Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Znáte poke, misku hojnosti?

V našich uzavřených skupinách na facebooku nalézáme nejen skvělé proměny uživatelů aplikace Kalorické Tabulky, které pak zveřejňujeme zde na blogu, ale také krásné inspirace na pokrmy.

Autorkou té dnešní je Dana Veselá. A my ji s jejím svolením zveřejňujeme i zde.

Poke bowl alias budha bowl (miska hojnosti) je údajně pokrmem havajských rybářů. Obsahuje vždy obilovinu, bílkovinu, zeleninu (čerstvou či tepelně upravenou) a kvalitní tuky.

Výběr kombinací je čistě na chuti a preferencích každého z nás.  Lze připravit i vegetariánsky či vegansky. Já nejčastěji vařím rýži nebo směs rýže a quinoa, tady jsem použila dva zbytky z předešlých dnů a ochutila kořením, zázvorem, chilli a limetkovou šťávou.

Jak na to?

Do hlubší misky dám hromádku rýže, vedle salátek, případně dva druhy salátů či čerstvou zeleninu. Nahoru dnes gravlax z lososa, což je syrový losos na tenké plátky v oleji a kopru. Může být klidně opečená ryba nebo trhané krůtí (pokud nejíte syrové ryby), případně tuňák z konzervy poslouží také dobře.

K tomu vajíčko, ať je víc bílkovin, avokádo pro zdravé tuky a posypala jsem opraženou směsí kešu a semínek. Jako doplněk pár plátků cukety z grilu.

Je fajn to polít nějakou omáčkou, třeba Poke od Kikkoman nebo Teriyaki, ale nemusí být. Stačí pěkně naaranžovat na misku. Dobrou chuť.

Ingredience

  • Dvoubarevná limetková rýže
  • Gravlax z lososa
  • Avokado
  • Vejce
  • Cuketa chips
  • Mrkev
  • Paprika
  • Rucola salát s rajčaty
  • Pražené kešu a semínka

Celkem to hodilo asi 700 kcal a bříško si libuje. Dana

Chcete zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

Co vše nabízí jedinečná kuchařka Kalorické tabulky a jak vám QR kódy pomohou se zapisováním do aplikace

redakce
www.kaloricketabulky.cz

26.9.2021 Články, Recepty a výživa

Související články

Tipy, ako ušetriť čas pri varení a ako jesť zdravšie

Tipy, ako ušetriť čas pri varení a ako jesť zdravšie

Nedostatok času je u mnohých z nás snáď hlavným faktorom, prečo sa nám nedarí udržateľne jesť zdravo.

Preto som pre vás spísala zopár tipov, ktoré mne samej pomáhajú udržať si zdravé stravovanie dlhodobo a viem si pomocou nich ľahko pripraviť zdravé a nutrične hodnotné jedlá efektívne a v krátkom čase.

Celý článek 23.9.2022 0