Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Pro ženy: Jak vybrat nejlepší sportovní podprsenku a čím předejít nepříjemnému tření stehen v horkých dnech

Hlídáte si jídelníček a životní styl pomocí aplikace Kalorické Tabulky? Zkoušíte přidávat pohybové aktivity, ale nikdy u svého předsevzetí nevydržíte? Jedním z důvodů může u žen být, že se při běhu či cvičení necítí zkrátka dobře – prsa skáčou a pohyb bolí.

Snadnou pomocí je v takovém případě výběr vhodné sportovní podprsenky. Bohužel takovou „maličkost“ řada žen stále podceňuje.

Určitě není žádným překvapením, že při každém pohybu se zákonitě hýbou i vaše ňadra. Často je to pohyb nepříjemný až bolestivý, prsa vám skáčou a radost z pohybu mizí… Bohužel trpí i hluboké tkáně prsou, které se nadměrnou námahou povolují. Spousta žen si na sport bere něco jako lambádu, ale ta vaše prsa nedrží (a pohyb je tak stále nepříjemný až bolestivý).

Pro ženy: Jak vybrat nejlepší sporotvní podprsenku

Nevzdávejte se a pořiďte si dobrou sportovní podprsenku, která perfektně obejme vaše ňadra, aniž by je nekomfortně zmáčkla, poskytne jim oporu a také skvělý tvar. Kvalitní sportovní podprsenka ve správně zvolené velikosti vám dodá jistotu a vaše prsa budou skákat s vámi, nikoli půl vteřiny po vás…

  • Kvalitní sportovní podprsenka snižuje nepříjemné pohyby a tření ňader až o 83 %.

Jak vybrat nejlepší sportovní podprsenku? Stačí, když budete vědět, že…

  • sportovní podprsenka by měla mít dost pevný obvod, protože obvod drží 80 % váhy vašich ňader a to je při sportu obzvlášť důležité
  • košíčky musí být dostatečně velké, mají vám prsa obejmout, a nemačkat je na hrudníku
  • sportovní podprsenky mají obvykle ramínka ve středu košíčků, takže nepadají, ale určitě oceníte i možnost sepnutí na zádech, hodí se to i do vykrojených sportovních tílek
  • dobrá sportovní podprsenka má navíc vyměkčená ramínka, netlačí vás tak na ramenou, i vyměkčenou část zapínání, aby vás netlačila při cvičení na zádech
  • pro akčnější sporty, jako je běh, jumping, jízda na koni, je rozhodně lepší podprsenka s kosticemi, která vaše prsa drží na místě – nemusíte se bát, že by kostice tlačily, při správné velikosti je ani nebudete cítit
  • na klidnější sporty jako pilates nebo jóga klidně můžete zvolit podprsenku i bez kostic, ale nemůžeme od ní očekávat stejnou podporu jako od kosticové

Pro ženy: Jak vybrat nejlepší sporotvní podprsenku

Klasická podprsenka

Víte, že díky správné podprsence můžete vypadat o dost štíhlejší? V dokonale padnoucí podprsence se oddělí prsa od břicha, vznikne tak pas a tělo působí souměrněji a štíhleji.

Rozdíl uvidíte a především ucítíte na první vyzkoušení.

Nahoře můžete špatnou velikost 100C, dole je správná velikost 80H (????? nahoře? dole?)

Vlevo můžete vidět pro modelku špatnou velikost 90E, vlevo správnou 80G.

Vlevo můžete vidět špatnou velikost 90E, vlevo správnou 80G.

V každém dobrém obchodě vám brafitterky (prodavačky, které se opravdu vyznají ve svém oboru) poradí a najdou dokonale padnoucí velikost.

Proč investovat do kvalitní podprsenky?

Přestanou vás bolet záda, bude se vám lépe dýchat, opticky budete díky užšímu pasu vypadat hubenější a možná vám zmizí i bolesti hlavy.

Jak vybrat ideální plavky

Každá žena touží po plavkách, které skryjí případné nedokonalosti, zamaskují větší bříško či širší boky. Tou správnou cestou ovšem je najít plavky, které vám budou dokonale sedět, ve kterých se budete moci hýbat, plavat nebo jít na tobogán. V takových plavkách se totiž budete dobře cítit a budete v nich i dobře vypadat. Také zde totiž platí, že dobře padnoucí plavky vám oddělí prsa a břicho, udělají vám pas a budete tak vypadat štíhlejší.

Jak vybrat ideální plavky

Mezi námi ženami – tření stehen v horkých dnech

Odírají se vám v šatech a sukních stehna, takže i když sukně nosíte rády, v létě si je kolikrát raději odepřete?

Mám pro vás tři tipy, jak se toho můžete zbavit:

  1. Bandeletky – jde o krajkové nebo hladké pásky se silikonovými pásky, které si dáte na stehna, kde se nejvíce třou, a ony vám budou choulostivá místa chránit. Nasaďte si je tak, aby šev byl na boku a bandeletka byla pod zadkem, a budou vám sedět celý den bez hnutí.
  2. Kraťásky – kraťásky nebo kalhotky s nohavičkou z prodyšného materiálu mohou být pohodlnou alternativou bandeletek.
  3. Body Glide – deodorant určený přímo na stehna – namažete a stehna se nebudou třít, ale budou hladce klouzat.

Bandeletky – jde o krajkové nebo hladké pásky se silikonovými pásky, které si dáte na stehna, kde se nejvíce třou, a ony vám budou choulostivá místa chránit.

Článek pro vás zpracovala na základě osobních zkušeností a dotazů ve skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými Tabulkami brafitterka Kláří Hruška, která je sama dlouholetou členkou a s pomocí aplikace Kalorické Tabulky proměnila svoji postavu. Děkujeme.

ilustrační foto: Caresse BraExpert 

Chcete zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

redakce
www.kaloricketabulky.cz

2.7.2024 Články, Fitness a wellness, O kaloriích nevážně

Související články

Sportovní lékařka MUDr. Marie Skalská o výživě mladých hokejistů

Sportovní lékařka MUDr. Marie Skalská o výživě mladých hokejistů

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024: „Tak jsme mistři no a cooo?“ Věřte, že než si naši zlatí hokejoví borci tenhle vítězný popěvek mohli na Staroměstském náměstí s mistrovským pohárem a zlití českým pivem zazpívat, bylo potřeba ujít hodně dlouhou cestu, ke které se protrénovali, projedli a prospali.

Následující řádky jsou určeny převážně rodičům mladých sportovců.

Celý článek 31.5.2024

Saša Rohlíková: Jak hubne ta, co učí hubnout druhé

Saša Rohlíková: Jak hubne ta, co učí hubnout druhé

Cvičím a sportuju celý život. Sport je i součástí mé práce, neboť aktivně vedu jako trenérka lekce pohybu.

Přesto jsem byla poslední roky s vlastním tělem nespokojená. Z mnoha zdravotních, osobních i celosvětových důvodů šla poctivá péče o mne stranou. Byla jsem zvyklá být ve formě, ale ta najednou „zmizela“.

Celý článek 12.2.2024