Aplikace KalorickeTabulky.cz Získat

Co a jak se počítá v Kalorických tabulkách: Mějte svou váhu pod kontrolou snadno a téměř bezpracně

Když jsem začínal s Kalorickými tabulkami, netušil jsem, co vlastně počítají a jaké hodnoty večer mám mít buď na monitoru počítače, nebo displeji telefonu.

A jak se zdá, nejsem jediný, kdo je z toho zmatený. Tento článek vznikl na základě častých dotazů uživatelů aplikace www.kaloricketabulky.cz.

Má v tom pravém horním rohu v sekci Jídelníček (na počítači), resp. Přehled (v mobilní aplikaci) být na konci dne kladná hodnota, záporná, nebo dokonce nula? Co mi Kalorické tabulky vlastně počítají?

Pro pochopení je potřeba nejprve něco suché teorie. Začněme tím jednodušším na úvod. Tabulky jsou rozděleny na příjem a výdej kalorií.

Jak zapisovat do aplikace Kaloricketabulky.cz PŘÍJEM

Příjem je to, co za den sníme, včetně jednoho bonbonu kradmo uzmutého ze spíže, tabulky čokolády tamtéž apod. Někdy je jednoduché odhadnout, kolik jsme toho snědli, třeba když si dáme rohlík, u něhož známe přesnou gramáž, takže se zápisem do tabulek není problém.

Onen problém může pro někoho nastat třeba ve chvíli, kdy stravuje v restauraci. Měl na talíři skutečně 150 g masa? A kolik bylo brambor nebo rýže? Kolik omáčky? Ne každá restaurace uvádí přesnou gramáž všeho, co máte na talíři.

  • V tomto případě se vyplatí experimentovat. Uvařte si doma dvě středně velké brambory, zvažte si je klidně před vařením i po vaření, a poté vizuálně sami odhadněte, kolik na talíři zaberou místa. Podobně s omáčkou. Jedna naběračka, pro Moraváky žufánek, pojme cca 80 – 100 ml. Dáte-li si dvě naběračky polévky nebo omáčky, je to v průměru 180 ml.

A stejně tak postupujte u řízků, kotletky, těstovin, knedlíků a dalších vašich oblíbených jídel. Ono jich většinou moc není, takže nakonec dostanete jejich gramáž takříkajíc do oka.

Podstatné je, nezapomenout na nic, co jste ten den snědli, ani na tu hrst arašídů u sousedů na návštěvě, i ty dvě decinky vína navečer, nic nešidit. Tím bychom měli tuto snadnější část pokrytou, a teď následuje ona složitější, týkající se výdeje kalorií.

Jak zapisovat do aplikace Kaloricketabulky.cz VÝDEJ

Jak už jsme zde v článcích na blogu několikrát psali, když máte výdej kalorií za den vyšší než příjem, hubnete. Když zhruba stejný, měli byste si udržet svou nynější váhu. Když jíte víc, než vydáte energie, tloustnete. Pořád ještě je to prosté.

Každé tělo vydává energii, i kdyby jen celý den nečinně leželo. Jde o energii na základní fungování lidského organismu. Říká se tomu bazální metabolismus a každý z nás jej má jiný. Záleží na výšce, váze, věku a pohlaví.

Kalorické tabulky tento bazální metabolismus vypočítají automaticky na základě vámi uvedených hodnot, a dále s ním pracují. Dejme tomu, že jste muž kolem 50 let, vyšší postavy, mírné nadváhy. Váš bazální metabolismus je pak kolem 7 400 kJ. (Přesnou hodnotu najdete pod záložkou Přehledy v internetové verzi aplikace.) Tolik tělo vydá za celý den, i kdybyste nic nedělali.

Když to vydělíme 24, za hodinu tak vaše tělo spálí nějakých 309 kJ. V Kalorických tabulkách je tento údaj už primárně zahrnut a při jakékoliv vaší další aktivitě se pak logicky odpočítává.

Protože když budete hodinu chodit a spálíte tím nějakých řekněme 800 kJ, váš bazální metabolismus za hodinu se k této hodnotě samozřejmě nemůže připočítat, neboť je v této hodnotě 800 kJ už obsažen.

Takže Kalorické tabulky udělají automaticky to, že vezmou vaši pohybovou aktivitu – 800 kJ za hodinu chůze, a odečtou od ní onen bazální metabolismus, jenž je v této hodnotě již obsažen. 800 minus 309 (vaše hodinová hodnota bazálního metabolismu) rovná se 491 kJ. Do výdeje kalorií se vám za hodinu chůze připočte 491 kJ, tedy hodnota nad rámec bazálního metabolismu.

Nebo ještě jinak řečeno. Kalorické tabulky vám hned ráno jakoby zapíší energetický výdej 7 400 kJ (bazální metabolismus). Když pak hodinu pochodujete, dá se tato energie vyjádřit matematicky jako součet hodnoty bazálního metabolismu a vydané energie na chůzi. Ale protože hodnota bazálního metabolismu už vám byla rovnou započítána na začátku dne, tak je nutné ji odečíst, aby se nepřipočítala podruhé.

Z toho plyne, že je zcela zbytečné zapisovat si do deníčku aktivity typu sezení u televize, ležení na posteli, spánek a podobně. A u činností jako osmihodinová práce na PC se objeví rozumnější (a o hodně nižší) údaj, než jako kdybyste celou tu dobu posilovali.

Celodenní součet

Většina lidí používá Kalorické tabulky pro hubnutí. Pokud máte nastavenou cílovou hmotnost nižší než aktuální, třeba že chcete zhubnout z 85 kg na 78 kg, systém sám spočítá denní příjem pro hubnutí.

Tento denní příjem počítá s hubnutím zhruba půl kila za týden, a to i bez aktivit. V pravém horním rohu pak vidíte ukazatel procent a tabulku, kde se píše zhruba toto: Snědeno -2 084 kJ z 5 375 kJ. Zbývá 7 459 kJ. Oněch minus 2 084 kJ je rozdíl mezi aktuálně vydanou energií a do této chvíle potravou přijatou energií.

Oněch 5 375 kJ je váš denní cíl, založený na vašem bazálním metabolismu a vámi zadané cílové hmotnosti, tak, abyste zhubnuli zhruba půl kila za týden. Položka „Zbývá“ pak už jen jednoduše říká, kolik toho ještě můžete ten den sníst. Pokud byste se u tohoto údaje dostali do záporné hodnoty, hubnout nebudete.

DDD

Pod touto zkratkou se skrývají doporučené denní dávky. Kalorické tabulky je opět automaticky vypočítají na základě vámi zadaných údajů. Primárně se nabízejí hodnoty pro bílkoviny, sacharidy, tuky a vlákninu.

Jak jistě víte, příjem potravy by měl být v tomto ohledu vyrovnaný. Asi se vám každý den nepodaří mít všechny hodnoty na 100 %, ale pro vyvážený, a tedy zdravý způsob našeho stravování, by někde kolem té stovky oscilovat měly.

Jistě, někdy se to přehoupne přes stovku, zvláště u tuků, jindy je to na 80 %, ale tohle je pořád v normě. Daleko horší by bylo mít na konci dne v tomto měřiči 150 % tuků, a oproti tomu jen 15 % vlákniny – to moc nesvědčí o zdravém způsobu života.

Závěr

Ano, na první pohled se zdá ovládání Kalorických tabulek a čtení hodnot jako náramná složitost. Ale v podstatě jsou jednoduché – všechno spočítají za vás. Vám skutečně jen stačí zapsat si jídla a pití za celý den, a do kolonky aktivit skutečné aktivity (jako třeba uklízení, vaření, chůze, běh, jízda na kole, plavání).

  • Pokud máte v mobilu aplikaci Fit, nebo jestli používáte chytré náramky Garmin, nemusíte dokonce zapisovat ani tu aktivitu – po propojení s Kalorickými tabulkami se vám údaje přenesou automaticky.

A vám stačí jen v pravém horním rohu hlídat, abyste se nedostali přes potřebný příjem k naplnění stanoveného cíle.

Videonávod na používání aplikace najdete zde.

Ať se daří.

Z archivu aneb přečtěte si také:

Jana Divoká, lektor a metodik kurzů snižování nadváhy: Ode dneška je povoleno přibírat na sebeváze!

Jan Lipšanský

Absolvent scenáristiky, novinář, spisovatel, spolupracovník České televize, v současné době si užívající svých dvou synů a výletů s nimi.

14.9.2017 Články, Jak zhubnout, O kaloriích nevážně

Komentáře

1

Jana

14.9.2017 07:45

Používám chytré hodinky Apple Watch a moc nerozumím tomu, jak se data zapsaná z těchto hodinek do aplikace Zdraví v iPhonu přenášejí do Kalorických tabulek. Údaj o spotřebované energii v Kalorických tabulkách vůbec neodpovídá tomu, co mám v aplikaci Zdraví. Ještě horší je, že během dne se tato hodnota chaoticky mění a odpoledne je nižší než ráno. Máte v tomto bodě v aplikaci Kalorické tabulky chybu nebo jenom něčemu nerozumím? Dotaz jsem už posílala i na vaši podporu.

2

Svata

15.9.2017 14:58

Kalorické tabulky vypočítají bazální metabolismus, ale bohužel se často mýlí o významné procento:) Je to proto, že nemají k dispozici procento tuku v těle, využívají tedy zřejmě méně přesný vzorec výpočtu, který tento údaj nepotřebuje, a u lidí, kteří mají vyšší procento tuku, pak výši BM mohou významně nadhodnotit. Svaly pálí více energie než tuky a je tedy jasné, že u dvou stejně starých stejně vysokých lidí lidí s váhou dejme tomu 100 kg, přičemž jeden z nich má výrazný podíl svalové hmoty a druhé zase tukové, ten údaj bude vypadat jinak.
Na základě mých údajů na začátku hubnutí mi KT vypočítaly BM 1960 kcal, můj reálný – změřený na InBody na klinice – BM byl ale 1650 kcal, což už je podstatný rozdíl. Obdobný výsledek jako klinice jsem získala výpočtem pomocí Katch-McArdle rovnice.
To nemyslím nijak ve zlém, ale jen jako informaci – doporučuji tedy buď si BM spočítat sám přesnějším výpočtem, nebo si ho rovnou nechat změřit na přístroji, pak fungují kalorické tabulky skvěle:)

3

Tomáš

15.9.2017 21:38

Takže, nemám psát aktivity jako je spanek, nebo sledování TV? proč jsou potom uložené v seznamu aktivit

4

MartinS

25.9.2017 19:23

Kvalita výživových údajů potravin je velice různorodá. Proto je dobré si před jejich použitím ověřit, že jsou správné.

5

anna b

27.9.2017 16:10

Dobry den, mohu se zeptat, zda maji kaloricke tabulky i sekci, kde mohu zadat vsechny ingredience sveho receptu a pak z ni dostat jen pomernou cast aniz bych si to musela na vsechny slozky znovu prepocitavat? popr. si recepty ukladat? Napr. kdyz si upecu chleba, granolu nebo musli tycinky a potrebuji vedet jen svoji porci/ pomernou cast a zatim to pocitam jako celek a potom rozpocitavam ,,svoje gramy,, coz je pracne i kdyz se jidla opakuji .
dekuji za odpoved.

6

Honza

5.10.2017 15:54

anna b: měl jsem stejný „zásek“. Pomohla mě podpora KT. Dejte si všechny suroviny např. do večeře a u večeře použijte „zapamatovat jídlo“. Pak budete toto jídlo mít v „uložená jídla“, kde lze následně vybrat i jen část hmotnosti (výhodné např. pro pomazánky)

7

Katka

12.10.2017 07:25

Dobrý den, mám hodinky apple Watch a používám kalorické tabulky. Nerozumím aktivitě HeathKit aktivity, odepisuje se mi nějak moc kcal. I když si zadám cvičení nebo chůzi tak se mi v tabulkách odečtou a přitom se odečte i heathKit aktivita. Prosím co to vlastně znamená. Nikde jsem nenašla vysvětlení. Děkuji moc

8

Katka

12.10.2017 15:28

Dobry den je mozne ze po aktualizaci IOS 11.0.3 mi nejak nefunguji kaloricke tabulky. Pripada mi ze se mi neaktualizuji kolecka pri pripsani nebo odecteni aktivit. Snidam a svacim zdrave a uz mam tuky a cukry kolem 100% a pritom mi zbyva treba 94% . Dekuji za odpoved

9

Ing. Macáková Marcela

16.10.2017 08:47

Pro Katku: prosím napište přímo na technickou podporu: info@dine4fit.com. Děkuji, editorka blogu.

10

kateřina marková

20.11.2017 14:08

prosím, používám 2 dny a velmi se snažím jíst dietně, přesto mi to včera ukázalo 120% tuků a dnes už v poledne 110% tuku. jedla jsem 100% bílého jogurtu, 1 banán a 100g lososa s bramboty a zeleninou… co dělám teda špatně?

11

Jana

21.11.2017 09:12

Kateřino,
každý člověk má trošku jinou potřebu tuků, sacharidů a bílkovin. Každý tedy potřebuje trochu jiný a individuální poměr živin. Pokud přijímáte zdravé tuky, pak neděláte nic špatně, jen prostě na Váš orgasnismus přesně nesedí v kalorických tabulkách přednastavený poměr živin. Máte dvě možnosti, buď si přenastavíte přímo na hlavní stránce svá procenta tuků, sacharidů a bílkovin, nebo prostě budete jen sledovat celkový kalorický příjem a překročená procenta tuků ignorovat. Mimochodem v Kalorických tabulkách je opravdu příjem tuků přednastaven velmi nízko a není vůbec žádná chyba, pokud si zvýšíte procento tuků a snížíte např. procento sacharidů.

12

Zuzana

21.11.2017 10:04

pro KATEŘINA MARKOVÁ:

Měla jsem s tímto problémy také, ale pak jsem se naučila, že důležitější je vejít se hlavně do počtu kj (výdej – příjem a rozdíl mezi tím, aby byl výdej vždy vyšší o cca 2000 kj než příjem).
Pak jsem se naučila, že ty denní hodnoty „tuky apod.“ jsou spíše pomocným vodítkem a hlavní údaje jsou v tom měsíčním průměru, takže když jeden den přeženu tuky, tak jiný den je zase podržím na nižší hranici a v průměru to bude v pořádku. Podle KT hubnu už skoro dva roky, přes třicet kilo dole, někdy se to zasekne i na měsíc i déle (myslím tím kila), ale ono po delší době je vážení tak nějak na nic, je pak lepší věřit spíše krejčovskému metru, který i při pozastaveném či hodně zpomaleném úbytku na váze přesto ukazuje, že cm v měřených partiích ubývají i tak – prostě se jen tvoří svalová hmota na úkor tuků, takže to je logické…
Zpět k vašemu dotazu:
Pokud tedy budete hlídat průměr za celý měsíc či za týden, bude to pro vás méně náročné, protože uhlídat to každý den je někdy nemožné…
Ty tuky z lososa nejsou zase takové zlo – u ryb prý se to bere jinak, než třeba u vepřového bůčku.
Takže když jeden den mám tuky na 130 procentech, tak v jiný den týdnu si naplánuji jídelníček tak, aby v průměru za určité období to bylo kolem těch 100 procent denně.
Stejně tak v sacharidech či bílkovinách…
Jen vlákninu se snažím dodržet denně, ale jinak tak, jak píši…
Já si jídelníčky většinou sestavím už večer, vyplatí se při tvorbě začít obědem, pak snídani, jako třetí večeři a svačiny doladím pomocí ovoce, zeleniny, jogurtů, Skyru, tvarohu a pod. tak, aby jako celek bylo vše co nejvyváženější…
Nebojte se – pokud jíte zdravě a nepoužíváte polotovary a hotovky z obchodu, tak z vlastního případu vím, že to je to nejlepší, víte, co a kolik čeho jíte a snáz se to hlídá 🙂
Držím palce – ono to půjde, nebojte se… když jsem to zvládla já, tak už to opravdu zvládne každý.
Je mi přes čtyřicet, jediný pohyb je občas chůze a pak ten přirozený v „běžném režimu dne“.
Na začátku to pár dnů trvalo, než se konečně poprvé váha pohla směrem dolů, pak to šlo pro změnu docela rychle (4-5 kg týdně), pak se to ustálilo na cca kilo – dvě týdně, poslední dobou váha sice stojí už od léta na jedné cifře, ale jak už jsem zmínila: centimetry kolem měřených partiích ubyly snad více, než v době, kdy ubývala kila… i přes to zaseknutí na jedné váze jsem to poznala nejen měřením, ale i na oblečení, že i přesto se postava stále mění k lepšímu…
Občas „zhřeším“, během roku bývá i několik oslav a akcí, kde se neošidím o nic, ale oproti dřívějšku se hlídám, abych se nepřejedla a těm nejkaloričtějším věcem se klidně vyhnu – je vždy plno jiných, vhodnějších dobrot…

13

Jana

21.11.2017 13:26

Kateřino,
ještě jedna technická připomínka. Dle toho co píšete o snězeném jídle a procentech, musíte mít nastavenu buď skutečně svou/nebo jako cíl velice nízkou váhu. Když jsem si zadala potraviny a vždy jsem použila tučnější variantu (jogurt Hollandia, smaženého lososa a 15 g olivového oleje, přičemž rovná polévková lžíce je 11g) tak jsem sama nedosáhla ani na 100% a to jsem opravdu velice drobná. Buď jste tedy přirozeně štíhlá a potom opravdu potřebujete upravit procenta tuků, přirozeně štíhlí lidé totiž velice často patří do skupiny lidí, kterým vyhovuje spíše strava bohatá na bílkoviny a tuk (přičemž procento bílkovin je v kalorických tabulkách uvedeno dobře a množství sacharidů lze mírně stáhnout dolů ) nebo jste si rovnou zadala svou vysněnou váhu, ale v takovém případě by asi bylo lepší ubírat nastavenou cílovou váhu postupně, tím by se Vám i upravila doporučená procenta tuků (přičemž i v tomto případě můžete tuky stále lehce překračovat z přednastaveného množství a nemusí to být nijak proti zásadám zdravého stravování)

14

Tomas N

21.3.2018 20:18

Zdravim,porad nechapu ten bazal nebo jak se to jmenuje.V aplikaci na mobilu mi to proste ukazuje jen kj celkem a k tomu kj,za dany den (prijem minus vydej).Je ta hodnota celkem, mnozstvi kj,ktere mam splnit abych hubnul?Dekuji za vysvetleni.

15

Aja

9.5.2019 19:04

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit. Podle tabulek bych měla mít denní příjem okolo 1400kcal, což zvládám, ale poté co zadám aktivity tak hodnota „celkem“ mi skočí do mínusu. Můžete mi poradit co dělám špatně?
Děkuji

16

Jana

10.5.2019 12:53

Ájo, pravděpodobně máte velice mnoho aktivit a tomu neodpovídá Váš příjem. Budete muset přidat další jídlo a/nebo ubrat aktivity.

17

Niki

22.4.2020 19:40

Dobrý den,
Chci se zeptat, jestli dělám správně, když si každý večer do aktivit zadávám přesný počet vydaných kalorií, které se mi vypocitavaji v hodinkách My Band.

Mám BMI nastavené 5000Kj. Za cely den mi hodinky ukážou spálených 2000 Kj. Příjem jídla v kalorickych tabulkach mám cca 7000.
Výsledek je, ze jim správně. Ale chci se ujistit, ze ty kalorie vypocitane z náramku My band mužu přepsat do vydanych aktivit v aplikaci kalor.tabulek.

Jinak žádné pravidelné aktivity nemám schválně v aplikaci nastavené!

Do aktivit si zadám ( napr “Elipticky trenazer 41min” – tj.2405Kj Které mi vypocitaly hodinky za den).

Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuji .

18

Ing. Macáková Marcela

23.4.2020 14:00

Pokud to správně chápu stanovila jste si v průměru 2000 kj navíc nad BM, takže byste teoreticky měla zapisovat jen ty aktivity které jsou nad rámec tohoto dvoutisícového paušálu.
Jestli vám hodinky ukáží na konci dne 2405 kj, tak teoreticky zapíšete jen těch 405 kj, co je nad 2000.
Ale jestli máte za den někdy 1800, někdy 2400 a o to jste si KT navýšila, tak nemusíte vlastně zapisovat žádnou aktivitu. V průměru za týden to bude kolem 2000. Zapisovala bych pouze aktivitu, která ty 2000kj výrazně překročí.
Určitě se také podívejte do naší skupiny na facebooku, kde si uživatelé radí mezi sebou na základě svých zkušeností: https://www.facebook.com/groups/1930539063903667/ Hezký den.

19

ĽUBICA

13.5.2020 18:34

Dobrý deň,
velká pochvala za tento projekt. Jednoduché, zrozumiteľné, motivujúce.
Mám však otázku. Viem, že alkohol veľmi do tohoto programu nepatrí, avšak občas sa pritrafí
príležitosť. A tu je moja otázka: po zadaní nápoja – 2 dcl šampanského, mi tabuľka pripočítala 25g soli.
Zdá sa mi to nereálne. Môžem to niekde opraviť, alebo si to upraviť priamo v mojom jedálničku?
Ďakujem a držím Vám palce.

20

Ing. Macáková Marcela

14.5.2020 16:02

pro Ĺubica: dobrý den, děkujeme za přízeň – u každé potraviny v databázi je tlačítko „navrhout změnu hodnot“, nikdo není dokonalý a samozřejmě je možné, že chybička se vloudila…. děkujeme za zájem. Ať se daří.

21

Gábina

17.5.2020 06:43

Dobrý den,
Jak zjistím, celkový příjem soli za den z potravin, které jsem zadala do svého jídelníčku? Chápu, že u některých potravin hodnota není uvedena, ale zajímá mě to alespoň přibližně.
Děkuji a zdravím.

22

Ing. Macáková Marcela

17.5.2020 11:14

Dobrý den, tato hodnota je ve verzi Premium, stejně jako cukry, nasycené nastné kyseliny, atd. Cena je při ročním předplatném 42 Kč na měsíc. Viz https://www.kaloricketabulky.cz/user/premium/public. Přejeme, ať se daří. P.S. Sůl je opravdu zrádné a je velmi překvapivé, jak rychle skáče nahoru.

23

Dana

16.6.2020 19:31

Dobrý den, nikde jsem se nedočetla, jestli je u ovoce počítána kalorická hodnota jen s čistou váhou, tzn. bez pecek, ohryzků , slupek (banány) apod. , nebo je bráno ovoce jako takové, tzn. i s odpadem.
Jinak KT jsou vynikající, dobře se s nimi pracuje.

24

Ing. Macáková Marcela

18.6.2020 16:33

Dobrý den, děkujeme za reakci a za přízeň. Co se týká ovoce, je to obvykle dáno nějak z logiky věci, tj. banán a pomeranč oloupaný, jablko naopak se slupkou. Ohryzek mě teda zaskočil, to se přiznám, že nevím… nicméně z celkového pohledu se mi to jeví jako zanedbatelné. Snad je odpověď dostačující.

25

Lýdie Brychtová

25.6.2020 19:40

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, používám Kalorické tabulky a ráda bych zhubla, ale nedaří se mi to, asi dělám něco špatně. Jaké bych měla mít hodnoty? Když se podívám na hlavní přehled vidím tam – CELKEM: 475 z 1518 kcal. Mám vidět nulu, nebo se mají čísla rovnat? Profil mám sedavý a denně ujdu asi 4-5km svižnou chůzí. Předem Vám děkuji za odpověď. Lidka

26

Ing. Macáková Marcela

27.6.2020 09:41

Milá Lýdie, bohužel zde nemůžeme poskytovat individuální poradenství. Pokud jste postupovala při nastavení Kalorických Tabulek podle návodu (https://www.kaloricketabulky.cz/manual), neměl by se tam objevit problém. Zkrátka (jednoduše řečeno) byste měla sníst tolik kalorií, kolik vám aplikace vypočítala (s přihlédnutím na cíle a aktivity). Samozřejmě se dá experimentovat se základním nastavením a řadu užitečných rad najdete například v naší uzavřené skupině na facebooku, kde si úspěšní uživatelé radí vzájemně https://www.facebook.com/groups/1930539063903667. Pokud byste naopak uvítala odbornější vedení, můžete oslovit některého z našich výživových poradců, aby vám v prních týdnech pomohl s individuálním nastavením a tipy na jídelníček (za poplatek). Mnozí z nich fungují i on-line. Mrkněte na naše články a vyberte si toho, kdo je vám sympatický (vizitky a kontakty najdete vždy pod článkem, např. https://blog.kaloricketabulky.cz/2020/05/vztah-ke-stravovani-a-pohybu-podle-nasich-povahovych-rysu/)- Přejeme, ať se daří.

27

Lýdie Brychtová

29.6.2020 13:21

Dobrý den paní Marcelo, moc Vám děkuji za odpověď a přeji pěkný den .
Lýdie

28

Eva Adamova

5.5.2021 07:14

Dobry den,zacala sem pouzivat KT a dam si na snidani 100g hroznu a uz mam skoro cely cukr vyplneny,jak to mam delat kdyz cukr mam jen v ovoci a staci malo a mam ho plny a pak mi pisou ze mam v jidelnicku mnoho cukru a ja se snazim ho mit jen v tom ovoci.dekuji Eva

29

Ing. Macáková Marcela

5.5.2021 09:27

Dobrý den, cukry z přírodních zdrojů samozřejmě není třeba hlídat tak razantně – je možno si nastavení individuálně upravit. Cenné a praktické rady, jak na to, najdete na facebooku ve skupině Hubneme a jíme zdravě s Kalorickými tabulkami, kde si naši uživatelé vzájemně sdílejí zkušenosti s aplikací. Přejeme, ať se daří.

Komentáře nevyjadřují stanovisko redakce ani provozovatele blogu.

Přidat komentář

Související články

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

Podívejte se, jak dokázala zhubnout paní Jaromíra (68 let)

To, že mladým se hubne nespravedlivě snadno, zazní občas jako povzdech beznaděje v ohlasech na úžasné proměny uživatelů aplikace Kalorické tabulky.

My ale dobře víme, že hubnutí jde i starším ročníkům. Jen v té věkové kategorii není už tolik lidí ochotno podělit se o fotografie. Výjimkou je paní Jaromíra.

Celý článek 30.9.2021 0