor, rýže, těstoviny. První rok nejedl smažené, omáčky, knedlíky a sladké.

Odpolední svačina

Opět ovoce nebo zelenina.

Večeře

Kvalitní šunka, tuňák, sýry do 30% tuku. A večer 2 dcl červeného vína.

  • Přes den pije vodu z kohoutku.  Porce už si teď moc nehlídá, protože hodně sportuje. První rok hodně mixoval zeleninové kaše. Vše ostatní dělal na vodě.

A na závěr několik zdravotních aspektů:

  • Tlak se mu upravil na 110/75
  • Cukr má v naprostém pořádku
  • Srdeční tep klesl ze 110 v klidu na 50
  • Z devatenácti tabletek, které bral denně, neužívá dnes žádnou

Gratulujeme!

Dušanův vzkaz čtenářům zní:

Když se chce, všechno jde! Řeči „nemám čas jít běhat, na kolo“ jsou jen výmluvy, protože místo hodiny u TV můžu vzít boty a jít si zaběhat – a to v každém počasí.  Jako řidič u České pošty vstávám nepravidelně ještě v noci různě v rozmezí od jedné do čtyři hodin a končím tak kolem deváté až jedenácté dopoledne. A odpoledne znovu nastupuji kolem jedné, až třetí hodiny, končím někdy i ve 22 hodin.  Na sport si čas najdu zkrátka mezi tím.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Inspirace osobním příběhem Petry L. Krajčinovič: Hubnutí vás musí bavit

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

27.2.2017 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

kristyn.g

28.2.2017 20:24

Klobouk dolů, podle fotky bych řekla uplně jinou osobu! 🙂

2

Tonda

1.3.2017 21:39

Zhubnul ze 120 o 65 kg, tedy na 55 kg? Při jeho váze BMI 18. Není to přehnané?

3

Hezke

11.3.2017 13:15

Pekne

4

Vláďa

12.3.2017 08:52

já jsem taky zhubnul za 2 měsíce o 15 kg , v plánu mám ještě 5 kg dolů a taky to nikomu nevytrubuji do světa, je to moje věc a moje váha

5

iferdai

12.3.2017 09:04

Gratuluji, to je opravdu velký úspěch – je vidět, že když se najde skutečná motivace, tak jde nakonec vše.
Ale těch 65 kg za 10 měsíců … musím souhlasit s Tondou to mi přijde dost nereálne a pokud to je pravda tak tedy by mě zajímalo vyjádření nějakého odborníka jestli to je vůbec zdravé.

6

Kuba

12.3.2017 10:11

Podle mě to přepáli s tou dietou…. nejlepší by bylo si a pár korun nechat sestavit jídelák přímo kulturisty např. , shodil by kila,nabral nějaký ten sval a nevypadal jako kuřecí křidýlko….

7

Ondra

12.3.2017 11:32

No jo, ale jak to udělat, když mám nemocné srdce po infarktu, ná výkon pod 30%, to nejde ani rychleji chodit, natož běhat, plavat, jezdit na kole.

8

Petr

13.3.2017 15:32

Kaloricke tabulky samy razi cestu zdraveho a trvaleho hubnuti tempem 0,5 kg tydne, takze 65 kg za 10 mesicu je spis na skodu.

9

Petr

13.3.2017 16:14

Ondrovi: zkus „rehabilitacni kolo“, napr. inCondi R600, je jich na trhu spousta, staci jen trochu pohledat. Mohlo by to byt pro tebe idealni reseni.

10

Ondra

14.3.2017 18:24

Petrovi. Já nemám sníženou pohyblivost, ale rapidně snížený výkon srdce, takže jde do plic málo krve, která následně má okysličovat organizmus. takže pomalou chůzí, cca 3Km/h ujdu i několik kilometrů, to není problém, ale svižnější, což je cca6Km/h už neujdu víc jak200-300metrů, pak se začnu dusít a rozbíhá se arytmie srdce. takže u mě přichází v úvahu výdej energie tím, že prostě žiju, pak trávením, no a průměrně nachodím 5-6tisíc kroků. Takže nejdůležitější bude pro mě složení stravy.

11

Luboš

22.3.2017 15:43

Mám podobný „osud“ jako Dušan.Vážil jsem v 52letech 100kg při 69cm.Přidala se cukrovka,vysoký tlak,cholesterol.Začátkem roku 2016 jsem si řekl „a dost!“Začal jsem dietou s pomocí STOBklubu(nyní jsem v KalorickýchTabulkách,cz),přidal pravidelné plavání a v létě kolo.A najednou šla váha dolů,cukr dolů,cholesterol a vysoký tlak OK.Cítím se o deset let mladší a to i po operaci kolene.Po roce jsem aktuálně na 70kg.V plánu mám ještě shodit na 65kg,tak mi držte palce.

12

Ing. Macáková Marcela

22.3.2017 20:41

pro Luboše: To je krásný výsledek. Děkujeme za zprávu. A kdyby se vám chtělo v létě ozvat, budeme rádi. Palce samozřejmě držíme.

13

Dana

7.4.2017 13:17

Gratulace, obrovská vůle a super výsledek!

14

Tomáš

16.6.2017 09:08

Pro mě velmi inspirativní a motivující, děkuji.

15

Hanka

11.8.2017 11:09

V červnu 2016 jsem měla před dovolenou 97 kg (výška 173) a objednala jsem se k obezitologovi – dali mi termín asi 3.září, a že musím přinést přehled, co jsem snědla a vypila za posledních 14 dnů. Po návratu z dovolené jsem měla 98 kg a okamžitě jsem začala zapisovat vše do kalorických tabulek. Ráno jsem začala 10 minut cvičit, což činím dosud. Na schůzce s lékařem jsem měla již 91,5 kg, a poněkud se divil, co po něm vlastně chci… Potřebovala jsem mít před sebou nějakou autoritu. Již k němu nechodím a k 1.6.2017 jsem měla celých 10 kg dole! A pokračuji dál, s cílem 80 kg (prozatím). P.S. taky jsem začala dávat přednost nealko pivu Birell, které mi velmi zachutnalo (0,5 l má o 100 kcal méně, než klasika).

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Dnešní příběh pochází opět z naší skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami, která nám dělá radost už nějaký ten pátek.

Sympatická Jana tvrdí, že pravidelné zapisování a rozvrhování jídelníčku jí velmi pomohlo. Postavu má nyní prakticky stejnou jako na střední škole, což dokazuje fakt, že v pohodě oblékne a zapne své maturitní šaty.

Celý článek 20.10.2021 0

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0