Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Znáte poke, misku hojnosti?

V našich uzavřených skupinách na facebooku nalézáme nejen skvělé proměny uživatelů aplikace Kalorické Tabulky, které pak zveřejňujeme zde na blogu, ale také krásné inspirace na pokrmy.

Autorkou té dnešní je Dana Veselá. A my ji s jejím svolením zveřejňujeme i zde.

Poke bowl alias budha bowl (miska hojnosti) je údajně pokrmem havajských rybářů. Obsahuje vždy obilovinu, bílkovinu, zeleninu (čerstvou či tepelně upravenou) a kvalitní tuky.

Výběr kombinací je čistě na chuti a preferencích každého z nás.  Lze připravit i vegetariánsky či vegansky. Já nejčastěji vařím rýži nebo směs rýže a quinoa, tady jsem použila dva zbytky z předešlých dnů a ochutila kořením, zázvorem, chilli a limetkovou šťávou.

Jak na to?

Do hlubší misky dám hromádku rýže, vedle salátek, případně dva druhy salátů či čerstvou zeleninu. Nahoru dnes gravlax z lososa, což je syrový losos na tenké plátky v oleji a kopru. Může být klidně opečená ryba nebo trhané krůtí (pokud nejíte syrové ryby), případně tuňák z konzervy poslouží také dobře.

K tomu vajíčko, ať je víc bílkovin, avokádo pro zdravé tuky a posypala jsem opraženou směsí kešu a semínek. Jako doplněk pár plátků cukety z grilu.

Je fajn to polít nějakou omáčkou, třeba Poke od Kikkoman nebo Teriyaki, ale nemusí být. Stačí pěkně naaranžovat na misku. Dobrou chuť.

Ingredience

  • Dvoubarevná limetková rýže
  • Gravlax z lososa
  • Avokado
  • Vejce
  • Cuketa chips
  • Mrkev
  • Paprika
  • Rucola salát s rajčaty
  • Pražené kešu a semínka

Celkem to hodilo asi 700 kcal a bříško si libuje. Dana

Chcete zhubnout? Mohlo by se vám hodit:

Z archivu aneb přečtěte si také:

redakce
www.kaloricketabulky.cz

26.9.2021 Články, Recepty a výživa

Související články

Obiloviny v teplé kuchyni

Obiloviny v teplé kuchyni

Jíme ovesné vločky zalité studeným mlékem či rozmíchané v jogurtu, veškeré druhy pečiva jak běžného, tak celozrnného, které se z obilnin vyrábějí…

A to vše samozřejmě proto, že obiloviny jsou významným zdrojem vlákniny, bílkovin, vitamínů skupiny B včetně riboflavinu, minerálních látek, především železa, ale také zinku, jódu, mědi, manganu, vápníku, draslíku a hořčíku, a rovněž jsou zdrojem antioxidantů (selen, vitamín E).

Celý článek 25.1.2024

Dá se jíst zdravě – a přitom levně?

Dá se jíst zdravě – a přitom levně?

Panuje obecně rozšířený názor, že zdravá jídla jsou příliš drahá. A aby člověk mohl jíst zdravě, musel by utratit hromadu peněz.

Jako každý názor, také tento v něčem pravdivý je, v něčem nikoliv. Pravda je, že kvalitní a skutečně bio potraviny z farem jsou drahé, stejně tak jako maso z farem. O mořských plodech ani nemluvě.

Celý článek 6.1.2024