Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Fitness trenér Jakub Kraus: Do konce roku se pomocí fastfoodu, piva a dalších prasečin vyžral na 100 kg a nyní vám ukáže, jak hubnout a dostat se zpět do formy!

Jakub Kraus, fitness trenér a Muž roku 2015, rozjel nevídaný projekt. Nabral pomocí nezdravého jídla a piva na své jinak vyrýsované tělo hromadu tuku, přibližně 12 kg. Od ledna se bude vracet zpět do formy, aby dokázal, že všechno jde, když se chce.

A Kaloricketabulky.cz budou u toho…

Již žádné výmluvy! Přečtěte si rozhovor s Jakubem o jeho úmyslech, kde prozradí mimo jiné, které potraviny jsou z jeho pohledu nejhorší, když chceme hubnout, a které bychom naopak měli do svého jídelníčku zařadit.

S přítelkyní Evičkou před začátkem projektu

S přítelkyní Evičkou před začátkem projektu

Jakube, asi se nemusím ptát, proč tohle děláte. Vidím za tím jednoznačně motivaci pro ty z nás, kteří stále tvrdí, že nemohou zhubnout a být fit, protože… Jaké jsou vlastně nejčastější výmluvy a jak na ně reagujete?
Zdravím všechny čtenářky a čtenáře Kalorických tabulek! Tímto bláznivým projektem chci ukázat široké veřejnosti, že pokud budou opravdu chtít, vždy se sebou můžou něco udělat!

Jakub Kraus PŘED a VE ZLOMOVÉM OKAMŽIKU svého projektu

Jakub Kraus PŘED a VE ZLOMOVÉM OKAMŽIKU svého projektu

Přitom nebudu dávat za příklad pouze sebe, ale do projektu jsem si od ledna přizval sympatického padesátiletého tlouštíka, který s mou pomocí bude hubnout svých 140 kg.

A ty nejčastější výmluvy? Tady jsou:

 • „Nemám čas na cvičení a/nebo na přípravu jídla!“ Vše je o prioritách! Chcete být zdravější, vitálnější a mít lepší figuru? Pak je potřeba tomu uzpůsobit režim a důležité věci upřednostnit před těmi méně důležitými.
 • „Bez určité potraviny/nápoje si nedokážu život představit!“ A zkoušeli jste to někdy? Zkuste vydržet pouhé tři týdny a garantuji vám, že názor změníte! Navíc, pokud by se jednalo pouze o jednu věc, zbytek režimu se tomu dá přizpůsobit.
 • „Nebaví mě jíst stále dokola to samé!“ A co jíte teď? Každý den v měsíci něco jiného? Navíc v dnešní době se internet a sociální sítě hemží zajímavými recepty, zdravý režim nemusí být nuda!

Pojďme se nyní podívat na vaši nabírací fázi, která probíhala v prosinci a při které jste se rozhodl dělat spoustu DIETNÍCH CHYB. Která jídla byste označil v tomto směru za obzvlášť klíčová, po nichž šla váha nahoru jako po másle, tj. největší nepřátele hubnutí? A cvičil jste v té době, případně jak se to lišilo od vašeho normálního režimu?
Nejen jídla, ale nesmíme zapomínat ani na nápoje! A necvičil jsem. Jednak abych se přiblížil co nejvíce režimu neaktivního člověka a hůře se mi vracelo do formy a také abych neměl „zbytečný“ výdej, který by byl v nabírací fázi kontraproduktivní.

Jakub Kraus se láduje...

Jakub Kraus se láduje…

A jinak ty dietní chyby jsou jasné:

 • Alkohol obecně
 • Pečivo
 • Džusy a freshe
 • Čokolády
 • Sušenky
 • Energetické nápoje
 • Perníkové Café latté se šlehačkou
 • Pizza
 • Česká kuchyně v čele se svíčkovou a smaženým sýrem
 • Limonády a ochucené minerálky/vody
 • Fastfoody všeho druhu, burgery, hranolky

Děkuji. A teď obráceně – vyhýbal jste se v té době zdravým jídlům, která nám za normálních okolností prospívají, a která to byla?
Byly to zejména potraviny s nízkou energetickou hodnotou. Jedl jsem minimum zeleniny a když pominu hranolky, neměl jsem ani brambory.

Vím, že jako sportovec budete mít hubnutí samozřejmě jednodušší, ale o to teď nejde. Vy jste chtěl na sobě ukázat, co se stane, když se člověk nezdravě stravuje. Kromě „bříška“ prý máte i problémy s pletí a mastnými vlasy. Co vlastně vše – podle vás – lze stravou ovlivnit?
Problém dnešní doby je, že většina lidí začíná řešit svůj zdravotní stav až v momentě, kdy u nich nastanou komplikace. A jak to udělají? Jdou za doktorem a chtějí předepsat léky. Léky na vysoký tlak, krémy na špatnou pleť, prášky proti stresu či nespavosti, modré pilulky na podporu erekce. Přitom většině těchto problémů se dá předcházet zdravým životním stylem, rozumným stravováním a pohybem přiměřeným svému věku a zdravotnímu stavu.

Před zahájením hubnutí

Před zahájením hubnutí

Na sobě pozoruji za tu krátkou dobu pouze negativa. I když mám poměrně dost svalové hmoty, dělá mi problém vyjít schody a nezadýchat se, více se potím, pleť i vlasy jsou mastné a dělá se mi dost uhrů. Opravdu se za tohoto stavu necítím dobře a to uběhl pouhý měsíc!

S nezdravým jídelníčkem se nepojí jen tuková kila, ale také zadržování vody v těle. Měl byste třeba v tomto směru nějakou rychlou radu? Určitě je pro každého povzbuzující, když vidí aspoň nějaký výsledek co nejdříve.
Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou vám řeknu hlavní příčinu nadměrného zadržování vody – alkohol! Dáváte si (téměř) každý večer sklenku, dvě nebo třeba láhev? Alkohol je jed a dříve či později se jeho pravidelná konzumace na těle projeví. Ani já nejsem abstinent, ale alkohol omezuji na minimum.  Samozřejmě jsou i jiné příčiny, ale to už je spíš na podrobnější rozbor konkrétních případů.

Rozumím. A jaký bude nyní váš postup při hubnutí a návratu do kondice? Máte sestavený nějaký plán? Budete si zapisovat třeba do naší aplikace, nebo už to máte jako profík v oku? A jakým způsobem se mohou lidé, kteří chtějí zhubnout, u vás inspirovat? Vím, že jste zastáncem teorie, že každý si má vzít z rad to, co potřebuje, že nikdy nelze dodržovat všechno a vždy je třeba přistupovat k problému individuálně, přesto jistě existují obecná pravidla, kterých je dobré se držet…
Hlavně v době, kdy jsem se zdravou stravou začínal, mi byly Kalorické tabulky velkým pomocníkem. A když zařazujeme klientům naší krabičkové diety nový recept s neobvyklou potravinou, na její přesné složení se většinou dívám právě do vaší aplikace. No a nyní se k vám opět po delší době vrátím. Chci si vše zapisovat přesně, abych mohl lidem lépe odpovídat na jejich dotazy ohledně mého projektu.

Jakub tak, jak ho všichni znají... bez bříška a tuku

Jakub tak, jak ho všichni znají… bez bříška a tuku

Plán už v hlavě mám, hlavně nepřepálit začátek (smích). To je, mimochodem, častá chyba bývalých sportovců, kteří jsou zvyklí na výkony z dob dávno minulých, a předpokládají, že podobnou nálož zvládne tělo i po dlouhé pauze. Takže já začnu první týden zlehka a postupně budu přidávat. Všichni se můžou inspirovat nejen tím, jak postupuji já, ale spoustu rad budu směřovat i na začátečníky. A nesmíme zapomínat na mého klienta Jiřího, se kterým dáme za dva měsíce dolů minimálně patnáct kilo!

Děkujeme za rozhovor.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Jak tráví vánoční svátky autoři blogu Kalorické Tabulky

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

2.1.2017 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Iveta

2.1.2017 09:03

Bude možné někde sledovat Kubovi kalorické tabulky? 🙂

2

Ing. Macáková Marcela

3.1.2017 11:41

Iveto, děkujeme za nápad, projednáme to s Jakubem. Díky za přízeň a ať se daří!

3

Elizabeth

3.1.2017 17:28

Budete přidávat i nějaké cviky nebo cvičební plány?

4

Veru

4.1.2017 18:30

Zvláštní, že na fotce s přítelkyní a před „proměnou“ má tetování na pravé paži a na ostatních fotografiích na levé. Nicméně se těším na průběh jeho hubnutí.

5

wally

4.1.2017 23:43

To Veru: no jelikož je to foceno v zrcadle, má tetování pořad na levé ruce –> obraz se převrátí 😛 😀

6

Tom

5.1.2017 01:14

ta kerka , taky mi to příjde celé alá Photoshop

7

Cpt. Obvious

5.1.2017 03:42

Veru, jestli to nebude tim, ze se foti ve zrcadle 😉

8

Ter

5.1.2017 07:04

Veru…protože zrdcadlo

9

amatér

5.1.2017 07:58

Veru, zrcadlo, zrcadlí

10

MasterBOY

5.1.2017 19:11

Super nápad, jakubovi držím palce a moc díky za tento článek, rozhodně ho udržujte aktuální a zapisujte klidně týdenní intervaly – tohle mě zajímá.
Jak posilování, tak i ta strava všeobecně.
Chtěl bych se zeptat, možná přímo Jakuba.
Pokud docvičím ve fitness a dám si po cvičení ještě saunu, kde se taky hodně vypotím – nedělám tím nějakou chybu?
Mi přijde, že se mi tím horkem (90C) ty špeky taky vypalují 😉

Díky
MasterB.

11

Veru

7.1.2017 18:41

Aha, to mě vůbec nenapadlo:-D

12

:)

16.1.2017 09:21

Nech este sedi cely den za PC a potom len po veceroch moze na sebe makat pozrieme sa za kolko schudne 😀 😀

13

Jura

16.1.2017 12:40

Nápad je to samozřejmě zajímavý, ale……..hubnutí mu půjde rychle, protože mu zůstala (alespoň předpokládám) většina svalové hmoty……Úplně jinak na tom jsou lidé, kterým chybí 10, 15, klidně i víc než 20 kg svalů……to se vážně nedá srovnat s člověkem, který má jistě muskulaturu nad normou a přibere si k tomu tuk……

14

Milan

16.1.2017 13:47

Ahoj,
určitě by bylo fajn nahlédnout do jeho tabulek, vědět více o tom
co cvičí a jak dlouho, myslím tím jestli silový trénink a jak dlouho a jaké kardio a jak dlouho .
Docela by bylo fajn pozorovat i jeho parťáka, i když ten s jeho nadváhou bude hubnout rychleji a výsledky bude mít jiné, protože tělo si bude zvykat na novou stravu, nový režim pohybu , hubnout . Tělo se začne zpevňovat a kůže vyset ……
Držím palce , sám jsem jsem přibral a jsem jak malé selátko , do jara potřebuji shodit 10 Kg.

15

Sony

16.1.2017 15:08

Všechny zdravím, jestli to dokáže Jakub tak já musím taky. Jdu do toho taky

16

JankaS

16.1.2017 18:33

To naozaj???Ako mozete porovnavat celozivotneho tucka, ako ja napr.s niekym ako je Jakub? Suhlasim s Jura-om. Ale suhlasim aj s tym ze nepriberam len pre to lebo sa na jedlo len pozriem, alebo aj zo vzduchu ako sa vravi…vsetky kg su len a len moj vytvor…sice neestetcky a nezdravy ale moj…horsie je ich vytesat do podoby Jakuba, samozrejme v zenskom tele 😉

17

H3k70r

17.1.2017 20:29

Supr nápad, ale kalorické tabulky v mobilu jsou strašná tragédie…ještě nikdy mi neuložily mé vlastní jídlo, které jsem si vytvořil a na změny v nastavení, apod reaguje taky hodně náhodně….

18

Ted.s@seznam.cz

18.1.2017 06:52

Jako reklama moc pěkné. Jinak kalorické tabulky jsou naprosto špičkové já osobně na ně nedám dopustit. Diky nim jsem za sedm měsíců zhubl 40 kg.

19

David

18.1.2017 09:57

Ahoj!

Mám dotaz – kde přesně nám Jakub ukáže, jak to dělá a jak mu to jde? Tento článek tady visí už několik dní, ale na FB Fitnessmiláčci, na Instagramu ani zde na blogu zatím žádný popis, fotky, jídelníčky, cvičení není. Znamená to, že se nám Jakub ukáže za 2 měsíce, jak pěkně shodil?

To bude hezký pohled, ale spíš demotivující, protože nikdo pořádně neví, jak to udělal.

Myslím, že u takového projektu je potřeba update na denní bázi s podrobným popisem, abychom z toho mohli čerpat jak motivaci, tak také potřebné informace.

Díky předem za odpověď!

20

Ted.s@seznam.cz

18.1.2017 16:38

Levá ruka je stále levá a zrcadlo na to nemá vliv.

21

Ing. Macáková Marcela

18.1.2017 21:57

pro H3k70r: Jde prosím o android, iOS nebo Windows Phone? Napište když tak info@kaloricketabulky.cz. Děkujeme.

22

Vláďa

26.1.2017 09:06

Ahoj,
v tomhle věku, počítám okolo 30-ti to jde dolu samo. Zkuste to ale v 62, to je teprve dřina.

23

PavelP

1.2.2017 08:24

přesně… Ted.s@seznam.cz levá ruka je pořád levá,,,zrdcadlo sem, zrdcadlo tam…
tabulky používám rád, ale tohle je PR.. nic víc.. škoda,…. kdyby se našel skutečný a spíše typický „věčný dietář“, se starými tuky a návyky, nasdílel nám svoje tabulky, tomu bych rozuměl a pochopil… a uvítal…

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články