Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

V naší skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami nalézají společnou řeč lidé všech věkových kategorií.

Těší nás, že své příběhy a tipy tam sdílejí nejen mladé maminky na mateřské, které chtějí zhubnout po těhotenství, ale také úžasné a charismatické ženy, které se prostě chtějí cítit dobře ve svém těle. A změny v jídelníčku si doslova užívají.

Velkou radost nám mimo jiné udělal nedávný příspěvek, jenž vložila paní Ludmila, která svým vitálním vzhledem okamžitě upoutala pozornost ostatních členů.

Ludmila (67 let): Když mám nyní dostatek bílkovin, zmizely chutě na sladkosti

 

A jak už je naším zvykem, požádali jsme ji o sepsání stručného příběhu, jenž by motivoval ostatní uživatele aplikace Kalorické Tabulky. Tady jsou její slova. Děkujeme.

Jsem zubní lékařka v penzi. Celý život jsem se snažila sportovat a žít aktivně – v mládí jsem hrála volejbal, později všechno možné, včetně posilovny a spinningu. Nyní mi vzhledem k podstoupeným operacím hlezenního a kolenního kloubu zůstala jen chůze. Chodíme téměř denně, minimálně hodinu, průměrnou rychlostí 5 km/hod. Využíváme mírně zvlněný terén v okolí našeho města, jež je bránou Jeseníků.

Musím říct, že ačkoliv jsem se vždy hýbala a měla tedy sportovní postavu a slušné svalstvo, tak celý život jsem bojovala s váhou. Se střídavými úspěchy, to zná asi skoro každý, kdo čte tyto stránky.

  • Zkoušela jsem i populární keto, paleo atd. Až jsem objevila aplikaci Kalorické Tabulky. A s nimi to šlo celkem hladce.

Začala jsem se svými 172 cm na váze 93 kg vloni v červnu. Nyní mám 81 kg a jsem celkem spokojená. Do mého cíle mi chybí 2 kg.

Mám nastaveno podle toho, co mi vypočítala přímo aplikace Kalorické Tabulky. A „jen“ se snažím o „zelená kolečka“.

Samozřejmě jsem podnikla jisté změny ve stravování. Zařadila jsem do jídelníčku tvarohy, řecké jogurty a proteinové pudinky. Jím více zeleniny na úkor ovoce. Všimla jsem si také toho, že když konzumuji nyní dostatek bílkovin, nemám chutě na sladkosti. Miluji ryby a bílé i červené maso, ale omezila jsem uzeniny. Skleničky bílého vína se ovšem nevzdám…

Žádný vzorový vzorný jídelníček jsem neměla a nemám. Vařím si a jím, abych se vešla „do koleček“ aplikace Kalorické Tabulky.

Nastoupit na cestu změny kupodivu nebylo vůbec těžké. Šlo to velmi hladce. Po dvou měsících se ke mně přidal i manžel. Máme to jako společnou zábavu a navzájem se hecujeme.

A úspěch? Ano, cítím se výborně, vypadám lépe a nebudu se bát svléknout se do plavek.

Vzkaz pro ostatní: Jde to i nám starším. Navíc na to máme čas a zkušenosti nejen v kuchyni…

Chcete také zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Domácí vs. kupované instantní kaše

Domácí vs. kupované instantní kaše

S příchodem sychravého počasí se u většiny z nás začínají probouzet chutě na teplá a vydatná jídla. Mezi takové pokrmy můžeme rozhodně zařadit kaše, ať už sladké, či slané.

Co by snídaňová kaše měla obsahovat, aby nás dobila energií a dostatečně zasytila na celé dopoledne? Mohou být správnou volbou i instantní kaše?

Celý článek 14.11.2022 0

redakce
www.kaloricketabulky.cz

24.3.2023 Články, Jak zhubnout

Související články

Monika: Příbuzní byli šokováni mou proměnou – díky aplikaci Kalorické Tabulky jsem sundala 30 kg

Monika: Příbuzní byli šokováni mou proměnou – díky aplikaci Kalorické Tabulky jsem sundala 30 kg

Moc nás těší vaše příběhy, v kterých se dovídáme, jak vám naše aplikace Kalorické Tabulky pomohla ve vaší cestě za vysněnou postavou a lepším zdravím.

A protože víme, že tyto tzv. proměny inspirují i všechny, kteří s hubnutím teprve začínají, čas od času zveřejňujeme (samozřejmě se svolením aktérů) vybrané příběhy zde na blogu.

Celý článek 11.5.2024