Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Miloslav: Svalová hmota a síla zůstala na úrovni mé původní váhy, ale konečně vypadám jako člověk

V rámci aplikace Kaloricketabulky.cz zveřejňujeme proměny našich uživatelů, často jde o ženy.

Tentokrát máme pro vás po delším čase opět chlapa… Naším dnešním hostem je muž, který se rozhodl, že svou změnu vloží do rukou odborníků. A protože prý vaření není jeho silnou stránkou, k novému tréninkovému programu přidal i krabičkovou dietu.

Miloslav Kot

Pětatřicetiletý sympaťák Miloslav je od pohledu silový sportovec. Jak sám říká, jeho koníčkem je posilovna. A pak jeho pes, s kterým podniká dlouhé vycházky.

Zásadní mezník v Miloslavově životě přišel po těžkém úrazu nohy. Třikrát zlomený kotník a rozdrcená holeň ho upoutaly na lůžko: „Najednou jsem zjistil, ze váha je prostě problém. Necítil jsem se dobře. Navíc manželka měla vypracované břišáky …

  • Jeho míry před proměnou byly 185 cm, 108 kg, hrudník 130 cm, pas 98 cm, biceps 50 cm. „Tehdy mi bylo jedno, jak vypadám. Dával jsem důraz na silový výkon, ne na vzhled,“ popisuje ještě relativně nedávné období.

Miloslav Kot

Dalším impulsem pro nový životní styl bylo, že po čtrnácti letech také změnil fitko: „A v tom novém se všichni naváželi do mého břicha. Bylo jedno, jakou mám sílu… A tak jsem se rozhodl, že jim ukážu, že to umím i jinak. A hlavně jsem nechtěl, aby se manželka za mě musela stydět,“ usmívá se a dodává, že z velkých vah už ho bolely karpály, šlachy a klouby – a že KARDIO pro něho bylo do té doby sprosté slovo.

Jaké byly hlavní změny v jídelníčku a pohybovém režimu?

Rozhodl jsem se začít dodržovat sacharidové vlny, což je nejjednodušší způsob, jak nastartovat metabolismus a poměrně jednoduše a bez velké námahy vidět okamžité výsledky,“ říká muž, který se nakonec rozhodl v této své změně využít kompletní nabídky Jakuba Krause a Evičky, které znáte i našeho blogu z článku o cyklování sacharidů.

Všechno je pouze v hlavě,“ opakuje okřídlenou větu Miloslav a dodává, že on osobně má silnou vůli a dokáže si odříct, když ví, proč to dělá a jak svého cíle dosáhnout. „Nechtěl jsem ani zbytečně marnit peníze a čas – ani můj, ani mých trenérů. Eva s Jakubem jsou opravdoví profíci, kteří jsou schopni se přizpůsobit a jejich práce není založena jen na doporučování krabičkové diety, kterou mimo tréninků také nabízejí. Vědí, co dělají a hlavně dělají to tak, aby to fungovalo.

•    A právě díky nim má Miloslav nyní míry –  86 kg,  130 cm hrudník, 46 cm biceps, 88 cm pas.

Jak svůj úspěch hodnotí Miloslav?

Neberu to nijak zvlášť jako svůj úspěch. Je to prostě změna stravování, což je 80% všeho. Diky sacharidovým vlnám si udržíte v podstatě veškerou svalovou hmotu a pálíte čistě jen tuk. Jsem důkazem toho, že můj trenér ví, co dělá. Stačí držet správnou dietu a jíst to, co tělo potřebuje,“ pochvaluje si.

Chutě v této dietě prý neexistují. Ve chvíli, kdy vyměníte nepotřebné cukry a nasycené tuky za správný tuk, tělo nemá potřebu vás „honit mlsnou“…

Sám bych si jídlo neuměl připravit, proto jsem zvolil hotové krabičky. Jejich pestrost je neuvěřitelná. Také množství je dostačující. A to jsem byl opravdu velký jedlík (kilo masa na posezeni, tři pytlíky rýže nebo velký pytel těstovin – žádný problém). Každých 14 dní mám v neděli cheat day. A je fakt, že na ten se extrémně těším. Chybí mi sushi, zmrzlina a mandle v hořké čokoládě. Vstávám kvůli tomu třeba v šest ráno a v poledne jsem tak přejedený, ze se zase těším na pondělí, kdy mám nízký  den a konečně mi nebude zle,“ směje se.

Jak vnímá změnu okolí?

Nikdo nevěřil, že jsem to já. Lidé, kteří mě tři měsíce neviděli, mě nepozdraví, protože mě nepoznávají,“ hodnotí stručně svou proměnu.

Co by poradil uživatelům aplikace Kaloricketabulky.cz

„Všechno je v hlavě. Pokud se člověk rozhodne, jde všechno a žádná dřina to není. Stačí vypustit výmluvy a výmysly, proč to nejde, a hledat způsoby, jak to udělat. Doktoři vyhrožovali, že budu rád, pokud budu ještě někdy normálně chodit. Z postele jsem vstal po čtrnácti dnech od operace a moje cesta byla do fitka na benč,“ říká podle pravdy.

Miloslav Kot

Jak to dělá Miloslav – pohybový a stravovací režim

  • Tréninky 5 x týdně – jedu každou partii zvlášť: ruce, hrudník, ramena, záda, nohy.
  • Břicho jako takové jsem cvičil maximálně dvakrát v životě. Je to sice neuvěřitelné, ale takhle fungují sacharidové vlny.
  • U nohou je to kvůli zranění horší – mám devadesátiprocentní omezení hybnosti kotníku, tedy dřepy pro mě již neexistují.
  • Třikrát týden KARDIO – hodina orbitreku, víceméně pro zábavu, na úbytek váhy to nemá vliv, jde mi o fyzičku.
  • Denně nosím dvacetikilovou zátěžovou vestu, když jdu se psem lesem normální chůzí, cca 10 km (pes už je veterán, přes dvanáct let, tedy procházky přizpůsobuji spíše jemu).
  • Z doplňků používám pouze a čistě arginin (není třeba do sebe sypat umělé proteiny, které tělo ve finále neumí pořádně uložit, BCAA ani glutamin). Je to zbytečné mrhání peněz a zatížení organismu.

Dle mého názoru je ale třeba si uvědomit, že každé tělo funguje jinak! Nicméně na sacharidy bohužel 99 procent lidi reaguje stejně – tloustne, jsou unaveni, podráždění a mají chutě,“ doplňuje svůj výčet.

Proč zvolil krabičky?

S manželkou se prý snažili počítat, vážit a dělat si sacharidové vlny doma, respektive ona, protože Miloslav tvrdí, že neumí uvařit ani čaj. „Ale zjistili jsme, ze je to finančně dvakrát náročnější než tyhle krabičky a strávíte třeba i tři až čtyři hodiny vymýšlením odpovídajících jídel a vařením,“ vysvětluje rozhodnutí ohledně krabiček.

Manželka samozřejmě používala Kaloricketabulky.cz – bez nich by to bylo nereálné. A výsledky se skutečně začaly dostavovat, ale bylo to tak časově náročné, že to nešlo. Na základě referencí jsme zvolili nabídku Jakuba a Evičky a dnes už vím, že i když nepojedu sacharidové vlny, budu v jídelníčku pokračovat s nimi,“ říká nadšeně muž, který dokázal díky změně stravování projít skvělou proměnou a dodává, že jelikož jeho trenéři připravují dobré jídlo, není třeba tolik vůle. „A když přišla krize, stačí v nízký den uzený losos, quest tyčinka nebo sušené hovězí. Ve vysoký den jsem nikdy krizi neměl. Vlastně jsem nikdy žádnou pořádnou krizi, ale mě ten losos tak chutná,“ směje se a zdůrazňuje, že jeho příběh nemáme brát jako reklamu na Vitalbox, ale že on jim je zkrátka osobně vděčný za to, co pro něho udělali.

Tolik tedy další z našich proměn, tentokrát s naznačením, že nový jídelníček je možné vyřešit i jinak než hodinami strávenými sháněním kvalitních potravin a vařením. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud máte náročnější práci, staráte se o rodinu, je strašně těžké  dodržovat nějaký specifický jídelníček, zvlášť když pro ostatní v domácnosti je třeba připravovat ještě „normální“ jídla.

Kontakt na trenéry: 

Evička + Jakub: Fitnessmiláčci

Z archivu aneb přečtěte si také:

Proměna Nikol: Hlavní změny v jídelníčku, pohybovém režimu a hlavně v hlavě

Ing. Macáková Marcela

Studium na VŠCHT ji inspirovalo k zájmu o výživu a zdravý životní styl. Po promoci (1993) psala na toto téma pro řadu časopisů – Vlasta, Fit styl, Longevity, Moje zdraví, aj. Vedle blogu Kalorických tabulek, kde pracuje jako editorka a správce facebooku, provozuje již téměř dvacet let vlastní webík www.aerobic.cz. Tam si přijdou na své všichni, které baví jakékoliv skupinové cvičení (aerobik, jóga, pilates…)

9.1.2017 Články, Jak zhubnout

Komentáře

1

Zrůdovič

9.1.2017 17:37

Ahoj, výborná proměna a skvělá forma, pán vypadá opravdu skvěle. Já jsem na tom bohužel o poznání hůř, protože jsem trpěl silnou obezitou už od puberty a má váha se vyšplhala až na hrozivých 160 Kg. Pak přišel moment, kdy jsem si řekl, že už je potřeba s tím něco udělat (zejména kvůli vzhledu), takže se mi během cirka jednoho roku podařilo zhubnout na 120 Kg, kde se má váha na čas zastavila, a pak, díky kalorickým tabulkám, které mi doporučila jedna známá, až na současných 97 Kg, což už ale trvalo dva roky. Mám ještě v plánu se dostat až na váhu okolo 90 Kg a pak už jen formovat, protože mám od přírody slušný svalový základ, takže posilování se přímo nabízí – ostatně nikdy jsem ani netoužil být hubeným. Nicméně problém je samozřejmě v tom, že po tak velkém váhovém úbytku mi zůstala velmi povadlá kůže v oblasti hrudníku, břicha i stehen, což je opravdu nechutné a i když už jinak vypadám celkem normálně, stejně se nemůžu nikdy svléknout a také mi to bere motivaci do další snahy. Je to i důvod, proč jsem nikdy neměl a zřejmě ani nikdy nebudu mít vztah a jsem i téměř ve třiceti letech stále ještě panicem, což už se asi nikdy nezmění. Teď zvažuji buďto nějakou formu smíření se s tímto stavem, opětovné ztloustnutí a nebo sebevraždu – ještě uvidíme, co bude nejpřijatelnější volbou. Jinak ale musím říct, že samotné hubnutí vůbec není těžké – jen to prostě není tak příjemné jako tloustnout. Tak přeji hodně štěstí všem dobrým lidem…

2

Michal

9.1.2017 18:05

Aplikaci používám roky, web taky, něco už jsem na Vašem webu četl. Už několikrát jsem se potkal s články, se kterými jsem nesouhlasil, ale aspoň se dá říct, že byly kvalitní. Ale tohle je teda masakr. Protein je drahý a zbytečný, ničí to tělo. Krabičková dieta je levnější od Fitnessmiláčků (komentář přezdívky a nástin jejich tak levných receptů nechám stranou raději – chápu, že na tom chtějí taky něco vydělat) než domácí (to mě doslova rozsekalo asi nejvíc). Článek fakt NENÍ reklama. Břicho necvičím, dřepy nedělám a vypadám skvěle 😀 Těžko říct, jestli jste mě pobavili, nebo naopak, každopádně prvního dubna je až za dlouho. Tím netvrdím, že proměna zmiňované osoby je nereálná, že cyklování sacharidů je nesmysl (naopak, výborná věc), ani že se břicho musí drtit, aby nějak vypadalo. Ale tímto článkem jste to dotáhli na úroveň Teleshopingu.

3

Michal

9.1.2017 20:56

Kaloricke tabulky jsou pomerne solidni a prospesny web, proto nechapu, kdo ma potrebu tady lhat takove nesmysly. Kdyby i to co Miroslav udelal byla pravda, ma automaticky za par mesicu zase 150kg. No a to zo pise Zrudovic je takova slatanina, ze fakt nechapu kdo to pise. A pritom ty kecy jsou porad stejny. To si na napsani takovych lzi nemuzou najmout nekoho kdo aspon dokoncil devitiletku?

4

Zrůdovič

10.1.2017 11:39

Michale, pokud máš na mysli můj životní příběh, tak ano, je to do určité míry slátanina, protože jsem to psal rychle a účelně, a snažil jsem se popsat všechny zásadní informace z mého života, které se týkají hubnutí. Nepsal jsem to jako článek vhodný k publikaci, který bych literárně dělil do odstavců s nadměrným užíváním zbytečně barvitého slohu, ale jen jako názornou ukázku toho, že velké hubnutí má i své stinné stránky a lepší je obezitě předcházet, než-li pak řešit následky… V mém případě jsou následky tak fatální, že mi bez nadsázky zničily celý můj život – proto bych řekl, že co se hubnutí týče, je nejlepším způsobem prevence a osvěta, podobně jako u kuřáků…

5

Vojta

11.1.2017 14:22

Díky Michale, žes to napsal. Tento článek je hovadina už jen při pohledu na ty dvě data a váhy u fotek. Nebudu to ani číst, tam nic dobrého nejspíš nebude.

6

Eskom

11.1.2017 15:02

za tři až čtyři měsíce shodit 20 kilo je jistě úspěch, ovšem se zdravím to asi nebude mít nic společného. Na prvním snímku ze září máte podprsenku a na hlavě mech. Na druhém snímku jste už bez podprsenky, zato vám úplně olezla hlava a narostl vám plnovous, já si myslím, že to byl úspěch s těmi fotkami by jste měl něco dělat jistě se najde někdo koho oslníte vždyť jste sám sobě nepodobný.

7

Ivan

15.1.2017 17:41

Pěkná pohádka… Dál to nemá smysl komentovat.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články