Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Jak se zrodila krásná Helena: Další motivační příběh o hubnutí s konkrétními tipy, které pomohou i vám!

Na blogu Kaloricketabulky.cz pravidelně zveřejňujeme příběhy našich uživatelů, kteří díky svému rozhodnutí a změně životního stylu odhodili nadbytečné kilogramy.

Dnes vám představíme krásnou Helenu…

Proměny, které zde pro vás pravidelně připravujeme, vznikají na základě skutečných příběhů, které k nám „doplují“ různými způsoby. Obvykle se nám sami ozvou úspěšní uživatelé naší aplikace, jindy si jejich změny všimneme na facebooku, případně na ně upozorní někdo z okolí.

Čtyřiatřicetiletou Helenu, kterou vám představíme dnes, znám osobně mnoho let. Pravidelně jsme se setkávaly díky naší práci a lásce ke knížkám na veletrhu Svět knihy. Vždy se mi líbilo její nadšení pro to, co dělá. Ráda jsem pozorovala, jak jako PR manažerka knižního nakladatelství svou prací skutečně žije. A nejen to. Dokázala barvitě vyprávět také o divadle, psaní, kterému se sama věnuje, a háčkování, jež je dalším jejím tvořivým koníčkem.

Ano, bylo vidět, že nemá postavu modelky, ale víc člověka vždy upoutala její pozitivní energie, veselé oči a radost ze všeho, co dělá.

Nelze si nevšimnout, že vedle sedavého zaměstnání, proseděla Helena vlastně většinu času i při svých zálibách. „To ale není omluva pro to, kam jsem svůj stav a váhu nechala dojít,“ komentuje stručně svoji minulost žena, jež při svých 170 cm vážila 103 kg a nosila velikost oblečení 52-54. Dnes váží 77 kg a kupuje si velikost 40!

Když jsem ji letos na veletrhu potkala, zaváhala jsem. Poznala jsem ty její oči, ale tím ostatním jsem byla zmatena. Přede mnou stála prostě bohyně, jež kromě nového těla přidala také módní oblečení a pro ni nezvyklé výraznější nalíčení. Jak si přečtete níže, nebyla jsem jediná, kdo ji nepoznal.

Co ji vedlo k rozhodnutí změnit životní styl

Předloni jsem nebyla při výletě schopná vyjít kopec na hrad a nebavilo mě, že v mé velikosti nebylo k sehnání nic hezkého na sebe. Tak už jsem to tak nehodlala nechat. Další popud mi dal kamarád, který mi velmi upřímně řekl, že jsem dost mladá na to, abych byla tlustá a ošklivá. (smích)

Jak zhubla Helena – osobní tipy

  • Nejdříve jsem přestala večeřet chleba. Postupně jsem zjistila, že mi pečivo nechybí vůbec, naučila jsem se třeba míchaná vajíčka snídat se zeleninou.
  • Začala jsem jíst více zeleniny a luštěnin.
  • Omezila jsem, nebo úplně vyřadila, jednoduché bílé sacharidy (mouka, rýže, pečivo, těstoviny, apod.). Postupně jsem přestala jíst a používat tradiční mouku a místo ní vařím z pohankové, kukuřičné či hrachové.
  • Snažím se jíst pravidelně a tak, abych neměla hlad.
  • Začala jsem také hodně chodit. Snažím se ujít minimálně 5-10 km denně. Ne vždycky se to podaří, ale každá procházka je radost.
  • K nastartování změny jídelníčku a životního stylu jsem využívala především rad kamaráda a informace z knih. Recepty jsem čerpala třeba z knížky Superpotraviny do všech jídel nebo Wholefood: Energie pro zdravý životní styl.

Co bylo při hubnutí nejtěžší?

Nejhorší bylo asi vydržet tu dobu, kdy se úbytek váhy na čas zastavil – a zmenšovala se kůže. To trvalo asi půl roku. Žádnou velkou krizi jsem asi neměla, změna životního stylu mě bavila a pořád stejně baví. Vůbec mi to nepřijde omezující, naopak jsem zjistila, že vaření je teď mnohem zábavnější.

Jak se teď Helena cítí

Mám radost pokaždé, když se podívám do zrcadla, to rozhodně nezastírám. A zcela materiálně musím říct, že jsem si začala užívat nákup oblečení. Navíc si myslím, že mi celá ta změna zlepšila i náladu a vnímání světa. Jsem prostě šťastnější a spokojenější.

Jaký je ohlas okolí

Měla jsem několik vtipných zážitků, když mě vlastní kamarádi nepoznávali na ulici. Podle reakcí myslím, že všechny kolem mě ta změna potěšila stejně jako mě, nebo v to aspoň doufám.

Vzkaz na závěr

Všem, kteří plánují zhubnout, bych chtěla vzkázat, že hlavní je se nebát, nevymlouvat se a začít. Pak pomůže i samo tělo a vy si to začnete užívat.

Přejeme, ať se daří.

Náš tip

Zkuste si zapisovat stejně jako Helena do aplikace Kaloricketabulky.cz a napište nám, jak se vám nový životní styl daří.

Z archivu aneb přečtěte si také:

RNDr. Svobodová Lucie: Co nakoupit, abychom měli po ruce zdravé věci

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

12.6.2017 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Zuzka

12.6.2017 09:13

Gratuluji k úspěchu,
já začínala hubnutí se změnou jídelníčku před rokem a půl a shodila jsem k dnešnímu dni již téměř 31 kg, ale ještě nekončím, váha jde díky změně v jídelníčku dolů pomaličku i nadále, takže snad se mi to povede také, dostat se pod hranici osmdesáti kil…
Jen tedy já stravování neřešila tak drasticky, to bych nedokázala…
Jen jsem vyměnila ty „bílé – chemicky či jinak odbarvené“ potraviny za přírodní (používám tmavou rýži, žitnou a celozrnnou mouku, místo cukru med či třtinový cukr – ovšem v daleko menší míře, než kdysi).
Nejvíce mi pomohlo to, že jsme důsledně přestali kupovat polotovary a hotová jídla, kupujeme jen základní potraviny, jen občas kousek kvalitní čokolády…
A u mě osobně to bylo naučit se dodržovat pitný režim a „zakomponovat“ trochu více pohybu, z časových a zdravotních důvodů jde o chůzi a další přirozený pohyb…
Je mi také 44 let, jde to pomalu, ale jsem spokojená, protože aspoň se mi stihne formovat postava bez toho, aby zůstávaly kožní vaky, z čehož jsme měla na začátku upřímný strach, ale naštěstí pomáhá jednoduchý trik – kdykoli na to vzpomenu, zatnu břišní svaly a nebo chodím po špičkách – což mi pomohlo konečně donutit hubnout i lýtka, která vzdorovala zatvrzele hodně dlouho 🙂
Jinak si nic nezakazuji, nevyhýbám se oslavám, grilování…
Vánoce i jiné svátky nešidím, máme salát s majolkou a řízek pečený na sádle, cukroví tradiční… Stačí jen si den předem naplánovat jídelníček a gramáž všeho a pak stačí to jen dodržet…
Není to problém, protože když mozek ví, že to není zakázané, funguje to skvěle tak, že i když vás popadne myšlenka: „Dnes se přežeru, to kilo – dvě pak zase shodím…“, tak žaludek stejně sám řekne, kdy má dost a třeba kdysi jsem o svátcích jedla cukroví po mísách… nyní mi stačilo pár kousků na talířek ke kávě a světe div se: další mi nechybělo 🙂
Jen o svátcích, oslavách a pod. „jedu“ v té kalorické výši „na udržení váhy“, po zbytek roku v té „hubnoucí“. V tomto jsou Kalorické tabulky obrovským pomocníkem 🙂

Snad i moje zkušenosti někomu pomohou, hlavně těm, kdo se bojí razantní změny v jídelníčku…
Jím vše, ale pouze to, co si sama uvařím či upeču – polotovary a hotové výrobky jsou u nás tabu.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0