Kalah – nejefektivnější systém sebeobrany na světě
Kalah představuje efektivní způsob, jak se ubránit téměř všemu, s čím na vás někdo může zaútočit.
Jeho zakladatel Idan Abolnik byl členem elitních izraelských jednotek a osobním strážcem izraelských prezidentů a premiéra. K tomu už asi není co dodat.
Po odchodu z aktivní služby se Idan Abolnik usadil v jižní Africe, kde vyvinul systém reálné sebeobrany, který nazval Kalah.
K- krav= boj
A + A = Davidova hvězda + ochrana
L – lotar = boj proti teroru
H- hatkhfah = útok
Nejlepší obranou je podle něho útok.
Už jste někdy přemýšleli, co byste dělali, kdyby vás náhle někdo přepadl? Systém tréninku Kalah je postavený na drilu a psychologii – pokud se mi to stane, moje podvědomí začne pracovat. Aby se ovšem do podvědomí usadily potřebné informace, musí být trénink co nejvíce přizpůsobený realitě. Není to bojový sport, je to boj o přežití.
Když na tebe někdo vytáhne nůž, krev sice poteče, ale máš šanci přežít. A to za tvrdé tréninky přece stojí.
Princip Kalah je jednoduchý – nejdřív se snažit situaci uklidnit, hrát oběť. Pokud se situace zhoršuje, je třeba jednat – překvapit útočníka tím, že k němu přistoupíte co nejblíže…
Jestli se chceš naučit skutečnou sebeobranu, nepotřebuješ být mistr světa ve zvedání činek či majitel různě barevných pásků, ale neměl by ses bát dostávat rány.
Počítej s tím, že v rámci tréninku absolvuješ náročnější rozcvičku, že na tebe budou řvát, sprostě ti nadávat a že to bude bolet.
Kalah není sport. Je to reálná sebeobrana, nastavení podvědomí. A to se nedá zvládnout jinak, než věrnou imitací reality.
Když půjdeš večer po ulici lehce „ovíněn“ a někdo tě přepadne, těžko mu řekneš, že má počkat, až vystřízlivíš, dáš si kafe či nějaký fitness nakopávač. Ne, ty musíš reagovat tak, jak se naučíš během tvrdých tréninků.
Kalah není sport ani bojové umění. Jediné, k čemu by se dal přirovnat a z čeho vlastně vychází, je vojenský výcvik. Co ostatně jiného čekat od člověka, který byl vycvičen u protiteroristické jednotky, osvobozoval rukojmí, zatykal teroristy, ochraňoval diplomaty…
Kalah učí své absolventy přežít – a to platí pro muže i ženy.
Lektorka skupinových lekcí a osobní trenérka v Daily Fitness. Její tréninky jsou zaměřené na zdravotní aspekty cvičení, pomůže vám s vytvarováním těla s ohledem na rehabilitační a rekondiční efekt – přeměníte tuky na svaly, zlepšíte si celkovou tělesnou a s ní i psychickou kondici.
V období mrazivých měsíců je potřeba vzít zavděk mraženými či nakládanými potravinami, případně těmi, které dlouho vydrží, třeba kořenová zelenina, a jsou cenově přijatelné po celý rok.
Koneckonců je využívaly v zimě už naše babičky a prababičky…
Kdo mě zná díky článkům tady na blogu Kalorických Tabulek, tak asi ví, že se ve své nutriční poradně nejčastěji věnuji tématu redukce tělesné hmotnosti.
K tomu, aby člověk vhodným způsobem redukoval svoji tělesnou hmotnost, je žádoucí zařadit i pravidelný pohyb a nespoléhat tedy jen na úpravu stravování.
Světlo. Co si představíte, když se řekne světlo? Někdo si vybaví křišťálový lustr, někdo žárovku, jiný Slunce.
Právě prožíváme období roku, kdy je nedostatek přirozeného světla. A přitom denní nebo chcete-li sluneční světlo je nepostradatelné pro udržení lidského zdraví, má antidepresivní účinky, ovlivňuje kognitivní i fyzický výkon a řídí cirkadiánní rytmus – tedy navozuje přirozené střídání aktivní bdělosti a spánku.
V současné době se hodně lidí zajímá o své zdraví a o to, jakým způsobem cvičit a jak se správně stravovat.
Tento pozitivní trend napomáhá tomu, aby lidstvo tolik netrpělo nemocemi způsobenými obezitou a abychom také věděli, co jíme. Podporují jej mnohé knihy, internetové stránky a aplikace.