Video připravila blogerka, jež si říká Zelená fazolka. Pro blog Kalorických tabulek připravila již článek Jak si vybrat restauraci, kde se naobědváte bez pocitu viny, kde se čtenář doví řadu užitečným tipů ohledně stravování mimo domov: Na co se zaměřit při výběru restaurace a jak následně vytipovat vyvážený pokrm či odhadnout velikost porce.
Na jejím blogu naleznete i návody na cvičení.
Děkujeme jí za přízeň a skvělou spolupráci. A věříme, že její postřehy pomohou i vám, ať už se týkájí stravování v restauraci nebo zapisování do aplikace www.kaloricketabulky.cz, která je tu pro všechny stále ZDARMA!
Nutriční terapeutka Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS., s kterou dlouhodobě a rádi spolupracujeme, přichází opět se zajímavou inspirací do vašich jídelníčků.
Tipy na podzimní jídla vybrala z databáze Kalorických Tabulek, abyste hned viděli, jak si daný pokrm z hlediska nutričních hodnot stojí.
Strava hraje důležitou roli při snižování hladiny cholesterolu a prevenci kardiovaskulárních onemocnění.
Zvýšená hladina cholesterolu, zejména LDL („špatného“ cholesterolu), může vést k tvorbě aterosklerotických plátů, které zvyšují riziko srdečních onemocnění. Správně zvolená strava může přispět k jeho snížení.
V období mrazivých měsíců je potřeba vzít zavděk mraženými či nakládanými potravinami, případně těmi, které dlouho vydrží, třeba kořenová zelenina, a jsou cenově přijatelné po celý rok.
Koneckonců je využívaly v zimě už naše babičky a prababičky…
Kdo mě zná díky článkům tady na blogu Kalorických Tabulek, tak asi ví, že se ve své nutriční poradně nejčastěji věnuji tématu redukce tělesné hmotnosti.
K tomu, aby člověk vhodným způsobem redukoval svoji tělesnou hmotnost, je žádoucí zařadit i pravidelný pohyb a nespoléhat tedy jen na úpravu stravování.
Světlo. Co si představíte, když se řekne světlo? Někdo si vybaví křišťálový lustr, někdo žárovku, jiný Slunce.
Právě prožíváme období roku, kdy je nedostatek přirozeného světla. A přitom denní nebo chcete-li sluneční světlo je nepostradatelné pro udržení lidského zdraví, má antidepresivní účinky, ovlivňuje kognitivní i fyzický výkon a řídí cirkadiánní rytmus – tedy navozuje přirozené střídání aktivní bdělosti a spánku.