Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Skořepová Zdeňka: Kalorické tabulky mi umožnily orientovat se v přijmu kalorií a plánovat si tak vyváženou stravu i několik dní dopředu

Dnes představujeme další pěknou proměnu, jež byla uskutečněna i díky aplikaci www.kaloricketabulky.cz.

Samozřejmě vždy zdůrazňujeme, že nejvíce záleží na vás, zda chcete opravdu zhubnout/jíst zdravě.

KalorickéTabulky.cz jsou pouze průvodcem, jenž se snaží vás nenásilně udržet na vaší cestě. A v případě Zdeňky se to opět povedlo. Tady je její zpověď:

Je mi 21 let a v současné době studuji zdravotní fakultu. Mám ráda cestování, kulturu a rekreačně sport. Na úvod musím říct, že v tuto chvíli není můj zdravotní stav ukázkový, ale rozhodně je lepší než před hubnutím. To jsem při výšce 177 cm vážila 88 kg (pas 84 cm, boky  106 cm). Nyní mám 70,5 kg (pas 74 cm, boky 96 cm).

Proč jsem se rozhodla hubnout? Jedním z důvodů byla samozřejmě estetická stránka. Nebylo mi vůbec příjemné, když jsem měla jít například na plovárnu a svléct se do plavek. Navíc můj partner je spíše drobnější postavy, tak jsem se se svou předešlou váhou v jeho přítomnosti cítila i dost trapně. Díky snížení hmotnosti se mi vrátilo sebevědomí a dobrý pocit, že můj partner má přítelkyni, se kterou se rád pochlubí na veřejnosti.

Nutno ovšem dodat, že dalším důvodem byl zdravotní stav. Můj krevní tlak dosáhl rizikových hodnot, a tak jsem musela užívat léky na snížení tlaku. Měla bych ještě zmínit, že se potýkám s problémem slabé imunity, takže po dobu redukce jsem vůbec necvičila a veškeré změny mé postavy jsou pouze v důsledku změny stravy. Neměla jsem sestavený žádný jídelníček na objednávku, prostě jsem jen změnila stravování.

Jak? Přestala jsem jíst sladké potraviny (buchty, tyčinky, čokolády, sladké jogurty), vysadila jsem smažená jídla a snažila se jíst nejpozději v 19 hodin. Snídala pak většinou kolem osmé.

Myslím, že největšího pokroku jsem dosáhla pomocí Kalorických tabulek, které mi umožnily orientovat se v přijmu kalorií a plánovat si tak vyváženou stravu i několik dní dopředu.

Nejtěžší bylo samozřejmě začít. Několikrát před tím jsem se už pokoušela také hubnout, ale vydrželo mi to pokaždé do prvního rodinného obědu. Tučné jídlo a dezerty neodmyslitelně patří k nedělní hostině, že?

Od útlého věku mi byla vštěpovaná láska k jídlu, rodiče mě za úspěchy odměňovali jídlem. Za dobrý prospěch ve škole mě čekal dezert od mamky, nebo oběd v mé oblíbené restauraci. Na základě těchto návyků jsem si vytvořila silnou psychickou vazbu k jídlu.

Myslím, že můj největší úspěch je, že jsem se zbavila závislosti na sladkých potravinách. Představa, že bych byla po jídle bez sladkého nápoje byla pro mě vždy děsivá. Moje velká neřest byly čokolády. Tabulka mléčné čokolády na posezení? Bez problémů. Když mám teď chuť na sladké, dám si mísu ovoce (banán, jablko, mandarinka, pomeranč).

  • Mám radost, že rodina a partner mě podporují. Jejich podpora mě žene stále dopředu k lepším výsledkům.

Všem čtenářům tohoto článku bych vzkázala, aby si vážili sami sebe. Jak jsem již zmiňovala, začínala jsem mockrát, ale nevydržela jsem. Důvodem byla nedůvěra v sebe sama. Vím, že je těžké mít se rád, když vážíte o 20 kg víc, než byste si přáli, ale právě dokázat to je podle mě prvopočátek úspěchu.

Je velmi důležité uvědomit si fakt, že za vás nikdo hubnout nebude! Musíte se spolehnout pouze sami na sebe. Přeji všem pevnou vůli a optimistický přístup, protože bez toho to vážně nepůjde.

Skořepová Zdeňka

Poznámka redakce

A my – v Kalorických tabulkách – děkujeme za podobné příběhy a rádi zde zveřejníme i vaše úspěchy. Ozvat se můžete přes zprávy na naší facebookové stránce Kalorické tabulky.cz nebo prostřednictvím uzavřené skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými tabulkami, kde si naši uživatelé mezi sebou radí ohledně používání aplikace.

Z archivu aneb přečtěte si také:

S každou změnou začínám na jaře, protože se sluníčkem to jde lépe, říká osmatřicetiletá Jana, jež s aplikací Kalorické tabulky zhubla 40 kg!

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

29.3.2019 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Lenka, 35let, 2děti

2.4.2019 13:53

Blahopřeji k Vašemu úspěchu. Také se snažím jet podle kalorických tabulek, ale nemám tak silnou vůli jako Vy, co se týče vynechání sladkostí (čokoláda, domácí buchty). No snad se k tomu postupně dopracuji.

2

Ing. Macáková Marcela

2.4.2019 14:40

Lenko, pokud máte facebook, určitě mrkněte na naši uzavřenou skupinu pro uživatele Kalorických tabulek, tam získáte podporu ostatních a uvidíte, že to půjde. Odkaz https://www.facebook.com/groups/1930539063903667/. Ať se daří.

3

Alice, 50 let

2.4.2019 14:49

Gratuluji, sama vím, kolik úsilí za takovou proměnou vězí!
S kalorickými tabulkami se mi povedlo v průběhu dvou let zhubnout z podobné váhy přes 80 kg na 65 kg, které držím. Z velikosti 16 na 10 – 12, to se nakupuje úplně jinak:- )
Myslím, že bez přehledného zapisování podle tabulek bych to nikdy nedokázala.

4

Jana

3.4.2019 10:29

Lenko, zkuste postup jak se odnaučit na sladké, který se mi velice osvědčil (i když já se nesnažila hubnout, šlo mi opravdu jen o to odnaučení). Je dobré zůstat na stejném množství kalorií, které normálně jíte a to i původně se sladkým, ale jíst cokoli jiného nesladkého, co vám chutná. Opticky to tedy může i působit dojmem, že během dne jíte víc, ale sladké má většinou hodně kalorií. Najděte si také nějaké jiné jídlo, které budete mít na chuť, já si třeba zamilovala několik druhů tmavého pečiva a kvalitní šunku, ale asi můžete v této první fázi použit na chuť cokoliv kromě sladkostí (a nejspíš bych i doporučila nenahrazovat sladké ovocem). Musím říct, že jsem byla překvapená jak hrozně rychle jsem si na sladkou chuť odvykla. Teprve potom můžete zkusit omezovat kalorie. Je opravdu lepší nejdřív omezit sladké a až pak kalorie, vyhladovělé tělo totiž automaticky bude sladké jako rychlý zdroj kalorií vyžadovat.

5

Jana H.

5.4.2019 13:35

Gratuluji k hezké proměně a hlavně přeji co nejméně potíží se zdravím.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Jana (57 let): Nikdy jsem nebyla vyloženě tlustá, ale váha mi stagnovala a pak šla směrem nahoru

Dnešní příběh pochází opět z naší skupiny Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami, která nám dělá radost už nějaký ten pátek.

Sympatická Jana tvrdí, že pravidelné zapisování a rozvrhování jídelníčku jí velmi pomohlo. Postavu má nyní prakticky stejnou jako na střední škole, což dokazuje fakt, že v pohodě oblékne a zapne své maturitní šaty.

Celý článek 20.10.2021 0

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0